Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

jankando
26. dub 2008

vikulik..
no drzime palceky....ja som si ten vyvojovy test..to asi myslis ten tripple test tiez davala doma na sr , kedze som akurat bola doma, robit a chvalabozku mi vysiel v poriadku..i ked to este nic nevylucuje, ale i tak som rada....tu mi moja sestricka brala krv a vraj ak bynieco zle, tak ma zavola a nic...nevolala, takze chvalabozku vsetko ok...no a v 26tt ma caka glukozvy test..tak som zvedava,ze ako dopadneme..ale netreba sa stresovat...sam lekar na sr mi hovoril , ze si netreba rozne blbosti namyslat..este aby si to neprivolala..a pravdu ma..lebo vela zavisi i od tvojho podvedomia..sugeracie..takze pohoduj..vsetko bude oki.. 😉 ....no ale je pravda, ze mam vysoky tlak..a to bude najskor mojou nadvahou, ale i ten som mala i pred tehu...

vikulik
27. dub 2008

Jankando,dakujem upokojila si ma,nebudem sa stresovat,ani na nic zle mysliet.Vsetko bude ok:len vies ako to je:kazda buduca maminka chce len to naj...Ten tlak mam aj ja no aj busenie srdiecka,no ale ZVLADNEME TO ... 🙂

jankando
27. dub 2008

vikulik...busenie srdiecka mam aj ja..ja so minule skoncila v nemocke- na pohotovosti..ale nevedeli preco som mala nenormalnu bolest v hrudi...no a mala som velmi nizky tlak... ☹ ,ale pichlimi morfin a vsetko preslo, babatkovo srdiecko bilo v poriadku a moje nakoniec tiez..po chvilkovom pozorovani ma pustili domov,,,no nevedeli z coho som to mala..ked som tak potom rozmylala, ze co som za cely den robila, tak mi dopalilo..snad to bolo tym, ze som si kocka cuchala skvru od zajacika savom (coz tehu zienky by nemali velmi s chemikaliami robit, alebo ak tak v dobrom vetranom priestore) a dychala som to riadne dlho a na som asi 3 hodinky zehlila..zase vypary tepla..myslim, ze to snad na nass zaposobilo. ☹ 😖 ..a tak si davam uz obrovsky pozor (lebo mi hrozilo,ze stratim babo ☹ ),,ziadne savo a zehlim len po trochu..ked sa citim unavana ci ze he mi dost horko, tak hned prestavam,,,,a lekar mi len tolko poradil,ze teda som tehu amam chodit skoro spat, nie ponocovat... 😉 😉
no ale ako vravis...ZVLADNEME TO.... 😉

bianca
27. dub 2008

ahojte.Ja mam velku nadvahu a dr.mi nikdy nic nepovedal,az teraz na sone sa mu nedarilo cez pneumatiku poriadne zamerat babo tak hodil poznamocku,,ze cez moju brusnu stenu je to komplikovane,,ale nic viac 🙂
Ja som iba smutna ze som mimi poriadne nevidela

vikulik
27. dub 2008

To sa bianca stalo aj mne,prvy krat nebolo dobre vidno,koli pneumatike.Este ze nemal dr.pripomienky len sa tak pousmial... 😅

vikulik
27. dub 2008

jankando,boze moj davaj pozor na chemikalie,moja znama tiez majstrovala a nakoniec nespala celu noc a mala podobne problemy....Je to hnusny pocit,ked vyskoci ten tlak alebo hlavne pulz.Aj ja som sa zlakla velmi ked sa mi to prvy krat stalo,myslela som ze mam asi infarkt,alebo nieco take....No ale dr.mi vysvetlil ze srdiecko nieje chore porucha moze byt ina,alebo ziadna.No musime davat pozor.... 😵 ale u mna to je asi aj ta stitna zlaza.... 😖

jankando
27. dub 2008

vikulik..no este ja nic neviem o svojej stitke, ani nepoznam ake by mali by t priznaky, tak dufam, ze som v tomto v poriadku.. 😉

vikulik
27. dub 2008

jankando,ved prave to,ze som nemala ziadne priznaky,pri beznom vysetreni hormonu sa to ukazalo.No a vtedy som hovorila dr.ze sem tam aj pred tehu.som mala to busenie...Dr. povedala ze to je priznak..ale niekto ani netusi ze ma problem so stit.zlaz.Ak mas ok hodnoty,tak dufam,za by si stitku nemala mat...Ja som ju mala az o 3krat zvacsenu,teda ten hormon...Dobre ne? 😲

jankando
27. dub 2008

no neviem ake vysetrenia mi tu robili..nic mi zatial nebrali, len krv..tu je inak podla mojho nazoru starostlivost o tehu co sa tyka zdravotnictva nulova...takze neviem..radsej nad tym ani nepremyslam, aby som to neprivolala... 😉 😉 ..tak sme zatim oki..boli sme na utz v 20 tt a vraj mame vsetko v normale..tak sme stastni i ked nam neukazalo nase sidielko pohlavie... 😠 nevadi, hlavne nech je zdrave

vikulik
27. dub 2008

jankando,myslim ze by ti to ukazalo uz v zakladnom odbere na hormon,tak ako mne.Ani nepremyslaj,pretoze je vsetko ok.Som rada,ze je vsetko v normale a to ze neukazalo pohlavie,nevadi aspon bude prekvapko,ale iba ak vydrzis nevediet... 😅 No uz nech je zajtra,nech viem aj ja vysledky.A aj tebe sa zvykne snivat ze ides rodit? Ja som uz mala taky sen,zobudila som sa cela spotena,no viem ze som sa velmi bala.... 🙂

bianca
27. dub 2008

vikulik nakoniec drobca v pohode pomeral len fotka nebola nic moc lebo izolacia dobre izolovala 😉

jankando
27. dub 2008

vikulik..ja este nie, ale co zaciname vecicky kupovat tak sa mi s tym aj sniva, raz sa mi snivalo, ze som mala dva baba a priatelovi ked som vravela, tak si myslel, ze co ak budu dvojicky.. 😉 no nie su..len jeden plodik mame v sebe.. 😉
no ved ja nemozem vydrzat..a tu v gb len dvakrat sa chodi na utz... 😠 ..no a ja ted bola uz ten posledny x a uz nechcu robit.. 😠 ..este skusim so svojou sestrickou pokecat ci sa neda aspon nejaky sukromny.. 😠
neviem v akej farbe co kupit ...a ja chcem veeelmi vediet pohlavie.. 😝 ....no i tak si s ockom myslime, ze to bude chlapcek a tak aj nakupujeme..no snazime sa neutralne..ale.. 😝

vikulik
27. dub 2008

bianca nevadi ze ta fotka bola koli izolacii menej viditelna,urcite aj ta moja bude taka..nevadi...

bianca
27. dub 2008

vikulik no v Maji by pojdeme na velky ultrazvuk tak tam to snad bude lepsie

vikulik
27. dub 2008

jankando ja si hovorim,ze nechcem vediet pohlavie,ale viem ze ked budem na ultrazvuku tak to budem chciet vediet,poznam sa.Aj mi s ockom si myslime ze to bude chlapcek,ale hlavne to tak ja citim.nech je zdrave 🙂 ja by som kupovala pre chlapceka v zelenej farbe a pre dievcatko sa mi velmi paci ruzova,zlta....

vikulik
27. dub 2008

bianca aj mam ist 20.maja na ultrazvuk,uz sa veeeelmi tesim,ale aj bojim trochu,no aby bolo vsetko super... 😵

jankando
27. dub 2008

vikulik, bianca..verim, ze vsetko bude v poriadku a trochu vam aj zavidim, ze ste doma a tam vam toho urcite viac povedia ako tuna..tu mi povedali , ze vsetko je v normale a to vsetko... 😠 ...no v utorok idem za sovjou sestrickou, tak musime dat vaznu rec, lebo mne sa tu kopec praktik nepaci..rozmyslam aj nad sukromnouklinikou, hoci by ma to stalo nieco ..viac.. 😠
no ale ked nevies vikulik co to bude tak nevies v akej farbe kupovat...ti poviem..ja bych tak nakuovala, sak ake krasne veci maju ale neviem ci pre chlapceka ci pre diecatko.. 😠 ..tazke topre mna kupovat pre oboje.. 😖

vikulik
28. dub 2008

Jankando najprv ti chcem napisat,ze vsetky testy mam ok,som stastna....veeelmi 🙂 No skoda ze niesi doma,Pozri ak je moznost ist na sukromnu kliniku aj ked to je drahe,viem si predstavit,tak skus,stoja tie peniaze za to....Hlavne sa porozpravaj so sestrickou a daj vediet...No to by bola sranda keby sme nakupovali v napr.v ruzovej farbe a bol by chlapcek,alebo opacne.No a?hihi.No alebo zacnime kupovat univerzalne.. 😲

bianca
28. dub 2008

dobre ranko
jankanpo ja tiez nie som doma,ale v CR je to urcite podobne i ked tu nemam ziadnu podporu rodiny,lebo sme tu s manzelom uz 7 rok sami

vikulik ja mam poradnu 23.5. a potom sa idem objednat na velky usg tak sa tesim a zaroven aj bojim

vikulik
28. dub 2008

bianca,ja mam poradnu 12.5 a 20.5 velky usg.Vies ako tesim,ale tak isto zaroven aj bojim... 😒 Strasne si zelam aby bolo vsetko ok.Vsetci mi hovoria nestresuj,neboj sa,ale da sa to? v dnesnej dobe?Asi som zo vsetkeho vystrasena,mozno zbytocne... 😝 ale bude vsetko dobre,musime mysliet,len na pekne veci...

jankando
28. dub 2008

vikulik..tak som rada, ze mas testy v poriadku..no ja skusim pozistovat zajtra ze co a a ako ...dufam, ze sa i nieco dozviem.. 😠 no vies ako tazko je pre mna kupovat univerzlane...a univerzalne nie su take pekne ako tie dievcenske ci chlapcenske.. 😵 😵 ...my i tak nakupujemem viac do modra veci, lebo si myslime, ze to bude chlapcek..ale to je jedno,hlavne nech je zdravucke... 🙂 ...no bianca, tak to mas podobne, ja tu mam sice brata,ale co on mi pomoze s babom napr..vies...no ale nejaka podpora tu je ....mamina ma za mnou dojst pooct miaz porodim tak sa spolieham

vikulik
28. dub 2008

No ja som na stastie doma,mam podporu hlavne mamka mi najviac pomaha,neviem si predstavit,byt teraz v tomto stave mimo SR.V GB som bola pred 2 rok.ale stacilo...Viem ze univerzalne nieje ono... 😨 Ale bude sranda,ak ponakupujete vsetko do modra s velkym presvedcenim,ze to bude chlapcek... 🙂 a hop,zrazu dievcatko 😲 Bola by sranda..jankando a ty asi ani neplanujes prist domcu? Alebo uz tam zijes?

jankando
28. dub 2008

vikulik..ja by vlemi rada prisla zit domov, ale este nemame zarobene na nejaky ten bytik ci domcek a realne to teraaz pri babu ani nevidim, ten zarobok myslim.. 😠 .....inak ja by som najradsej chcela skolu na sr pre moje babo..ale zatim sme tu a mozno este dva rocky budeme...to ale nevieme na 100%..to sa uvidi..zatial tu..
no to by bola riadna sranda, ale ja by sa aj dievcatku potesila, ..no to by sme rychlo do obchdou museli behat kupovat nejake ruzovucke vecicky..a ver mi , to by bolo riadne prekvapko.. 😀 😀 ..leb o ja anineveim preco ale my si fakt myslime, ze to bude chlapcek..

vikulik
28. dub 2008

ale vies moja ako sa hovori,alebo ako to aj zvykne byt? pravy opak toho,coho si presvedcena 😅 .Ale stali by tie fofry za to rychlo,rychlo nakupovat... 😕 Uz aby bol stred maja? ze?

jankando
28. dub 2008

no..ja uz aby bol august a narodila sa mi babo..zdravucke...

vikulik
28. dub 2008

no veru,mas pravdu,uz nech mame cim skor nase babiky v naruci...Nezabudni mi napisat,prosim,co si vybavila... 🙂 Drzim palce...A vcera ma tak strasne zabolelo brusko,akoby som dostala pruh,presne taka bolest,ale trvala len minutu.Potom bolo vsetko ok,tak dufam,ze to nevadi? Mala si aj ty niekedy taku bolest,alebo pod?

jankando
28. dub 2008

ja mala na zaciatku tehu bolesti po bruchu a chdak moja mama zlaknuta vsetkym znamym novorodickam volala,ze ci je to ok,lebo ze ona vobec ziadne bolesti nemala..a druhe tiez vraveli, ze to nie moc dobre.. 😖 ...no a pak som bola doma na chvilu a zasla som k gynekologovi a on, ze to mozu mat niektore tehluky, lebo vraj telo sa brani...ze si zvyka na nieco nove..a ze to neponza a tak sa vraj zo zacitaku brani..no tak som sa upokojila, ale niektore baby i potraili kvoli bolestiam v bruchu..ale to zvacsa do troch mesaicov..my sme chvalabozku v poriadku...a mali sme bolesti...a presli..uz je to dobre... 😉
takze netreba zo vsetkeho robit slona, ale je dobre, davat pozor, co robit..nedvihat tazke, nebyt hrdinkou, lebo sa to casto nemusi vyplatit.. 😠 ...a tiez nevesat zavesy..nenatahovat sa velmi, netlacit sa velmi, a tie chemikalie, to z vlastnej skusenosti neradim.. 😉
viki..urcite dam zajtra vediet, co sa dozviem ...a dakujeme za palce.. 😉 😲

vikulik
28. dub 2008

jankando,no aspon si ma upokojila...mas pravdu netreba robit slona zo vsetkeho... 😉 Ved prave aj ja som sa zlakla,lebo moja mamka to tiez nemala,tak som si myslela ze je to nedobre.No ale uz to necham tak,asi sa velmi vsimam... 😅 Tak cakam,zajtra,zatim papa....

jankando
28. dub 2008

papapa viki..zajtra urcite napisem 😉

vikulik
29. dub 2008

ajoj jankando,ako si dopadla?co si zistila?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru