Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
15. čer 2008

ahoj jan..no vies co,ked pozeram tvoje fotecky a hlavne tu z Blackpoolu,neviem ci som to dobre napsala..tak sme inac rovnake..A to mi tvrdi aj priatel..naozaj,ved raz a stretneme a uvidis...
Ked si a rozisla z priatelom,tak si nabrala? viem si predstavit,to urobili hlavne nervy...No ale ked porodis budes kocica..lebo si velmi pekna..mas peknu tvaricku..aj priatel tvrdi 😉 No a hlavne ja uplne inac vyzeram na fotke,to tvrdi kazdy kto ma pozna...mne skor fotky uberaju kila..No a nemas skype?aby sme mohli zatelefonovat,alebo aj vidiet sa ak mas kameru? 😉

jankando
15. čer 2008

no to uvidime..a raz sa urcite stretneme....som rada, ze mam kamosku uz i v ke.. 😀
tak az pridem tak sa ozvem a segra auto ma , svagor tiez, tak nie je problem dojst do ke.. 😉
no to sa stretneme s mrnatami..tak som minule rozmyslala, ze som sa ta este ani nespytala kedy mate termin..no uz som ti kukla do pasu a vidim..6.october..jejej...to budu vahy...no nase deticky budu skoro rovnake stare.. 😉 par dnickov, mozno mesiacik rozdiel... 😉 tak bude fasa
ono viees, prvy taky normalny vztah...(ja nejak na vztahy nebola..ja si rada uzivala) a uz druhykrat sme sa dali do kopy..tak som myslela, ze je to vaznejsie..no a vtedy som bola este k tomu vegetarianka...no a pak prisla skola, hups...boli sme daleko od seba a uz to nefungovalo.. ☹ tak sme sa rozisli..no a na mna to nejak zaposobilo..a vtedy som spat zacala jest i maso..telo uz odvyknute...no a prichod tuna, nezdrava vyziva..hranolky kazdy den.. 😠 😠 sama som si na vine.. 😠
dakujem za pochvalu..i ja sa sebe len sem tam pacim..inak na fotkach vyzeram stale desne.. 😠
Viki..skype mam, ale kameru nemam nainstalovanu a teraz bych ju ani nenasla v tom neporiadku v zadnej izbe.. 😀
na skype ma tusim tiez najdes ako jankando..tusim..

vikulik
15. čer 2008

jasneee,hoc kedy mozete prist k nam...ako doma.No tak nase deturence sa budu spolu hrat... 😉 na mamku a ocka 😀
Ak si bola vegetarianka...tak si nemusela ani zacat nadmerne papat..a nabrala si koli zmene..Skusim ta najst? no a ked ta najdem napis ci mozem zavolat...

jankando
15. čer 2008

tak si tiez myslim, ze to nemusi byt ani prejedanim sa, ale moje telo uz nebolo zvyknute na maso a to vsetko okolo...
no jasne..mozes zavolat..najdi ma...ale asi sa neuvidime, lebo nemam kameru..
aaaaa..uz vas mam.. 😀

vikulik
16. čer 2008

Ahoj jan...tak ako?ja dnes na poradni som mala moc ok a este aj tlak,ze120/70,tak sa velmi tesim...
No tak len tak dalej..a vy?
robila mi aj usg..len tak na rychlovku..taku ma hlavicku..jak ja dlan.Boze to bolo krasne...aj nam ruckama sibrinkovalo... 😉 Prisli sme dost neskoro,lebo domku,lebo tano sme boli 4,no a kym som isla dnu bolo aj 10h...
Ideme na prechadzku,trochu na zmrzku..lebo rano nebolo casu,sme dost vybavovali...

jankando
16. čer 2008

jeej, no ja ted dosla na net..
cely den som unavena ako pes...a to som bola v meste na urade..ajeeejee..ale aspo namam 2 tt zase pokoj kym tam pojdem zase. 😠 no vraj uz mozem ziadat o taky prispevok, co by som uz vobec po uradoch chodit nemusela, len doma sedela a dostavala peniazky..lebo som uz v istom tt , v ktorom nemusim chodit hladat pracu a dokazovat im..uz akoze nie som sposobila na pracu ten.. 😉 tak sa tesim, zajtra im tam zavolam, aby mi to zemnili..no mozno to stihnu do 2 tt a ja uz nebudem ani nabuduce chodit tam..jeeej, sa tesim.. 😉
idem ted do postielky na chvilu..ale beriem pc so sebou.tak az tu budes, tak sa ozvi.. 😉

vikulik
17. čer 2008

Ahoj jan...tak ako? ja dnes dlho spala..no tak to som unavena akoby som nic nespala 😉 co nove?...

jankando
17. čer 2008

ahoj viki..
no ja dnes zase raz vstala s bolavou hlavou.. 😠
a rychlo sa prichystala a boli sme na nakupe..ja len takom malom, len som si salamku kupila a dobry chliebik, lebo som hladnucka..stale..no a vsimla som si dnes, ze moje malicke ma zacalo rana budit..skoro rano ma zacne kopkat..spekulant.. 😉 mamku rano budi.. 😵 😵 no a dnes john len tak chrupkal a ja mu vzala jeho ruku a polozila na brusko a babatko ho tak pokopalo...taaak sa smial, ze jake ma silne babatko..zlaticko moje.. 😵 😵

vikulik
18. čer 2008

Ahoj jan...tak dnesny den je celkom ok..len je mi zle..rano som zjedla prazenicu a to som nemala robot...Vies si predstavit tu sarapatu v zaludku,ach boze a tak s chutou som ju spapala..Uz nechcem vajcia ani vidiet... 😅 No a inac maly kopka dnes pomenej asi spinka.Je unaveny z toho pocasia...a vy ako?

jankando
18. čer 2008

Ahoj viki..no ja nejak uz vajcicka teda v tehu nemusim..ani neveim preco..
no nas bol vcera dostatocne aktivny a dnes tiez.. 😉 ale som rada..len nech si kopka...

vikulik
19. čer 2008

Ahoj jan...tak uz ani ja veeeelmi dlho nebudem musiet vajicka...no nejak som to pretrpela horko tazko zaspala a dnes mi je lepsie..Vlastne uz dobre 😉 Aj bambulko trpelo so mnou kli tym vajciam 😅 Inac ako?

jankando
19. čer 2008

Ahoj Viki..dnes som bola cely den off...z netu, len john bol..ja makala, skladala vsetky veci, lebo sme trochu menili izbu...no teda i zehlila som..mam dost...ted sme osprchovani, napapani a ideme hajat..taaaka som unavena...
nas e bambulko posledne 3-4 dni je straasne aktivne...kopka a kopka..a vcera ku veceru som sa az divila, ze vkuse kopkal..no a john ani ruku na brusku nemal a citil jak sa mi nadvihalo brucho.. 😀 😀 jaky futbalista-tka bude moje babo.. 😀
no a co vy inak ako?

vikulik
20. čer 2008

Ahoj jan..tak my sme trochu lenivsi..ale nevadi..No nemoze byt kazdy den bojovy 😉 inak celkom ok...Idem si varit spenatik..mnaaam 😝 musim nieco dietne,lebo ak zjem len trochu viac uz mi zdviha zaludok..tak som sa rozhodla trochu diety...

jankando
20. čer 2008

Ahoj Viki..no teda..spenat bych si dala i ja..ale len taky ako mamca robi.. 😀
no ja dnes odpocivam v posteli.. 😉 len papat budem.. 😀
a pak az pride john, taj ideme vypisovat formy..uz musim na matersku..uvidime ci mi priznaju,..
inak u nas je dnes krasne prijemne...ziadne horuco , ale slniecko je vonku a pofukava pekne

vikulik
20. čer 2008

Ahoj jan...inac aj tu je krasne...trochu pofukava..takze sa da dychat...Maly zacal boxovat 😀 sa tesim...sa mi zda akoby bol nervozny...

jankando
20. čer 2008

hej..no mozno nie. mozno je stastnucky. 😉

vikulik
21. čer 2008

Ahoj jan...tak ako? my sme dnes zacali den veeeelkou prechadzkou..no a teraz sa chladim doma kebo som prisla ako so sauny... 😅 No dnes bude dufam,trochu prsat,lebo sa udusime... 😀
No a vy? ako mate nejaky program?

jankando
21. čer 2008

Ahoj Viki..
no my sme vcera boli v kine do asii pol jednej rana,tak dnes sme vstavali horko tazko unavene..ale vstali, lebo john sa siel stirhat..tak moje zlaticko je na kratko uz.. 😠 no a pak sme sa chytili v obchode, lebo mi kupil botasky, ktore sa mi nepacili.... 😠 a on i tak.,.bo furt, ze nemam pekne ..no ale ze mne sa nepacia to nikoho nezaujima....tak som sa rozculila, ze sme sli domov a ted hrajeme tichu domacnost..tuna prsi..a je mi i zima..tak akurat pod perinku dobre.. 😉
co vy planujete dnes?

vikulik
21. čer 2008

Ahoj jan...tak sa uz nehnevajte na seba...viem,ze ak to mas nosit ty, tak sa musia v prvom rade tebe lubit..no ale co typicky chlapi..
My dnes este asi pojdeme von,ale az po deviatej,lebo je tu tak horuco,ze az... 😖
A maly? dnes spinka alebo kopka...

jankando
21. čer 2008

on kopka i spinka sem tam...ale viac kopka..a jak strihali tatka tak kopkal o dusu..az mi smiesno bolo..ci sa mu to tiez nepacilo ako mne..? 😀
my uz pochrapkavame obaja v posteli..unaveni a to pocasie..vkuse prsi..tak sa nic nec 😠 hce

malaskoricka
21. čer 2008

ahojte...ja mam tiez cca 8kil navyse☹ ale zatial som sa akosihanblivo zato nemala dovod citit ved kazdasme taka aka sme😉

vikulik
21. čer 2008

Ahoj jan...tak to ti verim...ked prsi,tak najlepsie je pod perinou...No a maly mozno protestoval,vies povedal si tato,tato,viac si sa mi pred tym pacil..alebo bol veeelmi spokojny... 😉 ze teraz si fesacik....tak si povedal urcite..anjelik zlaty..

Ahoj malask..tak to mas pravdu,vsetke sme ine..niekto ma viac kil,niekto menej...aspon to je zaujimave..

jankando
22. čer 2008

Ahoj VIki..
no neviem, ci bnol stastny alebo skor nerad..ja som skoro plakala..tak luot mi prislo..ved si pamatam , ako sme spolu zacinali a on pestoval..mal dlhsie, ale este stale kratke oproti tomu, co mal ted.. 😖 joj, ja fakt skoro plakala tam a jak som ho tam videla.. 😢 ale zase, ze nema uz starosti, bolesti...tak fajn, ale ted vyzera oveeeela mlasdi.jak nejake 16 rocne ucsko pri mne.. 😀
ale i tak ho milujeme...ci s kratkymi a ci s dlhymi vlaskami.. 😵
co ako dnes?
ja nejak zacinam prespavat vsetko, dnes som vstala okolo jednej.. 😝 nechapem co sa so mnou deje..zeby ta unava.. 😠 ..no periem, dopratali sme svoj chlievik a tak nas uz len sprchy cakaju a postelova party..i ked chce bracho aby sme sloi vonku sa niekam najest.tak sa mi nechce..
co vy planujete?

vikulik
22. čer 2008

Ahoj jan...no keby si videla ake mal Rony vlasy ak sme sa spoznali...volala som ho Hanson..vies vtedy ta skupina..kucerave a dlhe,tak ich nosil v gumicke..No vsetky spoluziacky mu ich zavideli... 😉 az zacal robit v Mc Donalde,tak sa musel dat na kratko...tak sme to oplakavali a nevedeli si zvyknut...No a teraz ked na to spomina,povie,nikdy viac...
No a kedze tu je 34stup.tak si vies predstavit,co to so mnou robi..Hrozne nieco,uz len cakam kedy bude aspon 21.00 nech aspon trochu klesne teplota..No cista katastrofa,uz som bola 3krat v sprche..Hrozne tu je...
A v stredu ma byt viac ako 35,no tak sa zblaznim...Takze tiez sme len doma a cakame na vecer,aby sme sa isli aspon trochu prejst..Ale uvidime,ci sa bude dat dychat....
No a bambulko kopka o 100sest,uplne ho chapem,ved ake teplo mu musi byt... 😉

jankando
22. čer 2008

Ahoj Vik...
no jasne, hansonovcom poznam... 😀
joj, chudak, kvoli praci ostrihat vlasky.lhej, nikdy viac, lebo to starosti s tym..john tiez, ale ze mozno este niekedy...ale ted je fajn, mamke sa paci... 😉
joj, tak vam trosku to slniecko zavidm, tu tak fuuuuka, ze az..by si neverila..
bambulko je aktivne hej..tak super,,.,.moje sem tam kopne..ale rano mi dava zabrat.. 😉

vikulik
23. čer 2008

Ahoj jan....tak ako prezivas dnik? my sme dnes kupili auto...skodu,nie drahu,len taku lacnejsiu 😉 Vies je leto a v autobuse sa neda chodit.No a vzdy sa zide...tak sme radi..Bola dobra ponuka,lebo jeden pan mal viac a nechcel aby mu tak stalo a urobil rozumnu cenu,tak sme zobrali...rozhodnutie behom dvoch dni... 😅
No boli sme pojazdit,tak sa tesim.
A vy?ako mate este skarede pocasicko? tu je brutal,dnes bolo hadam aj 35st...No tak uz len chladit hlavicky...

jankando
23. čer 2008

Ahoj Viki,,
no tak super vaaam..ze mate auticko..my nemame.. 😠 ale nevadi. 😀
my dnes boli u lekara, vsetko je v poriadku, pak sme boli trosku nakupit..len take drobnosti.. 😉
my mame tk akurat tuna..ani niee horuco uplne ani nie zima ..tak akurat..
joj, doteraz som zehlila a som unavena jak psik..lebo som skoro vstavala.. 😠 idem trochu oddychnut

vikulik
24. čer 2008

Ahoj Jan..
tak ako? som rada,ze kontrola u lekara dopadla ok... 😉 Jaaaj,keby aj tu tak bolo...akurat ani nie horuco ani nie zima..bola by som rada...
Boli ma dnes hlava..tak trochu.No asi dnes budem cely dnik spinkat..som taka nejaka akoby vyrobena po dlhej smene...
A vy? co planujete?

jankando
24. čer 2008

Ahoj Viki..no ja vcera mala take bolesti hlavy, ze sm uz nevydrzala a vzala som tablet...pani...som myslela, ze mi roztresti hlavu..
ja dnes tiez oddychovy den davam..vcera som sa ozehlila..a dost..dnes sa mi uz nechce..ale zajtra sa asi hodim na to..vo stvrtok ma john volno, tak to zase pojdeme asi nieco do mesta poriesit..
inak sme dnes volali na rodicovsky kurz..tak ho mame na 08.07..a potom na 15.07..taaak sa tesim..pojdeme spolu a budeme vo vsetkom spolu.. 😀
dnes som citala taky casak, kde je rozpisany kadzy tt..to som od midwife dostala...no precitala som si, ze teraz akurat mozem babatkove pohyby citit niekedy az prilis aktivne, i nokedy , teda ma dni, kedy je azprilis aktivne a dni, kedy skoro vobec..ze sa nemusim obavat..dnes ma asi ten jeden za nie prilis aktivnych.i ked ho john dnes prosil, aby ho kopol..malicke nic na to...len asi pocuvalo, ako mu john hovori...ze hallo...to som ja, tvoj tatko...kopni ma, kopni ma...a potom ze rychlo kopni ma, llebo uz musim do prace ist..a babco nic..nezajem.. 😀 😀

jankando
24. čer 2008

no a co vy ako ? bambulko? kopka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru