Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
25. kvě 2008

jooj,tak nech sa ti trochu venuje..No chodte na zmrzlinku...objednajte si pizzu.Moj skoro v kuse sedi pri pc a je na skype..s kamaratom sa rozprava,alebo furt nieco hlada...

jankando
25. kvě 2008

jaj, no moj len futbal a najnovsie formulu kuka...a ja sa znervoznujem, ale i tak som unavena..pojdem lahnut, ale kamoska jedna je tiez na azete tak s nou pisem chvilami, ale som unavena...jeho nikam nevytiahnem,akurat som zatvorila okno, lebo fuka jak zbesnete..vazne... ☹

vikulik
25. kvě 2008

no u nas mame podobny problem,ale nevadi...vzdy lepsie akoby mali behat za inima dievcatami.. 🙂

jankando
25. kvě 2008

no to ano..hlavne, ze je pri mne a s nami doma.. 😉
jej, akurat dosla kamoska na net po porode a ukazala par foto malickeho, jake to je zlatucke..aj ja uz chcem mimi pri sebe. 😵 😵

vikulik
25. kvě 2008

jan...to ti verim,lebo aj ja chcem a velmi mat malu babiku...Ronaldka pri sebe...No tak len cakat a cakat...ale rychle to zbehne.

jankando
25. kvě 2008

takze meno uz mate, hej
no ja akurat riesim sadu do postielky a zistujem ze u nas doma lepsi vyber a lacnejsi...
co inak ako ? co porabate?

vikulik
26. kvě 2008

ahoj,jan...no vcera som zaspala..tak som uz neodpisala,ale vstala som rano o tretej uplne vyspata...Som sa nudila,lebo kazdy spal.. 🙂 Dnes som mala poradnu...tak klasika moc,brali aj krv na vnutorny krvny obraz,no a tlak,ale u mna to bol zase vysoky...no vies len ked vidim tlakomer srdce sa mi tak rozbusi,ze mam dost...cize sa ani necudujem,aky ho mam.Doma ked si meriam,je to celkom ok.
No a maly Ronaldko sa hybe,tak sa tesim vzdy ked sa ozve...Uz sa tesim nakopance..
😉
A vy aky mate dnes program? a ako casto chodis ty na poradnu?a su v pohode ti anlicania? ako v zdravotnictve? a ty uz urcite jazyk perfektne ovladas...ze?

jankando
26. kvě 2008

Ahoj Viki..
ja som vcera sla prec z netu, tak nevadi
no jazyk, prefeknte ako perfektne,nemam velky problem si pozistovat nieco alebo vybavit..no a co sa tyka zdravotnictva je to na rit..tuna..ak mozem byt sprosta. 😠 😠 tu ziadne akoze poradne nie su...to len raz za mesiac, dva idem ku sestricke a ona mi zmeria tlak, moc skontroluje a ozveny..a to vsetko...to som uz skoro v 7 mesiaci a sestricku uvidim 10.juna len treti krat..cize takto to tu chodi.. 😠 😠 😠
na dnes nic moc, je tu sviatok ale moj ide i tak do prace...takze budem doma na nete zrejme, ak sa on nerozhodne ostat doma, alebo ak nepride skor z prace..
a co vy?

vikulik
26. kvě 2008

ahoj,jan...mi dnes celkom dobre,no Ronyho dost boli hrdlo a neviem ci na neho nejde nejaka angina,lebo ma uz aj teplotu,zak neviem...Idem mu urobit cajik...Vidis a to by clovek povedal ze je to je na inej urovni,ako u nas,myslim to zdravotnictvo....No a maly bambulko sa ako ma?

jankando
26. kvě 2008

Viki..no no je asi na lepsie urovni, ale starostlivost je tu mizerna,.. 😠 😠
moj priatel je vkse chory...vkuse smrka jak tento...ja uz neviem co na to a ci to nie je nejake alergia.. 😠

vikulik
27. kvě 2008

No asi mu treba nejake lieky,vies moj ma tiez alergiu,on keby nevybral lieky,tak sa asi zadusi...Zacina to,smrkanim...ak to nelieci tak by nevedel ani dychat.No a dnes je u nas teda poriadne teplo...uz to asi zacina.. 😒 A vy ako? co budete dnes robkat? 🙂

jankando
27. kvě 2008

Ahoj Viki..no dnes so ti uz skusala odpisat, ale nejako to neslo..konik strajkoval.. 😠
no ved ja mu lieky nsadila, vitaminy, kvapku nosne, na hrdlo, vsetko a ono to trochu polavilo, ale zase je to spat, tak neviem,..vkuse smrka... 😠 ☹
u nas celu noc prsalo a este aj prsi...tak take pocasie anglicke uz doslo spat.. 😠
dnes sme boli v meste , ale bolo zatvorene tam , kde sme mali naplanovane tak odpocivame doma v posteli..a vy?

vikulik
27. kvě 2008

no trochu aj mi lenosime,je tu teplo a cez vikend ma byt nad 31st.,tak sa tesim... 😖 Tak asi ma silnu alergiu,alebo chripku a mozno mu treba ine alebo silnejsie lieky...moj ich uz vyskusal az,az... 😒 No dnes maly dost v brusku tancoval,vies co ale tak ze az som nechapala,bolo to zlate,trochu mi prislo zle od zaludka.No ale potom preslo 😉 A tvoj maly bobik?

jankando
28. kvě 2008

Ahoj Viki...
no je to krasny pocit, ked tak zo zaciatku sa mi hybal v brusku a ted kope jak divy.. 😀 😀 tak silno obcas kopne..a minule uz kopol i Johna.. 😀 ma drzal na brusku a malinke mu buch, buch, buch..sa smial.. 😀 😀
ja neviem co s nim je a lekara tu nema..len ak tak na pohotovost a uz sa mu ani nechce tam, lebo dobre obaja pozname ten ich nezaujem o vsetko tu v zdravotnictve.. ☹ 😠

vikulik
29. kvě 2008

ahoj...tak to mi je luto,ale aj tu na pohotovosti je to podobne,normalne ak niekto pride su nervozny,asi su vyruseny.....nemozu spokojne pozerat telku alebo pit kavu a kecat...Neviem naco potom studovali zdravotnictvo... 😠 A uz sa tesim ako to budem citit,coraz silnejsie a silnejsie.. 😉 No dnes je tu teplo...a tam? Aky mate programik?

jankando
29. kvě 2008

Cau Viki...no po dvoch ci troch dnoch plakania slz tuna sa pocasicko nejak umudrilo a dnes tu mame vcelku pekne, nie nejak extra slnecno, ani extra nie horuco, ale stale lespie nez keby malo prsat cely den..dnes plan ziaden, zase raz v posteli s netom...idem ted do prace s mojim , musim tam na personalne, bo ja tam predtym robila a nemam zluvu co som tam druhykrat nastupila a ani datum neviem a potrebujem tak idem tam, pridem spat a dup do postele..moj lenosivy den, tyzden.. 😀
co vy? ako babo v brusku? ma sa co? 😉

vikulik
29. kvě 2008

No ahoj jan...no mame sa celkom ok...len ta uuunava 😝 Len by som spala..Tu je pocasie celkom ok.Este niesu tropicke horucavy 😅 ale na vikend vraj maju zacat...No dnes vytiahnem Ronyho na prechadzku lebo uz mam krce z nic nerobenia... 😅 Tak dufam,ze nebude velmi unaveny...No a tvoj chlapcek v brusku? spinka alebo tancuje...

jankando
29. kvě 2008

cauko
no tu som ted dosla dom, bola som johna odprevadit do prace a mala som svetrik na sebe..paaani, ja sa spotila..vonku tak cudne, dusno skor ....horuco ale zamraceno..cudne..to asi poprsi opat..ale inak fasa..
jak fajne, ze tropicke..i ked ja to velmi nemam rada, ale ted bych brala, lebo konecne po rokoch by som aj farbu chytila.. 😀 no ale tu tropicke su asi 21 stupnov.. 😀 😀 😀 😀 😀
nas nezbednik asi spinka v brusku....nejak sa ukludnil, no ale jak sa zobudi a zdivie, tak to mamke ukazuje jaky je chlapisko,jak vei kopat velmi. 😀 zeby z neho bol futbalista? 😕
tazke vy dnes na prechadzku aj akurat zalaham do postielky..dam chliebik a oddychujem. 😎

hellenka
29. kvě 2008

tohle je opravdu smutné ale já jsem na tom určitě co se týče váhy hůř dřív jsem měla 136kg a měřím 175cm ...
pak jsem asi čtyři roky dělala co jsem mohla abych schodila , sice jsem dosáhla kížené úlevy z té strašné tíhy ale z mích vydřených 106kg se tím že jsem otěhotněla a přestala držet diety a pravidělně chodit do tělocvični (mám rizikové jelikož jsem nemocná s očima) zůstala akorát u procházek a nepřejídám se a stloustla jsem nejdřív na 117kg a dnes mám 136kg což je síla a hrůza ... jenže moje pani doktorka je přesvědčená o tom že to tolik nevadí kdYž miminko roste a daří se mu....
no asi nezbide než se po porodu (císařským řezem) pustit znova do práce ☹

mien
29. kvě 2008

hellenka a v ktorom si tt
aj ja som už pribrala 25kg, nič sa neboj po pôrode zhodíme postupne

vikulik
29. kvě 2008

no jan...tak dobru chut ku chlebiku a aj dobru noc alebo len oddych? 😉 uz sa tesim ako pojdeme vonku,lebo ma napadlo ze by som si v obchode kupila nutellu,mnam taku chut som nanu dostala...Boze teraz ma to tak napadlo...namusim ani s chlebikom staci ked s prstom budem vylizkovat...

vikulik
29. kvě 2008

ahoj hell..a mien,no tak teraz len aby nase babatka boli najzdravsie,aby im nic nechybalo a po porode sa dame do kopy...No nemusime byt uplne stihle,ale aspon upravit hmotnost... 😅

mien
29. kvě 2008

tak je vikuli aj ja mám z mojej váhy často depku, ale po pôrode spravím všetko preto aby som schudla

vikulik
29. kvě 2008

tak veru,ja sa tiez velakrat trapim,ale potom si poviem,ze teraz neto kaslem...a potom budem makat,zvladneme to... 😉 No mien pozeram,ze uz 38tt,tak sa to blizi...ake mas pocity?

mien
29. kvě 2008

vikuli ja sa už dosť bojím lebo malý sa ešte neotočil tak to bude pravdepodobne sekcia v pondelok mi povie doki čo a ako a ty ako bruško už máš

vikulik
29. kvě 2008

no tak to ti veeeelmi drzim palce...aj keby mala byt sekcia...nevadi,istota je istota...No a ja brusko uz mam,aj pohyby..no ale sa tesim ako budu casom silnejsie a silnejsie...Neboj bude dobre 😉

mien
29. kvě 2008

vikulik uvidíš, ako ťa už potom bude kopať je to veľmi dobrý pocit aj ja som už cítila pohyby keď som bola v 21 tt asi aj skôr len som nevedela, že to je ono

susik77
29. kvě 2008

Ahojte baby, drzim palce. nebojte, po porode a kojeni schudnete. Ja mam teraz ovela vacsiu motivaciu, tehot. som zacinala so 76 kg-8 kil nadvaha a nechcelo sa mi chudnut. Teraz mam 80 kg a som odhodlana ist na 62. Si myslim, ze najdolezitejsie je chciet,potom to ide aj same 😉

vikulik
29. kvě 2008

no,ano najprv som citila take ako keby bublinky...myslela som ze su to creva..no a teraz citim take akoby uz prevalovanie a je to zlatucke..

mien
29. kvě 2008

susik presne tak dokážeme to, keď chceme len ten začiatok bude hrozný, ale ke´d sa to rozbehne tak super
vikulik a ty robíš alebo si doma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru