Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

sasasx
18. únor 2008

Ahojte

prispejem aj ja so skusenostami... tak ja asi s mierami 161/117 pre tehu som tu naozaj najvacsi maco, a z lekarov mam panicky strach - mozno aj preto, ze som od puberty pocuvala len ako musim schudnut, a vsetky moje zdravotne tazkosti nakoniec vzdy skoncili pri tom, ze nechudnem (zacarovany kolotoc = problemy s dychanim, lebo nie je kondicia, kondicia nie je lebo nesportujem, nesportujem lebo zataz na klby...). kazdopadne za posledny rok sa mi aj cosi podarilo schudnut, no strach z lekarov ma neopustil. dietatko sme s manzelom po svadbe velmi chceli a nastastie sa nam aj dost skoro podarilo otehotniet. tak sme z toho velmi stastni... lebo presne vsetci okolo mi hovorili, ze s tou vahou neotehotiem... a to je pre nas uz maly zazrak🙂 ja som presla k novej doktorke viac menej z dovodu vzdialenosti a doktorka nam sice povedala, ze radsej by sme mali pocas tehu schudnut ako pribrat, a mame aj vysoky tlak, ale nastastie nie je to typu "zatracovanie tehotenstva".

cathushka
18. únor 2008

ahojte. pridam aj ja svoj nazor. Len lekar z prveho prispevku sa zachoval nemozne. Ja som riadna bacula, otehotnela som pri vyske 171 cm 96 kil. Mam svetoveho gynekologa, najskor som sa bala ze kvoli kilam neotehotniem, teraz sa bojim ze kvoli tuku na bruchu neuvidi co vo mne rastie, ked bude pozerat do bruska zvonku.
chcem sa vsak spytat baculiek, ktore ste vo vyssom stadiu tehotenstva, ci ste nemali problem pri 3D vysetreni. Ja mam furt mindrak ze mi cez sadlo neuvidi to co je potrebne.

dudricka
19. únor 2008

Ahoj,cathushka,neboj dnes su uz take vyspele USG pristroje ze vsetko potrebne lekari uvidia. 🙂 takze hlavne klud, ani ja neisom modelka,som silnejsej postavy a myslim ze nie sme jedine tehulky ktore nemaju idealnu postavu 😀

e.k.t
19. únor 2008

u mě problém neměli, ani když dělali utz srdíčka berušky

libka1
19. únor 2008

Myslím že toto lekár aj sestrička veľmi prehnali, nedaj sa znechutiť, dávaj si pozor na papanie a všetko bude dobré. Viem si živo predstaviť tvoje pocity, je mi ľúto že aj takéto sa môže stať. 😠

kyri
19. únor 2008

Uf, to fakt nemuseli - a ani se tak chovat nesmí, myslim, že i zdravotníci mají nějaké standardy kvality a přístupu k pacošům - a kor k těhulkám. hned bych je někde práskla, co třeba ochrana osobních údajů, když někdo vykřikuje, kolik vážim na celou čekárnu??? za to se tady i jinde některý lidi i souděj - a vyhrajou, protože tohle se fakt nedělá.

a nic si z toho nedělej, my hubeňouři zas máme mindráky z toho, že ty kilka někdy chyběj a mp si nedávno postěžoval, že už mam zase "špičatej zadek" 😉

libka1
19. únor 2008

Cathuska uvidí všetko, ja som tiež bacula a v piatok som bola na 3D a všetko bolo krásne vidieť 😀

mien
19. únor 2008

babykeď sme už pri 3D jedna otázočka, ako sa to robí, dúfam, že nie odspodu

elenita
19. únor 2008

mien, urcite cez brusko!

mien
19. únor 2008

ďakujem elenita, lebo ja som strašne hamblivá, no neviem čo so mnou bude, ešte dobre, že 3D sa robí cez bruško

moni1412
19. únor 2008

fiha, no tak ten lekar bol riadne hnusny...z toho prveho prispevku. Dufam ze ho babiana zmenila...
Ja som mala pred tehu fajn miery, bola som skoro az chuda. Ale teraz som v 27tt a mam uz 11kg navyse. je to dost, ja viem a uz dlhsie mi lekar dohovara ze dost priberam ale jem malinko a naozaj sa obmedzujem....asi to bude tym ze som na rizikovom a nemam vela pohybu. Ale ze by ma takto niekedy ponizil, to nie. Naozaj len zira niekedy aki vedia byt lekari niektori. Hrozne 😨

moni1412
21. únor 2008

chodi este niekto do tejto temy? ☹ Tak ja som bola dnes na kontrole a potom som doma plakala ako male decko ☹ Lekar mi zasa dohovaral ze som vela pribrala a musim mat dietu, vraj by bolo len otazkou casu kedy zacnem opuchat a aj placenta a vraj babo moze byt malo vyzivovane. Tak mi prislo tak luto, ze robim zle nasmu malemu, aj ked to nerobim zamerne ☹
Dnes mam teda len ovocno-zeleninovy den....dufam, ze sa ta vaha upravi, uz som z toho fakt na nervy

vendeta
21. únor 2008

Moni to je hrozný a co změnit dokotra? Ja jsem tom 27 tt také měla tolik možná i víc a doktorka mi nikdy nic neřekla. Každejn to má jinak, jinak přibíra. Nic si z toho nedělej..........
Přece nebudeš kvůli doktorovi hubnout.já bych změnila doktora

dudricka
21. únor 2008

Ahoj moni, nic si stoho nerob, mne tiez lekar stale dohovara sice som pribrala 8 kg, a velmi zadrziavam vodu, to hned spravi svoje.Neboj malemu urcite nic zle nerobis a jest predsa musis. Niekto priberie 12kg a niekto 20kg a potom ich lahsie shodi ako tie co menej pribrali 🙂 Neboj nic s neho nerob je to tazke, lebo to boli ked ti niekto nadava na vahu aj ja mam z nej nervy, a vobec sa neprejedam, pred kazdou poradnou mam nervy kolko som tas pribrala 😒 Hlavne je aby sme mali zdravych valibukov 😉

otrivinkajanka
21. únor 2008

no jeeezisi tak ste pribrali aj ja som pribrala pocas tehotenstva 30 kil lekarku skoro slahlo hlavne,ze mala je zdrava a tie kila som do roka schudla baby ked vam chuti jest len sa neobmedzujte a dajte si to co vam telo pyta a ze babatko budete mat zdrave ved schudnete po porode ked budete musiet lietat okolo dietata aj domacnosti

moni1412
21. únor 2008

vendeta zmenit doktora rozhodne nie. Chodim k nemu uz dlho a som s nim spokojna. Je naozaj dobry odbornik. A viem ze mi chce dobre... Naozaj mu doverujem. Tiez sa neprejedam ani nic podobne....skusim co mi poradil, ak ani to nepomoze, uz naozaj neviem. 😒
otrivinkajanka kolko ti trvalo zhodit to potom? Ale mate pravdu, hlavne nech su drobci zdravi....

otrivinkajanka
21. únor 2008

moni do roka od porodu som to zhodila

mien
21. únor 2008

moni vôbec sa nestresuj, totiž ja som na tom veľni, veľmi zle som v 25 tt a mám plus 15 kg ešte som tu nečítala, že by niekto toľko pribrak do 6 mesiaca

cervena_ciapocka
21. únor 2008

Nechcem tu provokovat, ale vecsinou sa pise ze ak ma zena nadvahu tak ma problem otehotniet a aj potom pocas tehotenstva. A neviete ako je to s podvahou? Co je totiz moj problem. Pri mne si zas lekar mysli, ze drzim neviemake hrozne diety alebo ze som anorekticka. Ale ja aj ked chcem tak nepriberiem.

mien
21. únor 2008

ahoj cervena, podľa mňa cheď je niekto štíhly, tak otehotnieť ,môže, žena nemôže otehotnieť ak drží drastickú diétu alebo trpí anorexou, v tvojom prípade to tak nie je, tak sa nemusíš obávať, ale je to len môj názor

cervena_ciapocka
21. únor 2008

ja sa len obcas bojim, ze ak nemam "normalnu" vahu tak mi mozu chybat nejake potrebne latky pre dobry vyvin babetka.
Drzim vam vsetkym palce 🙂 nech sa cim skor tesime 😵

moni1412
21. únor 2008

otrivinka do roka? to je super... 😉
mien a tebe lekar nic na to nevravi? mne uz od 4.mesiaca, uz vtedy sa mu zdalo ze viac priberam

otrivinkajanka
21. únor 2008

no ved som pisala,ze lekarku skoro slahlo,ale co s tym mohla urobit?nic kazdy lekar nadava ked mamicka priberie viac,ako je povolene ale ja na nejake tabulky nedbam hlavne,ze som bola zdrava ved do 7 mesiaca som robila na rajone som barmanka a nic mi nebolo len mi chutilo jest a nic som si neodopierala a teraz mam kila dole a krasnu zdravu dcerku ved si pozri album ked chces

mien
21. únor 2008

moni, doktor mi povedal iba toľko, že rýchlo priberám, ale nič iné, tera by som to chcela voľaao zastaviť, ale ešte neviem ako, ináč tento 6 mesiac bol najhorší pribrala som, ale bez srandy 7 kg

mien
21. únor 2008

akože v 6 mesiaci som pribrala 7 kg od začiatku 15 kg

caira
21. únor 2008

holky ja vim, ze me tady za to urcite sezerete za ziva, ale ne vsichni lekari to mysli s vami spatne, kdyz poukazi na vasi nadvahu, hlavne pokud uz se nejedna "jen" o nadvahu ale o vylozene morbidni obezitu, urcite to delaji i pro vase vlastni dobro a hlavne pro zdravi miminka, protoze vysoky krevni tlak a vsechny ostatni neduhy, ktere obezita prinasi urcite pro miminko dobra neni 😅

mien
21. únor 2008

caira, máš pravdu, ale tu ide o to, akým spôsobom ti to niekto povie, veď nikto nechce mať nadváhu

moni1412
21. únor 2008

mien mne dnes povedal aby som obmedzila mineralne vody, solenie a 2-3 do tyzdna aby som si dala ovocno-zeleninovy den. Skus aj ty, mozno nam to pomoze. No a samo ze sladkosti a veci z ktorych sa pribera. Ale ja ich obmedzujem uz dlho....

caira
21. únor 2008

mein, s tim souhlasim, ono je vsechno o taktu, i neprijemna vec se da rict hezky.. ja si pamatuju jak mi bylo,kdyz mi kluk v puberte rekl, ze mu prijdu tlusta 😅 a v tu dobu jsem mela mozna treba kolem 50 kilo.. je fakt, ze od te doby jsem z vahy mela desne mindraky a desne spatne nesla jakekoliv narazky na vahu..takze naprosto rozumim, ze to jak se neco takoveho povi ma velky vliv na to jak to clovek vezme, urcite by se to nemelo rikat nejakou neomalenou cestou 🙂

Moni jinak ja mam to same doporuceni od lekare, protoze jsem zacala desne v tehu natekat a zadrzuju desne vody, nohy mam uz jako mickey mouse, mineralky jsem nepila ani predtim, jen vodu, ale musela jsem uplne prestat solit a zacit se omezovat se sladkym, protoze jak jsem pred tehu vahu dost hlidala, tak behem tehu jsem si obcas dopravala sladkeho az moc 😅

ajuskamimi
21. únor 2008

CERVENA CIAPOCKA problem otehotniet ma nielen zena s nadvahou ale aj podvahou. Na otehotnenie je najvhodnejsia normalna vaha, pripadne mierna nadvaha. Aj moja svagrinka pri prvom /a normalnej vahe/ otehotnela raz dva, no teraz chcu velmi druhe, lenze ona rapidne schudla /ma tusim 45 kg/ a nedari sa im. Vyslovene jej lekar povedal, ze ak chce otehotniet musi pribrat, ale ona jednoducho nevie teraz pribrat, tak chodi po vysetreniach. Inac o tomto probleme nadvahy a podvahy v suvislosti s otehotnenim pisali tusim v mamaaja casopise prednedavnom. Ak najdem ten clanok, mozem ho sem vlozit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru