Těhotné s vyšším tlakem už před těhotenstvím

mmm1982
4. lis 2010

Ahoj, vím, že na téma vysoký tlak už existuje několik diskusí, ale takovouhle jsem zatím nenašla. Chci se zeptat, jesli tady jsou nějaké těhulky nebo maminky, které měly vyšší tlak už před těhotenství, jak probíhá Vaše těhotenství, berete nějaké léky - jaký tlak jste měly, když jste je začaly brát? Já jsem v 9+2 - v poradně mi naměřila sestřička 140/90 - měla jsem vždy vyšší tlak - ale bez léků - měřím i pravidelně doma a pohybuje se kolem 125-135/75-85. Doktor říkal, že počkáme do příští poradny a pak bychom to začali řešit. Jak se postupovalo u Vás. Díky moc předem za odpovědi 😉 .M.

jajik25
4. lis 2010

Ahojky,já sice nikdy vyšší tlak neměla ale při druhém těhu jsem ho vyšší měla takže mi doktor napsal Dopegyt a brala jsem ho tuším 2x denně. 😉

schatje
4. lis 2010

Ahoj mmm1982 , tak ja som mala pri prvom aj pri druhom vyssi tlak a brala som od 3mesiaca dopegyt a potom ku koncu aj vasocardin.Ja som mala tlak na konci 3 mes.160/100 takze preto mi hned nasadili ten dopegyt.Moje obe teh,skoncili cisarem kvoli tlaku ale to uz v 38tyzdni, takze tie tabletky pomohli ale ku koncu mi tlak vyskocil najviac. Neboj, dopadne to vyborne, doktor si to pohlida🙂

cindy83
4. lis 2010

to co ti naměřili nemusí znamenat ještě vysoký krevní tlak, jenom hraniční. Můžeš být rozrušená. Pokud doma opakovaně měříš i v těhotenství normální hodnoty tak to bude snad v pořádku.

tanuki
4. lis 2010

ahoj, já jsem vyšší tlak, když jsme brala HA (po vysazení se to srovnalo), tak jsem se celkem bála, co to udělá v těhotenství.. no a jak jsem z toho byla nervózní, tak jsme měla při měření vždy vyšší a překecávala je, že to je jen tam. Nakonec jsem si koupila kvalitní tonometr a měřila 3krát denně a zapisovala, a pak jim ty zápisky ukazovala a byl klid..

agaci
19. kvě 2014

Ahoj, před prvním těhotenstvím jsem měla diagnostikovaný vysoký tlak, ale bez medikace. Při prvním těhotenství jsem skončila s preeklamsií dva měsíce před plánovaným porodem v nemocnici a cca v 36tt mi doktor doporučil urychleně ukončit těhotenství pro nedostatečný přísun živit dětátku. Momentálně jsem v 12tt a prozatím těhotenství probíhá v pořádku. Chodím každý týden na kontroly tlaku, sama si doma měřím tlak a drží se to. Uvidíme jak to bude dál. Mám dobrý pocit, že jsem se na druhé těhotenství připravovala s mojí internistkou a společně jsme volili postup medikace. Dodalo mi to hodně sil do začátku.

micka1
22. kvě 2014

Ahojky já léčím z vysoký tlakem už nějaký ten rok. Bez léku mám tlak 160/90. Beru léky na tlak i na tep. Od prvního těhu beru dopegyt 4x denně. V poradně mívám tak 135/80. Jednou za týden zajdu k obvodní aby mě přeměřila. První těhu jsem proležela měsíc v nemocnici kvůli hrozící preeklamsii. Druhé těhu bylo ok a třetí těhu ja zatím taky ok. I můj kardiolog je spokojený že to tak zvládáme. 🙂

olasek
22. kvě 2014

Ja mam taky vysoky tlak i s leky, muj standard je 140/90. Beru Dopegyt 3x denne a Betaloc na noc. Presto jsem vzdy pred poradnou nervozni a vzdy mi nameri tak 160/100. Zacala jsem brat leky v 9tt prvniho tehotenstvi a pak jsem uz pokracovala a beru dodnes. Prvni tehu naprosto v pohode. Rodila jsem prirozene 38+1, kvuli tlaku mi lekar udelal Hamiltona, jinak bych asi v pohode donosila do terminu, zadne problemy jsem nemela. Ted je to uplne stejne a doufam, ze zadne problemy mit opet nebudu....🙂 Opatrujte se!

ined77
29. říj 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/krevni-tlak/ Krevní tlak.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s krevním tlakem. Trápí Vás v životě vysoký či nízký krevní tlak, musíte brát léky? Vaše zkušenosti, rady a tipy jistě uvítají i ostatní maminky, které třeba problémy s tlakem také trápí a hledají různé možnosti, jak tyto problémy vyřešit nebo alespoň zmírnit.

Pokud Vás trápí či trápil vysoký krevní tlak v těhotenství, Vaše zkušenosti pěkně obohatí Wiki článek https://www.modrykonik.cz/vysoky-krevni-tlak-v-... Vysoký krevní tlak v těhotenství.

Předem Vám za Vaše zkušenosti velice děkuji a děkuji také za Váš čas, který jste byly ochotny, pro Wiki knihovničku a tím i celého Modrého koníka, obětovat 🙂.

Krásný den všem a do třetice ještě jeden velký dík 🙂,
Denisa.

@olasek @micka1 @agaci @tanuki @cindy83 @schatje @jajik25 ... a další 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru