Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
5. kvě 2008

aj ja mma, vcera to zacalo, malou vymenou nazorom, medzi monu a mojim,,,no snad to prejde ale deno nicom, akurat, ze mame dobre pocasie.. 😠
no nic, len pokoj, nesil sa..vsetko bude oki.. 😉

jankando
5. kvě 2008

hanulik..no to som tiez velmi nepocula o potrate, ale snad mozne riziko je , ak ho zacnes pit skor nez pred ukoncenim 36 tt..ja som kupovala tu v obchode ten cajik a predavacka na mna vyskocila,ze ci viem odkedy mozem pit take nieco a ja som ju upokojila, ze viem, ze od ukonceneho 36 tt..tak tak

vikulik
5. kvě 2008

No a dalsi dnik mame za sebou... 🙂 Dufam,ze ten zajtrajsi bude lepsi...Mimochodom,tu sa rozprsalo...Tak prajem bruuu nockuuu. 😉

jankando
5. kvě 2008

aj tebe, ja akurat zistila zvlstnu, pre mna, hroznu vec,.,ocakvala som to neskor, no prislo to ted..
ale tebe prajem tiez dobru nocku

vikulik
6. kvě 2008

jankando ahoj,boooze co si zistila?aku hroznu vec?co si ocakavala neskor...?co prislo teraz,?vystrasilasi ma.. 😲 co sa stalo?

jankando
6. kvě 2008

nolen ,ze sa mi asi mliecko vytvara .. 😉 vcera mi vytiekol taky maz....to je vraj normalka, len som to cakala neskor.. 😠

vikulik
6. kvě 2008

aha?to je ok,uz som sa upokojila...Asi to nieje az tak skoro,ved svagrina to mala koncom stvrteho...a inac ako aky mas dnik? 🙂

hanulik
6. kvě 2008

Jani, neblázni, mě se mlezivo začalo dělat asi ve 20tt, občas se mi objeví nějaký ten flek na košili, ale jinak dobrý, nezesiluje to, tak mi to nijak nevadí. Jen mě po tom strašně začaly bolet prsa a to už nepřešlo.

madi
6. kvě 2008

caute tehulky - na predoslej strane ste spominali ten "malinik" - po slovensky je to Ostruzina malinova.... teda caj z ostruziny..... a hej, pije sa az od 36 tt - myslim ze ten cajik tu ma svoju vlastnu temu niekde... 😉

len tolko som chcela na rychlo...
pekny den a babatka nech pekne rastuu

oraia
6. kvě 2008

....mne sa mledzivo este nerobi je to problem? ....som uz v 27tt

adusha
6. kvě 2008

AHojte,
aj ja patrim do tejto temy, ale zatial som neprispela 😉 Zhrniem to - som v 36 tt a doteraz som pribrala 22 kg 😕
No, ale nejako to momentalne neriesim, snad sa to po porode nejako spravi 😉

Oraia,
ja som v 36 tt a zatial sa mi ziadne mledzivo netvori - semtam najdem na jednej bradavke uuuplne mini zlte ciastocky - ale pevne, ziadna tekutina...A druha bradavka je uplne kludna, zatial nic, tieto ciastocky som na nej objavila mozno dvakrat....Placenta produkuje hormon, ktory brani tvorbe mlieka v tehu...tvorba mlieka sa zacne naozaj a naplno az po porode placenty. Takze sa neboj, ja sa tiez nestrachujem a dufam, ze sa to po porode pekne rozbehne. Prsia sa nalievaju mliekom priemerne az na 3-4 den 😉

vikulik
6. kvě 2008

ahojte baby,nebojte sa budeme mat tolko mliecka,ze az...len klud 😉 je to asi individualne,niekto ma mledzivo skor,niekto neskor...

oraia
6. kvě 2008

adusha ...juj ti zavidim, ze to neriesis ..ja uz mam teraz 18 kilo na sebe a neviem odkial...lebo nemam ani abnormalne chute a tym padom ani nejem vela...uz aj leka ma sprdol... 😕 a ja neviem co s tym.... mala som 56kg na zaciatku a teraz toklo vela naraz na sebe...a to nevravim ako ma vsetko z tej vahy boli....asi to je to najhorsie

adusha
6. kvě 2008

Oraia,
snazim sa to neriesit, nechcem sa zbytocne stresovat, ved co uz teraz s tym narobim? Teraz tazko mozem zacat drzat dietu a cvicit...uz nech je ako je, len nech sa maly narodi zdravy. Dufam, ze v porodnici necham aspon 10 kg 😉 A tiez nemozem povedat ze sa napchavam a prejadam...sama neviem odkial sa tie kila vzali, ale co uz...teraz sa sustredujem na ine veci, toto budem riesit neskor 😉 Ale popravde, desim sa leta, lwebo neviem co budem nosit...nic co mam v skrini mi nie je dobre, vsetko mi je male ☹

majula009
6. kvě 2008

oraiia, ja mam ten isty problem moja, ten isty.....Just sa idem odvazit....

jankando
6. kvě 2008

caute babky
vikulik....no ja dnes pekny dnicek, bola som na nakupe jedla, robim si ted zemiakovy salat a kupila som si uz urobemne nieco na sposob nasich kuracich reznov.. 😝 😉 tak dufam, ze mi vyjde salat napapame sa....moj priatel uricte papat s nami nebude, lebo on nejako nase jedla nemusi.. 😉 cest vynimkam.. 😉
inak baby, no ja som nepribrala este nic..a to som v 23 tt.....schudla som tri kila a stale su dole, este neprisli spat...tak som rada, ale zase sa vravi, ze chuducke baby mozu pribrat viac, tie pri sebe vraj zvacsa doberu len par kil...cca 8-9 kil...tak dufam, ze i ja tak dopadnem a ze 4 kila necham v nemocke+placenta a nejak kojienim a behanim okolo baba dam dole i tie zvysne..no uvidime, len nerozpravam dopredu, lebo priberime este do konca tehu aj zo 20 killl.. 😒 😠 😖
a co sa tyka toho mledziva..toho sa nebojte... 😉 niekomu pride skor, niekomu az neskor, mne zatial len z jedneho prsnika..no ale ziadna slavo to nie je.. 😠 mamca mi spominala, ze ona az po porode,a kamoska druha zase ze ona to mala od 4 mesiaca..tak to zavisi od cloveka, tela a tak...nie je to urcene.. 😉 mam tiez kamosku, co kadu chilu ma rodit a ziadne mleddzivo..to pride porodom.. 😉

pascalka
6. kvě 2008

Janka nechcem Ti brat iluzie o tom,že kojenim schudneš ,ale ja som už pribrala 4kg a to mi 4kg zostali po pôrode ☹ .Takže 8kg plus... Ja mam tiež nadvahu a počas tehotenstva som pribrala 14kg,ale až od 22tt som začala priberat 😉 . Budeš chudnut ked prestaneš kojit, už sa na to tešim bo si nemam čo obliect 😠 . Všetkym Vam držim palce,aby ste si tehulkovanie vychutnali do konca 😉

vikulik
6. kvě 2008

jankando si dobra,dobre sa drzis s tou vahou,ja som do 18tt pribrala4kg,myslim,ze to nieje az tak vela...no ale dnes som sa postavila na vahu a mam 1kg dole...Nechuti mi papat..aj som hladna,ale ked zacnem jest tak ma zacne napinat.Jedine z coho ma nenapina su jogurty,pomarance a banany...Niekto kojenim velmi chudne,ale niekto pribera...ale schudne potom..Ale budeme dobre...len nech sme zdrave...

oraia
6. kvě 2008

majula009 .... fuuuuhaaaaa..to je odvaha, klobuk dole...ze vraj "idem sa odvazit" ...no mna na vahu ma problem dostat aj lekar 😀 ..sama od seba ani naaaahodou.... 😎

jankando
6. kvě 2008

pascalka...no vela zien vravi zas opak, ale to je indi -vindi...u kazdej z nas...ja sa snazim verit, ze schudnem... 😉 😠
vikulik,..no ti nezavidim..ja do 4 mesiaca male skor nechute ako chute, vkuse blinky, radsej som ani vela nejedla a to palenie zahy ma zabijalo, to i doteraz , ale vtedy som ani chut voooobec na sladke nemala, coz je cudne, lebo ja sladke zboznujem...no schudla som 3 kila a uz papkam asi mesiac veeeelmi veeela a dobre, aj sladke, az sa bojim aby som cukrovku nemala 😠 a stale mam tie tri kila dole... 😉 tak zatila, ale oni pojdu hore...to viem.. 😉
tak tak, len nech sme zdrave a nase mimiska nech su zdravucke.. 😵 😵

vikulik
7. kvě 2008

jankando ahoj....ako si sa vyspinkala?ja celkom dobre... 🙂 len som sa v noci zobudila na divnu bolest...podobne ako by som mala kazdu chvilu dostat menzes a k tomu take silne pichanie...no dufam,ze to nevadi...Teraz je uz dobre... 😉 Mne uplne staci pomarenc,banan a jogurt...Masko nemozem ani citit...Len varim pre priatela a uz ma napina...a musim pit len cistu vodu...

oraia
7. kvě 2008

vikulik.... este ti byva spatne? ...mne bolo do 15tt tak spatne ze som myslela ze som nie tehotna ale nejako tazko chora :o) ...a potom vsetko naraz prestalo...chvaaaala bohu... 😀

vikulik
7. kvě 2008

ahoj oraia,prave ze mne ani az tak spatne do 16tt nebyvalo...ale teraz to je zvlastne...nemozem nic spapat,okrem hore uvedeneho...Asi to este len pride,prave teraz.... 😉

horallka
7. kvě 2008

Čaute baby,
no, myslela som si, že som sa už s váhou zastavila, ale za posledný mesiac sú to už ďalšie plus dve kilá.Doteraz som teda pribrala 20 kíl- ako ešte nikdy predtým. Pri mojej výške 158 cm- úctyhodný výkon mať zrazu 77kg.Myslíte, že to ešte porastie?

karot
7. kvě 2008

Já v těhu přibrala 22kg a do půlroka jsem sama od sebe dostala dolů 25g.
Taky jsem měla při každé návštěvě blbý pocit z toho,že mi opět náváží o nějaké kg víc,ale naštěstí setřička nic neříkala. 😅
Pro svůj dobrý pocit jsem chodila na kontroly s prázdným žaludkem a naobědvala jsem se až po návratu domů. 😀

pipinka82
7. kvě 2008

ahojte baby no ja som doteraz pribrala 11kg hrôza 🙂 a doki mi včera povedal že je to dost ale nechápal že kde tých 11kg mám lebo že to neni namne moc vydiet ale že bruško mám velké dúfam že to už nepojde moc smerom hore lebo už teraz sa cítim ako velryba xixixix 🙂

majula009
7. kvě 2008

No baby, ja som pred otehotnenim vazila si 58 kg, mozno 60 kg, ale tomu moc neverim, a teraz stojim na vahe a ze 80 kg....haaaaaaa to je megero....okrem toho ze povodne gate natiahnem tak po stehna a som ako slon teda citim sa ako slon tak to vraj az tak na mne vidiet nieje, ale ja ked sa vidim v zrkadle tak mi je zle...ale nemozem nejest, teraz som bola hladna, zjedla som ovocny salat, myslite ze mi to pomohlo? Este vacsi hlad mam....takze nech robim co robim vaha ide stale hore pomaly, kilecko po kilecku tak som zvedava co bude za mesiac....preto sa netrápte, na mna tiez vzdy lekar v poradni vzdy pozera...že to co ma byt...a sestricka sa len usmieva, ale bohuzial..nezastavim to nijako...ved to hadam zhodime, no ne????Utesujem sa ze to uz tak dlho trvat nebude, jedine co ma trapi, je ta celka na zadku co som v zivote nemala, a od druheho mesiaca sa mi pekne vytvarovala......hm.....fnuk

pipinka82
7. kvě 2008

no tak aj ja mám celku na zadku je nič moc ale na nohách no stehnách sloních sa už ukazuje no bude čo robit po pôrode ufffff 😝 ale hádam to pojde dole 🙂

vikulik
7. kvě 2008

najdolezitejsie je zdravie nasich bambulatok,takze si teraz tu vahu neberme prilis k srdcu...Chudnut budeme potom...

pipinka82
7. kvě 2008

však ano zniečoho musia žit v brušku xixi 🙂 a ked prídu na svet môžme na sebe maknút 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru