Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
14. črc 2008

Ahoj Jan... Rony dakuje za gratulaciu 😉 Jan,ja chodim pisat kazdu chvilu,no a v noci aj 4 krat... 😅 Juuuj,tak to ma mrzi,ze ta lamala noha aj ruka.No a tie krce? to je koli tehu..Tak,tak,radsej ziadne vylety,trochu pooddychuj doma,nepresiluj sa..My dnes domika,lebo fajne prsikuje,cely den 😉 Tak lebedime v posteli...

jankando
14. črc 2008

Jaaj, no Viki..ja dnes pojdem pockat asi john, az sa nerozprsi..no dufam, ze nie, lebo som povesila vonku pradlo a nebudem ted behat do naseho domku ho zvesit.. 😠
no ja viem, ze to kvoli tehu..snad som asi vcera vysilila ..a podcenila svoj stav 😖
ja tiez lebedim v posteli, az minie dobre z toho.. 😠 mam chute na sladke ale tu v tomto starom dome nic nemame..do noveho som si kupila par sladkosti , tak sa uz tesim na noc...dufam,z e john zase nebude chciet prespat tuna, ....lebo ho to laka, telka je este stale tu..tam nemame este preneseny satelit.. 😀 😝

vikulik
14. črc 2008

Ahoj Jan...tak uz chytro prespat v novom byvanicku.. 😉 My sme teraz dosli,boli sme na zmrzke a taka burka tu je ze normalne je tma ako v horore 😨 No ale som rada,ze nieje horucava..Rony teraz papa a ide stiahnut nejaky film na vecer..aby sme sa v postielke nenudili.. 😅 som zvedava,ci budem hajat v noci,alebo zase budeme nacvicovat..karate 😉

jankando
14. črc 2008

viki..ja to iste..stiahla som nejaky film, ani neviem ci to v slovencine a ci v angline, bo pre nas lepsie v angline, aby i joh porozumel..a ze pokukame..tak mi jeden stiahol...tak som zvedava ci bude zaujimavy..a pokukame ho v novom domceku... 😉
o tych burkach co tam mate som dnes spravy kukala..ze to brutal. 😠

vikulik
14. črc 2008

Ahoj Jan...tak si predstav,ze este furt stahujeme film,lebo sme nevedeli nadabit na nejaky dobry.No dopadne to ako skoro vzdy,zalahneme,zapneme dvd a zaspime,potom sa uz len zobudime nato ako to treba vypnut a od znova si ho pozrieme zajtra.. 😉 Vzdy sa tak neskoro rozhodneme,pozerat film...

jankando
15. črc 2008

Ahoj Vik..tak nas prvy den v novoom dome..vcera sme tam v noci prisli, urobili si pekne veceru, pekne sa spolu najedli v obyvacke..a sli spinkat, kukli sme ten sthnuty filmik a zachrapali...fasa...pekne sme sa vychrapkali , i sme stihli pokrstiti novy dom..teda postel skor.. 😀 😀 😝 rano vstali, john nam urobil ranajky...a zase naprskany do postele...a sme skoro zaspali ..teda john do prace.. 😠 fasa bolo.. 😉
a vy sa ako citite?

vikulik
16. črc 2008

Ahoj Jan...tak sa velmi tesim,ze vysla aj prva noc v domceku... 😀 😅 no,teda,vsetko vyslo..Tak potom super,no a my dovolenkujeme a tesime sa zo zivota..Dnes ma nejako boli hlava,tak som taka malatna,ale pred chvilou mi drahy oznamil,ze pojdeme na zmrzku....tak ma to akosi prechadza 😝 Inac citime sa celkom ok... a vy?maly,alebo mala?ako ..

vikulik
7. srp 2008

No ahoj jan...tak ako? 😉

jankando
7. srp 2008

Cau viki..no konecne sa ozyvas..no hrozne sa mame, ale inak zdravotne pre babatko dobre, len ja mam zase tu mocovu inifekciu, takze som zase na antibiotikach, lebo som bola dva dni vkuse v bolesti..riadna makacka, a to som nevedela, ze ci uznerodim.. 😠
no a sme spat pri bachovi, lebo tamten dom bol sice taky v pohode az kym som tam mysku nevidela...no toto nie..ta ja s mysami zit nebudem, jak tu ludia zvyknu..hned a zaraz sme majitelovi oznamili, ze nie, ze my usiem odist, hoci sme podpisali i zmluvu..zobrali sme i radu od pravnikov, ak by nahodou bol on proti..no nakoniec ona suhlasil, ze nam vrati i deposit..takze sme uz druhy tyzden spat tu, ale dnes sme boli obzriet druhy dom a ten berieme..vlastne nie dom ale bytovka..super je, nie je zarideny, ale my to nepotrebujeme, sak mame skoro vsetko svoje, len sedacka nam bude chybat zatim, ale dokupime..a je super, novostavab..sa tesim, dufam, ze nam nik nevyfukne.. 😠 zajtra ideme zaplatit depozit...tak drzte palce..nech to vyjde a buduci vikend sa mozme stahovat.. 😉 jeeej..
a co vy ako? ako mala sa ma?babuka? a co mamicka?

vikulik
7. srp 2008

ahoj jan...tak to ma mrzi,ale asi by som rovnako zareagovala..keby som zbadala mysku,alebo nejake ine zvieratka,podobneho charakteru 😲
No my sa mame uz celkom dobre,pobyt v nemocke nam prospel a dufam, ze sa tam vratim az niekolko dni pred porodom..Ved vies vsade dobre ale doma najlepsie..No ale koli Emily to stalo tam byt a keby trebalo opat tak tak pojdem,len teraz je tlak ustaleny tak aspon trochu budeme doma.nastastie nemam ani bielkovinu v moci ani opuchy...
A male slniecko ako sa ma a brusko? Jan..ved ty uz mozes ist rodit kazdu chvilu... 😀

jankando
7. srp 2008

cooo? vy ste boli v nemocke? preco? pis vsetko? ja o nicom neviem

vikulik
8. srp 2008

Ahoj Jan...som myslela ze vies..No tak koli tlaku,lebo sa mi prudko zvysil,vies a nastavili ma na lieky tak aby bolo dobre,musela som absolvovat koooopu vysetreni atd.no ale koli bambulke to vzdy stoji zato. No a keby trebalo pojdem,pre istotu..Inac bolo dobre,lebo sme boli dobra partia,akurat to depresivne nemocnicne prostredie..Momentalne je tlak ustaleny a uvidime ci vydrzi...a ak nie tak pojdem ale dufam,ze to uz bude tyzden pred porodom.No a este mam ist na kontrolu teraz v stredu koli plodovej vode,vies ci nieje nejak velmi znizene mnozstvo...A vy? ako sa pripravujete,uz kazdu chvilu... 😉

jankando
8. srp 2008

Ahoj Viki..
no tak mi je to luto, ze ste tam boli. ☹ dufam, ze teraz sa citite obe lepsie a ze sa to uz nevrati a vsetko bude oki.. 😉 len davajte na seba pozor;.. 🙂
ja som akurat momentalne v stresoch ti poviem...uz sa mi nechce a uz som i pomyslela, ze by som najradsej sla domov..lebo tu ma riadne trapia tie urady a ich blbe zakony.. 😠
nakoniec som zistila, ze mi tu nic nevychadza a nemam narok na vela prispevkov, vlastne momentalne na ziaden...ja uz neviem co robit..no si predstav z coho mam zit, kebyze nemam johna.. a samozrejme moju rodinu, ktora ma podporuje uplne😠 som straasne sklamana... 😢 a nastvata.. 😠 a to sme konecne nasli novy bytik, cisto novy..novostavba a tak suprovo, ze i cena nie je velmi vysoka a tak , a boli sme dnes v agenture, ze rychlo zaplatime depozit, preddavok, aby nam ho nik nevyfukol, a ona len vzala nase udaje, kontrakty, zapaltili sme poplatok agenture a ze majitel tych bytov sa musi rozhodnut...ze to je na nom, ci mozme alebonie sa stahovat..teda ci sme pre neho zaujimavy podnajomnici...a ako to tak vyzera nebudeme, lebo ja nepracujem, len john...no a vies, ze vsetci by chceli radsej pracujucich najomnikov ako neprac... 😠 cize sa obavam, ze nas odmietnu kvoli tomu,ze nerpacujem, pretoze o tie byty bude veeelky zaujem..vies..
no takze som maximalne sklamana a znechutena...uz len negativne viem mysliet, ta agentura nam ma dat vediet do pondelka ak nie zajtra, ci mu vyhovujeme alebo nie. ☹ tak drz paste..obe drzte....mozno budem prekvapena..aspon nieco dobre by teraz zasvietlo..normalne sa ted ani na tehunesustredujem.. 😢

vikulik
9. srp 2008

Ahoj jan...som rada,ze sme boli v nemocke,uz len koli malej,aspon ma poriadne povysetrovali.Tak fajn,nakoniec zistis,ze nemas narok na nic..koli nenormalnym zakonom..fasa.No a ten novy bytik..viesked je majitel taky,ze ho zaujimaju len solventny ludia,tak to je zle..Ale mohol by mysliet aj na to ze cakate babatko..Budem vam veeeelmi drzat paste aby vam to vyslo,no a ty sa nestresuj..ako moja kamoska sa nasrala rano a jej mala dcerka uz vecer bopla na svete. 😉 Tak davajte pozor a drzim palce aby sa rozhodol pre vas...

jankando
9. srp 2008

Ahoj Viki..tak len odpocivaj a davaj na seba i na mimco pozor.. 😵
no ja nepoznam toho majitela, my to berieme cez agenturu a oni zozbieraju infosky a on asi kukne a ciodsuhlasi alebo nie..no bolo tam pisane, ze preferuje rodiny nez single, ale i tak..vies, mozno ma viac zaujemcov ..uvidime..v pondelok budeme vediet snad.. 😉
no ja som uz v klude..no co ak sa nevydari, tak nic..budeme hladat dalej

vikulik
11. srp 2008

Ahoj Jan... jasne uz len odpocivam,kaslem na vsetko.. 🙂 No uz to nechame na osud,ale prajem vam veeelmi,aby ste nasli bytik taky aby ste sa mali ako v rozpravke...Jan,ano aj ty bud v klude,ziadne nervy..Inac dnes som trochu viac chodila a normalne sa mi trasu stehna.. 😀 Boooze,ziadna kondicka...a vy?

jankando
12. srp 2008

no VIKI, to som mala i ja....normalne ma boleli stehna, ze mi john na to daval ten fastumgel ci ako sa to vola.. 😠 i lytka ma zvykli boliet.no ja uz nezvladam ani spat ted.je to strasne tazke..ti poviem...inaca, ako som cakala, tak nas neakceptovali.no co uz..sa nezabijeme...hladame dalej.. 🙂 tak sa snad nieco vydari na zajtra ma john ist obkuknut jeden dom, potom na stvrtok a ja na piatok..moj vyzera dobre z vonku, ale az v piatok uvidime ako bude vyzerat z vnutra..johnovi sa paci, lebo je tu blizko a vcelku dobra area..tak snad sa nieco podari..drz paluchy..a vy len odpocivajte..jaslite na vsetko..len nech sa mate vy dve dobre....joj, kukam, ze uz i tebe sa to isto blizi... 😉

vikulik
15. srp 2008

Ahoj Jan..tak ma to mrzi,ze vas neakceptovali,ale vidis ludia su asi uz taki,kazdy sa boji a chce sa poistit..Niekedy zabudaju na to,ze prave ti najdoverihodnejsi,casto sklamu...no a paluchy vam drzim nadalej... 😉
Blizi sa mi to Jan veru...ale tebe skor..no uz sa tesim ako mi budes pisat zazitky s porodnice...a celkoveho porodu.. 🙂

jankando
15. srp 2008

NO Viki..snad i nejake budem mat..lebo tu pustaju domov jak na pase po porode. 😠
no hladame dalej, tak stale drz paluchy.. 😉
ako sa vy dve inak citite?dufam, ze co najlepsie...len davajte pozor a oddych..a vela papat.. 😝 😉

vikulik
15. srp 2008

Ahoj Jan...no oddychujem dost,aj papam,ale nie vela,lebo v tej horucave sa ani neda,dnes tu mame 34st. 😲 Trochu si oddychneme este a ideme na zahradku trochu pre nejake ovocicko,hlavne jablcka mi teraz smakuju..
No a cernice...mnam 😝 .A vy? aky mate program na vikend?

jankando
15. srp 2008

Na vikend nic moc..konecne sme si povedali s johnom, ze pojdeme po dlhom case do mesta v sobotu, ze nieco nakupit, sak mi tu mamicka pride, tak jej nejaku pyzamku a tak..no ale moj chrustik mi oznamil, ze mozmee sice ale do 11.00 musime spat prist, lebo o 12.00 chce ist do rpace, lebo ho popytali..takze zase budem sama doma..no co uz..peniazky su teraz dolezite.. 😠

vikulik
16. srp 2008

Ahoj Jan..tak konecne menej stupnou ako 30 u nas ..prsi a ochladilo sa..konecne viem fungovat.No a pojdeme aj niekam von,aj ked v dazdi..nevadi,hlavne ze nie je slnko.Naozaj milujem zimu a chladne pocasie,vtedy som vo svojej kozi...Mala bambulka dnes oddychuje,ale v noci bola veeelmi vrtiva.A u vas? ako? 🙂

jankando
16. srp 2008

A u nas pekne je.. 😉 tak i fuka, i slniecko vyjde sem tam.esteze neprsi... 😉
nam sa takzo spinka...straasne tazko..vcera mali konverzaciu john s bruskom, asi sa mu to pacilo.. 😀 😉 😵

vikulik
16. srp 2008

jeej,takze konverzaciu? zlate..Jan aj mne sa tazko spi,aj som nervozna z tepla..aj kym vytocim brusenko,tak to mi da zabrat.No a niekedy sa zabudnem a taky prudky pohyb urobim..Tak ma az zaboli..Jan a niekedy mam aj take sny,salene asi predporodna depka. 😲 A ty? tebe sa nesnivaju niekedy somariny?

jankando
16. srp 2008

hej, minule so sexom..tak a john smial, ze az...vies, co cim dalej, tym menej sa mi sniva..asi preto, ze nemam dobry spanok..vazne.. 😠 hej, john sa s nim ropzrval, a babtko len pekne pocuvalo.. 😉
to by som ti vedela na hodiny rozprvat ako tazko sami len otocit..john sa tak smeje...ze jak slon a tak.. 😉 😀 ale vazne..brutalita..chudak, niekedy sa tak do neho zaprieim aby som sa postavila..a jak spinkam, tak vies, sa nahromaduje moc v mechuri a vstanem s ukrutnymi bolestami v brusku, hned musim na wc... 😠

vikulik
17. srp 2008

Ahoj Jan...takze so sexom? no fasa,ne? No moja bambula ked kopka a poviem Ronymu nech sa pozrie,hned prestane..vies aka je sibalka?normalne sa s nim hra..No a co sa tyka tych boplesti,viem si predstavit,no a hlavne ak je tak fajne nahromadeny moc v mechuri..no a ked pridem na wc...taaaaak taaaa uuulava 😅 No a vcera som zjedla zmrzku a v noci ma fajne krutilo..A krize jak ma boleli.
Dnes ideme na zahradku na chvilu a potom skoro spinkat,lebo rano skoro vstavame..Mame zajtra vela lekarov 😒
A vy?

jankando
18. srp 2008

Ahoj VIki..hej, so sexom sa mi snivalo a john, ze mi jednoznacne chyba.. 😉
Hej, to i nase tak robilo, ze jak som johnovu ruku prilozila, hned prestalo..ale potom nakoniec uz mu nevadil nik a koplalo a kopalo.. 😀 😵
my dnes nuda, stale hladam domy a stale sa jak na rit nic nedari..uz toho mam dost 😠
inak , mne strasne zacal chutit lad...ale tak ho kusat..mnamky..nechapem preco..cize kazdy den musim mat zamrazenu vodu z chladnicky s ladom...nejde o vodu ale kusat ten ladik..mnaaam..

vikulik
19. srp 2008

Ahoj Jan...takze ladik? tak si daj..Ja som dnes bola na tu plodovu vodu,mam ju vraj v norme,nemam stresovat a vsetko je zatial ok..Mala ma 2000g a 40cm.Moja zlata fesanda.A vy?ako este nerodis? uz si zelam,aby si mi hovorila zazitky z porodu.... 😀 😅

jankando
19. srp 2008

No vidis, Viki..netreba stresovat.. 😉
jej, fasa, ze vies, ake ma rozmery a vahu...ja o takom neviem, tu na to kaslu..mam dost.. 😠
inak , este nerodime.. 😉 a mame odsuhlasni jeden bytik.. 😉 no mame vo vyhalde este jeden domcek..lebo bysme chceli i pre mojho psika, i ze je dost velky..tak drz este palce..vo stvrotk mame ist obkuknut a do utorka vraj by nam mali dat vediet

vikulik
20. srp 2008

Ahoj Jan...tak palceky drzime stale,aby ste konecne nasli a mali uz klud.Jan,inac ako sa citis?mas uz velku zataz?alebo v pohode,lebo ja mam pocit akoby mi malo niekedy explodovat brusko..ze vraj to nevadi..tak dufam,aj vcera som mala take bolesti ...No niekedy sa zlaknem.
Poobede ideme na urad,idem si vybavit matersku...no aspon myslim,ze nieco vybavim. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru