Těhotná s hrozícím potratem, máte zkušenost?

bilac
24. črc 2014

Jsem těhotná, ultrazvuk v 6+2 tt zněl pozitivně i negativně - těhotná jste, miminku bije srdíčko, ale ve vagíně je spousta krve, co tam nemá co dělat. Hrozí tedy potrat, dostala jsem neschopenku na týden, že se uvidí. Mám ležet a odpočívat. Jenže já mám strach, že to nedopadne. Bolí mě břicho a čtu všechny možné věci online a vidím to spíš špatně, i když chci být pozitivní. Holky, máte s tímto nějakou zkušenost? Tipy, rady, co a jak? Jak mimču víc pomoct, aby se skutečně usadilo? Jak se zbavit té pitomé krve?

anetka1701
24. črc 2014

Znám podobné příběhy - a dopadly dobře i špatně... Moje rada je držet se rad doktora, ležet a být v klidu... Ono tělo samo ví co je nejlepší a většinou když se něco stane hned na začátku, tak to je proto, že by to jinak stejně dopadlo špatně a tělo se zbaví něčeho, co prostě není v pořádku...

zulitvi
24. črc 2014

@bilac Jediná rada je necist. 🙂 Doctes se vetsinou jen to zlé, a to tvému stavu moc nepřidá.

monikabie
24. črc 2014

Vypni počítač a odpočívej na NETU se vždy dočteš to nejhorší. Držím palce a věřím že další zpráva bude pozitivní🙂

lenka5731
24. črc 2014

Jestli myslíš krev v děloze, hematom a krvácení od 5tt,tak to jsem měla taky.. Skončilo to předčasným porodem v 32+2. Dítě naprosto v pořádku a zdravé. Příběhu s dobrým koncem je spousta.

bilac
autor
24. črc 2014

@anetka1701 jo, to si taky říkám, ale stejně bych moc chtěla, aby bylo vše v pořádku, že jo. :(
@zulitvi já vím, já vím, ale samozřejmě mi to nedá..., ale musím na nic nekoukat.
@monikabie díky moc! Taky doufám!

bilac
autor
24. črc 2014

@lenka5731 děkuji za pozitivní zprávy, já zatím nekrvácím, ale nějak by se ta krev tam měla snad vstřebat? nebo prostě špiněním dostat ven.

anetka1701
24. črc 2014

@bilac tak to je jasný... Spíš že to je trošku uklidnění, kdyby něco :o) Dej si nožky hore a buď v klidu... Tyjo, co já bych dala za to, kdyby mi někdo na týden přikázal jen ležet a odpočívat! :oD

zuza01
24. črc 2014

@bilac Obojí... Může se vstřebat i odejít, mimčo to s sebou může vzít a nemusí... Nečetla bych nic, člověk se tu spíš svěří s nešťastným koncem než s tím, že něco probíhá normálně. Držím palce 😉

bilac
autor
24. črc 2014

@anetka1701 já bych normálně taky byla ráda, ale s tím stínem strachu to není až tak bájo....
@zuza01 já vím, já vím...jen mě napadlo, že jsem se vlastně ani nezeptala, jak se té krve zbavím. No, jsem zvědavá, co tam bude za týden. Ale vím, že to bude tak, jak to má být. I když je těžké to v sobě neřešit.

jennyparadise
24. črc 2014

@bilac Jak psaly holky, dopadnout to může tak i tak, a myslím, že my to bohužel až tak ovlivnit nemůžeme. Nezbývá než odpočívat a věřit svému tělu, že ví co dělá. Měla jsem to podobně u druhého miminka, hematom větší než miminko i s plodovým váčkem přímo nad ním, doktorka původně myslela, že to musí být dvojčata, nenapadlo ji, že jde o tak velký hematom. Moc šancí nám nedávala a připravila mě na to, že se miminko nejspíš potratí. Po týdnu byla sama v šoku, že se hematom kompletně vstřebal bez jediného zakrvácení. Dcerku jsem pak zdravou porodila až v termínu. Takže naděje na šťastný konec je. 😉

anetka1701
24. črc 2014

@bilac já to vím... Když jsem čekala první dcerku, prožívala jsem něco podobného - brala jsem na začátku těhotenství lék, který se brát nesmí (nevěděla jsem že jsem těhotná, nečekala jsem že to vyjde hned a ani jsem krabičku léku nečetla), takže jsem čekala na výsledky NT screeningu a dr. mně připravoval na možné komplikace... Díky bohu vše OK, dcerka je zdravá jak řípa...

bilac
autor
24. črc 2014

@jennyparadise děkuju moc, chtěla jsem přesně něco takového slyšet, co s tím hematomem, jestli jde, aby se celý i jen vstřebal a tak. Nemám s takovými věcmi žádné zkušenosti, tak vlastně vůbec nevím. Tak uvidím, jak to dopadne. Díky moc. 🙂

hanih
24. črc 2014

@bilac Kamarádka teď prošla něčím podobným - těhotenství na začátku a hematom s tím, že kdyby se utrhl, může vzít plod sebou. Doktor jí napsal na dva týdny neschopenku a doporučil odpočívat. No a hematom se vstřebal, kamarádka zas chodí do práce a těší se na miminko. Podle doktorů je všechno ok.

salot
24. črc 2014

Hlavně to nevidět černě, nepřemýšlet o nejhorším. Držím pěsti.🙂

anushka111
24. črc 2014

Pokud jde o hematom, v drtivé většině případů to dopadá dobře. Sama jsem si tím v těhotenství prošla. Někde uváděli že 80 - 90% dopadne vpohodě. Jinak většinou to dopadá špatně v případě že žena neleží, ale pracuje či se jinak hýbe, já měla povoleny krátké procházky, ale nechodila jsem na ně a vyplatilo se po 3 týdnech po hematomu ani památky. Lež odpočívej, žádný horory nečti a pust si třeba dobrý film. Je víc než pravděpodobné že to dopandě dobře !!!

lenka5731
24. črc 2014

ono je to opravdu individuální, já jsem měla ten hematom velký jako slepičí vejce, bez hnutí jsem ležela 2 měsíce a nevstřebal se vůbec. Pak ho mimino prerostlo a přestalo se to tolik řešit. Ale klidový režim jsem měla i dál, ale už jsem třeba chvíli vařila a nebo seděla 🙂

fibiii
24. črc 2014

Jsem na tom stejně. Ležím doma s hematomem teď v 10tt, mám ho od 6tt? Asi tak.. Nejdřív byl maličkej, pak se zvětšil a doktor říkal, že je to opravdu těhotenství ohrožené potratem a chtěl mě hospitalizovat. Nicméně máme doma 10m klučinu, co ho stále kojím, tak jsem odmítla. Manžel nebo kdo má čas se stará o malého, mě ho nosej na kojeni. Jinak ležim, nebo chvíli sedím u jídla nebo na terase. Hematom se zmenšil, už ani nešpiním a prcek se drží. Věřím, že to tak i zůstane.... Chce to myslet pozitivně, to taky dělá hodně. VŠECHNO BUDE OK!🙂

lenka5731
24. črc 2014

@fibiii hospitalizace byla kapitola sama pro sebe, hospitalizovali mě myslím v 7+2 a když jsem zjistila, že tam mám jen obsadit volnou postel, aby mi ráno a večer dali slupnout pilulku utrogestanu a ascorutinu, tak jsem 3. den podepsala revers 😒 Bylo mi to důrazně nedoporučeno, ale nikdo mi neřekl konkrétní důvod, proč tam dál zůstávat, "léčba" žádná.

fibiii
24. črc 2014

@lenka5731 Ja tak to mi presne rekl i muj doktor. V nemocnici budete jen lezet a mozná vam nekdo za tyden udela ultrazvuk. Jedine k cemu to bude je, ze budete opravdu nucena odpocivat a budete pripadne pod dohledem, kdyby neco. Tak jsem mu slibila, ze doma lezet budu taky, kdyby neco bolelo, nebo byla jasna krev, tak posupajdim hned k doktorovi. A evidentne to ma i ovoce. Dalsi klad krome toho, ze nejsem vystresla z nemocnicniho prostredi a z toho, co asi dela dite doma, kdyz by bylo v tom pripade nasilne odstaveno, tak mam i domaci stravu a to si myslim ze je taky hooodne dulezite. Co si budeme povidat, nemocnicni kuchyne stoji za prd....

petulka_zdenda
24. črc 2014

@bilac Ahojky ,držím pěstišky ,aby vše dobře dopadlo . Já jsem si prošla tím stejnám .. v 6.tt jsem začala krvácet , zjistili , že mám hematom (větší než mimčo) , byla jsem hospitalizovaná týden a pak až do konce těhu na neschopence ...a přesně před 4 týdny jsem porodila zdravou holčičku 😉 A ještě jsem týden přenášela! Takže si dej nožky nahoru a odpočívej !! 😉

bilac
autor
24. črc 2014

Díky moc všem, zůstávám pozitivní a budu doufat! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru