Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
2. čer 2008

ajoj jan...no veru budes sa mat ako v raji ked ti pride maminka...darmo mama je mama. 😉 Pomoze ti,so vsetkym...akurat dnes volali mojej mamke z prace ci uz moze nastupit,lebo bola vypisana s okom,bola po operacii, no a nemohla robit kym jej nevybrali stehy..co bolo asi 5 mesiacov..Takze od zajtra som uplne sama,no ale chvalabohu len do 16.00 😉
No ja dnes este neranajkovala,ale uz to nejak na mna ide... 😉
Vecer mate nejaky planik? a maly santi?

katarinkad
2. čer 2008

ahojte.
aj ja som doma. Uz tri mesiace. A obcas je to fakt na nervy. No na druhej strasne si neviem predstavit ze by som chodila do prace. Hlavne teraz cez leto s uz velkym bruchom. 🙂
vikulik, ty si na PN?

vikulik
2. čer 2008

ahoj katar..ano som na PN,zacala som krvacat v 7tt,tak pre istotu. 😉 no a fakt je to na nervy,no a este k tomu ked som bola vzdy viac v praci ako doma a zrazu opak,no hroza,ale musime vydrzat... 😉

katarinkad
2. čer 2008

vikulik, ja si hovorim, ze musim oddychovat kym sa da. Lebo tie posledne mesiace to uz asi nebude taka sranda, no a ked pride babo, tak to budeme v jednom kole. 🙂

vikulik
2. čer 2008

tak veru..som zvedava na tie posledne mesiace,no a hlavne tie teploty. 😖 No a ja este k tomu celkovo nemam rada teplo,mozno je to aj stitn.zlaz.No ale vydrzim,pre moje babatko vsetko. 😉

katarinkad
2. čer 2008

vikulik, no ja mam uz teraz riadne velke brucho, neviem si predstavit ake bude v 9. mesiaci 😀 ako sa budem vladat hybat s takym nakladom a este k tomu tie horucavy 😒 ved uz teraz len dychcim a chodim ako kacka 😀
No ale ked zvladli ine, tak dufam ze to zvladneme aj my a ze to dotiahneme do uspesneho konca. 😅

vikulik
2. čer 2008

jasne,ze to zvladneme,ved sme nejake tie zenskeee 😉 no ja som tiez uz poriadne zadychcana a pre istoto ani teraz ked je teplo nechodim von...az tak ku veceru na prechadzku. 🙂

jankando
2. čer 2008

Caute baby,
no ja mala rusnu noc..vlastne skoro nic som nespala..obrovske bolesti...bola somu lekara tak mam nejaki infekciu v moci,,.,hm,,,som na antibiotikach...hrozne...davajte babu pozor ☹

katarinkad
2. čer 2008

jan, tak to ma mrzi. ☹ Drzim palce aby ti to preslo cim skor. A povedal ti dr. z coho si to mohla dostat?

ja som tiez tuto noc vela nenaspala. Strasne ma boleli v noci bedrove klby, som sa na to vkuse budila 😖

vikulik
2. čer 2008

ahoj jan...ach boze..a z coho to? davaj na seba pozor..jooj,to vzdy nieco prekvapi...No ja sa tiez v noci velmi budim,ale na bolesti,ktore mi vystreluju do stehien...Tak nech ti to cim skor prejde...No tak napis ako sa citis...zabrali tie antibiotika?

jankando
2. čer 2008

cauce baby..
no tablety snad zabreraju..i chrbat som si obtocila hrubym uterakom, tak bolest presla..tatik nesiel dnes do prace..hladka brusko, pusinkuje ma a je tu so mnou, tak je vse oki.. 😉 uz sa citim ovela lespie ..snad sa ta bolest nevrati.. 😖
no nepovedali mi konkretne z coho..ale pytala som sa..oni, ze zeny vobec .. a tehu su na tieto infekcie nachylne..ja myslim, ze to mozno z toho bazenika naseho, alebo ze vcera jak nam vypli tu vodu tu a pak zapli tak isla este kusok zafarbena voda mozno a sme sa sprchovali..tak ci to nie je z toho...ja nviem..pytala som sa ci to nie su prechladene ladviny, oni , ze nie..ale uterak okolo chrbatiku mi asi pomaha..tak kto vie..snad uz len dobre bude...neviem sice z coho to mam, ale uz do bazenika nepojdem..a to uz vonkoncom nie na nejaku verejnu plavaren, co som planovala.. ☹

vikulik
2. čer 2008

ahoj jan...tak to je dobre ak zaberaju,no a do bazenika uz nechod,pre istotu..Vies a nech ta ani nenapadne ist na verejnu plavaren,este dostanes nejaku pliagu,ved teraz sme veeelmim citlive..No nech poriadne priatel bocinka brusko a nech je trochu pri tebe 🙂

jankando
2. čer 2008

no zlaticko sa stara o mna veelmi..ani do prace radsej nesiel, bo som sa i dnes naplakala dost..ale uz je vse v poradku..(klop=klop) to uz ani nechcem citit ten bazen a moj tiez hned, ze uz ani pomyslenia na bazen.. 😠
isiel mi ted urobit spagetky, lebo sme nejak hladni..
dnes zase robili babatku ekg..ak to je ekg..teda pocuvali sme vsetci jeho srdiecko a ked sa pohyboval tak tooolko ramu to robilo na tom monitore..tatko pysny..ze ma silne babo.. 😉

vikulik
2. čer 2008

veru ano jan...aj mne robil taky ramus,asi ked sa mrvenkal,bolo to zlatucke 🙂 tak dobru chut ku spagetkam,aj ja si ich urobim zajtra..No nemali sme ich uz dlho.

jankando
2. čer 2008

no ...uz som i spapala a cudujem sa aku chut to ja dnes mam..zase som hladna..je to na nervy..akurat sme nieco objednavali cez net pre babo..len malicko..no bo nejak zase na mna prisla bolest a stopovali sme, ze to bolo presne 5 minut..a odislo..a v nemocke sa ma pytali, ze ci mam taku bolest ako na kontrakcie..no ved ja uz mozem i kludne porodit.hoci neechcem, nech sa babo este vyvija...a tak rychlo potrebujeme radsej vsetko nakupit, bo co ak.... 😠

gapa
2. čer 2008

jankando, s tým pôrodom radšej ešte počkaj, nech bábo ešte rastie a pobudne si potrebný čas u teba v brušku. Davaj na seba pozor, odpočívaj a dostatočne pi, nech ta infekcia zmizne. No a tatino nech ti bruško privelmi nehladká. Mne sestričky povedali (no nechcem strašiť), že aj tak sa dajú vyvolať vo vyššom štádiu tehotenstva kontrakcie a tvrdnutie bruška, čo nie je žiadúce.

vikulik
3. čer 2008

ahoj,jan...len davaj pozor..este trochu ponos malinkeho..Vies nech este porastie.No a s tymi nakupmi,by som pomali chcela zacat aj ja..este nemam nic,no mozno dve veci... 😉 Nechcela som velmi do predu kupovat.. 😕 Ale do albumika,uz budem mat..tak este vydrz trosku a popozeras fotecky...No a inac dnes ako?si sama?alebo s drahym? 🙂

katarinkad
3. čer 2008

ahojte, aj ja rozmyslam ze by trebalo asi zacat nakupovat nejake veci. Lebo za chvilu budem mat problem vladat chodit po obchodoch a cim dalej tym to bude horsie. A este k tomu tie horucavy. 😨 Ci myslite, ze je to este skoro?

vikulik
3. čer 2008

No ja neviem,myslela som ze asi to je skoro,ale ked tak pozeram skoro vsetky baby uz nieco maju...no dost toho maju...Tak neviem,tak asi postupne ano 😉

jankando
3. čer 2008

Caute baby...no vcera uz bolo dobre...som sa konecne po troch dnoch vyspinkala..jeeej...to bol sladky spanok....no gapi...ja by som velmi rada pockala az do 9 mesiacika, ale teraz zalezi na babatku, ako sa rozhodne..snad pocka... 😵 ocko brusko prestal hladkat, teraz ma len chlacholi a bozkava, az mi to na nervy ide.. 😀 😠 no ale dnes uz siel do prace a jak odisiel, ja hned bolest som dostala, ale taku ako ked pred menstruacoiu..tak neviem..sanad je vse oki..uz sa zacinam bat..tatko nas tiez prosil, aby sme vydrzali este aspon 1 mesiacik.. 😝 ...ja nechcem rodit predcasne..a nechcem babo vidiet v inkubatore..sak by mi srdiecko roztrhalo.. 😢 ...tak ja prosim svoje male, nech este pocka ..no uvidime..snad pocuvne mamku.. 😲
viki..s tym nakupovanim...no mne doma jedna teta radila, aby som sa neopovazila kupovat nieco pred porodom a ja jej, ze ako teda pojdem do nemocky? a ona, ze mam na to chlapa.. 😀 😀 no spoliehat sa na chlapov..uz si viem predstavit mojho ako nakupuje...prisiel by tam , popytal by nejaku zensku o radu a ta co by mu ukazala, tak by bral vsetko..bez rozmyslania..no a tiez som nemohla vydrzat..no ale mame len malicko este..a katrinkad...ja ti poviem, ze som len v siedmom mesiaci a uz nezvladam vela..teda nejak ma koleno pobolieva ked trochu prejdem a pak sa mi tazko chodi a v istych obchodoch na mna taka horuca, ze nevladzem tam stat..a to mi toho este toooolko vela treba dokupit.. 😠

jankando
3. čer 2008

a Viki...uz sa teskam na albumik..len rychlo pridaj fotecky.,. 😉
dnes som sama doma, zlaticko islo do prace makat na korunky aby sme mali.. 😉 tak v posteli a zakryta, lebo mi nejak taha na krize.. 😠

vikulik
3. čer 2008

no ahoj jan...tak len vydrzkaj,este pekne... 😉 Mne je v podstate skoro vzdy blbo,ale co neurobime pre svoje babatka 🙂 Tak veru zalezi,najma od babatka,ako sa rozhodne..No a v dnesnej dobe sa babatka rodia aj na siedmy,osmy,ba moja mala sesternicka na siesty,bola v inkubatoriku a teraz je z nej velika buchticka...zlatulinka 🙂
Ja neviem ist cez den do obchodu,len skoro rano...nemozem zniest tu teplotu.. 😒
No a co sa tyka toho nakupovania,tak moj zase kebyze som ho poslala,tak az velmi by rozmyslala nedal by sa nahovorit na nejake mozne zbytocnosti..No a zase tvoj by sa mozno dal ovplyvnit,lebo by bol cely stastny a bral by asi zaradom co mu nukaju 😀
Tak a co sa tyka tych bolesti..ak som sama doma je mi horsie,ale ked uz pride priatel z prace..tak ma to akosi opadne... 😉 asi aj psychika.
Vecer ideme na prechadzku..idete aj vy? 😉 no bude sa ti potom lepsie spinkat..aspon na mna to velmi posobi.

katarinkad
3. čer 2008

babulky, ja som na tom podobne. Dnes mi je cely den zle ☹ strasne sa mi toci hlava ☹ aj od zaludka mi je nejak blbo ☹ Cely den len lezim. ☹ Je to coraz horsie, neviem ako prezijem do 9. mesiaca...
vikulik, ja to tiez neznasam ked som cely den sama doma a je mi este aj blbo, tak to tazko zvladam. Ale ked uz pride manzel z prace, tak hned je lepsie. Predsa len je to psychika, manzel ma vypocuje, postara sa, a uz len ten pocit ze je doma pri mne mi navodzuje to ze mi je lepsie. 😵
Beriete niektora magnezium? Mne kazala kardiologicka nech zacnem brat, no nepredpisala mi ho. Tak mi manzel kupil sumive tablety magnesium 250 mg. Myslite ze to mozem brat?

jankando
3. čer 2008

No my nikde nepojdeme...john pride unaveny domov o pol jedenstej...tak je rad ze sa napapa a ide do postielky, skontrolovat sport. 😉
no uvidime ako sa babika rozhodne..tabletka na bolest nezabrala... ☹ tak ja neviem..zlaticko mi chyba, tak smutno nam v izbicke.. ☹
john by kupil vsetko co by mu radili, bo by si myslel, ze oni sa do toho rozumeju... 😀 😀

vikulik
3. čer 2008

Aha..tak to je ine ak pride tak neskoro,je jasne,ze vidi postielku a samozrejme teba...no malinkeho citi.Ale moj chodi tak okolo 16.00,tak to je ine.. 😉
Nezabrala?boze,tak to je blbe..Mna akurat pred chvilou taka bolest do chrbtice..akoby pluca zo zadu..no normalne som musela pochodit..potom ponatahovat..tak trochu ulavilo,ale este citim...
No zlaty,viem si predstavit,aj ake somarinky by pokupil...ale vobec by som sa nehnevala 😝 este pochvalila... 😀

jankando
3. čer 2008

no ja vkuse bolest mam...neviem co robit..ci volat johnovi do prace nech pride domov a do nemocky ci mam pockat..vydrzat.. 😠
jooj, taka som bola rada, ze uz mam po obdobi vracania...a toho vsetkeho okolo..tak som si myslela,ze si uz budem tehu uzivat...no nejak sa zase nieco pokazilo..aj mamca chudak so mnou preziva..tiez hovori, ze si myslela, ze sa bude radovat a ona sa chudak strachuje.. 😢
no ..neviem co mi je..ani ci to ma co spolocne s tehu.. ☹

vikulik
4. čer 2008

ahoj jan...je to urcite z tehu,pretoze ja som sa pred tym nikdy tak spatne necitila..No a tie bolesti v chhrbte... 😲 uz vcera som myslela ze si pojdem kupit kozmodisk 😝 hihi.Ani ten nepomoze...No a nos mam vecne upchaty,sliznicu mam v nose v hroznom stave,niekedy mam pocit ze mi vybuchne nos... ☹ No ale si myslim,ze to vsetko stoji za to...tie nase babiky..Budu nam nosit same radosti... 😉

jankando
4. čer 2008

Ahoj VIki...no urcite , ze to stoji za to..nase babitky stoja za to.. 😉
inak uz mi je lepsie ovela...vcera prisiel john hned domov, a sli sme do nemocky..no nic no...zase to iste, proste mam infekciu v moci, vraj to maju skoro vsetky tehu zeny..ze sme velmi nachylne na to..a ta bolest je vraj od toho...tak mam nasadene tabletky..a pre mna je to vela tabletiek , ale oni ma upokojuju, ze by mi nechceli ublizit, ani babu..a inak ,ze je babo v poriadku..ze srdiecko bije v poriadku..no taaka som rada...i nam cislielko dala, aby sme si zobrali rodicovsky kurz...vraj ho v nemocke robia.. 😉 tak bude fasa.. 😉
co inak...ako dneska sa mame? babika ako v brusku?

vikulik
4. čer 2008

ahoj jan...no mame sa celkom ok.Len som mala zase zvyseny tlak...ale len na chvilu...potom zase klesol 😉 Inac babika dnes poriadne vystraja,sa mi zda ze zo dna na den su uderiky silnejsie...Tak sa tesim 😉 Pozri,radsej treba tu infekciu preliecit..ved vies je to lepsie 🙂 Ja som mala raz,zapal ciest a ta bolest..viem si to trochu predstavit.. 😒
No a vy?

jankando
4. čer 2008

NO my sa mame fajn, kopy silneju , az sa obcas divim akeho silaka to v brusku mame.. 😉 zlaticko moje.. 😵 😵
no ja sa snazim, tabletky beriem na cas...ale vcera som nejak nejedla, len trosku a sestricka mi v moci zistila, ze malo jem a pijem , tak na mna trochu bola zla...az som plakala, lebo som akokeby vyzerala, ze si ublizujem a ublizujme i babu..a to ja nechcem ...urcite, len vcera jak som lala tubolest tak som ani chut do jedla nemala..no a v nemcoke do mna nahusitla dva velke pohare vody , potom som sa este koly napila a to som uz nestihala na zachod utekat...chudak john..som ovraccala vsetko..len mi tasku nastavoval.. 😠 a to len ta voda zo mna isla...bleeeeeee..ale dnes sme uz papali veeela a pitny rezim sa snazim dodrziavat...uz mam skoro druy liter vypity.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru