Těhu cukrovka. Špatné výsledky doma, ale u Dr. ok

denousek
29. led 2012

Ahojky... jsem ve 30 týdnu tehu.. minuly tyden jsem doma sbirala krev do ampulek a nesla jsem si to do laborky...vysledky byli super na lacno 4,4 po jidle 4,2 po veceri 6,8...
dr mi rekla ze je to ok a ze za 4 tydny si to mam nasbirat znova.. ja jsem se vyprosila s tim ze to pro me bylo hrozne to pichani asi jeden odber na 4x prvni dokonce na 7 krat a ze jestli mi nemuze dat glukomer ze se ji zmerim za ten mesic ten jeden den radsi tim... ze tam staci kapka krve... ona souhlasila...
jenze jsem se zkousela namatkove merit i ted -dobrovolne a mam na lacno vcera 5,7 a dnes 5,8 .-( vcera po obede dokonce 8,2!!!nechapu.. dneska po obede 5,9....protoze jsem byla na prochazce vcera jsem jen lezela...takze je to asi o pohybu... jenze co ta ranni hodnota?opakuju ze jsem se zacla merit sama od sebe testy v laborce byli ok a ja se ted jen nervuju prosim poradte co delat---volat dr?a co ji reknu kdyz v laborce to bylo ok... nevim jak dál bojim sse o miminko...dr mi rekla ze je to ok a ja se merila sama od sebe a ted mi to dela starosti...diky

werumka
29. led 2012

Ajaj to je zlý - a tím nemyslím čísla, ale spíš to panikaření 😀
To, co je pro Tebe stěžejní:
1. Poslední hodnoty z laborky - jsou přesné, narozdíl od glukometru.
2. Neřiď se u glukometru desetinami, je to opravdu velmi přibližná informace.
3. Bojíš se, protože jsi už o miminko přišla. A je logické, že máš teď strach. Ale toto opravdu není důvodem ke strachu ani v nejmenším. Tyto hodnoty nepředstavují riziko ani pro Tebe a ani pro miminko. A to myslím naprosto vážně. Moje kolegyně z diabetologické poradny měla půlku těhotenství hodnoty skákající mezi šesti a dvanácti. A světe div se - i jí jsem potkala se zdravým miminkem 😀
4. Zkontroluj si ráno ketony.
5. Závěry z ranních glykémií vyvozuj až tak po čtyřech dnech měření. Protože pak se to dá nazvat nějakou pravidelnou tendencí. Občasný výskok glykémie má každý. Pakliže bys měla ranní lačné hodnoty kolem šesti a neměla u toho ketony, tak teprve potom bych volala na konzultaci.
Opravdu klid, co by za tyhle čísla někteří diabetici dali 🙂 A to o i ti těhotní 😀

jankadudova
29. led 2012

Ahoj, taky zalezi na tom jak se stravujes. Ted nemyslim jestli jis sladke apod. Predpokladam, ze urcita dietni opatreni dodrzujes. Je treba jist po trech hodinach, aby hladina glykemie nekolisala prilis prudce. A souhlas s predchozim prispevkem - tve hodnoty jsou ok, hlavne zadnou paniku🙂

martaska78
29. led 2012

Hlavně klid, ten stres ti víc ubližuje než ten cukr, a i ten se mi zdá v pořádku. Já měla tyhle hodnoty pořád a mimi bylo zdravé 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru