Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
1. kvě 2008

heeej? no napis jej meno, mozno ju poznam i ja....neviem, ci my dve sa pozname, ale to by bola riadna nahoda.. 😝
ja som odisla z a pracou, asi 2 a pol roka dozadu

vikulik
1. kvě 2008

Za slobodna sa volala Szabova Dana...mozno ju aj poznas,to by bola sranda... 😀 A uz si si zvykla na to pocasie? Vies ked sme tam boli my s priatelom,na 6mesiac.koli praci,ja som si nevedela zvyknut..A ked vyslo slniecko som sa potesila a uz aj zaslo 😲

jankando
1. kvě 2008

no..nevieim si zvyknut..ked je zima a chladno , skaredo, tak normalne mam depky z toho pocasie.. 😖 😒
no nieco mi hovori priezvisko, ale neviem si vybavit..a aka stara je? 😉

vikulik
1. kvě 2008

Ma 27r.mozno ju aj poznas,aspon z videnia...Mozno keby si ju videla,tak by si povedala ahaaaa 🙂

jankando
1. kvě 2008

no urcite z videnia, ale je o par rokov starsia..no ale z videnia, urcite..sak take male mesto.. 😉

vikulik
1. kvě 2008

Akurat,prisiel priatel ku pc a hovori,ze sa podobas na jeho byvalu spoluziacku.No vidis mas este aj super dvojnicku 😎

jankando
1. kvě 2008

no teda..asi nechodil do svidnika do skoly, co?

😉
vies, co , ja som este nikdy nikoho podobneho na mna nevidela, ale uz mi tiez jeden chalan vravel, ze sa podobam na jeho bejvalku, no ona bola z cz.. 😀

vikulik
1. kvě 2008

nie nechodil tam do skoly,ale normalne sa nevie vynadivat,hovori ze to nieje mozne taka podoba.A ja mu na, to ze tak asi je,si zivy priklad... 🙂Sranda,asi nie na darmo sa ovori,ze sme sestri a bratia vsetci.... 😀

jankando
1. kvě 2008

no asi tak.. 😀 😀 😀
akurat som citala od jednej baby tu , co prednedavnom rodila tu v uk..no teda..chida, 18 hodin rodila.. 😠
ak chces tak si citni..v teme porody a tam podteme porod v anglicku..pisu tam aj ,ze epi je dobra....ja o nej rozmyslam, ja som sice este len v piatom mesiaci a par tt ale ja uz zijem porodmi a tak.. 😀 😝

vikulik
1. kvě 2008

no prave som to citala,normalne mi to az zimomriavky nahana.Boze 18 hodin.... 😲 Aj ja dost casto rozmyslam o epiduralke,no ale vraj nie kazdemu zaucinkuje tak ako by mala...Ja zijem porodmi tiez,ale hlavne sa mi sniva o tom...No som zvedava co bude v pokrocilejsom stadiu... 😅

jankando
1. kvě 2008

no ja som uz rozhodnuta, ze ju urcite zahrniem do porodopisu a potom popytam az ked nebudem vladat.. 😠

vikulik
1. kvě 2008

aj ja som tak myslela...No kamoska hovorila ze ona ju chce tak ci tak.A ked to nanu prislo a zacala rodit ani nechcela,jednak netrebalo a hovoril,ze si to vychutnala.Keby bol kazdy porod taky jednoduchy aky mala ona...

vikulik
1. kvě 2008

jankando dobru noc...

jankando
1. kvě 2008

aj tebe dobru noc

vikulik
2. kvě 2008

Jankando ahoj....dnes som sa tak super vyspala,ako som vecer lahla,tak som sa rano zobudila,ani raz som v noci nevstala,az mi je to divne... 😲 A ty ako?

jankando
2. kvě 2008

ja som sa tak vcera vyspal, dnes nic moc..skoro vobec..vkuse prebudzacky...co inak porabas?

vikulik
2. kvě 2008

ahoj,pred chvilou sme dosli zo zahradky...tak bolo super 🙂 trochu som tam porobila...a som taka unavena ako by som popratala cely dom... 😅

jankando
2. kvě 2008

tak vam vsetkym zavidim, ze si chodite a ja tvrdnem doma, samej sa mi nejak nechce..tak som si dnes dala dlhy kupel, ostrihala sa , komecne vytahala obocie...takze taka siesta dievcenska.. 😉 😝
ale zasla by som vonku, no nemam kde.. 😠

vikulik
2. kvě 2008

no to je skoda,ze nemas kam a este aj si sama,no ale si urobila pre seba nieco...Takze teraz si este vacsia paradnica... 🙂 A velmi si sa ostrihala?ci len podstrihla,odpisujem neskor,lebo ma zmohla unava a zadriemala som

vikulik
3. kvě 2008

ahoooj jankando ako prezivas dnesny den? ja celkom ok,len priatel ma trochu viac hneva...

jankando
4. kvě 2008

cau vikulik,tak vcera som sa ani nahodou nedostala na net, lebo sme mali zneprazdneny den. 😝
rano sme vstali a sli len task do mesta, nic sme nevyriesli, len sme akurat kupili zas dvoje dupacky a topanocky k tomu. 😉 no a na namesti bol taky stary cinanik a vypisoval mena na tek detske papiere aletak ozdobne, krasne, nie cinsky, ale anglicky ale na cinsky sposob..take zaujimavea farebne..tak sme ssi dali aj my vypisat..no my sice neviemem , co budeme mat, ale tak obaja dufame a "citime", ze to bude chlapcek a aj mneo mame zatiallen pre chlapceka.. 😉 Sean Peter...tak sme mu dali vypisat Sean P na papier s detskymi motivmy a to vyvesime nad postielku alebo na dvere do izby.. 😉 no a potom sme dosli dom a ja farbila vlasy, na cierno, nejak mi nechytili extremne, ale aspon, ze somkupila dve farby, tak to dofarbim...no ostrihala som sa hruzne, ale vlsky dorstu..ja sa nestazujem... 😉 no a sli sme do restiky...rande sme mali.. 😀 😝 😉 a potiahli az do neskoreho vecera v kine,tak sme zachrapkali hned ako sme prisli a dnes mi manzilek do prace odfrcal, tak samej sami nece spinkat tak som hore, ale nejak na mna ide unava..asi zase zalahnem
vcera som si inak kupila v meste ten malinikovy caj, neviem ci o nom vies, ma sa pit od ukonceneho 36 tt ,,tak ho mam uz doma... 😉

pipinka82
4. kvě 2008

JANKANDO:::::to je aký čaj ak sa smiem spítat len malinu obsahuje????? A to ak som už niekde čitala nepametam si to dobre...vyvoláva pôrod skôr ???? 🙂

jeeej aj ty si v Anglicku a máš mangelíka čokoládku 🙂 to je super 🙂 aj kamoška tam žije a taktiež má mangelíka afričana a malá je krásna herečka čokoládková 🙂 aj tvoje mimi bude krásnučké a aj meno má super 🙂

vikulik
4. kvě 2008

ahoj jankando,tak ty si mala vcera suprovy den...fiha 🙂 Takze ste nakupovali,jooj to muselo byt uzasne..aj ja uz chcem nakupovat.. 😅 Toto vypisovanie ne papier musi byt urcite zaujimave.Takze uz mate vypisane... 😉Moja zlata,tak ti prajem zdraveho chlapceka,uz ked ste sa tak rozhodli...No ale bola by sranda keby nad postielkou vyselo Sean Peter a v postelke by bola mala pipinka... 😝 Ostrihala si sa hrozne?to znamena krivo alebo na postupno a nevyslo?ale mas pravdu vlasky dorastu...Takze rande dopadlo dobre...Moja neviem o tom cajiku,preco sa ma pit po ukonceni 36tt?No prosim ta vysvetli mi to ...Dakujem..

jankando
4. kvě 2008

pipinka82..... ahoj, no ja som v anglicku a ano, budeme mat i cokoladove imino.. 😵 😉 😵
ten cajik, sa u nas doma vola malinikovy caj a nie, nevyvolava porod, ale kamoska mi poradila,ze
vraj je dobry na druhu dobu porodnu (coz sa priznam, este som tak nsetudovala, na ake doby sa rozdeluje porord, ale este ze mam dobru kamosku, ktora mi infosky podava😉 ) ale vraj v tebe
vytvara nejaky sliz ci co a vraj pak baby ide lahsie von..tak ja mu rada pomozem tym,ze si dam raz
denne jednu salku caju.. 😉 inak vela maminiek to ani nepili ale ja skusim, pije sa to az od
dokomceneho 36 tyzdna.. 😉
vikulik..........no vela sme nekupili len tak sa nam nieco zapacilo, nieco uz mame , a nieco postupne dokupime.. 😉 no mame vypisane, ale smejeme sa ,ze ak nas prekvapi a bude dievcatko, tak to budeme mat na
na okrasu alebo co..no az tak hrozne nie, ale priatel sa smeje a ja mu na to, ze vlasy dorastu a mne
sa vcelku pacia.. 😝 😉 ani nie ze krivo , len tak na rovno, coz u mna nie je zvyk, lebo ja som stale
bola na psotupku ostrihana, ale ja si z toho nic nerobim,vlasky dorastu (sak v tehu este rychlejsie a
zdravsie) ..ja som sa uz asi milionkrat sama strihala a pak chvilu polutovala, no vlasky dorastli a zivot
bol v poho.. 😉 😉 ten cajik sa ma az po ukoncenom 36 tt a pisala som uz vyssie, ze to nevyvolava
porod, ale akomi kamoska vravela, ze je dobry vraj na druhu dobu porodnu ... 😉 tak uvidime ..no
ved cajik mi neublizi.. 😉

vikulik
4. kvě 2008

jankando,ja som sa tiez sama raz ostrihala a myslela som ze som suprova,az kym neprisiel priatel domov z prace a prve jeho slova boli...Pre Boha to co mas s vlasami...Tak od vtedy to nechavam radsej na susedu,ona je kadernicka...Som teraz nenormalne kreativna,len by som vzdy nieco prerabala,malovala atd...Kludne by som sa teraz pustila aj do murarskych prac...Priatel je zo mna chory...Bud som kreativna,alebo len placem...Dufam,ze to babike nemoze uskodit 🙂

jankando
4. kvě 2008

nie, len davaj pozor a vsetko bude oki... 😉 ja som velmi kadernickam neverila, ani neverim a radsej necham vsetko na seba a zastavam sem tam nazor, ze radsej nech davat doma na niekho tak sa sama doriadim a sama sebe nadavam. 😀 😉 ale sem tam predsa necham pracu kadernickam..no ale ked sama doma sa nudim, tak riesim nieco..teraz na to doplatili vlasky..ale neva...takze asi som tiez tak krativna ako ty//// 😀 😝

hanulik
4. kvě 2008

Holky, jen jsem vám sem nakoukla a koukám, že probíráte maliník. Na začátku prý může způsobovat potraty, proto se doporučuje až na konci a je dobrý na změknutí porodních cest. Mám to z pátku čerstvě od vrchní sestry z porodního. 😉 A nevím, jestli jste o tom slyšely, ale některý holky tady ještě doporučují lněné semínko. To mi sestra zatrhla, prý to víc ublíží než pomůže a prý to taky způsobuje potraty a předčasný komplikovaný porody.

jankando
4. kvě 2008

ahoj hanulik, no malinik sa moze pit az od ukonceneho 36 tt..aj tu v predajni ma upozornili ja sa este poradim s midwife, ale pre nich tu je vsetko v poho..vela zien ted pije ten malinik..
a co sa tyka to ho semienka, tak o tom mi kamoska jedna spominala, ze hnackovala..ved sak uvidime, tak ako vsetko moze sposobit potrat, tak mozno aj to..i ked som o tom este nepocula, no mozno v tom pripade ak sa zacne pit skor nez pred ukoncenim 36 tt...

hanulik
4. kvě 2008

Janka, jo jo, tak mě už ten týden na maliník hořel, takže tak. Říkala, že to zkoušela na sobě i na svojí sestře a efekt byl opravdu perfektní. Tak jsem na to zvědavá.
Já jsem o tom potrácení právě taky neslyšela, naopak to tu některý holky dost chválí, tak jsem se na to zeptala a koukala s otevřenou pusou.

vikulik
5. kvě 2008

Ahoj jank.... tak dnes mam hnusny den,zobudila som sa nervozna,nespokojna... 🙄 neviem co mi je.Strasne ma bolia stehna a bedrove klby...Dufam,ze to nevadi...Asi si pojdem lahnut...A to som chcela malovat izbu.. ☹ Tak radsej to necham asi na neskor...A ty ako?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru