Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
18. kvě 2008

ja uz nie a tu ich pizzu som milovala, zo zaciatku som papala len 4 druhy syra..(quatro formaghi..ci ako sa to pise) a potom len kuurica, sunka a syr..ale ted tam zacal setrit na zaklade a tak cudne chuti, ze uz mi vobec nechuti.. 😠
no mne lekar tiez vravel, ze zvyknu tehulky mat vysoky tlak, hoci aj napr., nikdy predtym nemali , ale po tehu uz mali stale...ty beries tabletky na to? no velmi by si nemala pocas tehu tabletky..ja vzala len asi raz, dvakrat a to vtedy ked som opuchla so zubom a bolelo velmi.inak tablety veskere zadne.. 😕
santi si santi, ted chvilu pokojna je.. 😉

vikulik
18. kvě 2008

vies co ja neberem tabletky ziadne okrem tych na tlak...ale to su take co mozem ak mam dost zvyseny ten tlak...
volaju sa dopegyt a tehotne ich zvyknu brat,ktore musia...No idem trocha na prechadzku vonku,nech sa trochu rozhybem... 😀

jankando
19. kvě 2008

ahoj viki..vcera som nejak zdupkala... 😉
takze beries take co mozu tehotne hej..tak to potom asi mozes..lekar ti uricte povedal, ci mozes alebo nie..ja nic neberiem, hoci ma zvyseny tlak..ale asi ho nemam az taky jak ty.. 😉 ja som nikdy nijake likey na to nebrala..takze tak..
no a ako dneska?
co nove? ako sa babo citi? a ty? kukam ti do pasu a ze uz 19 tt..no teda..o chvilu pridu pohyby.. 😉

vikulik
19. kvě 2008

ahooooj,no ani ja by som za inych okolnosti nebrala,lebo s tlakom do 140/90 sa da aj normalne zit bez tabletiek.Ale teraz koli tehotenstvu musim,lebo keby sa nahodou zvysil,tak aby to neskodilo na placantu....ze vraj ju moze vytlacat...ked je vysoky tlak...Takze tak...No dnes mame celkom dobry dnik...take teploty su tu a striedaju sa s burkou...Babo citim ako take bublinky,alebo ako by sa mi prevalovalo nieco v brusku...

Takze o chvilu pohyby? no uz sa tesim... 🙂 Tak uz sa to blizi v stredu idem na ten velky USG,tak prosim drz palce...No a potom uz bude albumik tak si popozeras...len nech to dobre dopadne...A vy ako? a drahy uz mu je lepsie?

jankando
19. kvě 2008

to vies , ze budem drzat palceky,.,neboj, vse dobre dopadne.. 😉
no to je suoper, ze to citis....mne sice prisli pohyby neskor nez mi vsetci hovorili..az som sa bala...ale dolezite je ze prisli..a ted ma riadne kopka babo..vcerfa prvykrat aj tatko citil ako malinke kopka....tak nas drzal v objati a malicky kopkal a kopkal... 😀 😵 😵 ...
drahemu uz lepsie ale stale na nom citit,ze je chory,,,,este sopli trochu, no prestal brat uz tabletky.. 😉
a my tu inak tiez cunde pocasie mame...rano vyzeralo , zez bude nenormlane horuco a teraz taka kosa, ze som az radiator zapla.. 😠

vikulik
19. kvě 2008

no take zmeny v pocasi nemam rada... ☹ Vies vsetky jazvy na tele sa mi ozivaju... 😲 No a teraz som si nafukla fit loptu..idem skusit na nej pocvicit...Skus aj ty,vraj to pomaha,na svalstvo,vies aspon budeme take ohybne 😅 .Jeeej,to musi byt krasne ked ta tak kopka... 🙂 no o chvilu to zacitim aj ja..Vlastne na ktory tyzden uz citit to kopanie?

jankando
19. kvě 2008

ja ju mam v obyvaku a sem tam na nu sadnem, inak vobec.. 😀 😀 ale mala by som..vraj ju aj v porodkach davaju.. 😝 ..no poviem ti , ze tak som sa na to tesila a stale nic a ja uz nestastna bola, ze dufam, ze babo ma v poriadku ruciciky i nozicky a teraz kope jak o zivot.. 😀 moje zlate....riadne mi dava pocitovat, ze je v brusku.. 😀 😝 ..ja neviem, mne to prislo neskor, ale vsetci vraveli, ze 4,5 meisaca az 5 mesiac by som uz mala citit a mne prislo nejak v 5,5mesiaci ..no ale prislo a to je dolezite.. 😉

tobina
19. kvě 2008

ahoj vikulik, tak aj ja drzim palce na stredu, nech vsetko dobre dopadne, bambuliatko nech sa pekne ukaze 😵 ja som citila pohyby uz v 17. tyzdni

tobina
19. kvě 2008

dufam,ze sa coskoro stretneme a pokecame, tesim sa na fotky 😵

vikulik
19. kvě 2008

jeeej,tobinka ahooj...no som zvedava na stredu,dufam ze bude vsetko ok...No naposledy bolo..len vzdy su tam tie obavy... 🙂

vikulik
19. kvě 2008

jankando,ja som citila asi od 18tt,take vlnky,zblnky,myslelea som ze su to creva...ale vraj su to uz pohybky...

jankando
19. kvě 2008

heej? no vidis..ja zacala neskoro....a tiez zo zaciatku to bolo take uplne jemnee a teraz? no teraz ma riadne skope babo ak robim nieco zle (spim na nedobrej strane) ale sem tam sa len santi...a to je take zlate ked si tak kopka.. 😵 😵

vikulik
20. kvě 2008

ahoooj no povedz jak ta hned upozorni,ak sa mu nieco nelubi...Moje zlate.. 🙂 Aky mas dnik? u nas prsi a je chladno...Vies co aj mi je lepsie ked niesu take horucavy...

jankando
20. kvě 2008

cau viki..no dnesna noc bola bolestiva...take jak keby krrce som dostala do chrtbata a do podbruska.. ☹ taaak to bolelo, ze som sa ani hnut nebola...tri hodiny som sa otacala... 😒 ale zaspakla som v poho.. 😉
rano som sa zobudila s rovnakymi bolestami i ked trochu povolilo...neviem co to je ale mozno ze som zmrznuta a mozno to su oblicky.. ☹ ja neviem...dnes mi priatel trochu pomasiroval chrbat lebo som uz nevedela na ktoru stranu si sadnut..no a pocasiu tuna uz nerozumiem.. 😠 😠
a ty ako?

vikulik
20. kvě 2008

ahoooj,tak ma mrzi ze si potrpela tuto noc ☹ Vies co to asi bude to ze babika tlacila na oblicky,alebo aj do chrbtice,vies musi to byt veeelmi citlive.A teraz uz trochu povolilo?, asi ked zmeni polohu,tak sa uvolni.Alebo sa ti zastikol nejaky nervik,to tiez poriadne boli...tak len nech ta drahy poriadne masiruje aste aj vecer.. 😉

No mi celkom ok,v noci chodim casto pisat,kazdu hodku mi treba,az ma boli mechur...Jaaj,este som sa ta chcela spytat,ci sa bojis porodu? alebo si taka odvaznica... 😀

pipinka82
20. kvě 2008

ahojte 🙂 a už ti je lepšie 🙂 to poznám chrbát vlastne mna kríže trápia 🙂

vikulik
20. kvě 2008

ahoj pipinka 🙂 ja tiez skor krizujem... 😉

pipinka82
20. kvě 2008

hmmm ja už od začiatku tehul ale teraz je to niekedy v pohode 🙂 ale najviac som na ne ked upratujem a často sa zohíbam potom neviem sa v posteli ani len otáčat 🙂

vikulik
20. kvě 2008

no to ja tiez,hlavne ked viac pratam,alebo chodim,tak mam dost bolesti...Zo zaciatku som mavala take,akoby som mala dostat kazdu chvilu menzes... 😒

vikulik
21. kvě 2008

no servuus jankando,ako moja...nechce sa ti konikovat?len som ti chcela napisat ze usg,bolo ok...Tak sa veeeelmi tesim...Napis ako sa mate::: 😉

jankando
21. kvě 2008

Caute babule...
jeeej, Viki..no vidis, vse dopadlo dobre, tak ako som ti pisala...nemusis sa nicoho obavat, poviem ti, ze prve mesiace som myslela len na to, aby moje babo nebolo postihnute, lebo ja mam takeho uja a bala som sa, ale nejak uz na to nemyslim, ...vypsutila som to a to je dobre, nestresujem sa a neprivolavam zle veci..treba mysliet pozitivne.. 😉
no a co sa tyka tych krizov, tak to ja trpim stale..ja zasadnem na chvilu a pak ked chcem vstat tak sa hned nevyrovnam... 😠 jak stara babka az kym to rozchodim...no myslim, Viki, ze mam prechladnute ladvinky..uz sa to lepsi, ale i tak este krize trapia a brusko len sem tam ked urobim nejaky prudky pohyb.. 😠

vikulik
21. kvě 2008

no ahoj,tak tie prudke pohyby na brusko mam aj ja,bozechran sa rychlo otocit alebo urobit prudky pohyb... 😒 No a co sa tyka tych krizov,tak je to neprijemne.. ☹ ale vidrz,potom zacnes chodit na masaze a bude ok...

jankando
21. kvě 2008

no to hej, musim to vydrzat.. 😠
co ty popis co si dnes pozazivala au lekara.. 😉

jankando
21. kvě 2008

uz pridate i fotecky do albicka co? 😉 sa tesim

vikulik
21. kvě 2008

no u lekara bolo celkom fajn,tak som sa bala...O 10dni idem na usg,ale koli cd-cku a chcem fotecky,tak som si vybavila,lebo dnes sa to nedalo.Na 13.30sme boli objednane 3 alebo 4.No a este bolo aj cierno biele...A si predstav,ze pipika zase neukazalo.Aj ked viem,ze to bude chlapcek 🙂
Najhlavnejsie je to,ze je vsetko ok...No a vcera v kauflande sme videli take krasne modre ponozticky s nazvom TEAM 5 no mali len dva kusy modre a ruzove,tak som ich supla do kosika a si predstav,ze nam ich nemohli predat,koli tomu ze nemali kod a boli posledne,tak som sa skoro rozplakala. ☹
Hned jak budu fotecky ti dam vediet...A vy?

jankando
21. kvě 2008

oki..no my sme v pohode, dnes sme sli nakupit nejake papanicko a zastavili sa v jednom obchode, tak sme kupii uplne za super ceny babtku este dvoje protismyk. ponozticky (nas tiez neukazal pipika, ale tusime, ze to bude chlapcek, takze ponozky v modrej farbe) 😀 a dvoje take oteplene overaliky...aby sme mali v com babo doviest domov z porodky..no a dnes nam dosla postielka, tak cez vikend az bude mat drahy volno tak ju uz rozlozime a hned pojdeme aj matrac do nej kupit, lebo sme kupovali bez...som sa musela poradit najprv s mamcou aky je lepsi..ci tvrdy a ci makky.. 😉 vanicku uz mame doma..taka som natesena,,,dnes sme obaja behali do obyvacky jak nam bracho oznamil, ze uz mame doma postielku taki nasteseni ze az.. 😀 😉 😀 jak male dieta a ja uz chcela aby mi dnes uz rozlozili tu postielku ale priatel ma schladil, ze az cez vikend, lebo dnes finale futbalu ide.. 😠
no...tak fajne, ze budes mat cd..ja sice nemam, ale mam fota, ale nie z 3D utz, lebo tu v nasom meste nerobia..tak mam len take smiesne obycajne, ale to nevadi..hlavne, ze mam babo v poriadku.. 😉 😵 😵

vikulik
22. kvě 2008

ahoj moja,presne to je jedno ake mame zatial fotecky,najdolezitejsie je to ze je babo v poriadku,ved o to ide a nie o fotecky 🙂 Takze ani vas neukazuje pipka,no ale mi to citime...Ja mam teraz take dni ze son v kuse unavena?je to ok?mala si aj ty take,normalne mi az oci tlaci, 😲 a musim ist spat aj ked ken na dve hodky,lebo by som asi zaspala v stoji 😀 ...
A aky je lepsi matrac?tan makky alebo tvrdsi?
Jaaj,este chcem pockat aspon 3tyzdne a uz aj ja chcem ist nakupovat... 🙂 Vies taky vecicky a podobne...Take male ponozticky co na nas jeden palec... 😀
Tak a dnesny den je celkom ok,nieje tak teplo a to je super... 😉

jankando
22. kvě 2008

Ahoj Viki...
no mamca mi velmo neporadila, vraj taky ani nie velmi makky ani nie velmi tvrdy..kamoska mi radila , ze radsej tvrdsi ..no ja neviem..snda taky na dotyk budem musiet vybrat..ale inak vraj kokosove matrace su dobre..tak ak budes tak skus kuknut aj tie... 😉
no nase male nechce ukazat, ale tusime, ze to bude chlapcek.ani neviem ako to tusime, ale tusime...ved aj meno uz mame, aj meno vypisane nad postielku uz mame..a veci tiez skor do modra kupujeme.. 😀 no to by bolo riiaaadne prekvapko keby ze to bude dievcaatko.. 😀 😀 ale to je jedno..hlavne, ze bude zdrave a nase.. 😉
aj u nas, fuka vietor, ale tak v pohode sa da.. (sak ja doma pod paplonom 😀 )
no a co sa tyka unavy..tak to na mna teraz doslo...nejako sa nemozem dospat.. 😠 ale unava je v tehu normlana.. 😉

jankando
22. kvě 2008

inac Viki, minule si sa pytala , ze ci som pripravena na porod a ci sa neobavam a ja som neodpisala na to..sorka
no neviem, ci som pripravena, ale snad zmierena s tym, ze to bude boliet..a velmi.. 😖 no musim to prezit..proste sa budem pri bolestiach upokojovat tym,ze to musi von a ze to kazda zena takto zvlada, tak aj ja musim.. 😠 a tiez sami mozno trochu ulavi , ak bude moj priatel (coz on chce i ja) pri mne pri porode a ja udem moct jemu nadavat v tych bolestiach.. 😀 😀 😀

vikulik
22. kvě 2008

ahoj,no ved aj ja chcem aby bol moj pri mne aj asi bude,dufam... 😉 No a davas si pichnut tu epiduralku?vies ak mame trpiet,tak preco hrat hrdinku,ked ti to moze pomoct..Boze normalne mam niekedy az strach... 😖
No ale myslim,ze to zvladneme.Teraz rodila kamoska a si prestav,ze doktorom nadavala do kok...,nechcem byt vulgarna.
Tak jasne ze vydrzime......... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru