Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
10. črc 2008

Jan verim,ze byvanicko bude ok..viem si predstavit,urcite si sa nenudila..Mala si kopu prace.Neboj nebuchnete..verim,ja by som tiez nesla do kupelky,kym by nebola mnou umyta a pod..Juuj, ved to a zadarmo nedavali? 😀 😝 najhorsie s tymi peniazmi..No aj moje vysledky boli ok..tak sa tesim.. 🙂

jankando
10. črc 2008

nie, nedali..lebo to bol skor ako nezariadeny byt..ale aspon budeme mat vse svoje a take ake ja chcem...
no zaklad mame, ale mikrovlnku nemame , uz sme kupili toaster a konvicu, zehlicku svoju mam, len mi treba kupit zehliacu dosku a uz sme si jednu supravu tanierov kupili, i lyzicky, noziky, vydlicky....i par poharov sme nakupili..no pomaly nam to ide...i toaletny tam uz mame.. 😀 co nam akurat tak velmi chyba je, ze tam nie su skrine, ale tie ich izbicky na veci, ale to v detskej izbe, v nasej spalni nemame, tak chceme kupit co najsor skrinu...a postel tam mame suprovu..obrovsku...bo tu mame malu, ale novu..a hnusnu....som zbytocne vyhodila peniaze za novu...ked tam je suprova...uz sme si i nove na periny kupili, sak vies, do noveho ideme , tak nove skoro vsetko..par veci sme tam uz preniesli, hlavne detske a nase este treba a nsapt treba rozobrat postielku a previest ju tam...tam v detskej este mam majitel 2 pstele, ktpre my nechceme, tak povedal, ze aby sme mu dali cas, ze ich vezme prec..tak cakame a pak vymalujeme detsku, ale john, ze treba estek pockat,bo neviem na aku frabu vymalovat.. 😀 inak mame schody, takze to bude makacka...aspon schudnem...nutene cviky.. 😀 😝

vikulik
10. črc 2008

Jan tak fajn...uz nech sa vam len vyborne byva.No a inac je to daleko od predosleho domova? A teraz trochu pokopkala aby sa nepovedalo.ale este to bolo lenivucke..A maly? alebo mala tesikuje sa s mamcou v brusku?

jankando
10. črc 2008

nie velmi daleko..tak akurat..john nema vlmi daleko do prace..skoro by som povedala, ze rovnaka cesta, len z inej strany.. 😉
nas malinky je divoky sem tam..ale uz necitim ako kopy ale skor alo pohyby..vies..vse mame oki..a mam dni ked ho citim viac a dni ked menej..ale tusim sa uz pripravuje na porod...i on.. 😉 tie bolesti sem tam pridu ako ked by som kramy mala dostat..no vraj to su ti poslovia..falosne kontrakcie....tak tusim sa pripravujeme pomalinky...sak sme uz v 8 mesiaci...teda uz len 7 tt do terminu .. 😉

vikulik
10. črc 2008

juuj,Jan..tak to asi hej,ale ako ide cas nebojis sa? na mna to uz ide...Mam niekedy strach veeelmi,no a niekedy si poviem,ze ale vobec sa nebojim..

jankando
10. črc 2008

ti poviem, ze po tom kurze sa bojim a vobec neviem ci chcem epi a tak..vies predtym som to brala tak, ze to pride a bude musiet prejst vies...prosto som bola pripravena..ale ted po kurze viac veci som sa podozvedala, a uz sa bojim viac.... 😠 a o tej epi rozmyslam, asi ze to len v krajnom pripade...ja uz vobec neviem co a ako to preizjem.teda myslim ale tie utlovace budem chciet...ked vsetko ma i nevyhody..vies.. 😠

vikulik
10. črc 2008

ved to tie nevyhody epi...a tak podobne.No ale uz je len jedna cesta babika musi ist vona to musime zvladnut,ze?
Ale sme nejake silacky?
tak a tvoj bude pri porode?

jankando
10. črc 2008

No to vies, ze bude...ja som rozmyslala, ze ja by som to sama, bez podpory od rodiny, alebo niekoho blizkeho nezvladla...teda ja bych tam potrebovala urcite niekoho blizkeho... 😉 john tam bude jak na konikovi....pri nas..a inak ja mu uz vravela, ze ja budem velmi hnusny pacient..lebo na mna ked niekto tlaci, tak revem hned a ked by nebodaj zakrical, tak ja okamzite rev a som spuchnuta, teda s nikym nebudem rozpravat..tak si predrtav akak ja budem ku sestricke, ktora ma odrodi...sak ja budem hnusny pacient.. 😠
no ja by som najradsej chcela zvladnut potrat to u naturalnou cestou..ale uvidime ake to su bolesti.. 😠

vikulik
10. črc 2008

Ahoj Jan...no to vies..aj ja chcem Ronyho pri porode,bude mi lepsie...budem mat komu nadavat 😀.Nevadi,ze budes hnusny pacient,v takej chvili sa to prepaci..Aj ja prirodzenou cestou..

jankando
10. črc 2008

no vidis...
tak budeme mat opory pri sebe...na toto sa tesim, ale na tu bolest ee.....no co uz..musime pretrpiet..tak ako miliony ostatnych zien, no nie..
inak co ako..kedy mas poradnu?

vikulik
10. črc 2008

poradnu mam na buduci tyzden 17.7 tak som zvedava,co a ako.Mam teraz vytok,taky cudny...ale to nevadi,vsak aj tam to musi zit...no a brusko? daj novu foto...Uz mas urcite velike...take bambulove..

jankando
10. črc 2008

mam velike, to hej, len fota nemam..nejak nebol cas ..veci mam vsetky spinave....ani nikde poriadne nechodim...sak sme preniesli tam i spinave pradlo, takze tam periem a nechodime tam kazdy den, tak vypiname radiatory a vies, tazko vsetko schne..mam dost..tu len stahnem co mi tu ostalo..v nedelu by sme definitivne uz chceli ostat tam..tak veci mame kade tadde...takze ani veci v com sa vyfotit nemam...
vytok, no myslim, ze to oki..ja mam tiez ..sem tam taky az cudesny....ale vraj to v poho...teda v tehu.. 😉

vikulik
10. črc 2008

No Jan...tak uz aby ste tam boli kompletka..Ozaj a bracho? 😉

jankando
10. črc 2008

bracho sostava tvrdohlavo tuna v tom dome, kde je obrooovsky najom..ale mu hovorim, nech hlada nieco lacnejsie..velmi nechce..predsa zvyk a blizko do prace, ale zase take ucty obrovske nebude dlho zvlasdat

vikulik
11. črc 2008

AhojJan..no tak mala si pravdu,stazovala som sa ze malinka je lenivucka,az do noci ked sme nacvicovali spartakiadu.No vobec som nespala..teda poviem ti.Ale som rada,mame prevrateny system...Skusa to na mna 😀
A vy? ako ste sa vyspinkali?

jankando
11. črc 2008

Ahoj Vik..nov noci sme toho vela nenaspali, uz treti den, tak ze pospim az john odide..odkvecla som este skor, i som fajne zaspala, ale moj nezbeda john tu vybavoval telefonaty, tak ma zobudil..uz odisiel a ja nemam co robit..teda mam, trebalo by mi dobalit veci, ale pockam na johna az pride z prace..dnes konci skor..tak dobalime a musi i postielku rozlozit spat, aby sme ju mohli prepravit.. 😉 v nedelu by som uz chcela byt vo svojom..volali sme do spolocnosti , od ktorej mame pevnu, tak ze nam prenesu za dva dnipevnu do noveho domku, tak asi dnes im to nariadime, cize nas vypnu a kedze net zalezi od pevnej, tak asi tiez...zase budeme bez netu.. 😠 achjeeeeee....uvidime na kolko.. 😠

vikulik
11. črc 2008

Ahoj Jan....no ale aspon viem,ze ked budes vypnuta,tak to nieje nic vazne,no a ze sa nebudem zase cely dyzden strachovat..No ale potom vas zapnu,ze? a budeme pisat dalej,ale uz v novom byvanicku..Tesite sa,ze?

jankando
11. črc 2008

no to sa tesim, len ja taky bojko a budem musiet vydrzat kym nam prenesu vsetko do toho novehol..neviem ako dlho zase budeme vypnuty a ja bojko sama v dome, bo john do prace...no to si uzijem..ale musim to zvladnut, bo sak si musim zvyknut nie.. 😉

vikulik
11. črc 2008

Jan tak je tu drahy,veeelmi sa tesim.14dni volno,no tak to ma byt.Ved cely rok maka,tak si zasluzi..Ideme teraz na nakup a potom niekde sa prejst...Ozaj a tvoj kedy bude mat dovolenku?

jankando
11. črc 2008

moj vezme az na porod...ted nie..setri..dnes mal mat volno, no isiel na nadcas... 😉
to je snazivy..tak si uzite..tie prechadzaky vam zavidim.. 😠

vikulik
12. črc 2008

Ahoj.Jan..ved aj moj ma este po tejto dovolenke dalsie dva tyzdne.lebo ma aj staru,tak tu si nechava..ked to na mna pride..No a inac boli sme dnes na zahradke a bolo fajn.No teraz ideme robit bryndzove halusky a potom pojdeme este niekam von..A vy?

jankando
12. črc 2008

my dnes balime a balime, bo zajtra uz by sme definitivne chceli do nasho...takze tak..ale sa nam nechce..sme unaveni obaja.. 😠

vikulik
12. črc 2008

Ahoj Jan...verim ti,no ale pomyslenie na to,ze budete coskoro tam,tak to stoji za to.My sme teraz dosli,no a ideme spat..sme dost unaveny..Hlavne z toho tepla.Zajtra sa asi budeme doma nejak zabavat...vonku az vecer... 😉

jankando
12. črc 2008

jaj, no my zajtra zase do mesta na nakupy a zase nieco prenasat do noveho..ajjaaaj...
uz teraz som zo zajtrajska unaavena a to este jedlo chceme ist ankupit..tak som zvedavaa ako to ja vsetko zvladnem, lebo ja uz toho vela fakt nezvladam..brutal...vazne...take tazke nosim brucho a uz to boli normalne, chodim jak rozcapena kacka, john sa smeje..no to ssa mu smeje..ale upokojuje ma, ze robim dorby job ..s tehu..ze to zvldama, ale uz je to fakt tak takze..i spanie...straasne.. ☹ 😠

vikulik
13. črc 2008

Jan...tak tie nakupy,ti celkom zavidim,mna to veeelmi bavi a este k tomu ked by som vedela,ze to do mojho noveho domceka 😉 no ale sme teraz tehulky tak neviem,neviem,neze to prezenies..No ale na to ze si 33tt,si na tom fasa,podla mna si dost ohybna,lebo moja kamoska cele tehulkovanie prelezala...lenivucka ako vos.. 😀 Jan...len uz davaj na seba pozor...

wjerushka
13. črc 2008

ahojte, taky mám docela nadváhu. Sice jsem doteď hubla pod dohledem výživové poradkyně, jenže se zadařilo a ještě nějakých 15 kg chybí. Sestřička na gyndě na mě měla vždy nějaké řeči, tak jsem si postěžovala doktorovi a ten ji srovnal. Teď když jsem ta šla na prohlídku, jestli jsem nebo nejsem a potvrdilo se, že čekáme potomka, tak byli na gyndě všichni hrozně milí. Kamarádka měla větší nadváhu jak já, otěhotněla hned jak chtěla a během těhotenství přibrala jen 5 kg a byla v pohodě. Snad se taky poštěstí, zatím jsem úplně zdravá, cukr cholesterol, tlak vše OK. Jen mi je špatně☹( To jsou ty začátky.

vikulik
13. črc 2008

Ahoj...Wjer...vitaj v klube...To je najdolezitejsie,aby si sa citila ok a vsetko mala v poriadku..No a potom,po tehulkovani zhodime... 😉

jankando
13. črc 2008

Viki..ti poviem, ze ja uz nezvladama a akurat teraz sa stahujeme.. 😠 mna tiez bavi nakupovanie, ale ja uz vazne vela neznesiem..a brucho..to taka tiaha zarazu..no babco sa uz asi obaluje tukom, tak je to citit 😉 a tak mi tlaci na mocovy mechur, ze az.. 😠
no boozinku, uz sa nam to nebezpecne blizi... 🙂 sa tesim teda, ale bude mi smutno i za bruskom.. 😉 ale velmi sa tesim 😉 na babco samozrejme.. 😎
a vy ako? ako sa citite , co mala bambulka?

vikulik
14. črc 2008

Ahoj Jan...tak verim ti,ze te tiahne uz brusko.ved ma co..maly,alebo mala je teda uz poriadne velka aj zaobalena tukom..My sa mame celkom ok...boli sme vcera na hrade Krasna Horka..taaak super bolo,doniesla som si aj suveniry...Od svokry som dostala papucky,pre malu.Rony mal vcera narodky,tak bol super den...No a bambulka po starom...cez den ledabolo a v noci mi to ukazuje..aka je ona silna.Tuto noc som fakt ani ocka nezazmurila.Tie kopy,no teda poviem ti..Riadne sa mrvila,nuz co,mame prehodeny rezim 😅 ,nevadi,ale som stastna.Tak ju lubim veeeelmi a tesim sa na nu.. A vy?

jankando
14. črc 2008

Ahoj Viki..tak popraj ronymu za nas dodaatocne vsetkeho naj.. 😉
no my mame asi tiez prehodeny rezim..tiez je viac aktivne babco v noci, ale uz si zvykam..a ze je tazke .no to by som ti vedela ropzravat a o tom, jak tlaci na mechur..pAAAAni moji..brutal...no sa divim, ked termin porodu sa mi tak blizi.. 😎
jeeej, krasna horka, ..tam som bola..pekne tam...tak ste mali super vyletik co 😉 fasa..ja vcera v noci..teda nadranom taaaak ma lamala noha a ruka lava, ze chudak john, masiroval mi celu noc, davala som fastumgel a tiez mi dal tabletky, bo som tu stukala v noci jak diva...a pritom som taka unavena bola , ale nemohla som zaspat pre bolest...tak som vzala tabletky a spala som v pohode a rano vstanem a krce som dostala do oboch noh..tak si vies predstavit bolest a ked chodim..uz som jak invalid.. 😖 😠
no dnes ani do mesta som nesla..bo sa na to necitim...
a vy? co dnes planujete?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru