Těhotná. Můžu Acylpirin nebo Paralen?

miona
29. pro 2009

Ahoj holky,
potřebovala bych asi nějak uklidnit, už od minulého pondělí jsem silně nachcýpaná..1x, když se teplota vyhoupla na 37,8 jsem si vzala paralen 2x po 6ti hodinách..pak jsem byla na pohotovosti (dusila jsem se kašlem), kde mi mudra řekla, že paralen v 1. trimestru ne..že můžu acylpirin, takže večer, když se na mě opět sápala horečka jsem teda sáhla opět 2x po acylpirinu..no a obvoďák dneska řekl, že acylpirin určitě ne, ať si beru spíš paralen...tak jsem z toho jelen..jsem těhotná sice podruhý, ale jsem z toho teď vystreslá, že jsem hrozince zadělala na nějaký vady 😖 ..na gyndě je jen sestra, takže ta mě moc neporadí, mudr bude až za týden..holky, jaký máte zkušenosti s lékama, co vám třeba gyndaři vyloženě zakázali?

miona
autor
29. pro 2009

Ježíš omlouvám se za hrubky...jsem fakt mimo..už týden mám syna s manželem na chalupě, aby to nechytli, tak mě hrabe 😒 ...nachcípaná..samozřejmě ☹

pehaka
29. pro 2009

Já měla virozu v 9 týdnu pak ve 13 a 26 brala jsem paralen cucala vincentkový pastilky a pila jitrocelovej sirup na kašel a mám krásnýho zdravýcho synka 🙂 chápu že jsi vystreslá zkusila bych zavolat na svou gyndu / musí mít přeci dr zástup/ a zeptat se aby jsi se ujistila.....ale myslím ,že jsi nic nepokazila 😉 rozhodně ne bylinky ty jsou moc agresivní ten paralen je OK

pehaka
29. pro 2009

jo a momentálně jsem opět nemocná a jelikož kojím můžu zase jen ten pos...paralen... 😒 na to že žijem v 21 století kdy lidi běžně lítaj na měsíc tak se divím že ještě nevymysleli nějaký pořádný prášky pro těhule a kojící. Jo a ještě jsem používala kapky Olynth do nosu.... 😉

marhulinka
29. pro 2009

Ahojky mě bylo řečeno,že Paralen se může...ale začít půlkou a pak kdyžtak vzít celý...na teplotu jsou dobré i tvarohové zábaly na ruce a nohy...ty mě srazili teplotu 😉 Jinak doporučuji jitrocelový sirup od dr.Theisse dělají i noční 😉
Acylpirin teda rozhodně ne!!! Žádné bylinky,do nosu na rýmu maximálně Vincentku nebo mořskou vodu a ležet ležet ležet a vitamínkovat!! Denně minimálně jedno kiwi a udělat šípkový čaj /ale tak jak se má,aby zůstaly vitamíny/ a ten pít pořád 🙂
Tak brzičko ať jsi zdravá jako rybička 🙂

miona
autor
29. pro 2009

Holky díky..no tak já už teda rozhodně do žádnýho prášku nejdu 🤐 zítra zavolám tý sestře, ať mě kdyžtak poradí na koho se mám obrátit..já jen doufám, že jsem si teda nevzala nějaký závratný množství, který by vývoj plodu nějak ovlivnil.

marhulinka
29. pro 2009

Mio určitě ne....mě řekli 3 doktoři,že se může Paralen vzít 4xdenně 😉 Ale mě např.pomohly ty tvarohový zábaly,když jsem měla opravdu vysokou horečku 38stup. 😉

miona
autor
29. pro 2009

Marhu, tak uffff..už mám teď jen 37,4, což je myslím v pohodě..jinak pro ostatní tápající těhulky jsem dohledala článek, který mě uklidnil a i docela vysvětlil ten problém paralen vs. acylpirin

http://www.porodnice.cz/node/33761

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @miona@marhulinka @pehaka a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Paralen v těhotenství https://www.modrykonik.cz/paralen-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s paralenem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užívání paralenu v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru