Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

madi
9. dub 2008

ano horallka, treba si verit....myslim ze pozitivne myslenie je zaklad vsetkeho a kazdeho chudnutia 😉
ja som mala 54-58 asi na zakladnej skole naposledy 😀 a co by som dala za to, aby som po porode a po dokojeni vazila tych tvojich sucasnych 75 kg... hm...

dnes trpim pracovnou apatiou....iba skacem po konikovi hore dole 😎 a bavi ma to....asi zdrhnem skor z prace (aby som sa psychicky pripravila na hokej) 😀

horallka
9. dub 2008

madi,
čakáte prvé bábo?
a čo by ste radšej chceli? Manžel asi túži po dcére- skoro ako každý chlap. Aj môj túžil - ale ide byť chlapec. Dcéru mám z prvého manželstva.
čo sa týka toho priberania- tak mi chutí jesť - môžem ja za to? Aj teraz jem🙂
Ináč, dnes mi doktor na gynde povedal, že tých mojich 17 kg je ešte stále v norme. Musím to najbližšie kolegyniam, ktoré majú stále akési pripomienky na moju váhu, tlmočiť.
A ty teraz koľko vážiš? Počula som, že v poslednom mesiaci tehu sa už neoriberá.

madi
9. dub 2008

ano horallka prve prve ...manzelovi je to jedno...a ja mam striedave tyzdne...raz chcem bambulku a potom zrazu chlapca... neviem sa rozhodnut..cize vlastne mi to asi aj bude jedno...zatazila som sa na zelenu farbu a taka svetla je fajn pre obe pohlavia 😉
takze mas parik - to je fajn....aj ja tak planujem...snad vyjde potom raz niekedy 😵
aj mne chuti...kolegyna mi prave doniesla dezertik po obede...3 kopceky zmrzky...no...nedaj si... 😀
pribrala som asi 10 kg (a som trosku za polkou tehu) a dostala som sa na trojciferne cislo na vahe 😖 tak dufam ze max dalsich 10 kg bude do konca...lebo viac - to by uz bolo fakt velmi velmi vela aj na mna....a to som slonik a som s tym zmierena viac menej.... je mi jasne ze priberiem viac ako 15 kg...ale tak - do 20 kg by som sa chcela zmestit..za cele tehu ..hm.

ano vraj sa posledny mesiac mozes aj schudnut dokonca 😉 a vacsina mamiciek uz nepriberala potom...

horallka
9. dub 2008

Madi,
váha ti ešte pôjde hore, ale ako som písala, nerob si z toho nič- jesť musíš a dietovať nech ťa ani nenapadne. Ako povedal môj doktor- každé priberanie je individuálne a nedá sa zovšeobecniť. Ja som dnes na gynde pozorovala všetky tehotné mamičky- niektoré boli pribraté viac, niektoré menej. Niektorým to išlo všetko do bruška- iné boli tak rozložité po celom tele. A iba hlúpi ľudia, alebo tí, čo si riešia nejaké problémy alebo sami majú problém so svojou váhou, sa kompenzujú na nás tehotných.a my si radosť z našich drobcov predsa vziať nenecháme- no nie?
Madi, a nedáš si ani zisťiť pohlavie? Ja som bola už od začiatku taká nedočkavá vedieť, či konečne bude v našej rodine chlap alebo zas baba, že by som asi nebola vydržala čakať do konca a hneď som sa na sone doktora pýtala,čo to bude.
Papa a dobrú chuť.

madi
9. dub 2008

horallka jasne ze by som chcela vediet pohlavie, ale tak..zatial zial (na UZV nebolo vidno zatial)... 3D neviem ci sa objednam, manzel nechce, ze zbytocne vyhodene peniazky, ze ako ma byt tak bude....
ono povodne (este ked som nebola tehu) tak som si hovorila, ze nechcem vediet co cakame...ale teraz som aj ja taka..nedockava 😵
zmrzka bola skvelaaa (jahoda, cucoriedka a cokolada...) - je inak zaujimave ze cokoladu inak nezjem - iba ked je zmrzka....hm...cudne 😎

loss
9. dub 2008

madi u kazdej je to ine ja som v 36tt a stale este priberam 😀

horallka
9. dub 2008

My sme na 3D boli a neľutujeme, ani peniaze ani čas. Máme krásne zábery, doktor s nám perfektne venoval takmer dve hodiny, všetko malému poprezeral, takže stálo to za to. Je to každého vec, či ide alebo nie. Ja som ho chcela vidieť, aj vedieť, či je všetko v poriadku a malo by byť. Nuž, definitívne ale nie je nič- všetko sa ukáže až po pôrode, tak musíme len veriť, že je to ok.
Tuším skočím do chladničky a dám si čokoládovú roládu? Si mi narobila chúťky na čokoládu.

loss
9. dub 2008

my sme na 4D boli baz 2x a super

horallka
9. dub 2008

Loss, aký je rozdiel medzi 3D a 4D? O 3D som už čo to počula, ale 4D je nejaká novinka?

loss
9. dub 2008

4D je v case da sa sonda otocit ked na babo nevidno a su vacsie moznosti pohladu na drobceka

adrina
10. dub 2008

čafte babenky...s tým priberaním je to naozaj individuálne, ja som pri prvom tehu vyliezla z nejakých 68kg/184cm na 105kg...a to som sa už potom nevážila..xixi...ale ja som začala aj opúchať, po pôrode som vážila hned 84kg a to som si držala aj do druhého tehu...tam som sa nabalila o dalších krasnych 25kg...a aby mi nebolo smutno, nejaké som si nechala na pamiatku 😀 😀 😀 ...potom sa mi pokazila štítna žľaza a v priebehui 2-3mesuacov som bola opäť krajšia o nejakých 10kilečiek..no hrúza..to už som bola nespokojná sama zo seba...zaťala som sa a v lete pred tehu som zhodila všetky kilečka dole..bola som za kočandu..nieže by som ináč nebola... 😀 😀 ale teraz dokonca chudšiu kočandu....takže pri terajšom tehu som začínala ako milá baculka....lekar nič nehovoril..len v papieroch som si prečítala, že mierna nadváha... 😔 😔 😔
teraz v tehu je to úžasne...zatial som pribrala necelých 6kg, jesť mi nechutí, jem len preto,že musím, pre bábatečko....sladké nemusím...manžel s úžasom hľadí, že ako možem byť tehu, keď ani poriadne nepriberám...xixi..lebo ja ešte stále som nedosiahla moju max.váhu spred leta..takže pohoda..nestresujem že priberá,...ale sama na seba sa presviedčam,že každé tehu je individuálne...ja ešte oblečiem sukne z minulého leta..a dokonca aj rifle..len ma troška v páse tlačia...teraz viem, že po tehu budem ešte chudšia..jednoducho moj organizmus sa sám nastavil a vie čo mu treba...

kulicka
12. dub 2008

Horalka, zrovna dneska mi mamka rikala, ze pri kazdym tehu pribrala pres 20 kg a dneska neni zadna "almara" 🙂 takze da se, da! 🙂 Nejdulezitejsi je byt spokojena.

vsem, ktere chteji zhubnout na optimalni vahu (mam treba kamaradku co furt rika, jak je tlusta a me prijde ze je akorat!) drzim pesticky, at mate potrebnou vydrz. A hlavne, kdyz uz si doprejete nejakou tu cokoladu tak hlavne si to nevycitejte! Snezte o to min treba testovin 🙂 Papejte od vseho trosku a pravidelne vicekrat denne, hlavne nezapomente na snidani! Tak asi tak v kostce co jsem kde pochytila. Ale neberte to jako rady, spis jako navrh, ju? Myslim, ze vam do zivota uz takle keca rada lidi... jako ten blbej doktor a "slepice" sestricka v prvnim prispevku teto diskuze 😒

Bezproblemove tehu a porod bez komplikaci a zdrave mimi 🙂 ju?!

maca793
12. dub 2008

babiana
radšej si nájdi iného doktora, to čo je za hlupáka?
ja sompri dvojičkách pribrala 80 kg aj niečo, a opovážil by mi niekto niečo povedať, že som tučná alebo niečo podobné, tak by som ho poslala.... 😉
ty sa nestresuj a kašli na neho

mien
14. dub 2008

maca ty si chcela napísať, že si mala pri dvojičkách 80 kg alebo 80kg si pribrala

anka01
14. dub 2008

babiana
myslim ze zo vsetkych tych prispevkov si urobila nazor. ten doktor je proste hnup a sestricka je poriadna krava ked sa k tebe takto spravaju. Ja mam tiez problem so stitnou zlazou. mam znizenu funkciu co v reali znamena ze priberam sice z jedla ale problem je v tom ze pri znizenej funkcii st.zl. nemozes chudnut, takze ta obdivujem ze sa ti podarilo zhodit. Beru sa na to lieky Eutirox, musi ta sledovat endorlinolog a to hlavne: Eutirox sa pocas tehotenstva NESMIE prestat brat. tiez mam nadvahu takze viem ako sa citis. som teraz v 8 tyzdni a som zvedava ako budem vyzerat neskor xixixixi 😅
drzim palceky a daj vediet ako si dopadla
Anka

acornika
14. dub 2008

maminy baculky netírejte se tím, že máte nadváhu, já jsem vždy byla holka krev a mlíko a v těhu se mi to vše vrazilo do stehen a zadečku ale neřešila jsem to, každý mi naopak říkal jak jsem krásná maminka a já si bříška užívala co nejvíc. Ted mám vytahané a popraskané břicho, celulitidu a plnou skřín krásného oblečení které nenavlíknu. Také jsem to obrečela ale hlAVNĚ ŽE MÁME KRÁSNOU ZDRAVOU HOLČIČKU a jen jak to pujde, tak budu na sibě makat a budu se snažit si postavu vylepšit.
Takže hlavu vzhůru na kilech štěstí nezáleží, štěstí je dětátko a dr který takto ženu sráží je jedině blbec 😝

jankando
22. dub 2008

cauky baby...pripajam sa do clubu nadvahovych... 😠
mne nik nic aspon u lekara nepovedal, nenarazal na to, ale keby ano asi by som sa hanbila, ale na druhej strane som taka hrda, ze asi by som nieco alebo nejaku poznamku utrusila..no nenarodila som sa perfeknta...priberat tak velmi som zacala par rokov do zadu ked p oroku vegetarianstvsa som zacala jest opat maso..a moje telo uz nezvyknute...no nie zeby predtym som bola najstihlejsia, ale dalo sa..podla mna, ked si teraz na seba spomeniem, tak si pridem sexi vtedy.. 😀 😝
no ale realita je teraz ina..som zvedava kolko kil priberiem do 40 tt... 😠
nejako extremne si nekontrolujem vahu doma, ze kazdy meisac kolko som pribrala, ale brusko uz mam.. 😎
baby, netrapte sa ak nahodou, ved nie sme prve ani posledne.. 😝 😉

avanka
23. dub 2008

Aj ja sa pripajam, pred tehu som vazila 78 kg na 177 cm vysku, teraz pomaly koncim 30tt a mam 5 kilo navrch...nikto mi nepovedal u lekara, ze som tucna, hoci ja tucna ani nie som, nikto mi nechcel verit, ze tolko vazim.....
Len v tehu sa bojm jest tolko, na kolko mam chut a hodne sa obmedzujem, lebo sa bojim, ze po porode neschudnem, pred 4 rokmi som vazila 87 kilo a po rozvode som schudla o 13 kg a uz nikdy by som nechcela byt ako predtym....
Len je to dost obmedzujuce, ze ked mam chut na sladke, tak si bud nedam, lebo priberiem alebo mam strasne vycitky svedomia...

cekina
23. dub 2008

Ahojte, ja mam otazocku... Ja viem, ze priberanie v tehu je individualne, ale neda mi to... Tiez patrim do klubu vacsich 95/171. Som v 15 tyzdni a nepribrala som ani gram... Uz slo pred par tyzdnami kilo hore a uz je zase dole... Nie zeby som sa stazovala, ale ze ci niektora neviete ci je to ok. Ultrazvuk bol ok... Dik moc

mien
23. dub 2008

ahoj cekina, ja som čítala, že ženy silnejšej postavy nepriberú tak veľa ako tie chudé a poniektoré aj schodnú, ale je to naozaj inviduálne, to, že si v 16 tt ešte nepribrala nič neznamená a nebuď nervózna z toho veď Ultr. bol ok

avanka
23. dub 2008

Cekina, ja som v prvom trimestri schudla 3 kila a naberat som na vahe zacala az v 23 tyzdni, to je uplne normalne, ze nepriberas, ved babo v tvojom tt ma len okolo 350 gramov

jankando
23. dub 2008

cekina...no fakt je took, ze nepriberas este lebo to tie prve mesiace chudnes zvacsa...no a to navelnost sa podpisuje pod to..ja som asi do 3 mesiaca nic nepribrala, no ted uz urcite ano..bo az aj brusko vyrastlo...ale to je jedno..hlavne, nech je babo v poriadku .. 😉
a tiez si Mien myslim, ze baby pri tele vela nepriberu v tehu..
avanka...no poviem ti , ze tynerobis dobre ked sa v tehu obmedzujes,...akoze viem ako sa citis, ze nechces velmi vela papat aby potom po tehu nebolo vela toho zase treba zhodit, ale teraz to potrebujes..a co ti je uz milsie..??ked nie tovoje babo..a aby sa malo fajn a nehladovalo ani ono a ani ty...to musis...len si kludne daj na co mas chut..ja som tiez pri tele a nebojim sa ted papat..babo potrebuje a ja tiez, aby som bola silna.. 😝
vsetci ma upokojuju, vraj sa dobre chudne pri kojeni..tak sa zatial mozno hlupo ale spolieham na kojenie..aj keby nie, tak zalezi mi viac na babu a jeho zdravicku..lebo ho uz ted luuubim...cmuuuuky

avanka
24. dub 2008

jankado, snazim sa jest, teraz som si s miernymi vycitkami vychutnala Margotku....ale mam stastie, ze milujem zeleninu, bola by som schopna prezit cely svoj zivot na salatoch....mnam
Aj ja dufam, ze potom pri kojeni a ietackach pri malom schudnem....zase bude leto a to cloveku nechuti ani tolko jest

jankando
24. dub 2008

avanka...tak to je dobre...a ja zase velmi nemusim zeleninu ani ovocie, jedine co mam rada z ovocia je banan a melon..tak aby som sa necitila , ze nejem nic zdrave , tak dam kazdy den jeden..kamoska mi pisala, ze to dobre...ze viac radsej nech nie, aby som nemala zapchu...
ja prve mesiace som chute mala len na slane..nic sladke som nemusela...to dobre bolo..lebo ja inak milujem sladucke.. 😝 ..no prve tri mesiace som mala nechute, pachy a nevolnosti....bleeee...no teraz ma to nejako preslo a uz sa napchavam sladkostami..ale tak jemne..dokonca mi zacali chutit aj jogurty..coz ja predtym nejak nemusela...ale hlavne, ze papame...aby babo malo z coho si odoberat ak potrebuje...a
a aj ja dufam, ze to prikojeni a pri neustalych prebdetych nociach a lietaniach to zhodim..a najlepsie bybolo kebyeste viac nez to co priberiem v tehu... 😀 😝 😝

to s letom mas pravdu..cez leto by si radsej vonku chodila a na jedlo sa nejak nemysli..to budeme mat dobre... 😉
tak prajem vela zdaru a papkaj...babo to potrebuje...a teraz obzvlast ked kuknem v ktorom ste mesiaci..teraz sa babo zacina obalovat tukom... 😉

vikulik
25. dub 2008

ahojte...pripajam sa aj ja,som v 16tt a vazim 82kg a vobec mi to nevadi,od zaciatku som pribrala 4kg.Ale trochu ma trapia pulzy....sem tam mi vyskocia.Doktor vravel ze je to mojou nadvahou,vsetci poukazuju len na to,ze niesom najstihlejsia...

horallka
26. dub 2008

Tak ja som v tridsiatom štvrtom týždni a doteraz som pribrala 17 kg. Každým týždňom som mala vždy o čosi viac. No a teraz som bola po troch týždňoch na gynde a nepribrala som nič. takže to mám presne naopak - niektoré nepriberajä na začiatku tehu a potom áno a ja som priberala na začiatku a teraz zdá sa , že už moc nepriberiem.Aspoň kdesi som počula, že posledný mesiac sa už nepriberá.

vikulik
26. dub 2008

Ahoj horalka,je to tak niekto priberie viac,niekto menej....Ale najdolezitejsie je zdravie nasich anjelikov v brusku....

jankando
26. dub 2008

vikulik ...suhlasims tebou maximalne..aj keby som sa mala doriadit ja ( i ked by som nechcela velmi) ale hlavne nech je v poriadku moje mimisko..a myslim, ze kazda mamka to tak chce....ci uz stihla a ci ta s nadvahou.. 😠

vikulik
26. dub 2008

presne tak jankando.Hlavne sa bojim na pondelok pridu vysledky,dufam,ze bude vsetko ok.velmi sa bojim tych pripadnych vyvojovych chyb.....Ale bude vsetko dooooobre. 🙂

zuzana1710
26. dub 2008

Babiana,ahoj.Mne tiez povedali na zaciatku,ze mam dost kilov,ale povedali mi to uplne normalne.mala som 171/85.nakolko mi byvalo velmi zle a vracala som od rana do vecera,tak za mesiac som zhodila z tych spominanych 85kg na 77kg a to tiez nebolo dobre..doktroku to znepokojilo a nasadila mi b12.a este aj tabletky proti zvracaniu a zacala som aj normelne jest a aj priberat a uz bolo vsetko v poriadku..a opat mam tu svoju vahu 85kg a priberam dalej...vobec sa nestresuj..neni to dobre pre babatko..a nerob si z toho tazku hlavu.drzim palce.uvidis vsetko bude ok..neni si prva a ani posledna... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru