Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
30. kvě 2008

jeeej katarin...videla som aj ja tvoje fotecky..no ty si kocica 😉 Jojoj,ty mas kostru,rychlo zhodis... 🙂

katarinkad
30. kvě 2008

ooo, dakujem vam. 😉 Zase az taku super tu kostru nemam, ale nestazujem sa.
Teraz v tehu je to uz horsie. Sama som zvedava kolko priberiem. Mien mozno ta dobehnem. 😀

vikulik
30. kvě 2008

no ved hej,viem ze sa nema papat za dvoch,lebo babo si aj tak vezme len tolko kolko potrebuje..Ale da sa to?odopriet si ak si stastna,no a este k tomu doma, no tak ti aj viac chuti..teraz sa nemoze na nnas nik hnevat...

mien
30. kvě 2008

katarin mna určite nedobehneš, lebo ty budeš mať teraz teplo a n ebudeš toľko papať, le ja som sa najviac cez zimu napchávala

vikulik
30. kvě 2008

katarin...ale asi vela zalezi aj od genu..niekto sa moze doslova aj s prepacenim prezierat a nic a niekto vypije pohar vody a ma pol kila na sebe...

mien
30. kvě 2008

dobre baby držte sa idem pozerať tv

vikulik
30. kvě 2008

mien..ale ked si otehotnela stihlucka...podla fotky sa mi zda,tak aj tak asi nie si na tom tak zle..

vikulik
30. kvě 2008

tak dobre babule idem aj ja pozriet nieco v tv,lebo uz si necitim chrbat..pekny vecer,papa

mien
30. kvě 2008

vikulik ja som nebola až tak štíhla mala som 55 a teraz 80 no, to je čo

katarinkad
30. kvě 2008

mien, ved hovorim ze sem nepatris 😉
55 pred tehu? Tak to si bola podla mna stihlucka. A tych 80 uz nebudes mat dlho, neboj. 😵

mien
30. kvě 2008

katarinkad no dúfam, že to zhodím, lebo toľko pribrať naraz to nie je sranda a strašne ma bolia nohy ode tej váhy, no v živote som si nemyslela, že budem mať 80, ale tak mi treba, lebo to mohlo dopadnúť aj inak a ty máš koľko, koľko si pribrala

katarinkad
30. kvě 2008

tak ja som zatial pribrala +6 kg. No ale to sme este len zacali 6.mesiac. Kto vie ako to pojde dalej. 😒
No prvorodicky zvyknu pribrat tak do 20 kg. Neboj sa zhodis to. A to si tolko vela jedla? Nechcem byt hnusna. Lebo ja mam pocit ze nejem ani tak vela a vaha stale ukazuje viac.

mien
30. kvě 2008

no ja som jedla veľmi veľa

katarinkad
30. kvě 2008

mien, no aspon si sa poriadne najedla a dopriala si si pocas tehu 😅 😅 😅
No uz si na konci, takze od teraz to uz pojde s vahou len dole. Ja urcite tiez potiahnem k 20 kg do konca tehu. No ja som dost malicka, takze to budem ako gula. 😀 😀 😀

jankando
30. kvě 2008

Caute baby
katrinkad...no ze nevyzerame..sak ja sa snazim vybrat nejake dobre foto, kde vyzeram ako tak k svetu tak preto.. 😀 ale inak..no teda ja pribrala strasne ked som sa s byvalym rozisla a vtedy som zacala jest spat maso, takze to moje telo uz nezvladalo..no ale tu v anglicku sa to uplne zhorsilo...vaaazne..hrozne..taaak som nabrala, ze az..a ted v tehu uz naberame, i ked sme schudli tri kila zo zaciatku..ale nevadi, budem sa snazit zhodit nejake tie kila, i ked viem ake to bude tazke..obzvlast pre mna
mien a katarinkad,..vobec na pasovych fotkach nevyzerate baculky..idem vam nazriet do alba..ked tu uz pisete o kostrach dobrych .. 😉

vikulik
31. kvě 2008

ahojte...jan...ale nahodou neni si na tom az tak ako pises...ved som videla fotecky...Ty si taka bambulka ako ja... 😉 Neboj dame dole...uvidis...inak co nove? mna celu noc bolelo brusko..ale nebola to az taka silna bolest..vyrazala az do stehien...No ale uz je dobre 😉

jankando
31. kvě 2008

Ahoj Viki..no ja mala tiez tuto noc bolest v brusku..nemohla som si najst poziciu na spanie..tazke noc bola,az priael vstal a siel do prace , tak pak som sa vyspinkala do ruzova..nesol mi chvilu net, tak som skukla film... 😉
co ako u nas? tu je pocasie stale skarede.. 😠 ani sa mi nechce vyjst z postele..
no a ohladom chudnutia..no ja dufam,ze sa budem snazit a ze sa na to nevykaslem ....

vikulik
31. kvě 2008

no neboj,urcite aj nejake tie kilecka nechame v porodnici...aspon dufam 😅 No a ked nie tak budeme bambulky...Tu sa schiluje ku riadnej burke...jeeej,tesim sa veeelmi.Vecer chceme ist pozriet na Monsters Trucks,tak ak nebude prsat tak pojdeme....

jankando
31. kvě 2008

no urcite nieco von vytlacime..aspon tych 5 kileckov urcite.. 😉
no moj uz je v postielke tak idem k nemu...a kuknem popri tom i telku..tak si dnesok uzite 😎

vikulik
31. kvě 2008

No ahoj..tak trochu som prisla popozerat, co a ako...no ale vidim,ze ideme aj my lenosit.. 😉 tak uzite si vikendik 🙂

ivusenka
31. kvě 2008

Ahoj holčiny, já byla rovněž těhulka s nadváhou, přibrala jsem za celé těhotenství 17 kilo a hned 11 kilo jsem nechala v porodnici a zbylých 6 v šestinedělí, takže se nebojte nasbíraných kil, s miminkem je pak snadno dáte dolů 😉

vikulik
31. kvě 2008

veru tak ivus...,urcite dame nieco dole... 😉

jankando
31. kvě 2008

no ivus, i ja bych si takto priala...a najlepsie by bolo keby som i nieco viac schudla.. 😀 😀 😝
viki..akurat som dostala obrovksu chut na hranolkyl,...doma ziadne nemame, do restik sami nechce, velke obchody uz pozatvrane tak mi siel oj kupit do jednej vecierky..dufam,ze uspesne.. 😠

vikulik
1. čer 2008

no ahoj jan...no tak dufam,ze si tie hranolecky mala... 😉 je som vcera zjedla 4 kopky zmrzliny a mala som dost...No a dnes mam chut na rezen...Mnaaam a dam si k nemu veeela zeleniny.. 😉 No a co budete robkat dnes?Mi od rana pozerame rozpravky.. 😉

jankando
1. čer 2008

ahoj viki..
no ja pred chvilou vstala..od rana tu cosi anglicania- susedia nadavali...a to ze vodu nam odpojili..ta sranda..ani sprcha, ani na wc nemozes, vody sa napit nemozes..tak som zvvedava na ako dlho.. 😠 😠 hrozne to tu je..
vcera mi priatel doniesol vsetko c som chcela, a o 20 minut som uz papala hranolceky.. 😝
svagrina dnes urobila rezen, tak mozno neskor si dam..zatim sa len spamatavam ..prsi tu..voda nejde..no hroza..

jankando
1. čer 2008

no vlastne..jeej, dnes je den deti..vsetkonajlepsie vam..sak sme predsa len este stale deti a dozivotne budemem deti nasich rodicov 😀
no my tu sice mame makizu , ale kvoli pocasiu nie je dobry signal..takze nic z toho.. 😠

vikulik
1. čer 2008

ahoj jan...veru aj vam vsetko najlepsie ku dnu deti... 😉 no tak to mam aj ja nervy ked nam tak z nicoho nic vypnu vodu.No tak som rada ze si mala hranolceky,ja som dnes mala reznik mnaam...No a teraz by sa tu zisiel jeden dazd,lebo je velmi horuuuco. 😉

jankando
1. čer 2008

no som pocula, ze mate horucavu tam,...tu prsi a prsi.. 😠
nejak mi nie je dobre..uz aby prisiel domov priatel...mozno sa nejak rozveselime.. 😎
takto samej mi tak smutno...a cele dni len v posteli som, cakam az pride..no a on supne sa hned do postele , bo unaveny z prace.. ☹ ma to nebavi..to pocasie na mna dolieha.. 😖

vikulik
1. čer 2008

jooj,tak mi je to luto.ze si sama,aj moj chodi kazdy den do prace,ale aspon som s mamkou doma..Takze sa to ani neda porovnat..No a ako ze sa zle citis?Boli ta nieco?alebo je ti blbo od zaludka?

jankando
1. čer 2008

cau vikus..no moj tiez chodi kazdy den ...a mne obacas tak smutno pride..vies, ..no ale zvladam..ja nejak potrebujem spolocnost a dlhe sedenie doma a ese samej mi neprospieva..
bolo mi spatne, lebo som nic nepapala..nejak som to necitila..ale prislo mi zlticko, skocili sme do obchodilku, napapali sme sa, popratali izbicku osprchovali a ted lenosime v postielke..tak fasa..pocasie stale rovnake..hlavne, ze vodu uz ide.. 😉viki..mamku ti doma zavidim.i ja by som chcela..moja pride na dovcu tu ked porodim a pak v novebri az skoci v praci pride na 5 mesiacikov..to sa ja napapam..konecne dobre a chutne jedlo...varene..a pomoze mi s miminkom..taaak sa veelmi tesim na nu. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru