Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
4. čer 2008

No tak len papaj a pi...hlavne vela vody,najlepsie nesladena.Aj ked neviem preco na teba kricala ☹ ked si nepapala,ved pri takom stave by mi asi tiez nechutilo.. 😒 No ale nech uz je dobre...uz by sme si to mohli zacat poriadne uzivat.. 😉 Idem si lahnut,som taka unavena akoby som prisla z bane... 😀 tak bru nocenku... 🙂

jankando
4. čer 2008

viki.idem uz i ja pajat, tiez velmi unavena som...ze az...dnes poridne napapana a prepita vody..pijem len cistu vodu..lebo z ostatnych mam stavu..takze len cistu...a chodim na wc kazdu chvilu.. 😖 mp ale dufam,z e to mojej infekcii pomoze..tak tak..tatka mame uz doma, tak ideme hajkat..
i vam dobru nocenku.. 😵

vikulik
5. čer 2008

ahoj jan...tak,tak,to je dobre ze pijes len cistu vodicku,vlastne to je aj najzdravsie... 😉 No dnes som si trochu dlhsie pospala,vstala som taka super vyspata az som dnes zacala pomaly pratat,vysavat a utekam rychlo varit... 😉 Dnes pojdeme poobede von,aspon dufam,lebo nieje tak horuco.. 😉 Fuka vietora to je dobre..Tak nemusim cakat do vecera.. 🙂 No a vy? maly bambulko co robka? 🙂

jankando
5. čer 2008

Ahoj Viki..bambulko sem tam vymysla, sem tam je kludne..dobre sa ma..mamk adnes uz pojedla vselico, rano som mala na ranajky bagetu so salamkou a paradajkou a teraz som i palacinky tlacila, ale nevladala, zase nejaka bageta a nakoniec tlacimjablcko, nech i trochu vitaminkov ma zlaticko. 😉
vidis, akurat som kukla na hodinu, cas na tabletku... 😉 tu je tak cudne, tak asi sparno, pred dazdom..dnes som sa tiez vcelku dobre vyspala, ale....umyla som len riad a urobila si papat...vonku som nebola...setrim sa az na vikend.. 😠

vikulik
5. čer 2008

ahoj jan...no dobre ked ti chuti papat..som rada.A tu je celkom ok..priatel teraz trochu oddychuje,tak aby sme mohli potom ist von 🙂 Ozaj a tvoj chodi vzdy domcu az vecer? to mas potom dost,ale dost smutno...

jankando
5. čer 2008

no to mam..no on robo poobednu smenu kazdy den..od druhej do desiatej vecera...ale do tyzdna ma stale 2 dni volna..takze pohoda..ale to sa posuva, takze to vychdza, ze kady druhy tyzden robi vikend a ked sa robia vikendy tak sa robia rano od siestej do druhej..inak ma kazdy druhy vikend volno..teraz bude mat volkno tak pojdeme do mesta kupit matracik do bejby postilky..uz mame doma tu spravnu, takju planujej i postavit cez vikend..no ale uz mi oznamil, ze ho popytal manazer, ci by neprisiel i v nedelu na prescas..tak uvidme..a pak ma volno v utorok a stredu a to ideme k sestricke a na dia testy...na a tiez by sme uz chceli na nejaky ten kurzik ist spolu..aby som mala ake tske ponatie o porode a ako to funguje v nemocke.. 😉

vikulik
5. čer 2008

jaj,tak aspon,ze tak. 😉 No,ale najlepsie by bolo,keby boli s nami doma cele dnu..ze? no a peniazky by chodili na ucet 😀 joj,asi by som vela chcela.Vies mne to uz lezie na mozocek,tolko doma. 😝 No ale zase,tak to zbehne,ze az...no dufam.

jankando
5. čer 2008

no to by bolo najlepsie, i ked pak si sem tam asi liezlina nervy..tak sa aspon na neho kazdy den teskam.. 😉
a ak sa mozem opytat, kde pracujes, teda, viem, ze si ted na marodke ale inak kde pracujes?
ja som nezamestana akurat, od oktobra 2007... ☹ a uz tazko sa mi hladala praca,..no a pak prislo tehu, tak som doma..

vikulik
5. čer 2008

no dost dlho som pracovala ako barmanka v jednom bistre...potom GB,ale nie dlho......Dostala som ponuku pracovat v herni,tak som to skusila...asi rok a pol..No a potom som dostala fleka na Urade ako zabespecovanie v opatrovatelskej sluzbe... 😉 Tam som pracovala asi 6 mes.a otehotnela som.... 😉 No a dufam,ze po MD sa tam vratim.. 🙂 a ty?

jankando
5. čer 2008

jaaj, a co obsahuje robit hentu pracu?
ja som po skonceni skoly prisla do anglicka a tu robila vo fabrike.. 😠 no vcelku dobre bolo vtedy..dobre platena..ale srali ma ludia...tak som odisla a nakoniec osm rada, lebo keed teraz pocuvam ake zmeny su tam a ako sa tam chovaju vobec manazeri a tak,tak som rada, ze tam nie som...bo by som sa len rozculovala.. 😠 😠
a ted som doma a ani si neviem predstavit co budem robit az budem schopna pracovat

vikulik
5. čer 2008

no tak vlastne,zabezpecovat nevladnym ludom pomoc,ako pri upratovani,alebo inych cinnostiach.Sprevadzat ich niekde,nakupy atd.Mna to bavi... 😉 No takze tak...no uz ideme vonku,takze sa potom ozvem..dam si zmrzku aj za teba..papa 😀

jankando
5. čer 2008

no fasa..tak dakujem, ze si date i xza mna.. 😉
tak to mas dobre, ze ta bavi praca..mna by tiez asi bavilo chodit nakupovat.. 😉

vikulik
5. čer 2008

ahoj,zmrzka uz nebola,ale aspon sme sa presli...Tak bru nocku... 🙂

jankando
5. čer 2008

aj tebe..ja uz unavena ako psik som.. 😠

vikulik
6. čer 2008

ahoj moja...som sa vobec nevyspala dobre,bolelo ma brusko a krcna chrbtica,tak ze az.Vies ja mam nejaku kyfozu krcnej no a to je hnusne..tie tlaky od chrbta az do hlavy..Ale ked som pred tym cvicila tak mi to preslo,no takze musim zacat cvicit ☹ a tie cviky su dost bolestive,aspon pre mna,lebo ju mam uz asi dost pokazenu 😲 No a vy ako? coze si tak dlho bola hore?

jankando
6. čer 2008

Ahojj Viki....no...ani neviem, nejako sa chcem uplne doriadit, aby sa mi dobre spalo v noci.. 😎
no ja by som tiez mala cvicit, sak i lopticku som kupila , ale ta je hodena v druhej izbe.. 😀 ale asi ju uz budem musiet priniest tu...kamoska, co tak fasa porodila rychlo , bez epi a vraj asi len na polku stehu zosita, tak ona hopsala denne na tej lopte a tiez pila ten cajik, i ked vravela, ze ku koncu uz vynehcala..ale zrejma pohyb a to vsetko pomaha i nasemu zdraviu i dobremu porodu..teda si myslim..ale mozno to tak nie je.. 😠

vikulik
6. čer 2008

ahoj jan..ale mas pravdu,ved pohyb je veeelmi dolezity a zdravy..takze mam aj ja loptu,zoberme ju z druhej izby a podme,poctivo 😀 Myslim,ze zmeny v priebehu tyzdna uvidime...co ty na to? 😉 No inac dnes tu je suuuper,chladno a bude prsat.. 😅

jankando
6. čer 2008

tu je tiez tak cudne.,.,ani nie zima, ani nie telplo..akurat..,no s tu loptou.... 😠 😀 😀
asi este pockam tyzden..na sa dneska nachodila po byte., riady som umyla, povesala som pradlo, dala som dalsie vyprat, upratala som v izbe..no teda..uz i unavena som.. 😉
nejak na mna ta unava dolieha...ja sa dokazem zobudit po celej noci a na to o pol hodku uz zase byt unavena na spanie.. 😠

vikulik
7. čer 2008

ahoj jan..tak ako ako vikendujete..U nas zmena pocasia,chladno,prsi,no som rada.Aspon trochu osviezenie.Ja som vcera tiez trochu popratala a si predstav,tiez som musela ist spat,lebo mi oci tlacilo,normalne by som zaspala po stojacky..A maly ako?

jankando
8. čer 2008

Ahoj Viki..vcera som nejak zanedbala konika..boli sme rano v meste, do piatej poobede.. 😠 kupili sme zase nejakych par veciciek a kociarik a matrac..takze tak..do 5 dni by nam mali dorucit kociar..tak sa tesim...
no viknedujeme vcelku dobre, az na dnesok, uz ma ta nuda nebavi...vcera som presedela s priatelom a brachom v obyvacke na telke, lebo futbal a dnes zase a to som chcela ist do kina..my tu mame dnes horucavy a oni jak trtlici sedia doma.. 😠 😠 tak som sa najesila, ze az.. 😠
a co vy? ako? tiez futbalujete? 😉

vikulik
8. čer 2008

ahooj,no nastastie,moj futbal obchadza...ale ma ine zaujmy..internet a pod. 😉 My sme mali vcera hnusny den..oco moj mal uraz,no chvalabohu je to ok..ale vcera to nebolo..tie soky.No dnes sme boli na zmrzke a dali sme par fotiek,ale na buduci tyzden este par pridame.. 😉 Tak tvoj je ale velky futbalista,co? no vies tu bolo celkom fasa,az dnes zacalo byt dusno...moja smola ☹ maly bambulo sa ma celkom ok...celu nocenku dal pocitit.. 🙂 tak sa tesim.No a vy?

wodana
9. čer 2008

Ahoj Bibiana,
som v podobnej situacii. Zajtra idem k lekarovi a ani mi nic nebude musiet hovorit - presne viem, co mi hrozi. Ked som bola na odbere krvi pred 5 tyzdnami - rozpravala som sa o tom so sestrickou a ona ma podrzala. Povedala ze to nie je idealne, ale ze to iste zvladneme.
Drzte sa zdravi obaja!

jankando
9. čer 2008

Ahoj Viki..
tak prve..jeeej, no mas pekne fotecky...este urcite dopln..nech mam co pozerat..zlaty ste spolu...a ta fotka tvojho bruska ma dostala....ved vobec nevyzeras, ze si baculka..a brusko je nadherne..
ja na svoje kukam, ze sme narastli veeeeelki....teda brusko uz obrovske..jak na rodenie.. 😀 😵
no dufam, ze tatik je v pohode..ze nic vazne...
ja mam take nepekne dnicky...john bud futbal pozera, alebo do prace ide a tu je nadherne, horucavy vonku a ja doma.. 😠 zajtra ideme k sestricke a pozajtra na cukrovkovy test..tak dufam,ze vse bude oki... no a john bude mat ted 2 dni volna, tak mozno sa dostanem vonku aspon na terasu.. 😀 😀 😀
ako inak a bambulo? nase kope jak dive...ale uz tak poriadne..sem tam, ale stoji to za to.. 😎
babulo moje vyrastlo..vazne...som postrehla, ze to uz nie je brusko , ael brusisko.. 😀

vikulik
9. čer 2008

Ahoj jan...
tak moja zlata,urcite ich doplnim..moje brusko je velke a ja som silna aj v chrbte a pod.to sa ti len zda,ved uvidis na druhych foteckach. 😉 Takze vy ste uz poriadne narastli? tak daj nejake fotecky..brusenko.No na cukrovkovy test ti drzim veelmi palceky,nech dobre dopadne,mna este len,caka...No tak tie 2 dni volna si uzite...ale nie pri pozerani futbalu,ale inak.. 😉
Moj tatik je uz ok..ale este ked sa na neho pozriem,tak mi je az luto..Takze maly kopka?to je dobre..len nech kopka.No a to je dobre ze rasties..maly bude asi futbalista 😀
Drahy je uz v praci,ze? 🙂

jankando
9. čer 2008

No Viki..uz je v praci..som sa ho snazila doma udrzat, ze nech blicne, ale ten poctivak, ze zajtra predsa ma volno....no dufam, ze uzijeme nejak tie 2 dnicky...bo ma normalne stve, ze som ted doma..a ja taky nesamotar, ze byu som sa sama sla poprechadzat. 😠 😠 no dam tatikovi , aby nam odfotil brusku a pak pridam..teeeda, my sme uz velky....aspon mne sa to tak zda...a vyzerame vraj na chlapceka..tak mozno len.. 😉 ja uz ale zacinam premyslat, ze ak nas prekvapi a bude to dievcatko tak bude velika sranda.. 😀 😀
a co vy dnes planujete?

vikulik
9. čer 2008

No tak to by bola sranda,keby bola baba...uz mas trochu ine tusenie?Ja stale myslim ze chlapcek aj ked tatik povie no asi dievcatko... 😉 ale to je jedno...Teraz sa idem obliect a ideme na nakup..trochu ovocicka... 🙂

jankando
9. čer 2008

jaaaj, no dajte si ovocicko.. 😉
no len tak premyslam..uz i nad menom.. 😉 a tak vobec, ze nic ruzove nemame..😉

vikulik
9. čer 2008

ajoj...som naovocickovana... 🙂 Keby bolo dievcatko ako by sa volalo?skus nieco.. 😉 No tak bude frmol,ked bude treba rychlo utekat po obchodoch..koli vecickam..

jankando
9. čer 2008

no ja pozeram taku americku reallity show a tam sa mi paci baby... 😉 teda ich mena..ale i to ako vyzeraju na mna nejak vpyva.. 😀 no jedna sa vola Lauren (loren) a druha Audrina..(adrina)..take obycajne...co ja viem. 😉 no to bude pak ....to bude cele ruzova babika... 😀 ak bude babika

vikulik
9. čer 2008

jeej,celkom pekne mena.No a budes davat len ruzovucke?alebo aj ine napr.zlte,cervene...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru