Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

xena22
24. čer 2008

Jej babulky,najdu sa tu nejake cerstvo tehotne velrybky??? 😀 Dufam,ze budem mat nejake spolubojovnice na toto priberacie obdobie,lebo ja uz priberat nemusim,ja som pribrala v predstihu 😀 Neviem neviem ako dopadnem o 7 mesiacov,zatial som nepribrala v tehu nic,ale ako sa poznam kilecka nenechaju na seba dlho cakat 😀

vikulik
24. čer 2008

Ahoj Jan...tak mame sa ok,len ta hlava.No ale co uz...Maly robka to iste ako tvoj,sali sa s Ronym nie vzdy sa mu ukaze... 😉

Ahoj xena...vitaj,neboj spolubojovnice..budu,pridaj sa k nam...Mame sice viac tyzdnou,ale nevadi...Nestresuj sa lebo mozno vobec vela nepriberies...a ak hej tak nevadi,najdolezitejsie je zdravie nasich anjelikou..Potom budeme zhadzovat... 😅

jankando
24. čer 2008

Viki..no mame my ale deticky,.co.. 😀
xena....kukam, ze uz 2 deticky mas..ja osm tiez pribrala v predstihu a pocas tehu som zatila len 4-5-6 kil nabrala..tak zatial je to vraj fajn, mi lekarka hovorila..vraj velmi dobre.. 😉 no ale 9 tt pred sebou mam..tak to est emozem kopec pribrat.. 😠

xena22
25. čer 2008

Jankando,chcela som ta utesit,ze to uz nepriberies,ale ja som najviac priberala na konci,ale ty mas vyhodu,ze je leto,tak snad ti nebude chutit...sice pozeram,ze si v UK tam asi horucavy nemas,ale tak ked si to takto krasne dobojovala az sem s 5timi kilami,tak to klobuk dole,ja som si tiez dala limit 5-6kg,ale trosku som tajne dufala,ze nejake kilko dam zo zaciatku dole,ale kedze ma nevolnosti obisli,asi z toho nic nebude 😀

vikulik
25. čer 2008

Ahoj Jan...tak ako? ja som dnes bola na krv na endokrinologii,som zvedava ako to dopadlo..ci sa mi tie hormoniky stitky dali kus dokopy...A vy? ako?
Moja, piatok sa blizi a na 17.30 som objednana na ten 4D ultrazvuk...tak som trochu nervozna, ale sa aj tesim...
😉

jankando
25. čer 2008

ahoj vikki..
tak ty mas stastie..ja tak chcela ten utz a tu v nasom meste ho nerobia.. ☹ trak mame len normalny, obycajny...ale nevadi. 😉 len sa tes...nemas byt preco nervozna..ved uvidis babco svoje pekne..ako pekne lebedi v tvojom brusku...
my sa mame fajn..vcera som take cudne bolesti mala..jak pred menstruaciou..no myslela som ,ze to asi keby som nebola tehu, tak asi by som mala ted..ze to ten cas..vies..som vecer pisala kamoske a ona, ze to poslovia..no teeeda..tak som sa kus zlakla..a pytala sa ma , ci mi tvdne brucho...no jasne, ze mi tvrdne..sem tam..a vcera som tiez spozorovala..no inak hlavne ked chodim vela..pani..tak dufam, ze to fakt len poslovia..rano som to mala tiez, ale ted je to fuc..zatial.. 😉
co inak vy ako?

vikulik
25. čer 2008

Ahoj Jan... tak len davaj pozor na seba..no a nepojdes sa radsej ukazat dr.?vies pre istotu...ja tiez mam take bolesti vzdy keby som mala dostat menzes za inych okolnosti...a trva to tak dva dni..ale nie v takej intenzite...No inac,je nam teplo...vymenila by som vase pocasicko za nase...No kazdu chvilu ma prist Rony z prace..tak sa tesim uz mi sibe samej doma..tolko...

jankando
25. čer 2008

Viki..nie, nebudem prehanat, ..nejdem k lekarovi,.sak ti uz musia mat zo mna dost.. 😀
ono to nie je az tka velka bolest..normal..jak na menstruaciu..to zvladam..len fakt dufam, ze to len poslovia..by ma piclo ist ted rodit.. 😠
ee...my pockame az do 9 mesiaca.. 😉

vikulik
25. čer 2008

Ahoj Jan...no,ja viem,ze nechces ist s kazdou malickostou...ale,vies,co ked prave to nieje malickost..napr.
No ale ked hovoris,ze to vies zvladnut..,tak mozno to je len..nacvik 😀
No a inak,co nove?

dnada
25. čer 2008

maxkatka ,musím říct že si mě docela rozesmála 😀 (nic ve zlém) napsala sem příspěvek do témata Plnoštíhlá v těhotenství... zkus si to přečíst,myslím že Ti to optimizmus jen přidá,i když Ty ho máš v sobě hodně,což je fajn 😉

dnada
25. čer 2008

ještě sem zapoměla dodat pro všechny,nejste spokojené s lékařem ,ZMĚŇTE HO !!! opravdu není nic lepšího 😵

luc.ija
25. čer 2008

Musím se k vám přidat.Na začátku těhu jsem měla nějakých 84kilo při výšce 173cm.No a teď jsem v 38 týdnu a mám sladkých 107kilo.Což je nějakých 23 kilo navíc.Žádné problémy jsem vůbec neměla,cítím se skvěle a díkybohu jsem i natrefila hned na poprvé na doktora,se kterým jsem spokojená. 🙂

stejzi
25. čer 2008

Nazdár holky, přidám se k vám. Jsem taky plnoštíhla. Moje doktorka mi vyhovuje. Na začátku těhu mi akorát řekla, že se mám trošku hlídat. Hlavně nejíst moc sladkého. Jsem v 19 tt. a mám 0,5 kg navíc. Tak věřím, že budu nabírat jen po troškách.

xena22
25. čer 2008

Stejzi to je super,dodavas mi nadej 😀 Takto nejako si to aj ja predstavujem,aj drzis dietu,alebo len zdravu stravu a ziadne somarinky??? Ked ja obcas neodolam,ale zatial sa drzim na svojej vahe,no ved 7tt ani nie je dovod na priberanie 😀

luc.ija nic si z kil nerob,prvorodickam to ide lahsie dolu,ale na mna co sa nalepi,to uz bude na furt 😀 A ty to uz mas za par,ale ja cele tehu pred sebou 😒

Som rada,ze nie som s tymto problemom sama,mohli by sme sa obcas podporit a snad to donosime aj bez +30kg 😀

eweny
25. čer 2008

ahojte babule,
tak ja sa tiez kludne mozem pridat, pretoze patrim k vacsim zienkam..mala som zo zaciatku tak trosku problem s doktorkou, ale v poslednej dobe sa to snad nejak upravilo, aj keby som ju chcela zmenit, nemam z coho vyberat, bo dalsie dve doktorky co su v meste nie su onic lepsie, tato je fajn odbornik, len ten pristup k pacientke ma divny..mozno je to aj tym, ze som zatial pribrala len 2 kila a to som v 28tt, ale to si teda musim davat pozor, ziadne prezieranie, ktore by praveze patrilo k tehotenstu..snad sa mi tak bude darit aj dalej..

no hadam sa nebudeme stresovat 🙂 vela uspechov zelam..

jankando
25. čer 2008

Cauce babule..
Viki.....no to tak..riaden nacvik..ale uz je dobre..vsetko v pohode..cakam mangilka a dam sprchu a ideme hajat..priprava na zajtrajsok..ideme obkuknut jeden bytik... 😉 ink kukni mi do alba.,.som pridala nove foto...ak ho nevymazu..
xena..ja nejem ziadne tie blbostiky zdrave..vsetko skor nezdrave a pribrala som doteraz 4-5-6 kil....a lekarka, ze to super je.. 😉

vikulik
26. čer 2008

Ahoj Jan...tak som rada,ze je vsetko super... 😉 Prajem,aby ste nasli nejaky super bytik...No a co sa toho priberania tyka..sa mi zda,ze ked som papala zdravsie a s veeelkym pozor...tak som lahsie pribrala..ako teraz co si dam so vsetkeho a nejak sa to pekne drzi.To boli vtedy asi nervy,ze nepapaj to,alebo to..a teraz pohodicka..
A vitam vsetky babulky... 😉

jankando
26. čer 2008

Ahoj Viki..
no asi tak..ja sa nejka nekontroluje ,papam co mamte , co mi chuti a ide to..
joooj, dnes som maximalne unavena...take behacky a taaak sme dnes zmokli..obkukli sme dnes 2 domy a nakoniec ten, co sme mali ist, tak nam zavolali, ze uz ho niekto vzal.. 😖 no a tie 2 co sme obkukkli..tak jeden bol v zlom stave a druhy obrovsky..5 spalni..no nam tolko veeela netreba.. 😉
takze ostava nam hladat dalej..
no ale som rada, leb okonecne po dlhom case som si poslala konecne formu na porodne, na matersku a na zlavy na zeleninku a mliecko. 😉 kym sme dosli domov, tak zacal futbal , no tak som johnovi dala papat a ja sa osprchla a ted len tak lebedim..
inak..moje babco..vcera som sa v noci riadne nasmiala..teda neviem co o moje babco vyvadzalo ale bolo to raidne smiesne.. 😀 normalne som az pocula ako sa otaca..tak ako keby voda vo mne vlnila...a babco tak silno ani nie ze kopalo ale vrtelo sa, ze som vseetko citila..zlaticko moje..uz ma malo miesta vo mne.. 😀 a dnes chudacik..tooolko som sa ja ochodila, a ono strajkovalo..ono to nema nejak rado ked chodim..vkuse mi stvrdne brusko ked chodim.ale potom sa akoze da no normalu..ale ja uz presne viem, ze ked pochodim chvilinku, tak mi stvrdne brusko..
a vy ako dnes? co vase bambulo? 😵

vikulik
27. čer 2008

Ahoj Jan... tak teraz musis viac oddychovat..nie velke prechadzky,ale male...Takze zlatinko ma uz malo miesta?no zlaty sa vrtel...Juuj,bambulko,zlate...
No a samozrejme ze 5 spalni vam netreba,ved to treba platit,a starat sa o taky dom...juuj,to by bolo..No a ten co vam volali?ked ste ho mali brat vy,preco ho zobral niekto iny? Ste neboli dohodnuty nech vam ho podrzia?
No a inac mame dnes velky den..tak dam vecer vediet..dufam,ze to bude ok...

jankando
27. čer 2008

Ahoj Viki.
nie neboli sme dohodni , nech nam ho podrzia, lebo to sme najprv chceli vidiet v akom stave je vies..nemohli sme povedat hned a pak ak by bol nepekny tak by sme ho nevzali..dpobre tak , mne sa i tak velmi nepacill 😀
budem cakat, co napise ako po tom usg.. 😉

vikulik
28. čer 2008

Ahoj Jan...tak usg..nam potvrdilo dievcatko..som veeelmi stastna...Aky mate dnes dnik?

jankando
28. čer 2008

Ahoj VIk...
no ja som este len teraz vstala..hanba mi...ale bola som hore i rano o piatej, ked john vstaval do prace...a bracho mi robil rano o piatej karfiol smazeny..mnaaam a ja rano o piatej jedla..chapes? tak to sa mi este nestalo.. 😀 mnam, ale bol dobry.. 😝
no to budete mat dievcatko..uz si ja vobec neverim, ze nas caka chlapcek..bo to i vy ste take pocity mali, ze a aha ake prekkvapkanie.. 😵 😵
no ale kazdopadne gratulujem k dievcatku..tak si ho uzijes ty ..nakupy, make up a tak.. 😀 😀 i moja segra chce, aby sme mali dievcatko, aby si ho uzila tak na dievcenske veci... 😀
no idem kuknut ci si pridala fotecky uz. 😉

jankando
28. čer 2008

uz i fotecky si pridala..jeej....tak sa tesim spolu s vami 😵 😵

vikulik
28. čer 2008

Ahoj Jan...je to naozaj veeelka radost,ved uvidis ako tebe oznamia,ze cakas dievcatko a ty si v tom,ze chlapcek a zrazu to prekvapko..V podstate mi bolo jedno,ale ten prijemny sok... 😉 no mozno ho zazijes aj ty...a inak ako? 😉

jankando
28. čer 2008

no mozno...ja to ale az pri porode.. 😀
inak dobre, akurat tu chrapka moje zlte vedla mna..bo unaveny z prace prisiel...tak len tak potichucky som tu
a vy?

vikulik
28. čer 2008

Ahoj...tak to je sranda,aj vedla mna chrapka drahy...tak mame rovnake dni.. 😝 Necham ho pohajat,ale vecer musime ist von...na prechadzku

jankando
28. čer 2008

my nie..lebo brcho zacal upratovat, tak az vstane moje zlaticko tak mu dopomoze..no a sice planovali dnes kino, le mne sa velmi nechce...zase nemam zehlene vlasy.. 😠

vikulik
28. čer 2008

jaaaj,no ale tak si vyzehli..ci sa ti nechce?
Do kina by som aj zasla,naozaj som tam uz dlho nbola.Naposledy minuly rok na Harryho Pottera 😉

jankando
28. čer 2008

mne sa nechce..a to ale planovali kino rano ...uz na to asi i zabudli..vswtci su tu naveni...bracho po nocnej a john po rannej..tak asi nic z toho...
my do kina chodime dost casto oproti tomu, co som chodila ked som bola na slovaci..

vikulik
28. čer 2008

tak ak su unaveny,tak nech oddychuju,urcite maju dost..
No a my sme boli v kine asi 3krat... 😅 ale mame ine zabavky....... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru