Těhotná pracující učitelka - jak dlouho?

joa.n
12. bře 2013

Jsem ve 20tt a uvažuju, že bych šla na rizikové těhotenství. Nemám žádné zdravotní problémy (ťuk, ťuk), ale jsem z práce hoooodně unavená jak fyzicky tak psychicky. Často mě bolí břicho, zvláště když se rozčílím či křičím na děti (a to je bohužel hodně časté),
Moje Dr. mi zatím tuto variantu nenabídla, tak se chci zeptat, jak dlouho jste učili vy a případně zda-li jste šli na rizikovou..

elu
12. bře 2013

ahoj já jsem učila až do konce a ještě před porodem jsem si odskočila vyzkoušet maturity...ale můj doktor mi říkal, že jsem jediná učitelka, kterou zná, která pracuje...docela si dělal srandu, že učitelky jsou nemakačenka a jdou hned na nemocenskou 🙂 ..ale jestli tě to už deptá tak ho popros...určitě ti vyhoví

wahu
12. bře 2013

Já skončila měsíc před porodem. Doma by mi asi jeblo. 😀

janinka1090
12. bře 2013

Já jsem chtěla skončit měsíc před porodem, ale malej se narodil ve 38. týdnu, takže jsem byla doma jen asi 10 dní. Asi taky zalezi kde ucis, ja jsem byla na gymplu a taky jeste poslednich 14 dni maturovala. Zakladka je asi narocnejsi.

kalo
12. bře 2013

Já ze ZŠ odešla v 6 měsíci...žádné zdravotní problémy nebyly, ale neuvěřitelně mi vadil hluk a křik dětí. V tom těhotenství se to rozčilování, hluk a křik stalo nesnesitelným. Šla jsem na nemocenskou po domluvě s dr.

mm_mm
12. bře 2013

Já učila do 20. týdnu - to byl konec čevna, pak jsem si přes prázdniny vybrala dovolenou a v září už nenastoupila. Jen jsem šla dozkoušet opravný maturity. Neumím si představit s tím panděrem pochodovat po chodbě a po schodech dýl. Snažila jsem se nerozčilovat, ale spíš mi vadila ta šílená únava. Vlastně jsem pak už učila pořád jen vsedě a vnímala jsem, že to je celý na úkor kvality. Gynekolog mi nutil neschopenku od začátku, měli jsme kvůli tomu docela konflikty, ale já fakt doma zůstat nechtěla. Moje dvě kolegyně učily do 34. tt., ale to mi přijde fakt děs a běs...

ivular
12. bře 2013

Já jsem přednášela do 33. tt., ale ke konci už to bylo docela náročné - docházal mi dech 😉

ilka_milka
12. bře 2013

ahoj, ja jsem doma od 12tt - nejdriv jsem vubec nepomyslela na to, ze bych skolni rok nedokoncila, ale celej leden/unor jsem prochrlala s virozama - byla jsem totál vycerpaná. vzdy stacilo byt na 3 dny ve skole, studenti na mě neco prskli a zas jsem byla 4 dny uplne mimo, a tak se to porad tocilo dokola.... az dr řekla, ze by snad bylo lepsi, kdybych do toho infekcniho prostredi už nelezla a napsala mi dlouhodobou neschopenku (zatim na neurcito, ale min. chce abych zustala doma do konce brezna a pak že se mam rozhodnout sama - ale je fakt, ze doma se nenudim, nebot mam jeste soukromé studenty, kterí ke mne dojizdi nebo ja za nimi ( v době vycházek do firem), takze zatim mi ten shon na ZŠ ani nechybí...
- mela jsem dost problémové tridy, sociálně slabší a tak... ale nikdy mi nedelalo problem je "srovnat" - nicmene ted nevim, zda se chci tomu psychickemu tlaku vystavovat i s miminkem... protože psycho to nekdy bylo ukazkové 🙂
tak jeste zvazuji, zda v dubnu nastoupit zpet, to budu na zacatku 6.mesice....

gabosss23
12. bře 2013

Rodila som v záři a aj keď som ako "poriadna" učiteľka chcela vydržať do konca školského roka, nastali komplikácie. Keďže hrozil predčasný porod, na neschopenku som nastúpila 1.6. Známky a posledné písomky som opravovala doma a všetko riešila s triednymi učiteľmi cez net.
Myslela som, že riaditeľka ma bude považovať za "zradcu", ale práve ona ma poslala na kontrolu, keď videla s akými bolesťami učím. Tvoje dieťa je v tomto smere prednejšie...takže za mňa: Nepozeraj na vedenie, ako si to zariadi. Ak máš pocit, že je to na teba veľa, ostaň doma. Doktor ti isto napíše neschopenku.
Prajem pevné nervy... 😝

jasminecek
13. bře 2013

Ahoj, já dělám v družině a tam je to ještě horší. děti prskají bacily neustále, takže stále bolest v krku nebo nemoc. Navíc jak nesedí v lavici a hrají si, tak jsou dost hluční, občas je musím dost okřiknout a pak mám výčitky, že miminko vše slyší...Rodit mám 19. září, snad to nějak do června doklepu. Ale jsem dost unavená, hlavně tedy fyzicky a taky trochu psychicky. Horší je, že kdybych teď odešla, nenajdou za mě tak rychle náhradu, protože vedu celé oddělení a kolegyním by to dost přitížilo.

silviesoldanova
13. bře 2013

Ahoj,ja pracuju v MS a ucila jsem do 7,5.mesice-sla jsem na materskou 6 tydnu pred porodem. Od urcite doby jsem s detma necvicila,jen rikala,co maji delat 😀 Ale bylo to celkem vpohode,i kdyz ke konci jsem uz byvala unavena 🙂

cumprlicek
13. bře 2013

Ahoj,ja ucila pubertaky,chtela jsem vydrzet aspon do 4.mesice,no jednoho dne jsem mnela konflikt se zakem,utekl ze skoly a ja na druhe rano nedokazala vstat ani z postele,jak mi bylo zle...tak sem sla na PN,dokonce i Dr. mne ukecaval,ze mi to za to nestoji a mnel pravdu...kdyz nejsi flegmaticka a chces opravdu neco naucit a trochu ty deti vychovat,tak to bez reseni konfliktu a s tim spojene i nejake to kriceni proste nejde ☹
Bez na PN a uzivej si to!Uz nikdy nebudes mit tolik casu pro sebe 😉

hanickaa.d
13. bře 2013

Já rodila v srpnu, takmi to hezky vyšlo, učila jsem do konce června, ještě jsme skončili dřív, 9.7. jsem šla na mateřskou...vše bylo v pohodě bez komplikací

evulinkab
13. bře 2013

Ahojky, já otehotnela v dubnu, školni rok jsem dodelala, pak byly prázdniny a v záři jsem nenastoupila.Malý se narodil až v lednu sice, ale já byla na rizikovém už od toho září-protože jsem neustále každou chvili špinila nebo krvácela.Ale kdybych tyhle problémy nemela, tak bych v práci byla až do nástupu na MD, protože me to v práci baví a doma jsem se nudila🙂Příští tehotenstvi, pokud nebudu mit komplikace, chci být v práci co nejde.Jo a učím v MŠ-kde se to bacilama jen hemží🙂

nunacek
13. bře 2013

Učila jsem až do konce, tzn. že jsem skončila 6 týdnů před TP (ZŠ pro děti s kombinovaným postižením).

lvicek2000
13. bře 2013

CCa do 27.týdne, pak začalo hodně tvrdnou břicho a k tomu těhu cukrovka, tak mi to doktorka automaticky napsala...A by la jsem ráda, taky jsem byla šíleně urvaná...

leia1
13. bře 2013

ahoj, mě nebylo první tři měsíce moc dobře, tak jsem byla doma a pak už jsem se nevrátila. pro mě byla práce ve škole moc stres, jezdila jsem tam hodinu se třema přestupama a promrzlou tramvají, tak jsem se na to vyprdla. jako pracovat stejně budem až do důchodu, tak co🙂 a doktorka v pohodě🙂

xkikinka
13. bře 2013

Ja otehotnela o prazdninach a od zari jsem zustala doma na nemocenske. Ucila jsem v ms, takze by to bylo narocne zustavat, at uz z duvodu, ze deti chodi do ms casto nemocne nebo pece o ne...gynekolozka s tim nemela zadny problem...

miranda77
14. bře 2013

poprvé jsem nastoupila rovnou na mateřskou dovolenou 6 týdnů před porodem - byla to pohodová škola, pohodové děti, neměla jsem žádné problémy a byla mladší 😉 ... podruhé jsem odešla v pololetí v 18tt - byla to speciální škola, puberťáci, chodila jsem domů vyřízená, noc co noc mi bylo špatně 😝 ... takže ono záleží ...

naomi6
14. bře 2013

Ahoj, já jsem otěhotněla v dubnu a šéfka mi rovnou řekla, že by byla ráda, kdybych od září už nenastoupila, aby mohli hned od září někoho vzít. Byla jsem z toho docela zaskočená, protože jsem nevěděla, zda mi dr napíše rizikové. Nakonec mi to v pohodě napsal, i když mi nic nebylo, a upřímně řečeno jsem byla ráda, že jsem doma, protože celý den na nohách učit by bylo náročné. Učím na ZŠ, takže dozory a různé výlety a soutěže...... Fakt jsem byla ráda, že jsem doma. Držím palce

monik1
14. bře 2013

Ahoj,, já jsem otěhotněla v dubnu, pracovní smlouva do 30.června.. V září jsem už nenastoupila a prcek se narodil v lednu, byla jsem celé těhu doma - byla to paráda 🙂
A teď bych se už do práce chtěla vrátit (mám aprobaci ČJ - OV), ale za boha nejde najít práci v oboru, obeslala jsem už všechny školy v okolí 😒 (není tu nějaká učitelka mé aprobace z Ostravy, která odchází na mateřskou? vystřídala bych jí 😀 )

kacakkv
18. bře 2013

Můj gynekolog - aniž by věděl, jaké mám zaměstnání, mi hned při první návštěvě nabídl neschopenku na kdykoliv budu potřebovat, je mi lehce po třicítce, v práci to ještě neví, ale chtěla bych vydržet až do konce - tlačí mě hypotéka🙂

katasv
11. kvě 2013

Já jsem si myslela, že vydržím do nástupu na mateřskou na začátku června a místo toho jsem už dva týdny doma. Poslední měsíc ve škole byl fakt stres, párkrát jsem to ořvala. A když se pak začaly přidávat křeče a bolesti, zabalila jsem to. Manžel i doktor mi to stejně říkali už tak před dvěma měsíci, ale já nechtěla nic komplikovat a vydržet. Každopádně teď jsem ráda, před týdnem mi doktor zjistil nějaké komplikace, stejně bych nakonec musela doma zůstat, tak takhle jsem to alepoň jakž takž ukončila a předala a nebylo to ze dne na den...

jituliiii
11. kvě 2013

Ahoj🙂
ja jsem na MD odchazela 6 tydnu před porodem a do tydne před porodem jsem ještě dělala asistentku jedne holcicce a jezdila jsem k ni🙂

inde
11. kvě 2013

ahojky, já to vydržela do konce a odešla jsem šest týdnů před porodem, i když jsem měla chuť to kolikrát zabalit 🙂 Unavenější jsem byla spíše druhý trimestr, ten třetí jsem to ve škole už zvládala lépe.

zelva
11. kvě 2013

Já odešla na rizikovku někdy kolem 30tt, ale to proto, že jsem začala mít zdravotní komplikace (tvrdnutí břicha), tak jsem musela polehávat. Jinak bych vydržela až do konce..

leikkka
11. kvě 2013

ja byla na rizikovém kvůli IVF, ale kdyby to nebylo IVF, tak bych šla hned na rizikové, tolik stresu pro malé není dobré, kolegyně pracovala až do nástupu na MD

andysk
19. čer 2013

Ahoj já jsem učitelka v mateřský škole. Začátky v těhotenství kdy mi bylo nevolno byli doopravdy vtipné. S dětmi udělat pohybovou chvilku a vymýšlet pro ně program když Vám je zrovna ouvej je dost náročné. Na neschopenku jsem šla zhruba ve 4 měsíci těhotenství. Gynekoložka se spíše děsila z toho, že jsem měla nízký tlak. Často se mi ve školce motala hlava až jsem dokonce i jednou upadla. Nezabíralo mi absolutně nic. Tak jsem jí řekla že bych raději zustala doma a že se necítím na hlídání 25 dětí.

aacminka
17. zář 2013

Ahoj, jsem učitelka 1. stupně. Mám 27 dětí v jedné dost špatně větrané třídičce. Jsem v 21. týdnu. Do práce dojíždím, dozory a suply zůstaly. Teď jsem doma s nachlazením a teplotami. Bylo mi doporučeno odejít na rizikové těhu, kvůli vysoce infekčnímu prostředí. Sice je začátek školního roku a já už chybím podruhé. Bohužel mě ještě k tomu prohánějí migrény s aurou a křečemi do půlky těla. Těhotenství probíhá zatím dobře. Nevím, jak se rozhodnout. Práce mě baví, doma se mi zůstat nechce. Ale nechci mimi vystavit nějakým angínám a chřipkám. Tak teď babo raď.

ivanahynova
17. zář 2013

Ahoj 🙂 Já učím na 2. stupni ZŠ a jsem teď v 10. týdnu. Doktor mě docela překvapil, když mi nabídl nemocenskou ihned. Já mám zatím v plánu odučit pololetí, ale je mi jasné, že realita může být za pár týdnů úplně jiná... Mám teda dost strach z nemocí - za každé zakašlání bych dětičky nejraději pořádně seřvala 😀 Ale na druhou stranu nechci být přehnaně úzkostlivá ☹ Takže jsem teď taky v rozpacích a nevím, jak se rozhodnout...
Pokud by se náhodou objevila nějaká chřipková vlna, pani řídící snad pochopí, že nechci riskovat, a nebude mi mít za zlé, když odejdu...
Přeju všem "účám" hodně štěstíčka, pevné nervy a samozřejmě ještě pevnější zdraví! 😉

marcelka287
17. zář 2013

Nenabídla? Cože? Já jakmile jsem dr řekla, že pracuji v MŠ, tak mi řekl, že by mi doporučil jít na nechopenku, že je to opravdu nebezpečné. A to bylo vlastně hned, když jsem tam byla poprvé a on mi potvrdil těhotenství cca 6 týden. Já jsem odmítla, tak mi řekl, ať jakmile tam někdo bude mít rýmu, hned si pro tu neschopenku přijdu a nebo když bych si to rozmyslela ať kdykoliv.. Já přišla domu, tam mi vynadal manžel, že jsme vždycky říkala, že ve školce nebudu že je to nebezpečné a hezky jsem šupajdila zpět. Pan dr i sestřička mi řekli, že jsou rádi, že jsem si pro tu neschopenku přišla.. Takže tak.. A v průběhu těhotenství z něj vypadlo, že mu potratila pacientka ve 20týdnu, kvůli tomu že byla nemocná.. A jsem ráda, že jsem byla celou dobu doma🙂 Teď už takovéhle volno a pohodu nikdy mít nebudu;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru