Těhotná pracující učitelka - jak dlouho?

joa.n
12. bře 2013

Jsem ve 20tt a uvažuju, že bych šla na rizikové těhotenství. Nemám žádné zdravotní problémy (ťuk, ťuk), ale jsem z práce hoooodně unavená jak fyzicky tak psychicky. Často mě bolí břicho, zvláště když se rozčílím či křičím na děti (a to je bohužel hodně časté),
Moje Dr. mi zatím tuto variantu nenabídla, tak se chci zeptat, jak dlouho jste učili vy a případně zda-li jste šli na rizikovou..

bremisek
17. zář 2013

Já učím v MŠ a šla jsem hned po třech týdnech v září na neschopenku (a to jsem si plánovala, jak budu do února učit). Obvodní mi řekla, že důvod není (když jsem si šla pro razítko a ptala jsem se na neštovice či chřipky apod. u dětí), na gyndě můj dr. nabízí každé, že to nechává na ní... Já pak měla problémy, takže jsem po prvé po pěti letech šla na neschopenku tak i tak. A s ředitelkou jsme se domluvily, že už na ní zůstanu i když už budu v pohodě.

rebelie
17. zář 2013

Až do konce 😉 http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/313580-...
Vážně - přijde mi to strašně individuální... pokud Ti není dobře a cítíš, že je toho na Tebe moc, popros gynekologa, ať Tě pošle na neschopenku (jen je třeba počítat s tím, že se dost zredukovaly vycházky, neomezené se dávají jen u přesně stanovených diagnóz a lá rakovina a některé psychiatrické diagnózy, takže to nejspíš nebude úplně svobodné a budeš mít nalinkováno, kdy smíš ven a kdy ne, což by třeba mě nebavilo). Já jsem měla výhodu, že jsem měla termín začátkem prosince a vedení školy usoudilo, že raděj vezmou náhradu už od září, aby se nemusely v průběhu školního roku měnit rozvrhy a žákům učitelka... ale nechali si mě tam na různé pomocné práce, takže jsem chodila do práce, dostávala plat a pracovala něco na školní matrice, kopírovala materiály pro kolegy, chodila suplovat a podobně... bylo to docela fajn... Obecně si myslím, že není potřeba, aby učitelky v podstatě automaticky nastupovaly na rizikové, ale je to fakt o tom, jak se kdo cítí, jak mu je a jak to zvládá...

pavlaz
17. zář 2013

Také přidám svou zkušenost, já jsem učila až do konce, šla jsem 8 týdnů před porodem na mateřskou. Dokonce jsem zvládla i studovat vysokou 🙂. Ale také mi bylo nabídnuto jít na rizikové s tím, že pracuji v rizikovém prostředí (mnoho dětí, však to znáte🙂). Já jsem byla v práci ráda, i když jsem byla taky unavená. Je to opravdu každého věc a je to na jeho uvážení, jestli to zvládá, nebo chce klid (omezený vycházkami). Jinak přeji pohodové těhotenství a hladký porod 🙂

kopretina77
3. říj 2013

Poprvé jsem učila až dokonec,a druhé a třetí jsem měla rizikové.

jirina82
5. říj 2013

Jsem v 8tt a přepadla mě viróza. Taky jsem si říkala, že budu chodit až do mateřské do práce, ale teď to vidím jinak. Dostala jsem strach, abych neustálými virózami a angínami mimču neublížila. Takže myslím, že až příště něco chytnu, tak už zůstanu doma až do konce (ikdyž bych ráda dokončila pololetí, příp. vydržela aspoň do Vánoc), protože to asi za to nestojí. Obvodní ani gynekolog mi ale dlouhodobou neschopenku nenabídl.

ewistat
25. bře 2023

Ahoj, měla bych takový dotaz na učitelky ZŠ, všude totiž většinou čtu o učitelkách z MŠ.
Samozřejmě, že nikdo neví, jak to bude, ale spíš by mě zajímaly vaše zkušenosti.
Mám 2 děti 12 a 9 let a plánujeme třetí. :srdce: Je mi 35. Učím na 1.stupni, od září to budou druháci. Tak nějak nad tím přemýšlím a chtěla bych chodit až do mateřské do práce. Obě těhotenství byly v pohodě, ani jsem nezvracela, ale taky jsem byla mladší. Teď do toho ty svoje děti u starší s nastupující pubertou, kroužky apod., a dalších 20 ve škole. Do toho potom věčné nemoci. Třeba letos mi půlka třídy marodí snad od října a až teprve teď mám skoro všechny. Nemoci můžou přitáhnout domů i moje děti, ale dumám nad tím, jak to zvládaly jiné učitelky. Se svými většími dětmi, únavou, věkem… Díky moc :*

eviicka
25. bře 2023

@ewistat já jsem první těhotenství byla vychovatelka (36 let) a školní rok končil ve 30.tt. Druhé těhotenství (40 let) jsem učila kratší úvazek (a k tomu 3 lete dítě). Ve 24.tt přišla první vlna covidu a škola byla zavřená až do MD. V obou případech bych ale klidně pokračovala.
(Vždycky to tedy byly starší děti)

jge
25. bře 2023

U prvniho do 36tt, u druheho do 39tt a u posledniho do patku a v nedeli rano porodila. to byl 38tt a planovala jsem zustat do 39tt. Ale ja jsem asi takovy jediny blazen. Stredni skola. Prace me bavila, nestresovala.

ewistat
25. bře 2023

@eviicka Díky moc za reakci 😊 to jsi měla super, že jsi chodila až později do družiny, těch rán se trochu děsím, i když si říkám, že mi bylo dvakrát celkem dobře, tak bude i potřetí 😁 jen se mi navalovalo, když jsem nebyla najezená. Já děti právě všude vozím, protože jsme na vesnici 🙄 Jinak vím, že jiné holky v mém věku začínají, ale mám trochu strach právě kvůli věku.. 🤷 přece jenom když obstarám teď všechno kolem dětí, do toho moje přípravy, výchovný poradenství a akce ve škole, tak jsem ráda, že jsem ráda 😆

ewistat
25. bře 2023

@jge tak to jsi teda dobrá. Asi výjimka bych řekla 👍😁

jge
26. bře 2023

@ewistat Blazen, ale ziji v zahranici a tady je to normalni. Proste se pracuje cca tyden do porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru