Těhulky, které moc přibraly na váze. Co už mám jíst?

januskaababoo
13. led 2007

Holky, jsem tedkom ve 28tt a mam 14kg nahoru...pred tehu 59kg, a tedkom tohle!!!! Doktor me zdrbal...nemyslim na nic jineho nez na tu zatracenou vahu...ja mam 1 kg za tyden nahoru, otoky nemam, jen prsty kapku, ale nic vyrazneho...jim zdrave, ale jak se nenajim, tak je mi spatne...cukrovka dopadla dobre...nemam...

Moc si to vycitam, ale nevim jak to ovlivnit...co jinak uz bych mela jist?

V den kdy jsem se dozvedela, ze jsem tehu jsem prestala kourit, tak mozna take zmena metabolismu...nevim, poradte co uz mam papkat, jo? Moc, moc dekuji... 🙂

draga
13. led 2007

ahoj januško buď v pohodě jsi nádherná maminka a máš jen bříško 🙂) já jsem teď vlezla na váhu a mám 91 kg!!!! před těhu jsem měla kolem 70ti byla jsem taková oplácaná a pak jsem přestala kouřit vylítlo mi to takže na začátku těhu jsem měla 77 kg 🙂) manžel se mi tuhle smál jestli dosáhnu na metrák 🙂) doufám, že ne, protože těch 91 už si držím 14 dní ono na konci najednou zase přibírat přestaneš a možná prý i něco zhubneš...mě teda naštěstí doktor nenadává vždy se jen raduje jak těhu pokračuje ...jo a taky nemám žádný otok, pořád nosím prstýnky a nohy jsou vpoho 🙂) a s tím hladem mě třeba přepadával takovej hlad že jsem myslela, že omdlím a bylo mi zle na blinkání...teď už mě i ten hlad přešel...tak vydrž 🙂))

baruna
13. led 2007

Janusko, každý nabírá úplně jinak. A většinou holky, co byli před těhu fakt hubený, nabírají víc. A koukala jsem na fotky a fakt máš jen bříško, takže bych to vůbec neřešila. A třeba i držíš hodně vody a ta taky něco váží. Hlavně, že ty sama se cítíš dobře a na doktora kašli.

womann
13. led 2007

Tak asi neni ten doktor normalni,kazda jsme jina 😉

dashak
13. led 2007

Janusko, zkus jíst luštěniny, z těch se netloustne a mají přitom hodně energie, bílkovin atd, co mimi potřebuje. Já jsem sice přibrala za těhotenství 4kg, ale rodila jsem už v 31 týdnu. Takže moc dobrý příklad nejsem. 🙂 Já jsem jíst nemohla, jenom jsem se na jídlo podívala, už jsem málem omdlívala. Maso a sýry jsem nemohla vůbec, to se mi zvedl žaludek jenom jsem ucítila tu vůni - pro mě teda spíš smrad.

januskaababoo
autor
14. led 2007

Holky moc diky, zitra jdu do poradny, tak uvidime co mi reknou... 😝

Dashak...ja bych se po lusteninach utloukla, strasne mi to voni, ale nemuzu je, protoze me strasne puci, nadyma...a pak me to boli ve streve dole, ale to uz bylo i pred tehu... 😉

kristi
14. led 2007

janusko, klid.....ja byla taky hubenour, mela jsem 48 kg....tedka mam 60 a vubec me to netrapi, jim co mi chutna atd. Je pravda, ze mam brisko a nikde jinde skoro nic

karotky
14. led 2007

Mám takový dojem,že z Vás vážím nejvíc(94kg)a hlavu si s tím nelámu.Za dobu,co jsem těhu,jsem přibrala 11,5kg.Takže holky,klid.Pak to shodíme. 🙂 Vy učitě.

musko
14. led 2007

Ahoj Jani!
Buď uplne v pohode, bola si tenučká ako prútik, preto priberáš. Ja som nabrala 20 kg a už sú dole. Neboj, budeš kojiť, nevyspíš sa, budeš chodiť s kočiarikom a po kilách nebude ani chýru.... 😉 Mne moj lekár nenadával, bol rád, že sa cítim dobre a miminko rastie... 😵

bobisek
14. led 2007

Ahojky, jsem stejný příklad jako karotky. Od začátku těhu jsem doma a kilečka jdou nahoru jako po másle. Někdy si dělám srandu, že budu rodit na 2 křeslech. A dolu určitě něco shodíme. Minimálně porodní váhu prcka 😀

slonik
14. led 2007

ahojky, janusko, můžeš být úplně v klidu, zrovna minule jsem si říkala, jaká seš krásná těhulka, že bych tak taky chtěla vypadat 😉 . Já před těhu měla 74 a dnes ráno jsem se vyděsila - 90 ☹ a to jsem si říkala, že přes 90 nepůjdu. Snažím se jíst pravidelně, menší porce, hodně vlákniny, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, libové maso, ale dřív jsem byla zvyklá hodně cvičit (každý den min. hodinu) a ted mám ten pohyb hodně omezený - nemůžu běhat, jezdit na kole, skákat, lyže... takže se spíš jen protahuju a posiluju pánevní dno. Jenom doufám, že potom budu vypadat zase normálně 🙂. Jinak pan doktor nic neříká, jen jednou, zezačátku, my něco vyhoudala sestřička, ale od té doby nic. Bojím se radikálně omezit jídlo, aby to nemělo špatný vlvi na mrňouska, když ted nabírá 🙂.

sarkaa
14. led 2007

S váhou při těhotenství bych si nedělala žádnou hlavu.Třeba bude mimčo cvalík 🙂 Já jsem přibrala přes 20 kg a dokud jsem nepřestala kojit vůbec jsem se s tím netrápila.

lucisa
15. led 2007

Janusko, buď v klidu. Já při prvním těhu nabrala 22 kg a při druhém 24 kg! Doktorka mi ani jednou nic nevyčetla, já si obě těhu užívala a říkala si, kdy jindy budu mít v životě možnost se dobře napapat a váhu svést na těhu 😀
Po první dcerce jsem do půl roku měla váhu ještě 3 kg pod původní. Po druhé dcerce mi zůstalo 8 kg, se kterými bojuji dodnes, ale nijak zvlášť mě to netrápí. Manželovi se líbím, říká, že nemá rád, když ženským trčí kosti z těla 😉
Do léta doufám, něco půjde dolů a i kdyby ne, mám dobrý pocit z toho, že jsem nesmyslným hladověním neublížila holkám a mám zdravé pincezny, narozené v termínu a v pořádku.

januskaababoo
autor
15. led 2007

Dobry vecer damy,
...moc vam dekuji za podporu...mam dobrou zpravu, mluvila jsem dnes s panem doktorem, tak jsme mu rikala, ze me to trapi, a pri kazdem soustu myslim na vahu, a ze z toho uz uplne blbnu...a on mi na to rekl, at se vubec nevzrusuju...byl to muj doktor...ja jsem to nahore neuvedla, ten co mi vynadal byl na zaskok...ale i tak me pekne zmatl...kazdopadne, ten muj mi to vysvetlil asi takto...doktori nejsou radi kdyz....pribirame hodne naraz, mame potom otoky, kvuli toho pribirani, zvyseny cukr v krvicce, nechcou nam davat tabletky...protoze jsme tehu, tak oni...ti doktori...radi strasi se zvednutym prstem...tak at se vubec nebojim, zalezi na mnoha okolnostech...puvodni vaha, stavba tela, atd.,...takze jsem v pohode, jak rikam, ja se po porodu s nejakymi kily nahoru poperu...svaly maji pamet...ale aby mimco bylo v poradku, jsem tehu poprve, tak jsem kapku zazmatila...ale radsi se blbe dvakrat zeptat, nez jednou a pozde... 😉 😉 😉

Hezky vecer...

morusa
15. led 2007

Januško, taky jsem ti koukala na fotky a říkala jsem si ,jak ti těhotenství sluší, opravdu. Myslím, že jsem stejný případ jako ty, taky mám nahoře už 11,5kg, taky se nepřecpávám ,taky jím zdravě a taky jsem z toho špatná, takže naprosto tvé pocity chápu.Takže si taky říkám, že snad ty kilča půjdou dolů, jinak fakt nevím, co budu na jaře a v létě nosit. 😖

paula
15. led 2007

Janusko, ja pribrala 22kg a doktor mi nikdy nic nerikal. Narodila se mi holcicka pres 4kg a i placenta pry byla dost velka. Jen porodem jsem hned 10kg stratila a ted co tyden 2kg. Nedelej si vubec zadne starosti, kazdy pribira jinak. Ja si ani neprisla nejak extra tlusta?! 😉 Mela jsem jen obri bricho.. Ted mi po nem ale zustalo fakt hodne strii. ☹ Tak se hodne maz, at kuze to vytahovani zvladne... Me teda ani mazani nepomohlo

lucija76
15. led 2007

Jani,holky maji pravdu,vazne ti to hodne slusi,ses krasna tehulka 😵 Ja jsem na tom s pribiranim stejne,prvni tri mesice pohoda...jen +3kg,ctvrty mesic najednou +3kg,paty +3kg,sesty +4kg,sedmy +4kg, celkem tedy +17kg a od te doby se nevazim 😀 😀 😀 A to jim skoro stejne jako pred tehotenstvim,jenom o neco casteji. Neboj,to pak vsechno shodime!!! 😵

andira
15. led 2007

Janusko, divala jsem se na tve fotky a vypadas prekrasne, nemas tluste ani ruce ani oblicej, takze bud v klidu, jsi maminka rostenka 😉 😉 Je fakt, ze nektere tehulky maji takovy ten dobre ziveny oblicejicek 😀 ale to neni tvuj pripad 😉
Ja pred tehu 58 na 173cm a ted 61 v 11tt ☹ takze taky mam depky, ale ja
jsem presne ted typ co ma pak oblicej jako ovarove koleno 😀 No ale hlavne aby mimi bylo ok, estetika je sice dulezita, ale ne na 1. miste 😉

januskaababoo
autor
16. led 2007

Morusa, Paula, Lucija, Andira... 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂

draga
16. led 2007

andiro ty kecko ovarové koleno vypadá teda úplně jinak, ty budeš zrovna tak krásná těhulka jako nevěsta ...pamatuju si fotečky ze svatby ..měli jste jí těsně den po nás 🙂) mooooc gratuluju k miminku 😵

alokin
17. led 2007

ahoj holky ja pribrala počas tehotenství 22 kg. Takže u porodu som mala váhu 87 kg.Narodila sa nám krásna zdravá holčička,ktorá vážila 4200 gr. a merala 55 cm. Takže v porodnici som zhodila hneď 12 kg. Dnes má malá 2 roky a ja mám o 2 kg. menej než pred otehotnením. Takže žiaden strach tá váha se po porodu zase rychle zníži. 🙂

andira
17. led 2007

Drago diky za kompliment 😵 kez bych mohla sdilet tvuj optimismus, no uvidime za par mesicu 😀

ikis
17. led 2007

Ahoj holky,já jsem v 15tt a zatím jen 2kg nahoře 🙂 jen že má startovací váha je bohužel 72kg ☹ což jiný holky mají na konci těhu 😠

lennis
18. led 2007

jsem na tom stejně, začínala jsem na 71kg a včera mně vážili a mám 81 kg, ani nikomu nemůžu tu průkazku ukázat, taky mi to vadí, ale snažím se jíst normálka, ale občas mám hroznou chuť na sladký, tak jím sojový řezy, po těch se můžu utlouct a jogurty, teď jsem si nakoupila zeleninu a ovoce. Jak se nenanjím po 2 hod, tak za půl hod mi je , tak špatně, že musím jíst. Tuhle večer jsem si prostě MUSELA udělat palačinky, jinak se snažím večeřet do 6 a pak už jen zeleninu, když mám hlad, nejvíc mám hlad za dopolko a odpol, večer už ani ne, palačinky byly vyjímka 🙂 , teda doufám. Ale taky z tý váhy nemám dobrý pocit, myslím, že přibírám i na stehnech a na zadku, ale to se uklidňuji, že zadek se mi roztahuje na mimi, na jaře chci nový inline brusle a jak to bude možné tak chci začít jezdit, snad mi to nadšení vydrží, jinak budu muset být jen doma na zahradě, protože nebudu mít co na sebe na léto 🙂 🙂

akina
23. led 2007

Ahoj Holky,ja jsem teda ta druha skupinka co moc nepribira,celkem mam nahore 5kg,takze z 65 na 70 kg.Ale propana krale jste tehotne tak musite tloustnout 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Je to uplne jedno kolik priberete v tehotenstvi jsou vsechny kila nadherna. 😵 a pri kojeni se vazne dost shodi.U prvniho tehotenstvi jsem pribrala 15 kg takze jsem rodila s porodni vahou 90 kg.Takze pred 2 lety bych sem taky zapadla.Ale diky kojeni a prochazkama s malym jsem vse zhubla a jeste 10 kg navic.Ted napribiram,protoze jsem do konce 7 mesice jen zvracela,ale jinak bych uz vesele pocitala kilecka.Tak hlavu vzuru tehulky a briska dopredu,nemame se za co stydet vzdyt se starate o to nejcenejsi na svete aby melo co papat 😵 🙂

januskaababoo
autor
23. led 2007

Akinko...moc dekujeme za podporu...je to pekne, ze k nam zavital taky nekdo z te "druhe strany" 😀

Od te posledni poradny, co me doktor ujistil, ze je vse ok...s moji vahou....tak jsem na ni ani nestala...a jsem v poho, nekontroluji se tak jako driv a jsem fajna, proste stastnejsi...preji hezky den 🙂

zany
25. led 2007

Ahoj holky,
já jsem v těhu přibrala 20 kg. V porodnici jsem nechala 7 kg a teď co jsem týden a něco doma, tak mám další 3 kg dole. Doufám, že těch zbývyjících 10 kg navíc půjde taky dolů a dobře. Bohužel nám počasí nepřeje, takže jsem omezená tím, že nemůžeme chodit na procházky a jsme s prckem jen doma...
Jinak já jsem se v těhotenství nehlídala a ani jsem se nijak nepřejídala. Prostě jsem jedla normálně jako předtím, ale váha šla nahoru sama. A ke konci jsem byla ještě ke všemu strašně oteklá...
Takže si z váhy nic nedělejte, hlavně aby bylo mimčo v pořádku a těhu bez komplikací!!!

spree
26. led 2007

Ahojky Januško,
mám úplně stejný problém jako Ty.Jsem teď ve 29 tt a nosím už 15 kilo navíc.Byla jsem z toho dost nešťastná,ale teď,po přečtení tvého dopísku už to přestanu řešit.Vidím,že je na tom podobně asi dost holek,které byly před těhu hubené.Já měla při výšce 170 cm 55 kg,kamarádka 180 cm 60kg,takže spíš trošku víc hubený,říkaly až vychrtlý,ale kámoška byla chvíli po porodu zase jako proutek a teď už mi přijde,že je snad ještě hubenější,než byla.Otoky nohou mě netrápí,jen přes noc natékají ruce a brní mě konečky prstů.A co se týče doktora,tak mi akorát 2x řekl,doslova cituji:"tady vidím váhový přírustek".Nic jsem mu na to neodpověděla,jen pokrčila rameny,protože svědomí mám čistý,jelikož se nepřecpávám a chutě mě taky netrápí.Jo a okolí se diví,kde že mám těch 15 kilo?Takže asi bude normální,že hubeňouři přiberou klidně 20-25 kg.Nevěš hlavu,budeme zase kočky 😀

mona81
27. led 2007

ahoj zdravím všechny. Tak když jsem se bavila s holkama z KVĚTEN 2007 tak mi každá tvrdila že přibrali kolem 4-5kg a já už 7kg. Byla jsem udivená a dělala jsem si též starosti. Teď už vidím že zbytečně. Některé jsou na tom ještě líp než já. Jen kdybych neotěhotněla s takovou sloní váhou, mohlo by to být lepší. 😅 Jinak přeju všem zdravá děťátka a spokojené rodičovství

eficka
16. bře 2007

Ahojky Holky! 😉
NO tak ja jsem ted v 35 tt a muj nynejsi zadecek vypada jak kdyby patril Ferdovi Mravencovi a na nohach by mi mohli jezdit tereňáky! ☹ 🙂 ☹ 🙂 zacinala jsem na vaze 65 kilo a ted uz je to nejakych necelych 85 kilo! 😎 a to mi porad chybi do porodu 5 tt.... 😒 zacinaji mi napuchat prsty u nohou i rukou takze si celkove pripadam jako valecek 😖 zacalo mi praskat i brisko..cele tehotenstvi nic a ted behem mesice vypadam jak puzzle... 😖 a to si ho mazu kremem....takhle se bohuzel zmenily i moje prsa takze zadna slava... ☹ ale snad s tim alespon neco po porodu zmuzu... 😎 doufam...

dasty
16. bře 2007

ahojholky mám kamarádku před těhotenstvím měla 55kg a šla rodit a měla 95kg-málem jsem jí nepoznala a už mám20kg dole ,ale byl to extrém.Celý život si váhu držela,že nejdela a když otěhotněla tak se bohužel neudržela.Doktor se jen bál aby neměla problémy s tlakem a cukrovku.j8 přibrala 17kg s porodnice jsem jela o 10kg lehčí do půl roku jsem dala vše dolů.A teď mám12kg nahoře přestala jsem kouřit tak se snažím zase hubnout.nebojte se dáte to dolů,jen si těhu ´pěkně užijte. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru