Těhotenství a tetanie. Máte zkušenost?

eficka
5. únor 2012

Máte nějaké zkušenosti s tetanií a těhotenstvím???

1983hr
13. únor 2012

@megy ahoj tak to je nepříjemné probuzení.Já byla teď 2dny zas jak ožralá tak nevim jestli to bylo tlakem nebo nervama.Včera jsem vytáhla manžu s dětma ven a užili jsme si to.Koulovali jsme se ,bylo to fajn.Tak snad tu agoru porazim

1983hr
13. únor 2012

jo a holky nevíte o nějake potřebné mamince?mam tady plno hadříku po malym a tady v az.domech prý maj hader dost.

megy
13. únor 2012

@1983hr jestli na kluka a co a za kolik???

1983hr
13. únor 2012

@megy jsou to overaly,mikči,kalhoty,rifle,bundy ,bodyčka atd.na kluka věk 5-10mes.jsou tam i zimni věcičky.Za čokoladu🙂

romca13
13. únor 2012

@megy
@1983hr ahojky Holky,,, mě je zle už od čtvrtka,, večer mi to začalo a od té doby se motám, jsem unavená a neschopná,,, ach jo :(

sarunatko
13. únor 2012

Holky, trochu jsem tady četla, co máte za problémy. Já mám diagnostikovanou panickou poruchu, AD jsem brala celou dobu těhotenství a beru i teď, při kojení. Beru Cipralex, v těhotenství jsem brala půlku, teď beru zase celou tabletku jednou denně. Moje psychiatrička říkala, že je lepší léky brát, než mít ty hrozné stavy, to že by pro miminko bylo mnohem horší. Měla jsem obavy z laktační psychózy, ale nic takového se u mě nedostavilo. Snad budete všechny v pořádku.

1983hr
13. únor 2012

@romca13 tak v tom nejsem sama☹to je tim počasim

1983hr
13. únor 2012

@sarunatko Cipralex jsem měla a nesedl mi ,já jsem prý přiliš citlivá a proto by byl docela problém nějaká ad co mi nevadí.Navíc mam špatny žaludek takže nesnesu léky

megy
13. únor 2012

@1983hr máš to někde vyfocené??

eficka
autor
13. únor 2012

@megy jjejej takove rano...uz je lepe?hořčík zabral?

megy
13. únor 2012

@eficka jsem to šla vychodit ven, nalila jsem do sebe litr tekutin nárazově a zlepšilo se to 🙂 už je zase fajn 🙂

eficka
autor
13. únor 2012

@megy tak alespon tak ...ja porad jeste trpim nevolnostma tak od rano to nejak ustavam..dnes je fakt blbej den.. 😎

1983hr
13. únor 2012

@megy pošly mi do ip tvuj meil a ja ti to nafotim

ivule24
24. únor 2012

zdravim,narazila jsem na tuhle konverzaci.jsem v 34tydnu tehotenstvi.tetanii mam 8 let.prvni tehotenstvi pred 3 roky probihalo bezvadne.ale v ted mam od zacatku problemy,silne brneni nohou rukou i zad.toceni hlavy,celkova slabost ,krece v nohou.jednou jsem v obchodnim dome omdlela odvezli me na kapacku na horcik.Mam i potize ktere tu popisujete.Strach z obchodnich domu,mestske dopravy,a ted ke konci se necitim dobre kdyz jsem z dcerkou sama.bojim se ze se mi udela zle.muze to vse zpusobovat tetanie? .pred tehotenstvim jsem mela zachvaty tak 2 do roka a moc me to neomezovalo.uzivam magnodsolv a neurol.Mam strach jak to bude po porodu.

romca13
1. bře 2012

@ivule24 těžko říct,,, já teď od soboty jen ležím, nejsme schopná vůbec nic, mám tak silný závratě, že je mi od nich blbě od žaludku, nemám sílu nikam vůbec jít,, zítra jdu na neurologii, tak uvidím co mi řekne,, bo já se tak hrozně bojím co bude po porodu,, jakákoliv fyzická zátěž mi to ještě zhoršuje, takže se bojím, že po porodu budu naprosto nepoužitelná,,, nepomíhá žádná polha, v noci nespím, bo mi v tom závratě brání, je mi tak strašně zel, že už fakt nemůžu a nedovedu si představit, že mi tak bude už pořád,,, :( ale těžko říct, jestli je to tetanie nebo něco jinýho,, za 7 let, co mám problémy mi nikdo nebyl schopný říct, z čeho to mám,,,,, a úplně dobře mi už celých 7 let nebylo :(

megy
1. bře 2012

@ivule24
@romca13 holky já vím, že tohle teď nebudete chtít slyšet , ale měly byste se trošku hodit do klidu. teď to hapruje se všema, pokud jsou ty závratě nesnesitelné, rozhodně je to důvod k vyšetření - i na ORL, kde by se měl vyloučit problém s rovnovážným ústrojím. je jasné, že těhu to může zhoršovat určitě obtíže, ale pokud to omezuje až tak, není to o.k a je potřeba to řešit.
já taky nemám teď, co se mění počasí zrovna dobré dny, ale vím, že fungovat musím. jsem tak unavená, že bych spala i 25 hodin denně 🙂 ae to není možné 🙂 takže má rada zní pro tyto dny - odpočívat, nepřetěžovat, dostatek tekutin a neustále vyvětráno. protáhnout se, uvolnit se z napětí.

romca13
1. bře 2012

@megy na ORL jsem už chodila,,,, něco tam bylo,ale nikdy mi nic konkrétního neřekli,,,, jen teď v listopadu jsem měla BPPV,, to jsem odstranila cvikama,,,ale tenhle typ závratí už poznám, tohle je trochu něco jiného,,,no uvidím zítra jdu na neuro, v pondělí mi dělaly BAEP, tak si jdu pro výsledky a a další konzultaci co dál,,,,

lindarty
2. bře 2012

@eficka Ahoj, akurat bludim po nete a hladam nejake dalsie infosky o tetanii a natrafila som na tuto temu. Ja mam tetaniu tiez, v cca v mojich 20 rokoch mi ju diagnostikovali. U mna sa prejavovala skor uzkostnymi stavmi, take mravencenie v hlave a postupne sa mi k tomu nabaluju dalsie priznaky, ako zrychlene dychanie ale hlavne mam taky pocit, ze sa zo mna stava hypochonder 😒 Ale hlavne k tvojej otazke, tetania a tehotenstvo. Ja som uz skoro 10 mesiacov po porode. mam krasneho, zdraveho chlapceka 🙂 pocas tehotenstva som poctivo brala magnezium a tetania sa mi prejavovala minimalne, a ak hej, tak hlavne strachom. Ale ked Ti mam pravdu povedat, po porode sa mi to zhorsilo. postupne zacali tieto priznaky silniet a kedze kojim, tak som na ad ani neuvazovala. Velmi mi vsak pomahaju homeopatika (u nas sa to vola sedatif pc) a je to uplne bezpecne aj pocas kojenia a teda myslim ze sa to moze aj pocas tehu. Vrelo odporucam, hlavne ked citis ze sa ide tetania prejavit 😉 naozaj to velmi rychlo zabera a clovek sa tak netrapi 😉

lindarty
2. bře 2012

@ivule24 ahoj, presne tieto priznaky mam aj ja 😒 ale ako som pisala v prispevku vyssie, velmi mi na to pomahaju homeopatika. Ked som bola asi v takom najhorsom obdobi a vedela som ze musim ist niekam sama s mojim syncekom, tak som si hned rano dala tie lieky a naozaj mi to pomahalo 😉

strapocka
27. dub 2012

Ahoj holky..jsem v klubu..trvalo mi taky pár let než jsem přišla na to co mi je, bylo to totiž čím dál horší, připadla jsem si jak blázen, hypochondr apod. Nicméně jakmile jsem se pustila do boje s magnosolvem v kapse a silným odhodláním zvítězit, za měsíc mi bylo o 100 % lépe. Tu svinskou tetanii jsem porazila během chvíle, stačilo vědět jak na to a nabít si to do hlavy.. Normálně jsem seděla ve vaně a mluvila s tetanií, že se nedám, ať táhne, že se přece nebudu kvůli ní celý život omezovat a tak 🙂 Zkuste to taky..Okolí stejně nechápe co se s váma děje, přítel na mě vejral jak na zjevení při těch záchvatech a nevěděl co má dělat. Taky vám stejně nikdo jiný než vy samy nepomůže! Naučte se to ovládat a hlavně věřte že to dokážete. Myslím že ta psychika je na tom neskutečně důležitá. I můj společník magnosolv, bez toho bych umřela🙂 Beru ho i v těhotenství, 1 sáček denně. No a vlastně jsem sem došla kvůli dotazu jak probíhá porod s tetanií. Mám to za dva měsíce a dost přemýšlím, jak to bude, ona se totiž tetanie u mě spolehlivě vyvolá zrychleným dýcháním, což je u porodu jak se mi zdá nutnost..Takže jak se to řeší??? Máte to někdo za sebou? Já si to moc nedokážu představit, doktoři jsou v klidu, ti říkají, to se nějak zvládne, nebojte...No ale to já vím, že nějak se to zvládne, ale jak???
Všem hodně zdaru v boji proti zákeřné hnusné tetanii přeju...

alenavy
9. kvě 2012

Ahoj holky, záchvaty už nějakou dobu nemám (musím to zaťukat), ale trochu se hrozím, co provede hyperventilační tetánie při porodu? Zažila jste už některá?

strapocka
19. čer 2012

@alenavy ahoj, přesně na to jsem se ptala před tebou, ale odpověď nepřišla.. Nicméně za tři dny rodím, tak dám vědět, jak to proběhlo🙂 Hlavu vzhůru, mám v plánu to zvládnout..

petaminka
29. čer 2012

Ahoj,s tetanii se občas nepohodnu od svých 15let.Nyní je mi o 10víc,ale začalo mně bolet v pravém podbřišku.Na gynekologii nic nenašli,ale chirurgové mi našli cystu na vaječníku.Tak nevím,známi mi řekli,že to může být předzvěst tetanie.Máte s tím někdo zkušenost? Pokažde mám jiný začátek záchvatu,tak už nevím co dělat.Pokaždé to zvládnu,ale musím mít nějakou činnost.Lenošení doma nebo vedra venku mi nedělají dobře.Budu ráda za každou zkušenost.Můžete psát i na email : Pett.Hlavickova@seznam.cz .... Moc díky a všem vám držím palečky,ať to zvládneme a je nám líp ! 😉 🙂

megy
29. čer 2012

@petaminka tak upřímně, tohle nesouvisí s projevem tetanie - nebo s nějakou předzvěstí. tipovala bych buď nějaké srůsty, nebo ev. počínající zánět, nebo slepák, nebo nadměrná plynatost v dané oblasti. určitě pokud bolest trvá delší dobu, tak řádně vyšetřit

kotatko
16. črc 2012

Ahoj, já mám čerstvě diagnostiovanou hyperventilační tetanii, ale po přečtení různých informací na netu, jsem si jistá, že jimám od dětství. Chci uklidnit maminky co je teprv porod s touto diagnozou čeká. Nemusíte se ničeho bát. Porodila jsem přirozeně 3 děti a ani u jednoho z porodů jsem se záchvatem neměla problém 🙂

alenavy
1. dub 2013

Trochu to tu obnovím... Já totiž úplně zapomněla napsat zkušenost🙂 Porod dopadl dobře, žádný záchvat se nekonal🙂 Šestinedělí jsem se trochu bála, jestli se mi to nevrací, ale asi to bylo klasický poporodní vyplašení s tetánií nesouvisející. Ale pro jistotu jsem začala znovu brát homeopatika. Miminku je skoro 6 měsíců a měla jsem doteď jen jeden malinkej chvilkovej záchvat - zrovna nedávno, ale fakt pidi a rychle to přešlo. Tak ať je všem dobře! 🙂

shel44
3. dub 2013

@alenavy Mne neurog. tetaniu diagnostikovali asi pred rokom. Príčinou vzniku bol vraj permanentný stres. Doteraz však mávam problémy. Beriem magnézko, ktoré mi doporučil gynekológ, antidepresíva som úplne vylúčila, keď som zistila, že som tehotná. Tajne dúfam, že sa to po tehotenstve zlepší. Do teraz som študovala na SŠ, a v škole mi to robilo strašné problémy.Ku koncu som viac bola v nemocnici ako v škole a doma.. :/

majinka77
20. zář 2013

Zdravím, taky trpím neurogentní tetánii, první kolaps jsem mněla v prosinci loňského roku, kdy jsem ve velkých bolestech srdce zkolabovala, došlo k špatnému prokrvování a málem mi ochrnula levá ruka, velmi mě to vyděsilo a začal koloběh vyšetření. Koncem července jsem zkolabovala znovu v práci, mám celkem náročnou práci 15 hodin na nohou, stres a fyzické vytížení. Tím, že jsem byla ve čtvrtém měsíci a mněla jsem časté kontrakce, musela jsem jít na nemocenskou. Teď jsem ve 24 tt a trochu se bojím porodu. Celkem často mám problémy s dýcháním a pícháním u srdce. Se zátěží se to stupňuje. Bojím se jestli to nebude problém u porodu, kdy dochází k velkému fyzickému i psychyckému vypětí.

megy
8. říj 2013

@majinka77 ahoj maji, až nyní jsem narazila na obnovenou diskusi 🙂
byla jsi u kardiologa?? co ti zjistili?? byla jsi i u neurologa?
já teď u druhého těhu jsem totálně psychicky nevyrovnaná a to jsem se tak těšila, že všechny potíže s psychikou a somatikou zmiznou.
nicméně je dobře, že jsi na nemocenské 🙂 odpočineš, vypneš, nebudeš se muset stresovat. mám taky často porblémy s dýcháním a teď to není jinak :-/ ale bojuju. mám problémy taky s hyperventilací - vyvolávalo to u mě právě ty stavy. u prvního porodu mi to vůbec nebylo na obtíž, jelikož jsem vůbec na to nemyslela, spíš ty kontrakce jsem vnímala, než to dýchání 🙂 takže za mě ti mohu říci, že dýchání u porodu bylo fakt v pohodě 🙂

majinka77
19. říj 2013

@megy
Ahojky, děkuji za podporu. Byla jsem i na neurologii i na kardiologii. Našli mi mírnou šelest na srdci, ale kardiolog si myslí, že mé obtíže jsou spíše nepříjemné než nebezpečné.
Nastali, ale jiné problémy. Minulý víkend jsem měla silné kontrakce a bolesti, když jsem šla v pondělí k doktorovi, abych se ujistila, že je vše v pořádku, řekl mi, že se mi zkracuje čípek a že bych mněla do nemocnice, aby mi mohly podávat léky na zastavení kontrakcí. Ukecala jsem ho, že ležet budu doma, mám trauma z nemocnic, vím co by to semnou udělalo. Snažila jsem se odpočívat, ale není to lepší. V pondělí jdu znova tak se bojím co bude a že se nemocnici už asi nevyhnu. Malý se tlačí ven, mám 80% dne dělohu jak kámen a křížové bolesti. Ale jsem 28+3tt a bojím se, že ho nedonosím. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru