Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
28. čer 2008

no tu nie su ine..tak preto len kino ak nieco.. 😠
su vsetci...a ked kukam na jhn ako spinka tak radsej chcem nech oddychuje, lebo rano zase do prace.

vikulik
28. čer 2008

ach boze to aj v nedelu? nedaju im oddych....tak nech hajinka..aby mal vela sily...

jankando
28. čer 2008

hej, i v nedelu ide....uz vstal..strasne ho svrbi jedno oko...nechapacka ..uz nevieme co na to

vikulik
28. čer 2008

fasa a nebude to nahodou alergia?

jankando
28. čer 2008

neviem..ale ty kokos..raz uz to mal , to som mu kupil aocny kupel, tak nejak to preslo a teraz ani ten ocny kupel mu nejak nepomaha..chudacik moj, on uz cely je doriadeny...nemame doma ocne kvapky..bo klop klop doteraz sme ich nepotrebovali..ale musim co najsko kupit a setrit to ocko..bo chudak vkuse cervene a svrbi hol...

vikulik
28. čer 2008

Jan..neviem ale toto ma aj Rony svrbi ho ocko ma ho cervene a strasne mu tym padom aj slzi... 😉

jankando
28. čer 2008

no johnovi velmi neslzi..ale vkuse si skriabe ocko...ja uz neviem co s tym..a len sa stazuje... 😠
neviem ako mu pomoct.. ☹

vikulik
29. čer 2008

Ahoj Jan..tak vikendik sa nam konci...aka smola...zase tyzden,zase sama..no ale nevadi.. 😉 Co inac robkate?ako nedelujete? 😉 A maly kopka?kopka? 🙂 alebo mala?

jankando
29. čer 2008

Ahoj Viki..
no vikedn sa konci.konecne ti poviem, lebo spinkala som dnes zase do druhej poobede, az kym neprisiel john z prace a pak sme makali..chudak moj zlatucky..omakany z prace a ja zase nenamkana, tak som si kopec prace zmyslella a on ma nechce nechat nic robit tak sme robili spolu, alebo zvacsa on za mna...no pak sme dali sprchu a ted odpocivame v posteli.joh uz chrapka..aj futbal mu ide a on taky unaveny, ze spinka..
no a nase male je lenive..ono uz nejak nekope..uz ho len sem tam pocitim jak sa celky mrvi..ale uz to nie su kopanice..len take pohyby.....ale je to zlate..v utorok ideme k sestricke, tak zase budeme pocut srdiecko ...sa tesim.. 😉
co vy? ako malilinka sa ma?

vikulik
29. čer 2008

Ahoj Jan...moja len si pospinkaj..uz musis byt velmi vytazena..aj brusko atd...to nevadi ked dlho spinkas..Uz ani futbal nevladze urcite pozerat,len sa premaha..No nech bere trochu dovolenku..hmm?
malinka sa dost prevaluje,pred chvilou mi strplo brusko,som sa zlakla..ale uz je lepsie...Inac som spokojna...O chvilu ideme aj mi hajat...asi..Rano mam poradnu...tak som zvedava...co nove..a beru mi aj krv,tak idem na lacno...
Dufam,ze vysledky budu ok... 😉

jankando
29. čer 2008

VIki..
no moje zlate prespalo cely futbal, tak som mu kus nahrala.. 😉
on je stale po ranajsich taky unaveny..bude v poho ..to len ze nie je zvyknuty ..lebo inak pracuje poobedne ..
takze i tebe uz tvrdne brusko? imne..uz dlhsie.. 😠
no tak drzim palce na zajtra..ja idem v utorok..to ma i oboznami ako som dopadla s tesdtami na curkovku..teda dufam, ze mi povie..boto tu vies ake..ale ja sa budem pytat samozremjme.. 😠

vikulik
30. čer 2008

Ahoj Jan...tak,chvalaboho vsetko ok...aj tlak,no len mi brali krv a zajtra mam volat na vysledky,tak som zvedava..No uvidime..inac ako?

jankando
30. čer 2008

cAhoj ...ja tak normalka..nevyspata, ale nevadi..zajtra idem ku sestricke a na jobcenter...tak to bude zabava..uz sa tesim a tiez vo stvrtok mam na druhu stretko v jednom office..teda to ohladom domu a john ma toho tiez vela na tento tyzden ohladom domov co ma ist popozerat, vies, co hladame ubytko...taaaakze tak...ani sa mi mysliet nechce a to zajtra na jobcentri budem potrebovat jeden papier, ktory musim mat od sestricky, a nemam ho..hoci zajtra idem i ku sesdtricke, ale preve na jobcenter, takze som jej akurat volala, ale je na obede..tak mi vraj bude volat spat, som zvedava , ci mi vystavi ten formular, bo ona mi ho uz raz dala, ale ten som poslala na matersku a teraz potrebujem este jeden. 😠 take komplikovane ne.. 😠 drz prsty..ted len cakam a ak bude mila a povie ze v poho, taj hned utekam po ten formular 😉 co vy inak?
som rada, ze ste v pohode obe. 😵 😵

vikulik
30. čer 2008

Ahoj JAn..tak vidim,ze zajtra mas nabity program,to musis ist aspon o 19.00hajat...aby si sa vyspala a poriadne pripravila.. 😅 No tak teraz bude nabity tyzden,ale nevadi,kebyze ste nasli poriadne ubytko 😉 jaaasne,ze budem drzat prsty... 😉 No som zvedava na ten tvoj cukor..ale myslim,ze to je ok 😉 vies lebo by ti volali..ze? Inac maly?alebo mala? 😅 ako?

jankando
30. čer 2008

No uvidime..cakam a cakam na ten telefonat a nic.. 😠 tak sa pomaly ale isto nervujem bo ako zajtra pojdem..potrebujem ten papier..
hej, vraveli, ze inak by mi zavolali, keby bolonieco zle..coz mi nik nevolal, tak sa spolieham na to, ze je vse oki.. 😉
no moje babco take lenivy asi ako ja.. 😀 sem tam ma len kopne a to zvacsa vecer, ked sedim pri pc alebo si lahnem a jemu sa ta poloha nepozdava a inak velmi malo ho citim..teda uz skor tie pohyby ako kopnutia..
ale teraz je brutal s pisanim..to vkuse, ale vkuse musim..a to som si myslela i ked som bola tak v 20 -25 tt ze to chodim dost casto..no teraz sa len napijem a hned musim..vaaaazne..hroza..normalne a ked len trosku drzim tak tak boli brusko hned od toho..takze vkuse chodim na wc... 😠

vikulik
30. čer 2008

Ahoj Jan... 😉 no tak to mne sa teraz trochu ulavilo od pisania,ale zaseked len trochu zadrziavam,teda poriadne ma boli brusko...Aj dnes v noci som mala take bolesti a som sa isla vypisat a dobre bolo... 😉 Tak dnes je tu uprsane pocasicko..takze sa tesim 😉 Zajtra ma byt teplo,ale este sa da...Okolo28st.takze norma..
U vas ako?

jankando
30. čer 2008

AHOJ, u nas tak v pohode..ani nie horuco, ale bola som po ten papier, takze mi nakoniec zavolala a ze si mam prist ak ho potrebujem, tak super.. 😉 a bola som len v tricku a akuratne bolo...
odfotila som si dnes brusko, ale nechcem tu davat, bo mam za sebou moj izbovy neporiadok.. 😀
ti poslem skypom..ak chces.. 😉 co vy inak?
takze mas tiez take pisacie obdobie..co .. fakt to tak boli ...ked musim ist na wc..ja uz som si rezim urobila...chdim do kuchyne na velky pohar mlieka a hned po kazdom piti tekuniny na wc radsej utekam, aby zase nebolelo.. 😠

vikulik
30. čer 2008

Ahoj Jan...som rada,ze si to vybavila,Jan..no jasne hned posli,ved sa uz tesim ...rychlooooo 😉 No a to je ok ze tak pisame,lepsie akoby sa mala v nas uskladnovat voda... 😉

jankando
30. čer 2008

no to je..a ja som rada, ze nie som leniva,..to len v noci..teda rano sa zobudzam s plnym mechurom a uz utekam....bo to boli normalne.. 😉
takze tak...

jankando
30. čer 2008

Hej a som dneska normalne nastartovala moje babco jak som o nom pisala, ze je lenive ako ja a doted ma pekne pokopkalo...zlaticko moje.. 😵 😵 ze mami....ja nie som lenive babco.. 😀 😠

augustovka
30. čer 2008

ahojte mali ste problemy pri sone ze babo neni dobre vidno lebo mate hrubu brusnu stenu?

jankando
30. čer 2008

nie, teda tie prve tri mesiace , teda ten prvy utz mi normalne ukazalo a nik mi nic nehovoril alebo ma neupozornovali..no ale pocula som o tom, ze je to tak...ale pravdou je ze mi dost talcili na brucho ked robili sono...a to bolo isto kvoli tomu..ale problemy ziadne neboli..

vikulik
30. čer 2008

augustovka ahoj,ano ja som mala,ale mam nejake fotecky,trochu horsie vidno...ale co uz..No sem tam ukazalo pekny zaber..ale doktor to nestihol...

jankando
30. čer 2008

viki..
ja nemyslim, ze nedobre vidno..
moje su tiez menej viditelne, ale to ja mam fotky a este som to fotila na moj fotak ,tak i preto a samozrejme, ze nevidno uplne vsetko...ale nijak sa nik nestazoval.. 🙂

vikulik
1. črc 2008

Ahoj Jan...tak uz cakam na tvoje a svoje vysledky...mohla by som uz dnes volat,ale sme sa dohodli z dr.aby som volala az vtedy ked budu hotove aj z endokrinologie..co bude zajtra..tak naraz obvolam,no a mam uz strach..sa mi zda ze bilirubin budem mat vysoky..pecenaky 😅
Tak uvidime...hlavne nech to je v norme... 😉

vikulik
2. črc 2008

Ahoj Jan..tak ako? dufam,ze je vsetko ok? 😉 moje vysledky z endokrinologie su priam ukazkove,volala som dr.No a krvny vnutorny a vonkajsi je tiez ok..tak sa tesim.A ty?rychloooo odpis... 😉

vikulik
3. črc 2008

Ahoj Jan... 😉 tak asi to tak vyzera,ze si tu pisem sama..No ozvi sa konecne,zacinam mat strach o teba... 😲 Dufam,ze niesi v nemocke..

jankando
10. črc 2008

Ahoj Viki..tak som spat
net sme mali odpojeny.. 😠 10 dni.... 😠 a tak to vyzera, ze coskoro bude zase..kedze chceme premiestnit do noveho domceku.. 😖 no co uz...
moje vysledky z curkovky su uuuplne v pohode, zeleza mame vraj dostatok..takze vseeeetko je s nami oki..
5. augusta mam dalsie stretko s mojopu sestrickou a to uz budeme v 36 tt myslim...tak to uz len chvila pred porodom.. 😉

vikulik
10. črc 2008

Ahoooj Jan 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉
tak som veeelmi stastna,ze vysledky mas ok...super,no teda lepilo mi riadne,ale som stastna.Moja bambula ma teraz lenive dva dni...blizi sa to... 😀

jankando
10. črc 2008

😀 ze leniva..stale ked tak napisem o svojom babulovi, tak mi pak da zabrat..ze aky som ja lenivy ti... 😝
tak tak....
joj, pomaly stahujeme, len este musi ten majitel nieco tam v kupelni opravit.. 😖 no a uz tam mame vsetky detske veci prenesene..vies ako sme sa tam omakali...teda skor john ako ja..vsetko umyval so ssavom...i chlaadnicku, tak dufam,ze nebuchneme, i sporak a to mame plynovy.. 😀 tak tiez dufam,ze nevybuchneme. 😀 😠 a kupelku a zachod, lebo ja by tam nesla anni za sveta, keby nebolo vyumyvane...ja len okna z vnutra umyla vonku prsalo.. 😀 😝 takze john bol riadne namakany ti poviem..uz sme co to do kuchyne nakupili..vies, vsetko nove , lebo svoje spotrebice sme tu nemali..paaani..tak kym to vsetko co chcem a co potrebujeme mat nakupime, tak prideme uuplne na mizinu.teda uz sme skoro tam...uz len cakame na vyplatu.. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru