Těhulky, které moc přibraly na váze. Co už mám jíst?

januskaababoo
13. led 2007

Holky, jsem tedkom ve 28tt a mam 14kg nahoru...pred tehu 59kg, a tedkom tohle!!!! Doktor me zdrbal...nemyslim na nic jineho nez na tu zatracenou vahu...ja mam 1 kg za tyden nahoru, otoky nemam, jen prsty kapku, ale nic vyrazneho...jim zdrave, ale jak se nenajim, tak je mi spatne...cukrovka dopadla dobre...nemam...

Moc si to vycitam, ale nevim jak to ovlivnit...co jinak uz bych mela jist?

V den kdy jsem se dozvedela, ze jsem tehu jsem prestala kourit, tak mozna take zmena metabolismu...nevim, poradte co uz mam papkat, jo? Moc, moc dekuji... 🙂

apricots
16. bře 2007

ahoj, já sem ve 32 týdnu a mam nahoře 15 kilo...doktor vždycky při vážení říká...vy nějak hodně přibíráte...ale nic víc....zdá se mi to hrozně moc a hlavně sem v životě nevážila víc než šedesát kilo a ted najednou musim nosit 73 kilo a sem hrozně utahaná🙂

katka79
16. bře 2007

tak ja jsem pred prvnim tehotenstvim mela 85kg pri nem jsem pribrala 33.5kg takzej sem byla hodne vysoko prvni rok jsem se dostala pekne dolu drzela sjem se okolo stovky ikdyz mi nikdo tolik netipoval [mela jsem vzdy drive vic jak si lidi mysleli od zakladky] no budiz pak jsem zustala doma a zacala a pak znovu zkoncila s kourenim a kila sly nahoru takze jsem tesne pred druhym tehotenstvim mela tolik jak u prvniho na konci ted doposud pribiram mene jak u prvniho ale i tak dost jelikoz mam nejakych 15kg navic sice mam tehotenskou cukrovku a take mimco je vetsi nez delka tehot. a u prvniho to bylo v podstate to same ale jeste musim nejaky ten tyden. Takze ja budu mit po tomto tehotenstvi jooo hdone co delat abych se dostale a vahou zase neja dolu ikdyz dve deti to uz je neco a tady se chodi zase po trech mesicich do prace a kolobeh doma tak snad to nejak dolu pujde ale i tak mam hooodne nad stovku a budu rada az se zase pak kte stovce priblizim a pak postupne pod ni ale tak to bude prace na delsi dobu nevychazim z toho ze to pujde rychle vim jak to bylo minule dobry rok si davam na shazovani a trochu srovnani me vahy

januskaababoo
autor
18. bře 2007

CAu holky,
ted na konci tehu se to pribirani na vaze zastavilo...uz 3 tydny mam stejnou vahu...pribrala jsem 23 kilo...dost z toho je voda...coz mi znesnadnuje temer veskery pohyb, do drepu snad ani ne, protoze by se mi udelaly strie i na kolenou...boli me klouby, ale to je tim opuchnutim...uvidime, kolik nechame v porodnici...a hlavne kdy...se uz nemuzu dockat!

mona81
18. bře 2007

ahoj holky, tak já vás potěším. Jsem tady asi nějtěžší, i když jsem to všechno nepřibrala při těhu 😅 Já jsem otěhotněla(nebylo to plánovaný těhu) se 112kg. Při těhu jsem přibrala 10kg. Papám vše a s chutí a hlavně toho musí být hodně,jinak to není papu 😀 😅 Nikdo mi tolik netipuje, protože jak už to tady jedna psala, byla jsem vždycky při těle. Myslím si, že zhubnout se dá, ale člověk musí chtít. Já to mám vyzkoušené, jsem jak jojo, zhubnu dám si žračí pauzu, přiberu, zhubnu atd. 😅

Katka79: Pokud chceš tak mi napiš na IP a až porodíme, můžeme začít držet dietu spolu 😉 Psala jsi že máš hodně na 100kg (jako já) a termín porodu máš jen o dva týdny dřív než já. Sem na tuto diskuzi moc nechodím, tak proto jsem ti napsala, že mi můžeš napsat do IP.

Jinak všem maminkám a těhulkám přeji zdravé a krásné dětičky 🙂

dadula118
18. bře 2007

januskaababoo ja při prvním těhu přibrala 20 kg,ale ke konci mě zjistily těh.cukrovku.malej měl 4.20 a po porodu jsem měla hruzu vézt na váhu.Pak jsem se odholdlala po třech dnech a měla jsem dole hned 10kg.do pul roku jsem měla dole těch dalších 10kg a pak jsem ještě dalších 5 kg thubla.syn byl nespavec,tak to bylo dole raz dva.nheboj budeš kolem malého běhat a zase budeš krásná.

maddla
18. bře 2007

Nazdárek holky, tak já už jsem se měsíc nevážila jsem ve 25tt a k dokrovi jdu az na konci března, jsem zvědavá jaký číslo na váze vylítne 😝 Měla jsem před těhotenstvím 56 kg a naposledy jsem vážila 61. Teď se mi dost zvýšily chutě a mám větší hlad tak jsem zvědavá. Ale to shodíme holky! Trochu cvičení a lítání kolem miminka a je to dole, člověk to musí brát optimisticky 😀

morusa
18. bře 2007

Januskababoo: Tak hlavně nezapomen sem pak napsat, kolik jsi nechala v porodnici a jak ti jde shazování. Já mám ted nahoře 20kg a taky jsem z toho zoufalá. 😖

simus
18. bře 2007

holky , zkuste se rozepsat jak jste přibíraly🙂 at mám představu kam se řítím🙂 Já zatím +3kg, což není moc, taky se divím , protože normálně přibírám i z vody🙂 díky moc za info 😀

morusa
18. bře 2007

Simus, já do pátého měsíce asi 4kg, tak jsem si říkala, že to bude v pohodě, no ale pak se to totál rozjelo a od konce šestého měsíce přibírám vlastně pořád. Byla jsem z toho hodně zoufalá a dost jsem si pobrečela, protože se necpu sladkým, nepřejídám se, ale šlo mi to i do stehen a zadku samozřejmě, ted už se ale nestresuju, vykašlala jsem se na to a spoléhám na svoji pevnou vůli a vím ,že to shodím. Bud to půjde po dobrém díky kojení a starání se o prcka a nebo holt začnu na sobě makat.

simus
18. bře 2007

morusa,přesně toho se bojím 🙂 všichni mi říkají že málo přibírám ale myslím si pravý opak původní váha byla 64 takže z čeho brát mám, dala jsem si limit 15 kg tak snad se mi to povede:_) U nás v srpnovkách mají holky až +8kg tak jsem jen chtěla vědět že jsem v normálu 😀

morusa
18. bře 2007

Simuš, já si ten limit dávala taky a jak vidíš, tak mi to bylo nanic 😀 Prostě se smiř s tím ,že to neovlivníš a hlavně,nechci tě teda děsit, ale co tak vím ,tak štíhlé holky přiberou většinou víc než baculky...

simus
18. bře 2007

no to já štíhlá nejsem jenom pasu nahoru, nohy a boky mám fest, takže si říkám, že toto pravidlo , které znám na mě neplatí🙂 no dobrá tak do 20 kg ale víc ani ťuk🙂🙂:_)

morusa
18. bře 2007

Simus,držím palce, at to jde pomalu a když ne, tak to určitě shodíš. Já se ted už modlím,abych nepřibírala.

simus
18. bře 2007

to víš že to zhodíme, mě ani nevasí váha joko spíš to že mám velké problémy s páteří i netěhu a 20 kg a víc by mě asi zabilo🙂 Na záda bych měla tak max 12 kg ale vysvětli to tělu🙂 Bolí mě záda pořád a to ještě nemám ani pořádný pupík ale takový zvlněný plech🙂 😀

tigr211
14. čer 2010

hmm,zajímevé téma.Já v prvním těhu přibrala 30kg.Nakonec se mi podařilo z 90porodní váhy,shodit na 52kg 😀 😀 .Ale když jsem nastoupila do práce a přestala cvičit tak zase 58kg jako když jsme se brali.
No a teď mě ty kila asi taky neminou,jsem ve 23tt a mám nahoře 10kg a přibývám asi 1kg týdně 😠 .asi se začnu ládovat sladkým,když už mám být tlustá,tak ať vím z čeho 😉

jajiik
14. čer 2010

Ahoj 🙂
Tak já se taky pochlubím se svými kilíčky 😅
V prvním těhu jsem přibrala 30 kg a za 7 měsíců jsem byla na své váze. Teď jsem si říkala, že si dám pozor, hlídala jsem se v jídle, cvičila jsem a přibrala jsem úplně stejně 😠 😠 Jsem 36 tt a mám 25 kg nahoře. Holt budu muset po porodu zase makat, abych to shodila - hlavně ať je mimčo OK 😵

terak
16. čer 2010

Holky a kdy jste zacaly pribirat? Jako ktery mesic? Ja jsem v pulce ctvrteho a mam nahore jedno kilo. Ale ja mam uz tak asi 10 kilo nadvahu, tak se snazim hlidat.

eriana
22. črc 2010

Ahojky, tak já měla před těhu 65kg a v den příjmu do porodky neuvěřitelných 95kg. Měla jsem o 6kg víc než můj chlap 🙄 jenže u mě to byla skoro všechno voda, měla jsem neuvěřitelné otoky. A taky jsem nerodila dítě, ale slůně. 14kg jsem nechala v porodnici, dalších 6kg zmizelo během týdně doma, teď bojuju s posledními 7kily.

nikkkyska
29. dub 2012

Ahoj holky 🙂 já jsem v 25tt a mám nahoru 10kilo, před těhu jsem měla 75 a v pátek jak jsem byla na kontrole mi navážili 85kilo, jsem z toho zoufalá :( nikdy sem hubená nebyla,bojím se že mi to po porodu zůstane a že budu tlustá a nezhodím to. Moc nejím,akorát sýry,ty miluju,maso nemůžu ani cítit, a s tím zvracením to mám jako autorka diskuze januskaababoo ☹ jakmile chvíli nejím,tak se mi chce blinkat, je to hrozné. Navíc mi teď začaly otékat nožky-jen zatím kotníky a nárty. Můžete mi nějak poradit s vhodnou obuví? nic nemůžu obout kvůli oteklým nártům 😒 ..maminka se sestřičkou mi doporučily dřeváky, jen nevím jaké zvolit velikostně,jestli o číslo větší než je má velikost nohou,kvůli těm nártům. ☹ a taky se chci zeptat kuřaček-Jak to děláte v těhotenství? Já před těhu vykouřila klidně i 40denně,ale pak sem přestala,jen sem pak začla nějak přibírat na váze a kdesi sem se dočetla,že ženy kuřačky by v těhu přestávát kouřit uplně neměly,tak nevím co je na tom pravdy,myslím si,že přibýrám hlavně proto,že sem s kouřením sekla.

gable
29. dub 2012

@nikkkyska ahoj, já jsem taky sekla s kouřením a jsem moc ráda 🙂 nevím, jestli to má vliv na větší přibírání, mám ve 29. týdnu + 13kg a pořád to stoupá nahoru,ale určitě to má dobrý vliv na mimčo 🙂 a to za to stojí.. Po porodu máme spoustu času na shazování kil... Taky jsem z toho někdy nešťstná a trápím se, ale vždycky si musím, říct, že jsme miminko moc chtěli a ikdyž přiberu 30kg,tak mám celý život na to, abych se dala dokupy. Nikdy jsem nebyla žádný drobeček, přibírala jsem a shazovala docela s pravidelností,takže vím, že je to jen o silné vůli a odhodlání a taky vím, že nechci být ufuněná mamina, která nestíhá vlastní dítko..... takže věřím, že budeme zase krasomilky 😀 a navíc máme tuuuze hubeného tatínka, takže taky motivace.... nebýt vorvaň rodiny 😀

nikkkyska
29. dub 2012

@gable to máš pravdu,už se na to moje malé škrně nemůžu dočkat! 🙂 a chci se zeptat otékají ti nohy?

gable
29. dub 2012

@nikkkyska no zatím moc ne, jen když dlouho stojím nebo chodím, to mám pak zařezané fusky jak stařenka, ale že by se mi ztrácely kotníky, to zatím ne, takže u mě je to 100% tuková vrstva 😀 žádná voda 😠

kammka
29. dub 2012

ahojky, holky moc se s těma kilama netrapte.. hodně záleží na tom, jaký je váhový odhad miminka.. jestli je vše v normě, nebo je mimi větší, tak by možná šla aplikovat metoda původních američanek: první dva trimestry jíst stravu bohatou na bílkoviny, v třetím trimestru je omezit a zaměřit se na zeleninu, ovoce, masa jen trošku..samozřejmě omezit i uhlohydráty a tuky.. ovšem v původní stravě původních američanek těch uhlohydrátů bylo minimum... dělaly to tak údajně proto, že nechtěly rodit příliš velká miminka.. jestli se to dá vydržet, to je další věc....

gable
29. dub 2012

@kammka já se dozvím váhový odhad miminka až 22. května a to už moc neovlivním 😀

kammka
29. dub 2012

hodně maminek to ví z každého utz.. já teda taky ne, ale zatím mám nahoře něco přes osm kilo, ale to hlavně díky tomu, že jsem skoro celé těhu nějak nakřápaná..teď zase beru atb, třeba první čtyři měsíce jsem měla skoro furt průjem...během prvního trimestru dvoje atb, tyhle jsou třetí.. cokoli malá dovleče ze školky, odnesu taky...to se pak přibírá blbě 😀 ale teď už slušně žeru.. faktem ovšem je, že jsem začala na 80kg, takže pro mně to není takový šok, jako pro někoho, kdo má normální váhu nějakých 60kg...

kammka
29. dub 2012

@gable no ale jak koukám na tvůj termín, tak to budeš mít pořád do konce dva měsíce...

gable
29. dub 2012

@kammka no ale dva měsíce,to je strašně málo 😀 já jsem říjnové miminko, já než se rozhodnu, určím metody dosažení cíle a naplánuju bezpečný postup, tak to trvá 😀 dva měsíce nestačí 🙂 a hlavně budu líná udělat stop stav tomu žraní 🙂

kammka
29. dub 2012

@gable věř tomu, že za ty dva měsíce přibereš nejvíc :-/

gable
29. dub 2012

@kammka tak tomu věřím, to mi říká každý 😀 stovečka to jistí 🙂

nikkkyska
29. dub 2012

@gable
@kammka nestrašte měěě ☹ 😀 mě to taky ale mamka říká,že poslední dva měsíce se jde s váhou nahoru nejvíc,tak nevím,ale myslím si,že u každé ženy je to jinak.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru