Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
20. srp 2008

Ahoj Viki..
citim sa teraz ovela lepsie nez pred tyzdnom, to som citila brutalnu zataz na sebe, vazne, strane ma tazilo, tej je to lepsie len keby som nebola tak na lad a ladovu vodu, cize vkuse musim curat a ak chvilu pospiim, tak sa pak takzo vsrtava s plnym mechurom, je to az bolestive.. 😠
to ti mozno uz i trosku tvdrne brusko..mne jak tvrdlo skor asi nez malo, ..ale tvrdlo a tiez som sa tak citila, ze mi exploduje..a moje tvrdne hlavne ked chodim, ale to brutal.. 😉
drzim palce na tu matersku..daj vediet pak 😉

vikulik
21. srp 2008

Ahoj Jan...no mas pravdu asi tvrdne,lebo su to take pocity...No a s tym mechurom ti rozumiem,teraz ledva s bolestou vstanem a utekam na wc a cakam kym sa ulavi.No a co sa tyka toho ladu,tak ja zase kazdy den zmrzku.No a tebe uz klesa brusko pomaly dole? 😉

jankando
21. srp 2008

Ahoj Viki..ani neviem, ci klesa..ale isto iste sa pripravujeme na porod..lebo moj gyndar (JOhn) - odbornik, mi oznamil ze moje telo sa uz pripravuje, ze som asi viac otvorena nez som zvykla byt...chapes ako to zistil, nie? nemusim rozpisovat.. 😝
no a mala som i taky den, ked som citila nieco tvrde dole cize asi mi hlavickou babtko uz tlacilo na funku.. 😀
no a inak , jak si pisala o tych snoch a ja ze sa mi uz vela nesniva ako predtym, tak sa zacalo spat..a vidim vkuse detske vecicky alebo dietatko, ale je to dievcatko stale..a ruzove vecicky..zeby to bolo nakoniec dievcarko?
neviem, neviem... 😉
co vy dve?ako pokracujete? fotecky nemas nove?

vikulik
22. srp 2008

Ahoj Jan... no je mi jasne ako to zistil...aspon dufam,ze tak 😝 😀 No jo,babatko uz tlaci na funku,to si pis,uz chce pomaly ist vonecku ku maminke a cicuske.No Jan..mne sa vzdy snivalo s chlapcekom,este ked som nevedela presne co to bude.Vecne som v snoch videla chlapceka,ako napr.prebalujem atd.mozno to bude pravy opak,aspon u mna to tak vychadza v snoch. 😉
Nemam zatial nove fotecky,no a dam uz az potom...ked to bude...No a my sa mame celkom ok..jaj,uz nam je pritesno... 😅 Tak,no a vy? ako? kolko si celkovo pribrala? len tak sa pytam.Lebo ja v nemocke este schudla,ale to nevadi,ved tie stresy,strava,celkom nesolena atd.Mam taky pocit,ze to teraz dozeniem 😀 😅 No a aj tak mi uz netreba naberat,aby som nemala az taky tazky porod..

jankando
22. srp 2008

Ahoj Viki....
No mozno mas pravdu...mozno bude opak..sak i opak asi cakame..teda vkuse nam do reci chodi na chlapceka a nie na dievcatko.. 😉 ale len nech je zdrave ..a nech je co chce.ci chlapcek ci dievcatko, tak bude nase.. 😵 😵
NO a o priberani...takze jak som schudla doma tie tri kila, tak som spat nabrala doteraz len 7 kil..cize pre mna je to super.. 😉 za cele tehu 7 kil..da sa.. 😉 co vy?

vikulik
22. srp 2008

Ahoj Jan... tak to mas super,ja s tym chudnutim,som pribrala okolo 7-8 kg,takze to mame tiez dobre.Aj tak mam svoju vahu aj pred tehu viac akoby som mala mat.No ale neeevadi,nech sme zdrave..No a dnes ma mala celkom aktivny dnik..vkuse sa hybka..som stastna,zajtra bude hajat.A vy?planik na vikend.. 😉

hkr
22. srp 2008

na www.znamylekar je kompletni databaze lekaru a hlavne hodnoceni primo pacienty.... prispejte tam a pomozte ostatnim vybrat toho praveho lekare

jankando
22. srp 2008

Viki...
no my len tak ..tvrdne nam brusko stale a bbabtko len ak som v nie dobrej pozicii..tak da vediet.. 😠
inak sme v pohode.. 😉 sme stastni..ak i vy..tak sa mame vsetci oki.. 😉
planik na vikend? nieco prestahovat.. 😉

vikulik
31. srp 2008

Ahoj Jan...tak ahooooj,ako sa mas? ste uz traja?.My sme prerabali komplet celu izbu,tak som nemohla pisat,lebo pc bol odpojeny.Co nove ako? inac? rychlo pis.Ja som sa dnes vystrasila,lebo zo mna vyslo asi deci cireho vytoku,tak dufam,ze pomaly neodtekam....Inac vsetko po starom..mala srajda ma coraz menej miesta a je nam pritesno... 😉

jankando
2. zář 2008

ahoj viki..ja len tak na chvilku....som u brata, doma este net nemame...
stale sme 2 v 1 ..ocividne je mojmu malicekmu dobre v brusku....
ze to bude asi chlapcek ked sa mu tak nechce 😉
no a bola som vcera v nemocke a dali mi na vyber ci chcem pockat 12 dni..mozno dojde samo..alebo ze do mna strcia prsty a nejak mi asi prebiju tu hlineovu zaku..alebo tak nejak..tak som dala na nich..reku, uz i nervozna som....a chdak john taky vylakany jak zo mna kusok krvi vyslo...ale vswe dobre, akkurat ma bolelo cely denv podbrusku... 😠 dnes je to lepsie..dali sme i sex..necch to vyvolame..lebo ja uz chcem babatko vonnku..
no dufam, ze zabrlao...teraz prednefdavnom sombola na wc a ako ty pises taka hrudka vytoku ale takeho tmaveho krvaveho zo mna vysla..tak to je snad ta hlienova zatka....uz len cakam na bolesti..
doma mi povedali termin na 03.09....tak snad im to vychadza, ked anglicanom nie.. 😠
no a kukam, ze tebe sa to tiez uz riadne blizi..moja ...davajte na seba pozor.nerpsilujte sa...
ozvem sa zase, ked budem na nete . 😉

vikulik
3. zář 2008

Ahoj Jan...tak som rada,ze si ok.No a le aj nervozna,myslela som ze uz je malinke von.Nechce sa mu..necuduj sa u mamy lepsie.No tak ti prajem aby tie bolesti a porod boli co najskor,budem na vas mysliet a hned ak nieco bude daj vediet,zatim papa.Vela stastia a vela pusiniek posielam 😉 .A vela siiiiil.

marketka88
3. zář 2008

Ahojte ja sem ve 20tydnu a pribrala sem uz 9kilo je to normalni??sama nemam kolikrat ani hlad ale jak vidim jidlo tak si dam.uz se do niceho z puvodniho obleceni nevlezu mam s toho hruzu

vikulik
3. zář 2008

Ahoj market...je to podla mna individualne,neviem ci mas nadvahu aj pred tehu,ale ak nie,tak nech ta to netrapi,len to neprehanaj,vies aby sa to na zdravi neodzrkadlilo. 🙂

marketka88
3. zář 2008

pravě že sem měla váhu 57-58 kg a měřím 168.Vím že to s jídlem přehám nevím co stím ale budu se muset krotit

vikulik
3. zář 2008

Ahoj market...tak to mas fajn,otehotnela si s idealnou postavou..Tak nemusis sa krotit,uzivaj si tehulkovanie.Snad to nebude az take hrozne,no a potom schudneme,teraz su dolezity nasi anjelikovia v brusku... 😉

marketka88
4. zář 2008

To je pravda je ted hodne dulezite myslet na miminko nez si delat starosti kolik priberuDekuju

jankando
4. zář 2008

Ahojte BABY

jankando
4. zář 2008

Viki..
no my stale nic...uz su to 4 dni..a mojmu mravciatkovi sa dobre lebedi v mojom brusku..ale dnes na mna idu nejake bolesti, snad su to uz kontrakcie...sak uz mam i dost toho..vermi...uz som i pozdrazdena z toho prenasania..i mamca dufam, ze ho stihne, i john uz po mne hulaka, nech idem na prechdzaku..a ja teraz taka unavena jak pes...a leniva, bo mamka sa o mna prikladne stara..cize len jem a oddychujem.. 😠 no ale nejake tie bolesti uz mam..cize dufam, ze mozno do vecera porodime..teda by som si priala..
drz prsteky..,
co ty a malicka?

vikulik
4. zář 2008

Ahoj Jan..veeelmi ti prajem aby si uz do vecera a maximalne do rana porodila.No mas uz dost,ved vobec tie nervy a hormony..to je na zblaznenie.Tak len daj hned vediet ak nieco zacne.No a my mame uz skrateny krcok,takze musim velmi opatrne.No ale vsetko ma tlaci a som i nejaka nervozna.Ale uz musime vydrzat.Jan..prajem ti vsetko dobre a hlavne nech male babo uz porodis,aspon do rana.Myslim na vas,veeeelmi a posielam pusy. 😉 a hlavne anjelika strazneho..

tobina
4. zář 2008

ahoj vikulik 🙂
už sa vám to kráti 😵 tešíme sa s Tobiaskom na vašu princezničku a na spoločné kočíkovanie. Tento víkend sa vrátime domov. Bola som už pozerať niečo pre vašu princeznú, ale nevedela som sa rozhodnúť 😀 na dievčatka majú veeeeeeeľa krásnych vecí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru