Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

babiana
autor
12. únor 2008

fakt vam dakujem vsetkym, uz sa na tu celu epizodu dnes pozeram trochu inak, pojdem k inemu, ale u tohto sa este zastavim na par slov..
verim ze uz na podobny pristup nenatrafim, lebo u tohto som sa fakt citila ako chudera. pritom som mu hovorila aj o tom ze som mala zdravotne trable a ze za posledny rok som toho dala dost dole, na co som sama dost hrda. lebo len ja viem kolko driny ma to stalo ( toto asi pochopia vsetky, ktore mali problemy so stitnou zlazou)
komentoval to tym, ze sme mali s tehotenstvom pockat, ze teraz to moze dopadnut aj zle.
pritom ja sama sa nepovazujem za nejaku extra obrynu, viem ze ta vaha je vysoka, ale je to celkom dobre rozlozene, rok intenzivne cvicim, tak je to aj vcelku pevne, ludia mi nehadaju taku vahu... ale nie o tomto som samozrejme chcela hovorit.
ide proste len o to, ze mi zdrbal sebavedomie aj celu radost z tehotenstva a kym som bola predtym pozitivne naladeny clovek, teraz sa len nejak desim, ze sa vsetko co mi povedal naplni.

micanek
12. únor 2008

Babiana. Tím se vůbec netrap. před těhu jsem měla 164/88kg. Doktorka mi řekla, že by bylo nejlepší, kdybych stloustla jen 1kg z aměsíc a že si musím hlídat abych neměla vysokej tlak. Že to obézní mají.
Teď jsem ve 26týdnu. mám navrchu 3,5kg nepřežírám se, ale nějak se nehlídám. A tlak mám nízkej. Takže se vůbec neboj.

miksa
12. únor 2008

ahoj holky jak to tady tak čtu tak jsme na tom všechny obdobně já zápasím s váhou od dětství již mnoho let se léčím se štítnou žlázou a za to období jsem nabrala 40 kg a vyslechla jsem si na svou adresu taky spoustu narážek zvláště od mé obvodní lékářky ať tam příjdu z jakým koliv problémem tak mi řekne že to mám z obezity prostě všechno je z obezity a nehodlá se o tom ani bavit, když jsem přišla s tím že chceme dítě tak se zhrozila a hned mi vylíčila hrůzné věci co mě čekají kvůli obezitě a tím mě úplně zdeptala, tak jsem to pak řešila jen se svou gynekoložkou která je perfektní a pořád mě uklidnuje, 2 roky jsme nemohli otěhotnět tak mi řekla že bych měla zhubnout, ale řekla to slušně a pěkně, a nakonec se nám podařilo otěhotnět i bez zhubnutí jsem ve 13 týdnu těhotenství a všechno je v pořádku a těhotenství si užívám, zatím jsem zhubla 11 kg nebo jsem celé tři měsíce zvracela, ale už se cítím dobře, a když jsem se ptala své gynekoložky na všechny ty problémy tak mi řekla že samozřejmě jsou , ale nemusím je mít že je spoustu hubených děvčat a mají všechny tyhle problémy a baculky že je nemají, navíc mě pochválila za to že jsem zhubla řekla že má větší radost z baculek že jak otěhotní tak se drží a snaží se jíst střídmě a že hubené holky většinou tvrdí že musí jíst za dva a výsledky jsou děsné, říkala i že nečeká že budu mít nějaké komplikace, a navíc se vždycky utěšuji tím že mám spoustu hubených kamarádek a těhotenství měli hrozné jedna hubená přibrala 35 kg, druhá měla preklamsii, třetí šílené problémy s tlakem a tak bych mohla pokračovat a jsou nebo byli všechny hubené, tak se baculky nebojte že za všechno může naše nadváha, a co se týká té hrozné sestry a lékaře hned bych měnila, nestresujte se at si svá těhotenství užíváme.

graziela
12. únor 2008

Adrina, mna by este zaujimala jedna vec, co sa tyka pre-eklampsie: Pri 2.tehu ta to nepostihlo?
Pretoze pre mna aj pre mojich dr., je to teraz pri 2.tehu strasiak cislo 1. Hned na zac. 2.tehu som mojho gyn. upozornila na to, ze pri 1.tehu som mala pre-ekl. a moj tlak za posledny rok (este aj pred otehot.) bol velmi kolisavy, preto od 10tt navstevujem internistu a od 12tt uzivam Dopegyt - spociatku 2xdenne po 1/4 tabl., len tkau udrziavaciu davku.
Ja som ale sama na ten tlak taka upriamena, ze vzdy, ked idem do poradne, al. na kontrolu, mi tlak vyskoci. Meriam si ho poctivo a zodpovedne doma aj niekolkokrat denne, doma je vzdy v norme. Internistka mi stanovila diagnozu "syndrom bieleho plasta"...Na poslednej poradni mi ale TK vyskocil az na 140/100, kvoli tomu a aj kvoli nizko uloz. plac. ma poslali do nem.Stravila som tam tyzden, zvysili davku dopegytu na 1/2 tabl. 3xdenne, doma je tlak ukazkovy max. 120-125/75-80. Doktori mi uz ale zakazali vratit sa spät do prace, musim sa viac setrit...moja diagnoza znie O10 - riziko kvoli uz v predch. tehu existujucej pre-eklampsii.
Velmi sa obavam, aby sa to nezopakovalo znova, radsej by som este aj tie zvysne 4 mesiace prelezala v nem., len aby som neohrozila babatko a aj seba. Pravda je ale taka, ze tlak aj za normalnych okolnosti s postupujucim teh. stupa... Budem rada, ked napises svoju skusenost, papa

xena22
12. únor 2008

Tak ja teraz neviem...ja som si teraz len tak matne prebehla svoje detstvo....vsetky maminky mojich spoluziakov boli teda dost pri tele a rodili jak jablone...ako inak,boli to akoze kila pod detoch 😀 ,ale teraz sa to uz asi nenosi 😒
Tiez mam nadvahu a planujem tretie dieta,chcela by som si vahu ustrazit a pribrat potom minimum,ale to nikto nevie dopredu ako sa to bude vyvijat a nikto nema pravo niekoho sudit podla kg.Ja osobne som bola za slobodna chuda,mozno som mala idealnu vahu,ale citila som sa ovela horsie ako teraz s 25kilami navrch.Vtedy som nemala ziadnu kondiciu,ziadnu silu a tlak som mala nizky ako mucha,krvne testy som mavala "chudobne" a teraz mi je fajn,krvny obraz v norme,tlak idealny,cvicim a kondicku mam lepsiu ako na strednej skole 😀 ... a nejaky pako s titulom Dr by mi mal akoze predpovedat "problemove tehotenstvo"???? Tak tomu sa mi nechce verit...babiana ako to s tebou dopadlo???

adrina
12. únor 2008

graziela...ja som v druhom tehu nemala žiadne problémy, chodivala som síce do rizikovej poradne....ale nič sa neudialo, tlak v norme, žiadne opuchy, celý čas som chodila do práce...
ale do porodnice ma vzali už 3tt pred termínom...a rozhodli sa spraviť mi sekciu 2tt pred termínom, aby náhodou nezačal blbnúť tlak...
teraz pri treľom tehu ma sleduju dosť, lebo som aj po IVF a aj ten tlak a kopec iných dovodov, ale ja sa cítim super...žiadne problémy...do práce chodím..takže pohoda
budem ti držkať palčeky...aby tvoje tehu bolo v pohode...

kaluha
12. únor 2008

ahojte ak môžem tiež pridám mojou troškou skúseností prvý raz som otehotnela s 80kg a pribrala dalších 25 lekár hovoril že tých 25 je vela ale inak nič iné,a nemala som absolútne žiadne problémi, pôrod som mala pomerne velmi lahký aj ked ma kamošky strašili že tlsté mávajú problémi.... o druhé dieta sme sa snažili asi tak 2 roky a nešlo to.Presne viem z čoho som baculka- no skrátka chutí mi jest a tolko energie nevydám s tymi kylami navyše sa človeku ani nechce hýbat.Napokon som vyhlásila kylám vojnu za pól roka som schudla tých 25 no ale nemyslite si že som moc trpela vynechala som len múku, cukor a mast inač som jedla do sýtosti.No a trochu viac som sa pohybovala podotýkam necvičila.Akomáhle som schudla otehotnela som zatial som pribrala 10kg.Tlstá či chudá som štastne vydatá mám zdravého synčeka a čakám na další pokladík.... No a ohladne reakcie lekára babiani bol jednoznačne trápny aj so svojou sestričkou mal vysvetlit riziká a nekomentovat.

adrina
12. únor 2008

od štvrtka idem cvičiť....sa vytešujem..kamoš-tréner mi pripravil cvičenie pre tehulku..hádam mi to trošinka pomože...hlavne k porodu, správne dýchanie, držanie tela..a nepribrať toľko

anculka
12. únor 2008

Jezinku, baby Dakujem, za tuto temu a za prispevky. 😅
Aspon nemam pocit, ze som jedina 96kg tehulka na svete. 🙂

Skusenost u doktorky som mala velmi dobru. Nikto sa k mojej vahe nevyjadroval a aj sestricky sa tvarili, ze moja vaha je uplne normalna a vnorme.
Akurat si sama robim stresy v hlave, ked sa mam postavit na Vahu a mam im ju aj povedat. 🤐

mien
12. únor 2008

no ja by som tej sestre tresla po hube

caira
12. únor 2008

teda to je des jak jsou ti doktori dneska neomaleni,ne kazdy musi mit 45kg pri 180cm jak by se jim asi libilo 😠
treba tady v Anglii vas za cele tehotenstvi zvazi jen jednou a ani vam nereknou kolik vazite jen si to nekam zapisou, pry to zbytecne v tehotenstvi matku stresuje a neni to dobre pro dite. Je fakt, ze ja s vahou nikdy zas takovy problem nemela, vetsinou tech pet kilo, ktere jsem porad pribirala nabirala, moje vystupni vaha ted v tehu byla pri 170cm/60kg a uz mam 17kg nahore 😅 [ proste mi to neda a cas od casu se zvazim..a je fakt, ze kazde vazeni pak obrecim protoze uz si prijdu jako slon} je fakt, ze mam trosku strach jak to budu shazovat, ale zase si rikam, ze to neni nejakym prejidanim, spis tim, ze uz nemam tolik pohybu jako kdyz jsem byla porad na nohou a nekde litala nebo byla v praci.. a zadrzuju asi i dost vody, protoze jsem cela takova otekla.. 😉
No doufam, ze po porode pujde alespon pulka dolu uz v nemocnici a zbytek snad zdravou zivotospravou a dlouhyma prochazkama s kocarkem pujde brzo zase dolu 🙂

pepibubu
12. únor 2008

holky, tak mně se sestra včera ptala jaká byla váha před otěhotněním a jaká je teď, a mně bylo úplně stydno říct že 102 a teď 105, měla to tam na lístečku ode mě napsaný v legitce, kdyby tam náhodou byli lidi 😀 byli jsme tam teda s H. sami, tak jsem to tak pípla, a sestra "no bóže každej jsme nějakej," a tím to zhaslo....

laaala
12. únor 2008

já taky nejsem žádnej drobek a musím říct, že jsem s tím neměla zatím nikde problém, spíš mi nikdo nevěří.
Ale taky jsem to měla napsaný na lístečku, protože u toho byl manžel a ten to nesmí vědět za žádnou cenu ( kolik vážím ) 🙂 takže se sestřička smála 🙂

m311293
12. únor 2008

No graziela, jestli máš syndrom bílého plášťě, tak by pobyzt ve špitále nebyl výhra, to spíš doma

e.k.t
12. únor 2008

Já na začátku těhu měla taky vysoký tlak 140-150/95 a dr mi nakázala chodit na ko každý týden a nafasovala jsem PN. Pak jsem se domluvila že mám tlakoměr doma a měřím se každý den a zapisuji to a jí to stačí. Už jsem stabilizovaná 105-115/70-80 tak pohoda. Uvidíme časem 🙂

graziela
12. únor 2008

M311293, to si teda vystihla...prve dni mi sestricky vzdy namerali tlak 140/100, najnizsi bol asi tak 130/90...mne sa srdce rozbuchalo, len co som pocula kroky pred nasou izbou.. po 3 dnoch som manzela poprosila, nech mi donesie moj tlakomer, ktr. si pravidelne meriam tlak doma. A samozrejme, ze ked som si ho merala v klude a sama, bol ovela nizsi, tak 125-85, niekedy aj menej. Vzdy som utekala ukazat sestricke, aky som ja namerala. Dokonca, ked som si merala svojim tlakomerom a bola pri mne sestricka, tak vyskocil vysoko, stacilo sa potom o 5 min. ukludnit a bol OK.
Doktorka chcela vidiet aj moju zdr. kartu, zapis z posl. navstevy z interneho, tam som bola zhodou okolnosti 1 den pred prijmom do nem., a stalo tam cierne na bielom "syndrom bieleho plasta"... Doktori boli samozrejme viac ostraziti a nechceli nic nechat na nahodu. A som im za to vdacna, naozaj to netreba podcenovat. Horsie je, ze ten moj tlak v poradni nebude nikdy objektivny a dufam, ze o 2 tyzdne ma kvoli nemu nebudu opat posielat do nemocnice...

tretulka
12. únor 2008

tak toto poznam....tiez som nikdy stihla nebola a ani nebudem a cele tehu som mala najvacsi stres z vazenia a merania tlaku = syndrom bieleho plasta...tlak som si merala a zapisovala aj doma, dr. mi kontroloval krvny obraz. cele tehu bolo bezproblemove, pribrala som 14kg....mam skveleho dr., cely cas nemal k mojej vahe nikto pripomienky, raz som sa sestricky pytala, ci uz mali taku tazku maminu, tak mi s usmevom povedala, ze mali a ze ona ani tehu nie je a nema ovela kg menej, bola podarena 😀 ...akurat pred porodom, rodila som sekciou, malemu sa nechcelo ist von, v maminom velkom brusku mu bolo dobre 😀 , sa ma anesteziolog spytal na vahu a zopakoval ju na celu salu s riadnou davkou ironie ☹ 😠 ...ale co narobime, aj baculky chcu byt maminy 😵 ...prajem vsetkym baculkam chapavych lekarov a pohodove tehulkovanie 🙂

vivien742
12. únor 2008

pepibubu rozumná reakcia rozumnej sestričky, ktorá vie, že nadváha nemusí byť len z prejedania a že aj ona môže byť za pár rokov " priestorovo výrazná".
Moja známa bola vždy štíhlučká,váha okolo 50kg, som jej závidela, že je stále taká kočka po dvoch deťoch, neskôr mala tretie a pribrala pri ňom vyše tridsať kg, ale zase to v pohode dala dolu, no po pár rokoch začala priberať a priberať a teraz má možno okolo 90, neviem či má zdravotné problémy alebo čo sa deje, je mi trápne pýtať sa. Veď tak môže skončiť hociktorá Twiggy.
Babiana tak k tomu lekárovi by som ja išla už len raz - pre kartu a nezabudla by som tej trúbe sestričke povedať.
"Vy tu ešte robíte? Vás za to arogantné chovanie k pacientkám ešte nevyhodili?" Samozrejme že by som to povedala patrične nahlôas, aby to počula celá čakáreň. Želám ti pokojné tehu a veľa radosti z drobčeka, keď príde na tento svet.

margarita1
13. únor 2008

Ahojky, chtěla bych jen říct, že každý jsme nějaký, já taky patřím k těm prostorově výraznějším, zatím se snažíme o miminko,ale podle dr žádný problém. Jediné, co doporučila, třeba malinko se váhu snížit, než se zadaří,ale prostě bere to tak jak to je. Jediné co říkala, že pak mohou být silnější více náchylnější na tlak a taky, jak se tady už psalo, je to u každého individuální, takže těhulkám hodněš štěstí!!!! 😉

adrina
13. únor 2008

brééé ránečko..bambulky...vyspinkané???
každý sme nejaký a tým sme svojský a krásny pre niekoho....lenže bohužial žijú medzi nami aj tupci, ktorí nemajú v sebe štipku slušného správania a korektnosti...
ako sa už spomínalo..každy sa raz može rozšíriť do priestoru..a potom možno pochopí
príjemne tehulkovanie

katerinka.kr
13. únor 2008

Babiana,moje MUDr. mě první návštěvu (po zjištění, že jsem těhotná) taky zpražila až na bod mrazu. Nebylo to kvuli váze, ale říkala, něco v tom smyslu, že těhotných už má moc, a že ji to uplně zruinuje, no co ti mám říkat, stála jsem tam jak blbec a nevěřila svým uším.

Se sestrou bych zásadně neřešila nic na chodbě, ani při otevřených dveřích. Jde o citlivá témata, a nemám zájem o publikum, ale zpátky k mé MUDr. - byla jsem z ní něštastná, pomalu jsem se bála na něco zeptat, že mě něčím zase zpraží, tak jsem se rozhodla pro výměnu doktorky, ted jsem spokojená.

Dlouho jsem se ale rozmýšlela, zda změnit a kam jít a jak to říct apod. Nakonec jsem se nakopla tak, že jsem si řekla-"přestan se litovat, jestli chceš změnu, tak to udělej, a jestli si necháš od MUDr. všechno jenom líbit, tak si to zasloužíš" 😀 😀 . To mě doopravdy nakoplo tak, že jsem změnila MUDr a všechno zařídila velmi rychle 😀 😀

evitkamalicka
13. únor 2008

ahoj kocky,
ja mam tiez poriadnu nadvahu a lekar nikdy nic nenamietal, podarilo sa nam otehotniet hned na prvy raz...kazdy sme nejaky a nie vsetky mozme byt stihle ako modelky, ja si z toho tazku hlavu vobec nerobim

margarita1
13. únor 2008

to já malinko přidávám váhu tomu, že tady je ta nadváha, že nám to chvilku potrvá,ale je to asi jak u koho

romana27
13. únor 2008

Holky vůbec si z nějaké nadváhy v těhu a blbých keců nic nedělejte!

Já měla při porodu 108! Když mě doktor řekl, že jdeme na ultrazvuk do patra, letěl a já letěla za ním, šel dost rychle a divil se, že jsem tam byla tak rychle. Takže tlustá neznamená nemotorná a neohrabaná ženská!
Rodila jsem taky císařem, přiznám se, že mi bylo trošku trapně říkat váhu, ale paní anestezioložka to prostě musela vědět přesně kvůli tomu, aby mi dala dost léků, takže hlavně nikdy neříkat míň, když jde do tuhého, musí se s pravdou ven 😀 !
I po porodu mě sestry chválily, že jsem rychle vstala a třetí den jsem už byla čilá jako rybička-no krom toho vstávání, než jsem vždycky vstala, tak jsem myslela, že rupne jizva (to si asi myslí každá, ale nerupne 😀 ). Kráva jsem totiž vždycky zapojila břicho, až doma mě napadlo, že můžu vstávat tak, že se chytnu za koleno a přehoupnu se do sedu - jako při cvičení.

Takže naopak, ukažte všem doktorům a sestrám, že jste na tom ještě líp než ty chudý vyžlata 😉

evka1310
13. únor 2008

ja som absolvovala prvu navstevu u gyn. minuly tyzden a tiez som premyslala ze co mu poviem az sa ma spyta na vahu a ze ma vyhresi za neidealne miery...
takze ked sa ma doktor spytal na vahu, tak mu zahanbene (bol tam aj manzel) hovorim, ze trosku viac ako by som mala mat. Ze som na 90tke (v skutocnosti 92 ale jemne sme to zaokruhlili 😉)
a vies co mi odpovedal? Ale vy ste aj vysoka, nie? Ja ze no povedzme ze ano (mam 176) a on mi v klude odpovedal - no tak teda, tu vysku je na vahe citit. A bolo to. Bolo to podane tak, ako keby som ani nemohla vazit menej, lebo by to bolo zle a prave tych mojich 90 je ta spravna vaha.
Takze vies co? Tvoj gynekolog nie je jedinym na svete. Ak sa ti nepaci jeho pristup a stresuje ta, vymen ho. Tehotenstvo je obdobie, ked potrebujes najme PODPORU a nie stres. Ak ta doktor nepodpori tak zlyhava ako profesional. Naco chces ostat v rukach niekoho kto ti nepomoze a nenaplni tym svoju ulohu? ako mu mozes doverovat?

jankajs
13. únor 2008

Ja som od strednej školy do svojich 28 rokov mala 58/162 cm stabilne. Po hormónoch pred IVF som pribrala na 66 kg a naposledy v poradni som vážila 80,4 kg. Proste priberám (okrem Vianoc 😅 ) priemerne kilo za týždeň, nech sedím, alebo sa hýbem. Lekárka mi však tiež nekomentovala váhu, len keď som vzdychla, že je to už na 80, tak len prehodila, že no, to by aj stačilo, pretože to potom ide na tuky, ale to pri malom časom zhodíte. Podľa mňa sa nikto nerozplýva blaženosťou pri pohľade na svoju váhu, tak načo si ešte nechať deptať sebavedomie od tzv. odborníkov na všetko.

jastericka
13. únor 2008

babiana: aj ja som počas tehu, v 3.mesiaci zmenila lekára, nepáčil sa mi jeho prístup ku mne. Žena v tehu je mimoriadne citlivá a on sa takto k tebe choval, hanba....to je normálne na žalobu....a tá sestrička, no kus k.....
Gratulujem k bábätku, teš sa z každej chvíľky a na zlé nemysli, všetko dopadne dobre a budete mať zdravé, krásne dieťatko.
Držím palce 🙂

danca27
14. únor 2008

evit přesně co je komu do toho kolik vážíš a navíc my trošku hubenější prd vydržíme..moje kamarádka při těhotenství přibrala jen 8 kilo takže vážila při porodu 118 kilo a co?...Miminko bylo na světě po bolestech za hodinku🙂..takže i tak je to prostě někdy plus...a jen mínus byl v tom, že těhu nebylo moc vidět ..tak vždycky znáte to jo, že lidi vás nepustí sednout v busu i když to vidět je...to mi právě říkala, že jí to bylo líto...jo a jestli má doktor ňáký kecy tak bych mu to normálně řekla..
Každej jsme nějakej... mně už to pomalinku, ale jistě leze na 80tku 😉 a to jsem nikdy neměla 😖 holt si vyzkouším jaký to je pocit a když se budu cítit hrozně tak shodim...tak držím palečky at nepotkáváte-me lidi hovada!

jastericka
14. únor 2008

na margo toho cestovania v buse: je to strašné, hlavne chlapi by sa mali hanbiť, často chodím autobusom, do poradne, do mesta, keď musím dačo vybaviť a už som znechutená. Štyria chlapi si sedia, ja stojím s brušiskom nad nimi a ani jeden nezdvihne ten svoj pohodlný zadok. 😠 Všeobecne, tehotné by mali mať prednosť všade, kde prídu či už na úradoch, veď tam ľudia najmä v tomto období prskajú, kýchajú...ale to je na inú tému 😅

kacka.va
14. únor 2008

víte holky, co je zajímavý, že většinou tu vyšší váhu řeší hlavně ostatní lidi. Já při svých 176 cm měla před těhu 89 kg (takže jsem na tom skoro stejně jak Evka), ale blbě jsem se necítila. Možná, když člověk vyleze v létě v plavkách, tak má trocu výčitky, ale jinak jsem prostě prsatá a prdelatá a ať si každý trhne nohou. A i když jsem chodívala 2x týdně cvičit, tak jsem stejně nezhubla. Přiznávám, že mít o pár kilo méně, tak asi by to bylo lepší, ale ty vyzábliny, co občas vídám, se mi nelíbí 😉. Teď mám 102 a zatím taky problémy nemám, kromě toho, že po celodenním lítání mně občas bolí záda. Jenže mně zase nebaví nic nedělat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru