Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

kulicka
5. dub 2008

No tak snad se mi chut k jidlu rozjede 🙂 Uvidime za 14 dni u doktorky (doma jeste vahu nemame 😕 ).

loss
5. dub 2008

no ja som nekde citala ze ked sa priberie menej ako 10kg skodi to babenku a ked viac ako 15kg skodi to mame pretoze sa jej horsie kila zhadzuju,No podla mne ja to individualne ja som napriklad pribrala 12kg a mam extremne velke brucho no a co hlavne ze je mala zdrava a v poriadku ved na chudnutie mame cas po porode

angel11
5. dub 2008

ahoj Loss,
este si tu?
chcem sa spytat, ze ci si nasla meno Nella niekde v kalendari. Ja tiez nad tym menom rozmyslam, ale neviem , ze kedy by mala Nellka meniny

sonoga
5. dub 2008

nela ma meniny 31.5, vid Petronela

stvura
6. dub 2008

Ahoj tehulky, tak sa pripajam do klubu "nadvahovych" a to bojujem s nadvahou veru cely zivot {odkedy mi vybrali krcne mandle}....pokazde co sa mi podarilo schudnut som si to veru tvrdo vydrela cvicenim.
Pred tehotenstvom som mala 68-70kg {vyska 162} a teraz sa mi to pomalicky ale iste splha na 80. Nemam ziadne problemy, jem mensie davky, tlak skor nizsi ako vyssi, opuchy ziadne.
Jedine, co som minuly tyzden ako baculka olutovala bolo 4D, lebo hoci mi brucho nejako obzvlast nenarastlo, lekar mi povedal ze mam velmi pevnu stenu a tym padom bolo drobceka horsie vidiet.
Inac na margo toho doktora s poznamkami k vahe pacientky odporucam zmenit...Ja som tiez svojho zmenila v polovici tehotenstva {velmi som sa obavala ci je to dobra vec} a musim povedat ze nelutujem. Vztah lekara a pacietky je velmi dolezity a pokial si z nas robi vysmech, ma blbe ironicke poznamky a stresuje nas, tak nam teda nepomaha...
Drzim palce!

bora8
6. dub 2008

ahojte kočky, no ja som cez prvé tehotenstvo pribrala minimálne 22 kg (píšem minimálne, lebo ku koncu som sa prestala vážiť, čo som z toho bola zúfalá) a skoro všetko mi to zostalo, doktor mi povedal len raz alebo dva krát, že to priberanie sa mu nepáči, ale hlavne kvôli tlaku - a ten som mala vyšší.... a potom mi strašne začali opúchať nohy.... nebolo to nič príjemné, ale prežila som to

teraz som tehotná druhý krát a neviem koľko priberiem zatial je to len kilo - dve, ale rozhodne sa stresovať nebudem, a nebudem hlavne stresovať bábo.... rozhodne by som nechcela toľko pribrať lebo zhadzovať to bola to doslovne makačka..... ale záleží na každej z vás.... a je to o tom ako vám v tom ktorom obodí chutilo.....

cathushka
6. dub 2008

stvura mne kvoli nadvahe, chvalabohu ze som to spomenula sestricke do telefonu - odporucili mi ist na 3D az v 30tt. Vraj ma lekar odsledovane, ze vtedy je lepsie viditelne babatko pri silnejsich zenach. Inak uz som pocula o tom ze aj stihle zeny maju 3D a 4D horsie, ale uz si nespominam kvoli comu. Asi z podobneho dovodu ako ty.

cathushka
6. dub 2008

bora8 a ako si riesila ten vyssi tlak? ja som odhodlana zdravo jest a v tehotenstve nepriberat dalej. nech sa deje co sa deje, pre babatko to bude asi to najlepsie.

lienka79
6. dub 2008

No od takeho blbca by som okamzite odisla..vazne...

pipinka82
6. dub 2008

Ahojte ja som sa v piatok objednala na 3D a idem 18.apríla lebo tá doktorka povedala že do toho 25 týždna je najlepšie íst.... každý ináč to hovorí ,lebo že bábo vo vyšších týždnoch je vatšie a skrčenejšie takže teraz je to idealne íst na 3D..... už sa teším na drobca a dúfam že ho bude dobre vydiet 😎 že sa nebude hambit zato čo má medzi noškami 😀 budeme si istejší ak to aj tam potvrdia že je to chlapček 😀 😀

loss
6. dub 2008

no moja vaha na zaciatku tehu bola 58kg pri vyske 158cm teraz som v 36tt a mam 72kg som velka podla niektorych ludi ale ja kaslem na to verim ze potom schudnem a teraz je pre mna dolezite za malinka je v poriadku no nie?

bora8
6. dub 2008

cathushka: no ako som to riešila - vyložiť nohy a odpočívať a hlavne nesoliť - to bola rada od lekára.... ja som ho nemala vysoký ale vyšší - ja sa aj ľahšie rozčúlim, som taký samonasierací typ..... tak hlavne kľud, podarilo sa mi vyhnúť liekom, ale to bolo vždy o sluboch lekárovi že si dám pozor a keby niečo tak hneď prídem

licina
6. dub 2008

Ahoj holky,

tak já jsem "zatím" přibrala 15kg.
Na jednu stranu se děsím kolik to ještě bude, na druhou se nechci stresovat. Jsem těhotná, tak je logické, že nebudu hubnout.
Chodím stále do práce, takže ani nemám čas se nějak přejídat, ani nemám žádné speciální chutě.
Prostě sama nevím, z čeho přibírám. Nejím o nic víc než před těhu.....
Vím, že hubnout to nebude sranda, ale pevně věřím, že procházky s prckem mi pomůžou.... 😉

cathushka
6. dub 2008

bora a kolko bol ten tlak teda?

madi
8. dub 2008

caute...aj ja som nadvahova...teda rovno obezna...
pribrala som zatial asi 9-10 kg (v stvrtok idem do poradne tak uvidim)....vazim o nejake 3 kg viac ako pred rokom v zime...na jar som schudla 10 kg...potom som nabrala asi 2-3 kg...a potom sme sa rozhodli ze tehulkujeme...a tehulkujeme...a uz mam teda nejakych 10 kg hore...
doki nie je protivny, len ma upozornuje aj so setrickou ze opatrne, aby neboli problemy (tlak, opuchy...)...ze v ziadnom pripade nemam chudnut ani riesit vahu....
ale nejak to neriesim...vzdy som bola tucko....a proste som aj teraz...a budem aj rodit ako tucko...a? najdolezitejsie je babo...a kojenim snad zo mna nieco spadne...a potom nahodim 90dnovku....alebo delenu stravu a viem ze kilka pojdu dolu...takze "som v pohode" 😎 😀

kulicka
8. dub 2008

Madi super! Gratuluju k dusevnimu rozpolozeni, to tvoje je to nejlepsi! 🙂

horallka
8. dub 2008

Baby všetky priberáme- no a čo? Však sme tehotné, potom to zhodíme, nič sa nedeje. Nepočúvajte reči druhých ľudí, že sme moc pribrali, že sme bacuľaté a pod. My sa tešíme na naše drobce a nenechajme si tú radosť ničím a nikým pokaziť. Ja som pribrala už 13 kg, som ako menší slon a no a čo? Vôbec ma to netrápi, ani môjho drahého, skôr to trápi ľudí okolo. Aj doktor mi odporučil nepočúvať druhých, každá tehuľka má individuálne priberanie a nemusí to byť zrovna ideálne. Čaute

madi
8. dub 2008

dik kulicka
horallka - presne tak...dolezite su vlastne pocity zo seba samej...mne je fajne a tesim sa z bruska....a ani strie nemam 😝 kdezto kdejake tenucke tehulky ich maju do bludu...nikdy som nemala ani celulitidu ani nic...takze...som spravna zena...mam aj cici aj rici...a teraz aj brusinko s babatkom 😉 hihi

mien
8. dub 2008

ja teda teraz ako som tehu mám aj celulitidu a to na nohách a nie málo

horallka
8. dub 2008

madi,

presne tak, nesmieme počúvať reči druhých ľudí, ako komentujú naše priberanie- my sa cítime v pohode a je nám fajn, tešíme sa na deiťatko a to je to najdôležitejšie.Síce sa niekedy zarazím pri pohľade do zrkadla na seba samu, že dokiaľ to ešte porastie, ale viem, že je to len dočasný stav a po pôrode zhodím. Aj pri prvej dcére som pekne zhodila všetky kilá už do polroka, i keď to bolo pred dvanástimi rokmi,ale verím si, že aj teraz to pôjde dole. Ináč mám aj strie, aj celulitídu, ale s tým už asi nič nenarobím. Si predstav, že môj chlap to nevidí - proste on to jednoducho nevidí.Páčim sa mu taká, aká som.

madi
8. dub 2008

horallka 😀 chlapi su v niektorych veciach veeelmi uzasni...nic nevidia..to je super....
niekedy sa sice stane, ze pridem s uplne novym ucesom napr. a ... on to nevidi...ale nevadiiiii - hlavne ze nas lubia...
alebo aj nepocuju ze? ked sa zacnem bavit o kociku, mene pre babo....alebo o takych tych mamickovskych veciach...tak vtedy nielen ze nevidi ale hlavne nepocuje 😀

dufam ze tie strie a celu...na mna nepridu...fakt som s tym nikdy nemala problem...a snazim sa aj mastit...akurat dnes rano som zabudla..a som nejaka rozsvrbena....musim sa doma chytro namazat ked pridem z prace 😉

a pri pohlade do zrkadla sa niekedy aj ja zarazim...ale potom si pohladkam brusko a je fajne 😵

madi
8. dub 2008

a dokonca som kdesi citala (aj to je vraj potvrdene) ze po porode sa z baculiek stali mnohokrat chuducke maminy...ze schudli aj to, co sa na nich drzalo uz niekolko rokov predtym....tak pevne dufam, ze to bude aj moj pripad...
nemusim schudnut tak ze na 50 kg... mne by bohate stacilo 70 kg.... hmmm, to by som bola ina cajoooris 😉 ale...to budem riesit o rok takyto cas 😎

ajkabezka
8. dub 2008

ajuskamimi poslala som ti IP

kulicka
8. dub 2008

Horalka 🙂 Pisu jednu velkou jednicku s hvezdickou tvemu manzelovi 🙂
Ti, co vam kecaji do vahy maji sami nejaky problem 😉 bud s vlastni vahou bojuji nebo se boji, ze by mohli... a to je JEJICH problem 😉

13 kg v 32tt? To je preci skoro "idealni"! Podle tabulek 😉

ajuskamimi
8. dub 2008

inac baby nedrzte sa toho, ze kojenim idu kila dolu. Ja som zivym prikladom toho, ze to tak nie je. Teda nie u kazdej. Su baby, ktore naozaj kojenim schudnu a su chude, ale su aj take ako napr. ja. Pocas tehu som pribrala 11 kg /bola som maximalne spokojna/. Po porode mi ostali 3 kg /super/. Ale 3 mesiace po porode som naraz pribrala skoro 20 kg, no hruza. Snazim sa to dat dole, stale kojim a ide to deeeeeeeesne pomaly a tazko, pretoze dietovat nemozem, kedze kojim. Cvicit sa mi moc pri mojom prckovi neda, ale robim co mozem. Kila idu dole, ale pomalsie ako by som chcela, teda ja by som chcela byt HNED chuda, ale to asi kazda 😀 no nestracam nadej a vieru v to, ze sa opat dostanem do formy a budem aspon taka ako pred tehu, ak nie lepsia 😀 a poznam viacero bab, co maju tento isty problem ako ja.

madi
8. dub 2008

ajuska, jasne kazda zena je ina, metabolizmus a vsetko...kazdej to funguje inak...drzim palceky nech to ide pekne dole....
nevies pricinu toho pribratia po porode? hm,....uvidime ako to bude so mnou....ale ja vseobecne, ked som kukla na jedlo tak som mala vzdy o kilo viac 😀 som proste taka...mam to po babke mojej....ale budem po porode nejako "bojovat" aby som nezostala na takej big big vahe...snad mi to babo dovoli 😉

viera a nadej su dolezite...treba si verit... 😉

ajuskamimi
8. dub 2008

MADI u mna boli dovodom asi chute horsie ako v tehotenstve. Tehu som zvladala v pohode, jedinu divnu chut som mala taku, ze som milovala slaninu s cokoladou /namiesto chleba som ju zajedala cokoladou, aby sme sa rozumeli/ 😀 teraz ked si na to spomeniem, je mi z toho zle, nechapem ako som take nieco dokazala skombinovat 😲 po porode to bolo podla mna tym, ze predtym som cvicila doma aerobik, chodila do prace, cize mala som pohyb. Po porode som bola dost pohybom obmedzena, mala som cisarak a mam nizky prah bolesti. Do toho som mala alergicku reakciu na spinal a tak som mala cele telo posiate az fialovymi flakmi, ktore neskutocne svrbeli este pol roka po porode, kazdy pohyb znamenal riadne svrbenie, skrabanie, no des. A do toho segra sa vydavala, kamosky sa vydavali, boli rozne oslavy, rozne dobroty a sladkosti, takze uplne jednoduche - minimalny pohyb + mnoztstvo hriesnych mnamiek = nadvaha 😠 ale hned ako sa moje telo ako tak dalo po porode do poriadku, zacala som chudnut podla Sipeky. A nejaky ten uspech sa dostavil a snad este dostavi 🙂

madi
8. dub 2008

fuha ajus...ta slanina s cokoladou to znie zaujimavo 😀
urcite sa uspech dostavi....ja som tiez nesla predtym dole s vahou hned a zaraz...ale urcite je dolezita kombinacia pohybu a zmeny stravy...ja som drzala tu 90dnovku a plus som bicyklovala doma na stacionari....zohnala som cd miku (akurat bol veeelmi in) a odkrutila som si na bicykly cele cedecko...nejakych 45min...parada ..poznam slova a schudla som 😀
ale verim tomu, ze s babom to bude asi stokrat narocnejsie na cas aj moznosti....hm...snad pomozu prechadzky a kocikovanie - aspon zo zaciatku... a potom...holt...nastupi tatik a mamka pojde makat na figure....mozno... 😅 alebo..si da slaninu s cokoladou 😀 hihi
drzim palceky
PS: krasnucky chlapcek
a teraz pozeram...ved vy nie ste ani rok po porode...podla mna vobec netreba stresovat....do roka po porode urcite neplanujem vyzerat ako supermodelka...ani nepredpokladam ze sa dostanem na povodnu vahu pred tehu... 😉

horallka
9. dub 2008

Kulička,
no tak po dnešnej návšteve gyndyje to už plus 17 kíl v 32 týždni ale doktor mi povedal, že som stále v norme. Ináč s tým chudnutím po pôrode je to naozaj rôzne. Napr. ja som malú nekojila, ale do polroka som bola ešte chudšia ako predtým. Lenže to bolo pred dvanástimi rokmi. Čo ale ja poznám baby z môjho okolia, takmer všetkým sa po pôrode podarilo schudnúť, či už kojili alebo nekojili. Ešte som si všimla, že tie, ktoré boli štíhle predtým, tak tým nejaké kilečká ostali- ale nič hrozné a naopak, tie čo boli pred pôrodom buchtičky, majú teraz super štíhle postavy. Tak neviete čím to asi bude?

horallka
9. dub 2008

Madi,
chlapi nielen vidia čo chcú ale aj počujú čo chcú🙂. A to je pre nás niekedy lepšie. S tými striami nič neurobím, mám ich ešte od prvého pôrodu, ke´d som pribrala z 50 kg na 66 kg a to som sa radšej už potom ani nevážila. Proste takýto rýchly prírastok váhy v preibehu pár mesiacov sa podpísal na celej mojej postave. Do pol roka bolo ale všetko preč. Potom som zas začala postupne priberať a moja váha kolísala medzi 54 - 58 kg. 58 kg bola aj východzia váha pri tomto druhom tehotnestve. Teraz už vážim 75 kg- čiže ako ešte nikdy predtým. Už to začínam aj pekne cítiť. Ale verím si, že po pôrode sa vrátim na tých 56 kg. Si ale verím, čo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru