Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

megy
7. únor 2012

@eficka určo zkus - je to fajn hlavně na záda a správné dýchání a taky psychiku🙂

romca13
7. únor 2012

@eficka jj, ty závratě, to je nejhorší,,, když ležím, tak si připadám jako bych ležela na lehátku na vodě a houpalo to se mnou na všechny strany,, nejen hlava, ale postě celý tělo,, a mám pocit, že jak třeba pohnu tělem, třeba v pase, v koeni,, tak se to ještě zhorší

eficka
autor
7. únor 2012

@romca13 zkus vice naredit..ja myslim ze ten magnesolv je lepsi,ale mozna je to jen moje domenka.. 🙂 i kdyz ja taky ceho je moc toho je prilis 😎 tak ho davam do poloviny sklenicky,rozmicham a rychle vypiju.. 🙂 🙂

romca13
7. únor 2012

@eficka hm, asi to zkusím,,, když si dám jen polovinu toho pytlíku, tak by to nemuselo být tak hnusný, je fakt, žetu mám ještě skoro celý balení,tak je škoda to vyhodit,,,

eficka
autor
7. únor 2012

😀 @megy zacinaji me strasne totiz bolet klouby..v rameni a v kolenech a to jsem teprve na zacatku 😝 co budu rikat potom...ale tak pri svych speckach se nedivim..pamatujete si jestli jste uz meli brisko v 11tt?ja ho totiz uz pomalu tak nejak zacinam zase mit.. 😅 jeste tak mesic a vidim to na tehu kalhoty. 😀 .

eficka
autor
7. únor 2012

@romca13 jj urco..zkus pul rano pul vecer a do male sklenicky a rychle vypit..taky to flakam ale od vcera jsem rekla ze uz pravidelne.. 🙂 kdyz ne kvuli sobe tak kvuli mimisku.. 😉

romca13
7. únor 2012

@eficka no já v 11 tt bříško neměla,,,mám tu někde fotku z 14tt a tam ještěnic,, až pak v 18tt mi začalo být vidět

romca13
7. únor 2012

@eficka tak půlka pytlíku je už ve mě 🙂 ta půlka se dá, není to tak hrozný,,,

eficka
autor
7. únor 2012

A co se tyce tech zavrati..neboj nejsi sama....vim ze to je veta ktera potesi...taky je mivam treba vcera v obchode... 😒 hnus!ale vis co mi jeste pomohlo kdyz tak uvazuju hlavne jak bylo tepleji?Opravdu hooodne tekutin ..ale kdyz hodne tak hodne..sice jsem chodila na zachod jak hloupa ale stalo to za to.. 🙂 neslazena mineralka..kupovala jsem si magnesky po balenich a pila.. 🙂 nadherny rozdil jsem videla..ted si tady drzim pitny rezim ale ne tolik...a to je asi chyba 😝

megy
7. únor 2012

@eficka při druhém je bříško většinou rychleji vidět. já měla bříško až kolem 21-22 týdne 🙂

eficka
autor
7. únor 2012

Ty bláho..a proc se rika ze pri druhem to jde vice videt? 🙂

megy
7. únor 2012

@eficka o pitném režimu nemluvte - to je alfa omega - já jsem zjistila, že poslední dva dny jsem toho moc nevypila, což se projevuje, tak nes opět najíždím zpět na režim 3litrů a více 🙂

megy
7. únor 2012

@eficka tak to ti nepovím, možná to je dané břišní stěnou, která není tak zpevněná po prvním mimi 🙂

romca13
7. únor 2012

@megy
@eficka jj, je fakt, že většině holek u druého těhu bříško vyskočí dříve,,,, 🙂

eficka
autor
7. únor 2012

@megy no na tom neco bude...a kdy to mas termin ?Ma dcera je tady v dubnu...a bylo to super..druhe jsem si taky tak chtela naplanovat a jaksi nevyslo.. 🙂

eficka
autor
7. únor 2012

@megy To bylo hezky receno..nez "mas tam specka" 😀 😀 😀

megy
7. únor 2012

@eficka no já mám mít kolem 20.dubna, ale před vánocema jsem musela na speciální konziliární vyšetření na ultrazvuk do nemocnice a tam vše o.k a dr. mi řekla, že podle toho, co poměřila mám čekat začátek dubna 🙂 možná přelom březen/duben - malého dobře asi živím 🙂 na začátku 23 týdne měl odhadem 642 gramů - což odpovídalo skoro o dva týdny napřed 🙂 teď jdu na valentýna na přeměření a vše kolem a tam se dovím další míry drobečka 😀 přítel v ten den slouží, tak mu udělám valentýnské překvapení fotkou obličeje 4D a nějaké dobrůtky 🙂

megy
7. únor 2012

@eficka no já to vidím u segruš - ona má prďolu 1 rok a 3 měsíce a je nyní ve 13 týdnu 🙂 a má někdy větší břicho po jídle než já 😀

eficka
autor
7. únor 2012

😀 😀 Asi na tom neco bude..Tak moje Lili je 24 dubna presne vypocitana tak jak mela byt..ted jsi myslim ze to mam spatne vypocitane..no musim po tom pak patrat..chtela jsem totiz rodit v OV nez tady v FM.. 😎

megy
7. únor 2012

@eficka mě říkaly všechny holky, proč nejdu rodit k nám do špitálu , ale já po špatných zkušenostech na naší gyn pohotovosti na začátku těhu jsem si řekla, že lepší bude rodit někde jinde - teď mám špitál 15 minut chůze, takže kdyby něco, tak se projdu.🙂 pracovala tam i má sestra, rodila tam a bylo vše o.k, takže super

eficka
autor
7. únor 2012

A jaky ted spital myslis?Ja jsem slysela same dobro na spital v Porube..

megy
7. únor 2012

@eficka já jdu rodit na fifejdy, špitál poruba fajn, jen sestřičky občas chladnější, než je zdrávo

eficka
autor
7. únor 2012

fakt???A povis mi neco o fifejdach?ja bych to chtela udelat tak ze par den pred terminem bych tam jela a lehla jsi tam a cekal..:O)mam strach z te cesty z FM sice je to jen min ale vis jak 😎

1983hr
7. únor 2012

Megy@jaký je tvuj názor na agoru?Dr mi řek že se nemam vystavovat stresu z chození ven ale čim díl jsem izolovaná tak je to horší.Co myslíš,je lepší chodit a zkoušet nebo čekat doma až se budu cítit.Dnes jsem to zvládla a mam dobrý pocit

mitote
7. únor 2012

@megy protoze AD nejsou zrovna nejlepsi v tehotenstvi a pri kojeni :-/

eficka
autor
7. únor 2012

CO vim tak se AD v tehotenstvi nesmi brat...to mi rikala ted onehna gynekolozka.. 😉

megy
7. únor 2012

@1983hr nevystavovat se stresu z vycházení a tím se izolovat?? co je to za pako, jak jinak by ses toho měla zbavit??? je dobré vše dělat pomaličku i dílčí úspěch je velký krok. znám dva lidičky, co mají fakt regulérní agoru a kdyby nic nedělaly, tak jsou v pr....

@eficka je třeba dobré chodit na předporodní kurz. po pravdě nevíš, kdy porod začne, ale pokud to jde naplánovat, vyvolávačka, nebo císař, tak jsou velmi super. sestry na porodním sále podle segry skvělé - na šestinedělí chodí za tebou docela často a stejně tak i sestry z novorozenců- strašně moc dbají na přirozené kojení - žádné uměliny, je tam fakt dost drsná dr., ale jen pro dobro kojení. sály mají nové, pokoje lepší postele🙂 mrkni na www.mnof.cz

megy
7. únor 2012

@eficka no to není zcela pravda, nedoporučují se hlavně v prvním trimestru. Pokud je to však nutné - těžko zvládnutelné stavy - hormony taky dělají své, tak je to menší zlo užívat než neužívat. To jsem byla poučena svým psych. 🙂 právě to neužívání, pokud jsou to šílené stavy je mnohem horší pro plod než užívání.

megy
7. únor 2012

@mitote nesjou zrovna to nejlepší, ale pokud výhody převyšují možná rizika, tak určitě jsem pro, aby se užívaly. nedokážu si představit, že by lékař nechal někoho s vystupňovanými úzkostnými stavy starat se v klidu o dítě :-/

mitote
7. únor 2012

@megy to je hold otazka....me treba muj psychiatr rikal ze spousta tehotnych ani AD nepotrubuje, ze hormony se postaraji o sve 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru