Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

majula009
7. kvě 2008

No ved ano, chceli sme deticky tak musime aj nieco obetovat, aj ked ma to sice dost rozculuje, lebo chlapi taketo stavy nikdy mat nebudu, ani vlasok sa im neskryví, hlavne ze budu hrdo busit do prs : SOM OTEC!, ale co ta mama si musi pocas tehu vytrpet to si oni ani predstavit nevedia, sice ten moj to vidí a pomáha mi, ale aj tak to čo sa deje vnutri tej mamy sa ani slovami nedá opísat a ešte tá vaha k tomu, no katastrofa, ale babo za to urcite stoji.....je tak ????t

jankando
7. kvě 2008

vikulik...ahoj, ja dneska pekny dnicek, peken pocasicko,rano dllha prechadzka , lebo sme hladali nejaky domcek naokoli ci nie je na podnajom, potom papanicko, trosku upratovania a zakoncila som to vanou a ted som uz v pyzamku a mozem sa venovat netu.. 😉 😀 bo cely den som nemala cas na pc.. 😉
to s tym blinkanim..ja do tretieho mesiaca ani nevedela, ze som tehu...a potom to zacalo... 😝 same blinky kazdy den, nechute, smrady...ja som nevladala, no ted, na zaciatku 5 mesiaca to preslo a ja si uzivam papanicka a sladkosti...vcera som az zemiakovy salat robila.. 😉 ale palenie zahy ma drzi doteraz a sem tam este blinknem,ale k porovnaniu s tym predtym, tak som upne v poho..
viki, ja mala tiez rozne bolesti v bruchu na zaciatku, ale presli..mamina sa bala, bo ona sama take nikdy nemala , tak celu family obvolala, kto jak rodil, ci mali niekedy bolesti a vies, niektore vraveli, ze to nie je dobre, ze pozor aby som nepotratila...ale ono to preslo a ked som bola doma , tak som bola u jedneho gyndaka a on mi vravel, ze to maju nejake zeny, vraj telo nie je zvyknute na to, ze je nieco cudzie, nove v tebe, tak sa brani...vraj bojuje... 😉 tak preto to chvilami vraj niekedy moze boliet, ale nie zase kazdeho..takto mi to vysvetlil on..a ja sa tym uz viac nezapodievala a ono to preslo ani neviem ako.. 😉 😎
teraz uz citim len kopanicka od malickeho....a dnes ma dokopkal riadne...som sa nasmiala jak som vo vani lezala a tak mi brusko podskakovalo na jednom mieste...asi sa mu nieco nepacilo alebo sa len hrajjkal..zlaticko moje.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vikulik
7. kvě 2008

ahoj jankando,chcete domcek do podnajmu?teraz byvate v byte?Vies co ja som si tiez povedala,ze uz si nebudem vsimat tie bolesti...Mozno sa az velmi,velmi pozorujem... 😝 Ved prave to,ze mama sa mi tiez cuduje,lebo ona do piateho aj nieco,mala pocit ze vobec nieje tehotna... 😉 Dobre nie? /Ja som bola v brusku vraj vobec neaktivna...sem tam som kopla,ale to vraj tiez len opatrne... 😀 Tvojmu zlatickovi sa dnesna vana bud pacila 🙂 ...alebo sa mu kupkat nechcelo 😖 ..

jankando
7. kvě 2008

nie v dome, ale s brachom a jeho zenuskou a oni robia nocnu tak az pride babo, tak to bude vadit, oni sa nebudu moct cez den vyspat, ak bude babo plackat a ja tiez nebudem potichu s babom aby oni spali, vies..tak hladame, ze sa osamostatnime, jedne perfektna area tu je ale veeelmi draha, coz z jedneho platu nemozme platiti taky vysoky najom.. ☹
ale na dherne tam je...prekrasne
no ved moja mamcca tiez ze ona bolesti nemala, to kopkanie to je oki-normalka, ale take ine bolesti..ona sa bala, ale su prec a hotovo..
no to hej, bud sa mu vo vodicke pacilo alebo ma chcel cim skor dostat z nej.. 😀 😝

vikulik
7. kvě 2008

No jankando,tak to mas pravdu...lepsie bude ak budete sami,vies nebudete sa navzajom znervoznovat... 😒 a hlavne ty s malym budes potrebovat klud...Prajem vam aby ste si nasli nieco take primerane.. 😉 Ta nadherna area je krasna,ale aj draha...Mozno nieco skromnejsie nebude take predrazene...Musite hladat...trpezlivost...

jankando
8. kvě 2008

no to musime, caka nas to jak to...ale priatel sa snazi kazdy den chodi obkukavat domy

vikulik
8. kvě 2008

Neboj,raz najdete ten pravy... 🙂 A inac ako?

jankando
8. kvě 2008

dobre, trosku nudne, planujeme vikend..nevieme, ci nepojdeme do jedneho primorskeho mesta tuna....Blackpool....na vikend...ak najdemem nejaky dobry hotelik.. 😉
ak nie, tak aspon na plavaren....bo pekne vonku, a ja chcem plavat.. 😉
co ty?

vikulik
8. kvě 2008

Jaaj,tak prajem pekny vikendik... 😉 Ja som sa konecne pohla a idem do obchodu,nieco nakupit... 😝 V sobotu mam meniny,tak urobim taku fajnu ovocnu tortu... 🙂 inac nuda...a poriadna..Okrem zahradky,nemame kde ist...

jankando
8. kvě 2008

tak ti dopredu vseetko naj k meninam, ak by som tu nahodou nebola..
ja este neviem, co bude cez vikend, ale bola by som rada, keby nam vysiel ten Blackpool... 😝
lebo je skda nevyuzit take pekne pocasicko tuna v uk 😠

vikulik
8. kvě 2008

Dakujem Jankando....no tak to by bola skoda keby ste nevyuzili pekne pocasie 🙂 inac tu je na pomaly stred maja poriadne chladno...Dnes prsi a nemam rada take pocasie,lebo som ako opita...

jankando
8. kvě 2008

jaj, takze doma prsi? ja sa bola na slniecku trochu slnit, ale to len tak akoze 😎

vikulik
8. kvě 2008

dobre,dobre slniecko prospieva... 🙂 No fakt skarede pocasie...Uz by mohlo byt teplo,nie horuco,lebo horucavy vobec nemam rada... ☹ V pondelok mam poradnu a o tyzden velky ultrazvuk...strasne sa bojim...uz sa neviem dockat...aj sa tesim.Ale normalne sa bojim tesit...

jankando
8. kvě 2008

JA TIEZ horucavy velmi nemusim, ale nech je aspon chilu teplo... 😉 😒 nicoho sa neboj, vse bude ooki.... 😉

vikulik
8. kvě 2008

No jo tak to dufam...Tak dobru noc... 🙂

jankando
9. kvě 2008

ahoj viki, ako sa mas dnes? u nas sa dnes pocasiu nejak nedari, teda slniecko nejak extra nesvieti a my zajtra chceme ist do toho mesta primorskeho..no dufam, ze nebude prsat..lebo to ostaneme doma v posteli.. 😠

danka31
9. kvě 2008

Ahojte baculky...no a čo že máme nadváhu...ja mam tiež...som v 13 týždni a mam 78 kil.. a ked to niekomu vadi tak nech sa na mna nepozera...ved nemozme vsetkx vxzerat ako vychudnute manekínky no nie??

vikulik
9. kvě 2008

jankando ahoooj,mam celkom dobry den..Cakam priatela kym pride z prace a dufam,ze si urobime pekny dnik... 🙂 No prajem aby sa zajtra vycasilo...Aby ste mali pekny vikend... 😉 Doma v posteli ma to uz nebavi...Ale dnes som pratala,varila,prala apod.Musim nieco robit.Nebavi ma tak lenosit..

vikulik
9. kvě 2008

ahoj Danka vitaj... 🙂 No mas pravdu ak sa niekomu nepacime nech nepozera...Ani by som nechcela vyzerat ako vychudnuta modelka... 😲

oraia
9. kvě 2008

....hmm ...tak vam poviem...dnes som si odfotila brusko ale na fotke vyzera nejak inak ako ho vnimam ja, mne sa zda aspon 3x väcsie 😖 🙂

jankando
9. kvě 2008

vikulik......no to jasne, ja som akurat dorobila ryzovy nakyp ..mnaaam... 😝

teri3
9. kvě 2008

Ahojte, pozerám, že najčastejšie si tu píšete jankando a vikulik a podľa toho, čo som minule čítala, snáď ani nepatríte do tejto témy, však ste ešte skoro nič nepribrali 😀 . O mne sa to povedať nedá, už mám 10 kíl "k dobru". Ale neva, nemám z toho veľkú hlavu (skôr veľké bruško 😵 ). Zaujalo ma však, keď som si čítala, že jankando - chcete ísť na výlet do Blackpoolu. Kde vlastne bývate? My sme sa pred necelým rokom vrátili z Anglicka a do Blackpoolu sme to nemali veľmi ďaleko - bývali sme vo Warringtone. A dnes som práve bola v jednom obchode - že Next outlet, tak som sa celkom potešila, že aj u nás už dostať takéto oblečenie.

vikulik
10. kvě 2008

Jankando ryzovy nakyp..?mmmh,tak ten by som si dala..Akurat idem do Hypernovy,kupit nejake nohavice...Vsetko mi male...

horallka
11. kvě 2008

majula009,
ja som samu seba doteraz presviedčala, že je to v pohode, že stále len priberám a priberám, ale už cítim, že to nie je v pohode. Ledva sa zohnem, ledva dychčím, vyjsť na štvrté poschodie je pre mňa nadľudská námaha, všetko mi padá z rúk, som nemotorná a cítim na sebe každý tukový vankúš.V noci sa poradne nevyspím, brucho mi tlačí na mechúr a podchvíľou chodím crkať, lebo o riadnom cikaní sa nedá hovoriť. A tiež nie je nič moc príjemné, keď každý v okolí- predtým kolegyne, komentuje moje vzrastajúce brucho a rastúcu váhu. Už polroka v kuse počúvam, aká som široká, aké mám veľké brucho a podobné sprosté reči, na ktoré sa nedá nijako reagovať. Našťastie u doktora mi to nikto nedáva najavo - sestrička je úplne v pohode a doktor je veľký flegmatik - keď sa mu sťažujem, že už mám 20 kíl na sebe, tak on sa len usmeje a povie- to je stále v norme. No nie je zlatý? A kedy to už nebude v norme? keď budem mať stovku?

vikulik
11. kvě 2008

no je jasne ze prezierat by sa nemalo...Babetko si aj tak zoberie len tolko kolko treba..lenze niekto ani nemusi vela papat a priberie..moze mat nejaku chorobu,poruchu...A len primitivni ludia maju pripomienky k tomu ci je niekto tucny,chudy alebo obezny...No ze ja by som mala riesit kolko ktora pribrala apod...je mi to jedno nech si kazdy vazi kolko chce,len nech sa dobre citi.. 😉

oraia
11. kvě 2008

hmmmm babule...si predstavte ze dnes mi vlastna mama povedala ze som teda riadne pribrala...no nema ma porazit????????????????????

jankando
11. kvě 2008

caute baby...
no teri3.....no ja osbne som este nejak extra nepribrala, ale ja som tak od prirody..teda uz pred tehu..takze to taak..., 😠 inak sme uz spat z blackpooolu, bolo fajn, az ma nozky bolia..a sme par miest dalej od blackpoolu , konkretne bradford 😉
viki..no ten nakyp mi nejak nevysiel, ale priatel spapal, bracho ze dobry je..tak tak..somrada,i ked ja som ho nejedla.. 😉 😀 a vyletik dopadol dobre, len sme vsetci traja unaveni 😠

vikulik
11. kvě 2008

Oraia,nevadi,teraz sme gulicky,no potom to dame dole... 😉

teri3
12. kvě 2008

Ahojte, jankando, ten Bradford ozaj nie je ďaleko odtadiaľ, ako sme boli a aj názov mesta mi dačo hovorí, lebo sme raz išli troška na sever na túru a asi aj cez toto mestečko...a raz sme išli aj cez Blackpool, ale už bolo dosť neskoro. Ale boli sme pri mori v Llandudne a tiež vo Walese a tam sú aj nádherné hory, tak si viem predstaviť, že ste mali pekný víkendík. Inak ja som tiež unavená z víkendu, ale je to taká pracovná únava, lebo sa budeme sťahovať a maľujeme v domčeku... 😵

Horallka, buď rada, že aspoň ten lekár Ti hovorí, že si v norme, predstav si, že ešte ten by Ťa sprdol, no to by si bola už na depresie zrelá. A neboj, veď ochvíľu "schudneš" asi 5-7 kg, niektoré baby majú do týždňa po pôrode aj 10 kíl dolu, takže nejako to už dobačuješ 😀

Ja som tiež nikdy nebola nejaká vychrtlina, vždy som mala niekoľko kíl navyše. Minulý rok sa mi v priebehu pol roka podarilo schudnúť 10 kíl, tak teraz si z toho nerobím starosti, že ich mám späť, veď sa o ne delím 🙂 . No a hovorím si, že keď som to zvládla minulý rok, zvládnem to aj nabudúci. Ale aj tak som zvedavá, čo teraz povie doktorka, lebo vo štvrtok idem do poradne a za posledný mesiac mám 4 kg hore. Inak nejedávam nejak extra viac, ale večer bývam hladná a teraz sa mi nedá zaspať s prázdnym žalúdkom.

dili
12. kvě 2008

cavte babulky tehulky 😀

nechce sa mi citat cele, lebo je toho vela, ale ak mozem tak napisem aj ja svoj nazor...

takze mile babenky, kedze som asi najvacsia z vas - to znamena, ze zatial vazim 105,6 kg, a myslim ze do konca tehu sa to este zdvihne 😀 😵 😀 - a myslim ze ziadny lekar nema pravo na vas vybehnut ze ste velke, alebo obezne... mne dokonca lekar jeden povedal, ze to nie je take zle 😅 😵 😅

a ja som si uz davno prestala robit s tym starosti, ved musime byt pokojne a vesele a stastne, aj ked nie sme modelky, lebo babatka potrebuju pokoj 😀

tak sa vsetky baculky drzte a teste zo zivota 😀 a nadherne tehulkovanie a krasne zdrave babatka a nebojte sa - oni nam daju zabrat a kilecka odidu same 😉 😀 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru