Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

vikulik
12. kvě 2008

ahojte,jankando a babule... dnes som bola na poradni,no a urobili mi aj ultrazvuk...Mala som ist az 21.5 ale skocil na mna velky havo,dost som sa zlakla,tak mi urobili dnes a bolo to krasne.... 🙂 srdiecko bilo krasne,takze sa chvalabohu nic nastalo... 🙂

jankando
12. kvě 2008

ahoj viki.....no davaj na seba pozooor.....a som rada aj za teba, presne viem aky toje pocit ked si tam na utz a vidis to busenie srdiecka..to je taky kraaasny pocit...

jankando
12. kvě 2008

dili..tak tak..my teraz hoci s kilami navyse, musime byt stastne a spokjne a nie stresovat sa..ved to babo to citi ak matka je nie v pohode...takze vsetkym vam....uzivajte si...po porode budeme zhadzovat. 😉 😝

mien
12. kvě 2008

ahojte nič si z toho nerobte ja už mám plus 23 kg

vikulik
12. kvě 2008

jankando...tak si mala pekny vikendik... 🙂 pocasicko vyslo...Naozaj vsetko babatko citi..No a sami uvidite ako pekne zhodime,az bude cas ...a ked nie tak nevadi. 😲

jankando
12. kvě 2008

viki..presne ako pises, ak nie tak nevadi, no budem sa snazit..a ak mam uz byt taka, tak ostanem, i ked nie spokojna.. 😠
no pocasicko nam zatial vychadza takze super..uz druhy den sa clupkam v bazeniku na terase..fasa... 😎
a co ty?

vikulik
12. kvě 2008

jaaj,ako fajne ti je,tak si to uzi... 🙂 Ja sa mam celkom ok...zatial,dufam,ze aj nadalej to tak ostane...dnes tu prsalo bola burka,inac celkom dobre pocasie,este nie su horucavy,chvalabohu... 🙂

jankando
12. kvě 2008

vazne tam prsalo? no ja dufam, ze zajtra nebude, lebo sa chcem opalit.. 😠 vcera sme chvilu pobudli vonku a vecer pri sprche som si vsimla, ze ma trolilinku chytilo podla ramienkov na plavkach...takze to treba dokoncit, dnes som este nekontrolovala, lebo tu uz skoro po tme sedim a snazimsa potichu tukat do pc, lebo priatel zahajal jak divy, vraj sa dnes naplaval,..chudinka moja..vkuse pod vodou badal.. 😀 😀

vikulik
13. kvě 2008

heej?trochu ta chytilo,to mas super...Mna vzdy chyta do ruzova,som bleda ako cmar 😅 no a z ruzova sa hned olupem...moja pokozka je uplne svetla,no ale nevadi,skoda ze ja nemozem byt vycapena na slniecku tak dlho.. ☹ No a u nas je ale dnes prekrasne pocasie,tak fajne,tak dufam ze to neprekazi dazd...

bora8
13. kvě 2008

vikulik prečo niekedy nazavítaš k nám k októbrovkám? sme tam dobrá partia báb 😉

vikulik
13. kvě 2008

ahoj bora8,dobre rada zavitam...

meleri
13. kvě 2008

tak by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo, jestli si našla nějakého hodného doktora!

Já se přiznám, že mě to tedkom taky čeká, a to v pátek..já po IVF otěhotněla, a můj doktor byl super, bohužel dělá jen ty IVF a pak už zbytku nerozumí, jak říkal, takže jsem se na jeho doporučení objednala k jinému, ale mám z toho celkem taky strach. Já sice při těle nejsem, ale za to jsem tady cizinka, a nevím, jak mě doktor přijme....mám zatím jen nepříjemné zkušenosti se zubařkou...

jankando
13. kvě 2008

cau viki..no dnes u nas nie je pocasicko sa na kupanie, ale ani zatial neprsi..tak o chvilu asi pojdem skontrolovat bazen ak nie je velka kosa vonku..inak som straasne co si unavnea, vkuse by som len spala a jedla.. 😠
nenormlanu chut mam na palacinky, ale nechce sa mi piect lebo domace su strasne mastne a i tak by som zvladla jednu, dve.. 😠

vikulik
13. kvě 2008

cauko,no ja som to s peknym pocasickom asi zahovorila...Fajna burka teraz prisla,ochladilo sa a zacalo tak hrmiet...Vies co tak kludne papaj a spinkaj,ked si to telo vyzaduje...S tymi palacinkami by som to teraz radsej neskusala,jednak nemozem,teraz mi take nechuti a jednak asi nemam nervy...

tete
13. kvě 2008

ahojcek babenky ani ja som nie mala zena , akurat vcera som bola na gynde, a doki uplne v pohode, vobec nemal narazky 🙂 bol uplne zlaty

jankando
13. kvě 2008

no..ja rozmyslam, ale uz ani nemam k comu, akurat som nasla dzem splesnety a do obdchodu sa mi veru nechce... 😖
rak dnes asi hodim upratovaci den, i ked si stale odbehnem ku pc..lebo nevladzem v kuse..nechcem silit brusko, bo pobolieva od vikendu, asi som presilila tymi prechadzakami..vcera som bola u lekarky, kvoli tomu, ze mam vysoky bmi...takze mi poradila vcelku len ze zdravo jest (co je asi nemozne v tehu a pre mna) a prechadzky 3x do tyzdna po 30 minut...no ja vobec skoro nechodila na prechaezky, ale tento vikend som asi prechodila za tych 6 mesiacov co som tehu.. 😀 taak ma nohy boleli a brusko....no ale taaak sa mi ted nechce pratat, alemusim , bo to hroza.. 😠

jankando
13. kvě 2008

tete...ahoj, no ja som tiez ziadne narazky nepocula od lekarov, len ze mam vysoke bmi tak som musela ist k lekarke, kde mi povedala to, co viem a citam v casakoch a i tak to nerobim.. 😠 😝 no akurat spominala, ze som este v poho, ale ze ono priberiem viac a aby neboli problemy, no nie ani problemy, ale ze sa potom tazsie vraj pocuvaju ozveny babovho srdiecka..ked mas vela tuku..no a tiez o anesteze...vies, vacsia zena potrebuje vacsiu davku zrejme.. 😠 tak len toto..

oraia
13. kvě 2008

no vidite baby, ja mam 77kg teraz a doki ma vzdy v poradni riadne sprdne ...a este k tomu aj mama cez vikend ked som bola u nej 😠 ...

mien
13. kvě 2008

oraira a akú máš výšku ja mám tiež 77 kg

tekvica
13. kvě 2008

no ja tych lekarov niekedy aj chapem, pretoze oni si uvedomuju, ake problemy su spojene s tolkymi kilami naviac. ale samozrejme, da sa to povedat aj citlivo, tu sa ukaze, ktory je ako empaticky. sme citlive na vahu uz tym, ze sme zeny, nieto este v tehotenstve.

len neikedy by sa zeny naozaj mohli trocha krotit a byt uvedomelejsie pri tom, co daju do ust. je to jedna z najdolezitejsich veci, ktore pre dieta mozem urobit teraz, ked je v bruchu. ked pocijem vetu- daj si, ved si tehotna a predo mnou zakusky a vselijake rezne, fastfoodove veci a pod., tak sa mi nozik otvara vo vrecku.
a vyhovorky, ze po porode to pojde dole tiez nie vzdy obstoja,u jednej to ide dole samo, u inej nie...

jankando
13. kvě 2008

tekvica, mas pravdu v oboch smeroch..ale to je na polemiku..niektore zeny su uz zzite s tym, ze su pri sebe..ja nou sice nie som , ale zase sa nhrajem ani na velku hrdinku, pretoze neviem a priznavam neviem dat kila dole.. 😠
a nevyhovaram sa , ze dam kila po porode dole, budem sa snazit,.a ci to vyjde,..to vam napisem tak o rok.. 😀 😎

oraia
13. kvě 2008

mien...mam 170... ale pred teho som mala 56kg tak sa to dokimu zda strasne vela ..no vlastne aj mne, nie som na taku vahu zvyknuta...s prvym babom som rodila 72kilova teraz mam este cca 2mesiace tak budem ako vzducholod :o)

vikulik
13. kvě 2008

no nemozme byt vsetky krasne stihle...niekedy to nedovoluju geny,rozne choroby a podobne...a ani sa vobec nemusime prezierat...

gabka32
13. kvě 2008

ahoj holky můžu se přidat?
taky patřím k prostorově velkorysým 🙂 před těhu jsem měla 89 a ted mám 92,5 a to jsem v 35.týdnu takže v poho 🙂 malá roste jak má, prostě si bere ze zásob. a doktorka neměla žádnou poznámku jen na dia, mám těhot.cukrovku mi dala dietku a at moc nepřibírám ale zatím je spokojená

pipinka82
13. kvě 2008

Oraia - to máš asi preklep že 170 xixixi 🙂 ale ináč je to v norme aj ja som mala pred tehu 62kg a teraz mám 71kg ale už sa cítim ako nemotorná hrošica no hrôza 🙂 a ešte niesom na konci takže rátam ešte s kilečkami nahor 🙂 dúfam že aj dole to pôjde takýmto tempom ako hore xixixi 🙂 naštastie my cukrovku nemáme a dúfam že ani nebude 🙂

dobrú noc 🙂

oraia
14. kvě 2008

pipinka 82...170to boli cm, niekto sa ma pytal ze kolko meriam pri takej vahe 😀

vikulik
14. kvě 2008

ahoooj,jankando.ako? aky mas dnes dnik?

mywiel
14. kvě 2008

Ja mam 166cm, pred tehu 74,5kg a teraz 80kg, v prvom trimestri som schudla na 71kg.

jankando
14. kvě 2008

ahoj viki....dobre, dnes sme ranne vtacata...a pracujeme usilovne...povesali sme pradlo a zehlili, ted sme dopapali a idem dat trochu restu , lebo sme uz unaveni.. 😀 tak sme sa nazehlili... 😀 co vy -ty a babo?

vikulik
14. kvě 2008

ahoooj,no tak dnes sme trosku dlhsie spinkali,ale co je dolezite,uz som papala rozky syrik,a nieje mi spatne,tak sa tesim. 😉 Uz to asi skoncilo,tie jogurty a banany... 🙂 No a dnes budem trochu pratat skrinu,mam tam kopu veci co uz nenosim...A inac babo sa v brusku vcera tak prevalovalo take to bolo zlatucke....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru