Těhotenství a tříselná kýla

verimo
5. únor 2013

Jsem v 1.trimestru, 10tt, po IVF a po prodělaném těžkém OHSS s 6týdenní hospitalizací v nemocnici( dosud beru léky na srážlivost krve). Po třetí odlehčovací punkci se mi v nemocnici udělala pohyblivá bulka v třísle, na chirurgii potvrdili tříselnou kýlu, naplněnou tekutinou, prý nehrozí nebezpečí ustřihnutí. Nevím, jestli není lepší kýlu operovat s lokálním umrtvením již v těhu - pokud to není riskantní - lékaři to připouštějí. Máte nějaké zkušenosti?Komplikace s OHSS mi ubraly dost sil, ale nechci riskovat, až bude růst bříško.Nebo stačí nějak stahovat?Bulka při pohybech bolí,radu jak si situaci ulehčit,jsem nedostala od lékařů žádnou - prostě můj problém.
Pomůžete?

jennyska
8. led 2014

Ahoj @verimo @jajka78 @hanikv @matda @jana21278 @andys11 a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou v těhotenství podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @verimo . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru