Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
14. kvě 2008

no to hej..to je a ti poviem ze moje je take vybite..hned da mamke vediet ked sa mu nieco nepaci.. 😀 😝
tak ma tak dokopalo lebo som dlho moc drzala v sebe.. 😉 alebo ked sa otocim na nie pre neho dobru stranu tak ma kopka a kopka...zlaticko moje male.. 😵 😵
tak to mas fasa, ze uz mozes papat vseetko..mna to tiez tak to blinkanie preslo a vobec ta nechut a ted uz len papam a papam a sem tam sa neviem ani zastavit.. 😠

vikulik
14. kvě 2008

no ved to teraz to vsetko dozeniem...a uz budem len fucat... 🙂 Jaaaj,uz aby tie zlaticka boli s nami,ze?

jankando
14. kvě 2008

no uz aby...ja mam este tri mesiace pred sebou.. 😉

pipinka82
14. kvě 2008

ahojte aj mna malí kopká ked sa mu nepáči ako spím hlavne ked na boku spím 🙂 občas sa aj v noci zobudím na malého a musím sa k nemu prispôsobit xixixi je to môj malinký šéfinko 🙂

jankando
14. kvě 2008

pipinka82..no to teda..ja tiez si nemozem vyberat hocijake polohy pri spani,lebo kpoe a kope... 😀
inak ja zvyknuta na polohu superman a to uz davno nemozem, to bych tlacila veelmi na brusko.. 😠
a na chrbte velmi spat neviem, ale takto sa malickemu babatku mojemu paci.. 😠 😝

pipinka82
14. kvě 2008

no aj ja ledva čakám kedy konečne budem môct spat na bruchu to je moja naj poloha ale ako píšeš nedá sa to tak len bok ostáva a na chrbte to ani ja nevidržím dlho 😀

vikulik
14. kvě 2008

no a ja sa pridavam k poloham,brucho je moje...ale neviam tak v noci spinkat,lebo ma zacne trochu pobolievat,najlepsie sa teraz citim ked spim na chrbte...

jankando
14. kvě 2008

pipinka82..ja sa snazim zaspat na boku, hoci mimisek kopka, nechce tak.. 😠 no nakoniec sa prichytim -prebudim na chrbte..ale zaspat by som tak nevedela..
viki.jej, pridala si do pasu foto.. 😎

vikulik
14. kvě 2008

ahoooj,pridala som foto,vlastne priatel mi pridal.No uz sa mi blizi velky usg,uz teraz sa mi snivaju take somariny,velmi sa bojim...V stredu o 13.30,ach jaj 🙂

jankando
14. kvě 2008

nic sa neboj, nestresuj, len sa tes, ze uvidis babo a budes vediet nieco co o nom..neboj sa.. 😉

vikulik
15. kvě 2008

dobre,len vies ako to chodi,tie nervy...No a dnes mas aky dnik? Ja celkom ok,trochu ma boli hlava,ale inac,ok

jankando
15. kvě 2008

cauko, ja dosla az ted na net, som uplne vycerpana, mali sme brigadu v izbe od rana.. 😀
fuu..ale som sa vysilila...ale ani som tazko nemakala , ale preedsa/// 😠 😝

vikulik
16. kvě 2008

fiha,takze brigadu... 😲 no ani sa ti moja zlata necudujem,ze si sa narobkala...mne staci ked dam do pracky navarim a normalne som hotova...To je ok... 🙂

jankando
16. kvě 2008

no cauko viki..nejak zanedbavam net posledne dni..zase dnes nakupy..ale sme dnes kupili postielku a vanicku, tak som rada..jeej, do 5 dni by nam ich mali dorucit.. 😉
co ako inak ? ako sa citis a co babo? 😉

vikulik
17. kvě 2008

no caukooo 🙂 Jeeej postielku,,vanicku,tesim sa na to ked aj ja uz pojdem kupit...Inac sa mam celkom dobre,aj sa dobre citim...zatial 😉 Vies vzdy si hovorim,ze keby to malo byt tak do konca tehulkovania,tak by som bola veeeeelmi rada 😉

No a babo,citim,ze asi ok...V noci aktivne,cez dnik kludne...prehodeny rezim.. 😅 A ty a babo? co nove?

jankando
17. kvě 2008

cau viki..no ja to ma pestre..snad vela chodim, lebo ked prejdem chvilu v meste uz ma koleno boli..ale tak , ze bili cely den, dnes rano som sa este zobudila na bolest tak som si dala fastungel a preslo ..zatim..no ale cudne mi to pride.. 😠
babo sa ma asi v poho..vystraja si jak stale...kope a kope, dokonca som citala, ze v takm mesici jak som ja uz moze sa mu i ckat..no jake zlate... 😀 😵 😵
inak postielku mam v albe i vanicku ak chces, tak kukkni, taky obycaj, ale postielku vylepsime tym, co donej pojde, teda ten zahlavcek, paplonik a to vsetko okollo toho a do vanicky nam treba estenieco proti smytkove alebo nejaku podlozku 😉

vikulik
17. kvě 2008

ahoooj jankando,no bola som na albumiku,no ta to jake zlate vecicky... 🙂 postielka sa mi velmi paci,nieco take chcem aj jaaaaa..... 😉 Inac ste velmo zlatucky a budete mat velmi krasnu babiku.. 🙂 ked to bude chlapcek bude to model a ked dievcatko modelka... vies aku peknu plet bude mat?mmmh,uvidis,no a inac si fesanda...No a vidis ani nevadi,ze mame to kilecko naviac,moj priatel hovori ze aj tak sme najkrajsie kocky...
🙂 a nemenil by...

moja o chvilu budeme mat aj my albumik,tak si potom popozeras...Inac mate nejaky programik na vecer?

jankando
17. kvě 2008

hej, tak to mas veelmi mileho praitela..moj to nejak vobec nerozobera a ja sa mu stale stazujem, ale on je v pohode.. 😝
no ja sa veeeelmi tesim na vas albumik..tak dufam, ze vo velmi blizkej buducnosti .. 😉
akurat mi prisile priatel z prace, chory je jak psik..vazne a ja tiez...pocasie je tu na plakanie, a on hned co len prisiel uz pozera futbal.. ☹ ale pytal sa ma, ci nepjdeme na veceru ,ale dnes sa mi nejak nechce nika, ani von z postele...kvoli pocasiu. 😠

vikulik
17. kvě 2008

jaaj,ved uz sa neviem ani ja dockat,len teraz v stredu budem mat ten velky usg a chcem este nejake fotecky pozbierat... 🙂 no a co mu je ma aj teplotu? tak nech sa vylieci,vies ako myslim...najlepsie vypotit... 😅 no a teply cajik...teraz vam tam prsi? no lebo tu bolo celkom pekne pocasie a sa mi zda ze sa schiluje k burke...

A vraj od pondelka sa ma ochladit o sedem stup.No tesim sa na tie zmeny,vsetky jazvy na tele mi daju pocitit... 😖

jankando
17. kvě 2008

neivem, asi teplotu nie, len nadcha ci chripka ci ako to nazvat...sopli , kycha, ale je zasobeny vsetkym moznym.. 😠
viki amne to koleno dava riadne zaberaka....asi aj tym pocasim to uz bude.. ☹

vikulik
17. kvě 2008

No a mala si niekedy problem s kolenom?lebo ak hej tak aj tie zmeny mozu vela robit...Sice ja tiez ked trochu viac pochodim,tak normalne citim najprv taky tlak v kolene a potom ma tak pichat zacne...Uz som si niekedy myslela ze tam asi mam aj vodu...

No a my sme sa rozhodli,ze na veceru si pojdeme kupit pizzu.A doma si ju v mikrovlnke urobime....

jankando
17. kvě 2008

no ved nie, nikdy som take problemy nemala, a uz som sa tak zlakla, ze dnes som si nohy podlozila pri spanku, bo sa bojim trombozy.. ☹
no tak budete mat romantikus sobotny vecer s pizzou..mne chcel priatel objednat, ale ja uz nejako nemam rada hen pizze.. 😝

jankando
17. kvě 2008

Inak Viki..tusim , ze nasu svidnicku pizzu, dobru, aspon niekedy bola, kym nezacali setrit.., mate i v ke..viem ze majitel ma nejaku pizzerku v ke, takze snad tu istu a v SK sa vola LORD...tak mne tam pizza veeeelmi chutila a mala som jej nadostac, pretoze, moj svagor bol spolumajitel budovy , takze pizze sme mali az az...no ale teraz, (sam svagor sa stazoval) ze ten majitel chce zrejme usetrit, tak uz nepouziva tie ingrdiencie kvalitne ako predtym, no mozno v ke ich pouziva..nepoznas tu pizzerku?

vikulik
17. kvě 2008

no jankando,treba na nozky davat pozor,ale zase co ja tak viem...ta tromboza boli priserne,podla byvalej kolegyne,mala ju..No ona mavala take bolesti,kym jej ju zistili,ze si myslela ze sa popisa...Vraj to v nohe priserne boli..Tak DUFAM?ze to nieje tvoj pripad... 😲 teda ja verim,ze nie,len aby si sa ty zbytocne nevystrasila...ok?

No a co sa tyka tej pizzerky,prave taku nepoznam...ani priatel.Pozname len Palermo,Roberta a Bazaar,Gastromila...No ale najradsej mame pizzu z Gastromili...je najlepsia,nesetria na nej a je najlacnejsia... 🙂

jankando
17. kvě 2008

no o ten tromboze, mojej spoluziacke zo zs zomrela mamka na to.. ☹ a ona, je stara ako ja a uz na to rpi..chudinka, bola som ju pozriet poslednykrat ked som bola na sr...ja to nemam, zatim dufam ani nebudem, ale no radsej vylozim nozky nech neopuchaju a nech sa nic zle nedeje.. 😉
no mozno ze ta pizzerka sa tak nevola v KE , mozno dal ine meno..on sa vola robo, a tvrdil nam, ze ma pizzku v ke...ta tak..tak neviem.. 😉

vikulik
18. kvě 2008

Ahoooj,ak sa majitel vola Robo,tak je jedna pizzerka,ktoru zasobuje aj moj priatel,no a tam sa vola majitel Robert ..

No a inac ako?

jankando
18. kvě 2008

No tak to je asi on a je ta pizzka niekde na hlavnej ci ako? lebo myslim, ze on tak spominal.. 😲
dnes som straaaasne nevyspata.. 😠 rano ma priatel zobudil, lebo vstaval do prace 😠 no a tiez zobudil aj mojho bracha a jeho zenu a ti uz varili a pratali od pol siedmej rana,...tak som sa vobec nevyspala..a uz som unavena ako pes...a dnes zahajujemprotesnu hladovku asi..nejako nie som vyspata a mzruta.. 😠 no ale puding si dam. 😀 😀 😝

vikulik
18. kvě 2008

No jankus tak Rony,to je moj priatel...mi teraz hovori,ze ten Robo ma na hlavnej Robertu...
a na Kovacskej ulici ma malu fajku...tak to asi bude on... 🙂
Ja som sa celkom dobre vyspala,ale aj tak mam vzdy taky pocit,ze niesom vyspata,furt len zivam... 😝 Jaaj, ty mas vzdy dobre napady...idem si aj ja urobit puding.. 😝 uz som dlho nemala...Mam doma bananovy a vanilkovy.. 😅

jankando
18. kvě 2008

no tak to sranda ze jake meno dal..jaaaaj..ja sa zostim..musim segre napisat.. 😀 😀
ze roberta..to po sebe snad dal.. 😉 a co pizza vam tam chuti ci nie? a co tovoj priatel robi? ze si minule pisala, ze dodava i pre neho ci co..?
ja mam pudingy z obchodu (som leniva si urobit..) 😀 dam piskotky a pockam chvilu az sa pekne piskotky namocia..mnaaam, to je mnamka, uz mi dosli piskotky, budem musiet do slov. obchodu skocit..
co inak ako sa citime?

vikulik
18. kvě 2008

no ked to je on,tak dal meno po sebe...ROBERTA... 🙂 no sme tam chodili kazdy piatok na pizzu,chutila nam celkom...ok...tak ja co sa tyka pizze zjem vsetku.. 😅
No moj priatel je zasobovac..jazdi na aute a zasobuje podniky..napr.do roberty nosil krabice na pizzu atd..ta firma kde robi,sa zaoberaju obalovym materialom,plastove lyzicky,taniere,sacky,krabice,drogerka...vsetko mozne.........
Celkom ok..sa citim len som mala rano tlak140/90 a pulz 95.No ale dala som si tabletku a uz je ok...Na ten pulz som sa pytala,ze norma pri tehotnych je kludne do 120,ved kazdy sme ini...No ale ten tlak by nemal byt vyssi ako moj rano...

No tak dufam,ze sa nebude este zvysovat casom...a vy?babika co robi?spinka,alebo santi v brusku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru