Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
22. kvě 2008

Viki... 😀 😀 😀 aj ja budem nadavat, a po slovensky, takze ma lekari zrejme nebuddu rozumiet , akurat priatel, ten vcelku pozna nase nadavky, dokonca sam pouziva par.. 😠 takze budem vsetkym, i johnovi (moj priatel) ale jeho som uz upozornila...ja ho chcem velmi pri porode ako oporu a tiez aby videl, ake to je , aby si ma vazil za to a aby si nemyslel, ze rodit deti je jednoduche, tak ako si vacsina chlapov mysli.. 😠 😖
a on chce tiez samozrejme, chce byt vsade a vsade ak ho prac. cas netlaci chodime spolu co sa tyka baba.. 😝
no a tu epiduralku....no ju riesila dlho , ale dam si..i ked su tam rizika, dam si...a mamci som povedala, ze si dam do planu porodneho ale ze nech mi ju az na poziadanie pichnu a mamca mi na t o, ze to jak ma pozna, tak to budem hned pytat..ja bojko .. 😀 😀 😀 😀 😀

vikulik
22. kvě 2008

Jan..no presne,mali by tam byt nasi...nech vedia ze to nieje med lizat... 😉 No aspon by sme boli este lubeznejsie pre nasich chlapov.. 😝 Mas to super,mozes si ponadavat z celeho hrdla,aspon mas vyhodu,nebudu ti rozumiet... 😉
No a co sa tyka tej epiduralky,ja som pocula,ze vraj tam niesu ziadne rizika...na plod vraj ziedne a pre matku maximalne nejaka migrena,potom...tak neviem co si pocula ty?
No a jak sa ja poznam,budem si hned pytat,lebo ja celkovo neznasam bolest....A mamca mi vzdy hovori,ze to je ina bolest,no a ze to vydrzime... 🙂

teri3
22. kvě 2008

ahojte, vikulik, tak mne kamarátka hovorila, že pri epidurálke je riziko, lebo sa to pichá tesne vedľa miechy...takže štatisticky možno riziko nie je, ale... No a tiež som čítala, že ak je pôrod dlhý, tak Ti potom musia dať ešte jednu

Ja si určite nedám, lebo som tiež počula, že z toho môže bolieť hlava. A ja počas tehotenstva našťastie nemám žiadne bolesti hlavy, tak som šťastná, tak radšej znesiem inú bolesť. Od 22 rokov mávam migrény 😒 .

No a minule som spomínala, že pôjdem na poradňu, tak som bola a doktorka nič nehovorila na môj hmotnostný prírastok, len sestričke sa nepáčilo - no jej sa ani nemusí, však ona to potom nebude zhadzovať 😝 .

jankando
22. kvě 2008

no to mne mamca Viki hovori, ze to je dost velka bolest...ako ma pozna, tak ja budem hned chciet tu epi..ja som pocula, ale nemam to overene, vraj sa to picha do chrbta..(neviem co na tom pravdy, este som sa neinformovala) a vraj je tam malilinke riziko ochrnutia..pre baby asi nic..a inak som tuna niekde na konikovi citala , ze neiktore baby este maju nejake bolesti imesiac po porode vraj po epi..tak neviem, ale najskor ju budem chciet..neodmietnem ziadne utlmovace bolesti.. 😉

vikulik
23. kvě 2008

ahoj,ani ja neodmietnem...aspon si myslim,no ale este na to nemyslime mame cas... 🙂 Aj ked tebe sa to uz bude pomaly blizit.. 😉 Inac aky mate dnes dnik?

jankando
23. kvě 2008

dnes v poho..rano sme skoro vstali, ale estepospali chvilu, tak mi to lepsie robi ked este cez den pospim na chvilu...napapali sme sa a vyprevadila som priatela do prace (len ku dveram 😀 ) no a ted doma lenosim..cakam az pride, dnes o osmej a uvidime ci bude unaveny a zalahneme alebo budeme nieco riesit mozno okolo postielky alebo to vsetko nechame na zajtra.. 😉
co ty?

pipinka82
23. kvě 2008

ahojte 🙂 ja nechcem zatial 🙂 epid. a pichá sa to vedla miechy ale netreba sa bát od toho 🙂 len niektoré potom nevedia kedy majú pôrodné vstahy a nevedia kedy tlačit tak sestričky zviknú tlačit na bruško a pomhajú vytlačit mimi 🙂

jankando
23. kvě 2008

no ja velmi vela o tom neviem, i ked viem, ze kamoska odrodila 2 deti a epi a ze v pohode...to i tak mozno tlacit sestricky na brsuko..som pocula, ze u nas...no jedna holka rodila a nevyrodila placentu vraj tak je skocila s laktoom sestricka na brucho aby jej vysla von. 😠 zvlast vraj ked su zeny uz velmi unavene a vzdavaju to s tlacenim tak im pomahaju tie sestricky

pipinka82
23. kvě 2008

to ano ked už nevládzu tak tlačia na bruško 🙂 tak neviem na každú tá epi.pôsoby asi inak 😎 neviem ja chcem prirodzene a bez vyvolávačky ak to pojde lebo baby čo rodily s vyvolávačkou tak mi poradily nech si radšej počkám na prirod.vstahy pôrodné lebo že takto baby trpely omnoho viac a dlhšie v bolestiach kým mimi vyšlo 😀 no uvidím 😀

jankando
23. kvě 2008

no ja som tiez najrpv chcela byt statocna, ze to zvladnem bez utlmovacov, ved kolk ozien to zvladlo, tak ze i ja musim, ale nakoniec vyhral strach z bolestii.. 😠 ☹

pipinka82
23. kvě 2008

🙂 možno sa aj ja zlaknem ked to dojde xxixixi 🙂 necháme sa prekvapit 🙂

jankando
23. kvě 2008

no jasne....uvidis..ja som chcela byt hrdinkou, ze si to musim jednoducho odtrpiet, a mamca sa zo mna smiala...no ja pochopila, lebo prednedavnom som dostala neznesitelnu bolest do hrude a ostala som na morfine a s nizkym tlakom a v soku a taka bolest ot bola...no nemohla som vydrzat, tak si ani prestavit neviem, ako to bude s porodom.. 😠 😠 😠

vikulik
23. kvě 2008

ahojte..... 🙂 no ja som mala pre istotu vcera vysoky tlak,takze budem musiet ostat na magneziu...Viete co a mozno porodime tak,ze dostaneme tlaky raz- dva sa otvorime a doslova vyplujeme babetko.... 😀 no trochu srandy....
Ale fakt sa nechajme prekvapit,uvidime,mozno si to pekne vychutname...a ak nie tak hadam,nam pomozu... 😉

jankando
23. kvě 2008

no dufajme, ze to tak bude Viki..moja kamoska pred tromi dnami porodila a vraj po 2 hodinkach bolo po vsetkom..zadne komplikace...tak aj ja bych chcela 😉

vikulik
23. kvě 2008

no tak super kamoske...ved aj nam sa bude darit..musime verit. 😉 Vies ake to musi byt super,ked je uz potom,ako opadne ten strach,a hlavne nech je vsetko ok.. 🙂
Asi pojdeme o chvilu na prechadzku,no a potom zalahneme...

jankando
23. kvě 2008

😀
no my sme dnes chceli zmontovat postielku, taki sme boli nateseni, priatel vsetko tu popratal, povysaval, povytieral a nakoniec sme roztrhli krabicu a zistili , ze nam poslali postielku v zlej farbe.. 😠 😠 😠 poslali nam bileu a my nechceli bielu...tak priatela to tak rozladilo, ze sa chysta na zajtra drano do toho obchodu im tam vynadat..ze mu pokazili cely vikend.. 😠 😠

vikulik
24. kvě 2008

Ahoj jan...,tak vidis tak to chodi,niektori predavajuci k tomu nezodpovedne pristupuju a potom dochadza k takym situaciam...
Ale viem si predstavit,tie nervy no mna by asi roztrhlo od zlosti a moj priatel by asi zozelenel a potom..... 😲 Tak dufam,ze sa to vybavi,coskoro..no a ked ste ju kupovali na splatky,tak nech vam daju zlavu,vies ako omluvne..
No ale aj tak,sa tesite a potom sok...fasa.
Inac dnes mas aky dnik? tu prsi a je chladno,cize nieco pre mna... 🙂

jankando
24. kvě 2008

Cau VIki...no ja akurat dosla z mesta..jej, tak ja toho uz vela nezvladam.. 😉 normlane ked chodim trochu dlhsie tak mi akokeby tvrdne brusko,.,,a to koleno ma nepocuva .. ☹ 😠
no postielku pridu vyzdvihnut a maju nam doniest tu nasu ..a inak som riadne unavena dnes, my tu mame celkom pekne ,ale ja radsej v postielke, lebo som zase unavena

vikulik
24. kvě 2008

Ahoj,jan... 🙂 sme sa teraz vratili z dlhej prechadzky a mam normalne svalovku.. 😖 Booze,normalne mi tak oci padaju,akoby som bola po dennej,nocnej a este k tomu popratala cely byt... ☹ No asi zalahnem do postielky a budem oddychovat. 🙂

jankando
24. kvě 2008

Ahoj VIki..no ja tiez taka unavena a prejdem len chvilku a uz koleno boli, nevladzem..som jak gula velka,. 😠
uz nezvladam nakupovacky a to nie je dobre, sak som zena...
my akurat kukame film na pc, ale bracho mi volal tak sme stopli...ideme asi dalej dokukat,ale este odpisem tu na konikovi komu treba..
tak zatim pekny vecerik.. 😉

vikulik
24. kvě 2008

ahoj..aj my ideme pozriet nejaky film,prave sa zase rozprsalo..bude sa dobre spinkat... 😉

jankando
24. kvě 2008

no to hej..moj priatel uz odmieta dokukat ten film, tak idem nieco hladat na nete. 😉

vikulik
24. kvě 2008

tak pohladajte nieco ine,my sme sa este k filmu nedostali,lebo Rony hlada nejake pesnicky a pyta sa ci ste videli Americky gangster...dobry film to je..

jankando
25. kvě 2008

ahoj Viki,
Hej, to sme uz davno videli...fajny film, mam rada take filmy zo starsich cias a drogy a mafia.. 😀 😉
a inak tolen prezyvka je Rony, ci je to jeho meno..
mozem sa spytat aj z akej casti ke ste? lebo moj bracho chodil dlhsie s jednou holkou z ke, tak mozno ju budete poznat.. 😨
no a co dnes? my tu nejak slnecno, ale fukavo..tak ani vonku sa mi nechce.. 😠 😠

vikulik
25. kvě 2008

ahoj jan...no priatel je Ronald 😉 takze ho volam Rony...Sme z terasy,tak ak je z terasy tak mozno aj hej...No dnes ideme len na kratsiu prechadzku,lebo mam fajnu svalovku po vcerajsku...No a vonku je celkom dobre,hlavne ze nieje horucava 🙂

jankando
25. kvě 2008

jaj, no pekne meno,pekne... 😉
ona bola, ako sa to pise spod jazera ci ako.;..sa mizda..ak este dobre pamatam.. 😉
joj, jak vam dobre, stale len prechadzky a ja liecim koleno zo vcera.. ☹

vikulik
25. kvě 2008

aha?tak ak je z jazera nebudem ju poznat...No ja musim mat prechadzky,lebo by som asi totalne zdrevenela..no kolienko vyliec,ale musis menej chodit,ak je take citlive.Asi zacne prsat... 😒

jankando
25. kvě 2008

no vcera som len z auta vysla do obchodu a hned zacalo boliet..tak neviem..snad ked necham v pokoji par dni, tak sa ulavi, ale pak zase chvilu pochodim a uz je tu bolest.. ☹

vikulik
25. kvě 2008

Jan...ved ty si uz v siedmom mesiaci...ze?

jankando
25. kvě 2008

nie, skoro, nie, este nie..tu v tom pase mi ukazuje tusim o jeden tt viac..neviem preco... 😠
no nejako sa velmi doma nudim a param a param do priatela, ked ten cely den pozera len sport..ma to nebavi... 😠 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru