• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotná pracující učitelka - jak dlouho?

5. října 2013 
Já učím v MŠ a šla jsem hned po třech týdnech v září na neschopenku (a to jsem si plánovala, jak budu do února učit). Obvodní mi řekla, že důvod není (když jsem si šla pro razítko a ptala jsem se na neštovice či chřipky apod. u dětí), na gyndě můj dr. nabízí každé, že to nechává na ní... Já pak měla problémy, takže jsem po prvé po pěti letech šla na neschopenku tak i tak. A s ředitelkou jsme se domluvily, že už na ní zůstanu i když už budu v pohodě.
17. zář 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Až do konce :wink: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/313580-ucitelka-porodila-ve-tride-s-pomoci-kolegu.html
Vážně - přijde mi to strašně individuální... pokud Ti není dobře a cítíš, že je toho na Tebe moc, popros gynekologa, ať Tě pošle na neschopenku (jen je třeba počítat s tím, že se dost zredukovaly vycházky, neomezené se dávají jen u přesně stanovených diagnóz a lá rakovina a některé psychiatrické diagnózy, takže to nejspíš nebude úplně svobodné a budeš mít nalinkováno, kdy smíš ven a kdy ne, což by třeba mě nebavilo). Já jsem měla výhodu, že jsem měla termín začátkem prosince a vedení školy usoudilo, že raděj vezmou náhradu už od září, aby se nemusely v průběhu školního roku měnit rozvrhy a žákům učitelka... ale nechali si mě tam na různé pomocné práce, takže jsem chodila do práce, dostávala plat a pracovala něco na školní matrice, kopírovala materiály pro kolegy, chodila suplovat a podobně... bylo to docela fajn... Obecně si myslím, že není potřeba, aby učitelky v podstatě automaticky nastupovaly na rizikové, ale je to fakt o tom, jak se kdo cítí, jak mu je a jak to zvládá...
17. zář 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také přidám svou zkušenost, já jsem učila až do konce, šla jsem 8 týdnů před porodem na mateřskou. Dokonce jsem zvládla i studovat vysokou :slight_smile:. Ale také mi bylo nabídnuto jít na rizikové s tím, že pracuji v rizikovém prostředí (mnoho dětí, však to znáte:slight_smile:). Já jsem byla v práci ráda, i když jsem byla taky unavená. Je to opravdu každého věc a je to na jeho uvážení, jestli to zvládá, nebo chce klid (omezený vycházkami). Jinak přeji pohodové těhotenství a hladký porod :slight_smile:
17. zář 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poprvé jsem učila až dokonec,a druhé a třetí jsem měla rizikové.
3. říj 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem v 8tt a přepadla mě viróza. Taky jsem si říkala, že budu chodit až do mateřské do práce, ale teď to vidím jinak. Dostala jsem strach, abych neustálými virózami a angínami mimču neublížila. Takže myslím, že až příště něco chytnu, tak už zůstanu doma až do konce (ikdyž bych ráda dokončila pololetí, příp. vydržela aspoň do Vánoc), protože to asi za to nestojí. Obvodní ani gynekolog mi ale dlouhodobou neschopenku nenabídl.
5. říj 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek