Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

ajuskamimi
23. únor 2008

CEKINA zvracat mozes ale aj nemusis 😉 ja som zacala vracat asi v 3 mesiaci z mliecnych veci /mlieko, jogurt, smotana, omacka a pod./ ale vracala som dokopy za cele tehu asi 4x. Niekto vracia cele tehu a niekto nevracia vogec. Mam kamosku, co bude rodit v aprili a ta nevie, co je tehu nevolnost 😀 ale hovori sa, ze zeny, ktore pocas tehu vracaju, maju lahsi porod. Ja to potvrdit ani vyvratit nemozem, mala som cisara 😀

moni1412
23. únor 2008

ja som to tiez brala ako samzrejmost ze budem zvracat kedze som mala predtym aj problemy so zaludkom....helicobactera a byvalo mi zle. Ale veru by som podla zvracania nezistila ze som tehu. Ale zasa poznam baby co prve mali bez nevolnosti a druhe maju potom tazsie tehu....takze je to naozaj u kazdej ine 😉

certica
23. únor 2008

ajus, ma nestras! 😀 mne nebolo nikdy zle ani v prvom ani v druhom tehu...

augustovka
23. únor 2008

mozem sa vas opytat jednu vec? mozno sa Vam bude zdat hlupa ale z akeho hladiska je otehotnenie tazsie pre zenu ktora ma nejake to kilecko navrch?je to v tom ze nema vzdy ovu alebo co?dakujem 🙂

ajuskamimi
23. únor 2008

CERTI bozenko chran, to nikdy, teba? 😀 spavat by som nemohla 😀 no mne toto povedal moj Dr., ked som bola tehu ale ako hovorim, neviem posudit, lebo podla mna ci vracias alebo nie, cisarak stale boli rovnako 😀

AUGUSTOVKA ja sa posnazim najst clanok a urcite tu napisem zakladne veci, hned sa do toho pustim. Ale myslim, ze jednym z dovodov problemu otehotniet je aj nepravidelny menzes a tym padom aj ovu. Ja to pohladam a napisem sem, ked ulozim prcka spat 😉

ajuskamimi
23. únor 2008

takze nasla som ten clanok je v januarovom mamaaja a pise sa tam, ze

"zeny, ktore maju BMI viac ako 30 alebo menej ako 20, mozu mat z tohto dovodu problem otehotniet. Tiez sa u nich pozoroval vyssi vyskyt spontannych potretov. Viac ako 70 percent neplodnych zien s nadvahou otehotnie spontanne, ak dojde k redukcii ich hmotnosti. Telesna hmotnost je faktor, na ktory sa dost casto nemysli pri patrani po pricine neplodnosti u paru. A pritom - telesnu hmotnost mozno povazovat za hlavnu pricinu neplodnosti, ak je uz na prvy pohlad jeden z partnerov obezny alebo vychudnuty, najma ak su vysledky inych vysetreni v poriadku. Takyto neplodny par by si mal uvedomit, ze korekcia hmotnosti vyznamne zvysi sancu na otehotnenie, ci uz spontanne, alebo pri vyuziti komplikovanych medicinskych postupov. Mechanizmus, akym sa obezita podiela na zenskej nepolodnosti, je viac menej znamy, suvisi s hromadenim pohlavnych hormonov v tuku, co vedie nasledne k zmenam ich hladin v krvi, k zmenam ich metabolizmu a k zmenam v ich produkcii vo vajecnikoch. Vysledkom je porucha dozrievania a uvolnovania vajicka. Vztah medzi obezitou a muzskou neplodnostou este nie je podrobne preskumany. To, ze telesny tuk ovplyvnuje fungovanie vajecnikov a semennikov, potvrdzuje aj znamy fakt, ze telesne dospievanie nastupuje skor u obeznych dievcat a chlapcov ako u chudych." KONIEC CITACIE CLANKU 😉 klepala som to narychlo, takze ak su tam nejake gramaticke chyby, ospravedlnujem sa 😀

este k vypoctu BMI ako je to tam

BMI = hmotnost v kg / (telesna vyska v m)2 /ta dvojka znamena na druhu 😀 /

Napr. zena vysoka 165 cm s vahou 63 kg si vypocita BMI nasledovne:
63:(1.65*1.65)=23.14

MIERNA PODVAHA

ajuskamimi
23. únor 2008

AAAA NEJAK MA TO VYHODILO 😀 takze dokoncim

Mierna podvaha = pod 20
Normalna vaha = 20 - 25
Mierna obezita = 25 - 30
Vyrazna obezita = 30 - 40
Monstruozna obezita = nad 40

takze snad som vam nejak pomohla 😉

cathushka
5. dub 2008

ahojte, posuvam tuto temu dopredu. prosim vsetky dievcata, ktore boli tehotne s kileckami navyse aby sa ozvali.
velmi ma stve ze som dopustila, aby som s kileckami navyse otehotnela. Som momentalne v 16tt. Vo stvrtok som absolvovala prve sono zvonku a odvtedy mam voci sebe negativne pocity. Viete, pan doktor mi urobil fotky drobceka a .....vobec mu tam nevidiet nozicky. Tak sa bojim, ci moje babatko nozicky vobec ma. Bohuzial som si to na sone nevsimla.Samozrejme moze za to asi horsia kvalita sona, mozno mal drobcek skrcnene nozicky a tak.... no skratka...viete ako to s nami s nadvahou je. Vsetko zase zvalujem na kilecka.
Nehovorit o tom, ze i ked som stastna ze som tehotna, stve ma ze zas mam problem kupit oblecenie na seba - tentokrat tehotenske a aj na 3D sono mi odporucili ist kvoli nadvahe az v 30tt.
Vyskocil mi z nervozity u lekara tlak na 140-90, citila som ako sa mi zvysil ale urcite si budu u lekara mysliet ze je to skor z nadvahy.
Prepacte ze to sem pisem, ale som zo seba na nervy. Musela som to sem vyklopit, pretoze ma to zoziera.
Budem rada ak mi niekto odpise.

pipinka82
5. dub 2008

Ahoj neboj bábo určite má nožičky ono je ešte moc malinké a skrčené 😎 neboj najbližšie ked pôjdeš už budeš vydiet všetko 😀 a stou nadváhou sa netráp 😉 ale dávaj si pozor skrot si chútky ,ale takto.... na čo máš chut si daj, ale zasa nie vela aby si sa neprejedala...... lebo vravia na čo sa ti zbiehajú slinky to si musíš dopriat lebo vlastne malé to žiada 😀 ale všetkého skromne 😉 ja som pri otehotnení vážila 62 až 63 Teraz som 70 a lekár mi včera povedal nech moc nepriberám nech si dávam pozor takže aj ja sa krotím 😀 aj ja som zúfalá s nadváhy a aj budem ono sa to ešte neskončilo teraz tie kilá pôjdu hore jedna radost ☹ aj stoho že sa len na jedlo pozriem 😝

cathushka
5. dub 2008

pipinka dakujem. naozaj sa mi ulavilo, ked som to sem napisala. drzim ti palceky a myslim ze ta lekar varoval hlavne pred pasivnym koncom tehotenstva a pred preklampsiou. Ta ohrozuje vsetky tehulky. Dakujem ti velmi pekne za mile slova. Zatial som pribrala asi 3,5 kila a dala som si nejaku hranicu a do tej mi este ostava 7-8 kil. Nad nu pribrat nechcem a ked priberiem menej, tiez bude super.
Ja som sa hrozne bala ze budem totalne pazrava v tehotenstve ale nie je to tak.
Ozaj a co viem ja, tak bacha na pikantne a prilis sladke jedna po 28tt. Pikantne babatka v brusku nemiluju a prilis sladke zase ano. Ak by si jedla privela sladkeho mohlo by hrozit ze dieta bude velmi velke. Po 28tt vraj rozoznava drobec chute.

ajkabezka
5. dub 2008

ahojte babenky, cathu.. neboj, mimi určitě nožičky má, jsou maličké a skrčené- kdyby něco nebylo OK, doky by se hned ozval 😉
aj já "jedu" s nadváhou od začátku těhu, do 3,5měsíce mi bylo ze všeho zle, takže jsem zhubla 8 kilo 😀 a pak jakmi začalo chutnat, tak jsem si zvykla nandavat si na malý talíř, a na večeři ovoce nebo zeleninu- jablka dost zasytí, pomeranče mají taky vyskoký obsah vlákniny, takže zaženou hlad a naplní žaludek 😉 ...no a zústalo mi to do teď, víc jak na malý talířek nesním. za celé těhu jsem nabrala 7kg a z toho má malé 2200gr taže když připočítám vodu a maternicu, dohromady toho navrch moc nemám 😵
co se týká oblečení, máme tu SUPER sekáč, takže já jsem oblečená za pár korun a do moc pěkných věcí- kdyžtak mi napiš do IP velikost a já ti múžu posunout svoje, co už mi není 😉
a ještě to jídlo- hodně udělá i dodržování pitného režimu 😵 - když vypiješ denně ty 2,5-3 litre tekutin- mléko se nepočítá to je potravina- po vypití se v žaludku srazí a je z toho tvaroh--nebudeš mít moc místa pro nějaké mlsky, měj po ruce třeba hroznový cukr v bombonech, dva tři oříšky, nějaké celozrné kekse a když tě přepadne chuť, smlsni si zdravě...uvidíš, že jak si zvykneš, bude to OK a kila se budou držet 😉 😉

mywiel
5. dub 2008

Cathuskhka nema vyznam sa stresovat kvoli kilam, len sa neprejedat a vyberat si tie zdravsie jedla, ale ked mas na nieco chut tak si daj, uvidis tie chute na teba este len pridu, ja sa teraz uz musim krotit zo zaciatku mi tak nechutilo. 😝 Ja jem aj pikantne jedla a babo sa nestazuje, proste mam nato chut, vobec sa nestresujem. 😀 Neboj sa pri porode pojde vela kil dolu a pri kojeni tiez, to urcite zhodis a zachvilku uz bude dobry vyber cerstveho ovocia a zeleniny, to zvladnes. Drzim palce, tes sa, nestresuj sa. 😀

ajkabezka
5. dub 2008

presne tak cathus...hlavně žádné stresy 😉 😉 , jen si trošku dát pozor a nejíst za dva a bude to OK 😵 😵 ...já jsem při porodu "spadla" o 10kilo

kiki5
5. dub 2008

kočky ja som si počitala to bmi ale to dajak nedobre ja mam obvod pasa nad 80- takze chcem ešte pomakat a mne vychada podvaha. to je ako? inak s priberanim v tehotenstve, nebojte sa . ja som nabrala 20 kg a postupne rok po roku isli dolu. šok bol ked som sa v porodnici postavila na vahu a dolu boli len 3kg. ale kojenim to ide pekne dolu. a hlavne ak otehodneje silnejšia tak naberie menej, lebo babo si vraj berie z jej tuku a živin, no ak chuda naberie dost. tak to bolo aj u mna.

mywiel
5. dub 2008

Cathushka pikantne sa moze ak mas nato chut, myslis ze co jedia mexicke a indicke mamicky..? 😀 😝

mysojc
5. dub 2008

Ahoj holky, já se připojuju do klubu... jsme v 18tt a mám momentálně 103kg - a měřím 174 - začala jsem na 98 čili jsem už 5 kg přibrala. S váhou bojuju odjakživa...a v době, kdy jsem si připadala fakt šštíhle jsem měla ca90kg - prostě to nejde dolů a to cvičím, chodím hrát volejbal a jiný sporty (teda teď samozřejmě ne)...taky mě to trápí, co když přiberu 20 kg. Snažím se nejíst sladky a fakt to hlídat i teď a zatím se to jakž takž daří, tak uvidíme,....

Všem nám držím palce, abychom byla holky jako lusk i s těma pár kilama navrch...aspoň netlačíme 😀 😀 😀 A někteří muži mají prostě rádi prostorově výrazné ženy 😀

cathushka
5. dub 2008

mysojc aj ja sa bojim ze sa neustrazim, poviem si kaslem na to a priberiem strasne vela. Zacali sme podobne, ale u mna je vychodzia vaha 94,5 kg a momentalne mam 97-98 kil. Nechcem pribrat viac ako na 105 kil.
U mna strasi aj riziko tehotenskej cukrovky a to ma drzi trochu na uzde.
V konecnom dosledku je asi dobre, ze si teraz tak nadavam. Aspon prestanem byt k sebe a svojmu zdraviu nezodpovedna. Teta mi spominala ze maju v dedine zdravotnu sestricku, ktora ma teraz malu dcerku a mala sa narodila vyslovene tucna. Jej mamina cele tehotenstvo velmi vela jedla sladkosti, zjedla na posedenie aj styri horalky. Mamicka tej malej ma samozrejme normalnu postavu ale babatko je tucko a aj z nej baculiatko vyrasta.
Tak to je pre mna tiez odstrasujuci priklad. Myslim si ze pre babatko je dolezite, aj z hladiska ukladania tukov ako sa mamicka stravuje v tehotenstve a ja jej teda chcem dat dobry zaklad do zivota.
Ale na tuto vec sa ma spytajte tak o 10 tyzdnov, ked nebudem vediet kontrolovat chute.

ajkabezka
5. dub 2008

cathus, vždycky budeš umět konrtolovat chutě- jde jen o vúli a uvědomit si, co to múže udělat za šarapatu...nejsem "tyčka" ani jsem nikdy nebyla, ale teď jde o naše malé a vidím, že jde se ovládnout a ani to nestojí tolik námahy... 😉

mysojc
5. dub 2008

cathushka: Já doufám, že se mi to podaří nějak utáhnout rozumně s tím přibíráním. Pan doktor mi sice nic neřekl,ale koukal...Tak se musím hlídat. Prej je to i tím, že jsem doma a nechodím do práce....

cathushka
5. dub 2008

ajka ty si z noveho mesta nad vahom? aj ja odtial pochadzam.

sonoga
5. dub 2008

ahojte, tak ja mam tiez nadvahu. pred tehotenstvom som schudla 18 kg, ale to som si vydrela v posilovni. ale este aj tak to nebolo ono, pretoze po prvom tehotenstve som velmi pribrala. a ked som prisla ku doktorke a pytala sa ma na vahu, povedala som a nic nepovedala. tehotenstvo bolo v poho, nic mi nehovorila, ze som rizikova pre moju vahu. len potom som sa zacala skor otvarat, ale to preto, ze som mam take zamestnanie, ze takmer celych 9 hodin stojim. zo zaciatku som v tehotenstve priberala pomaly, ale ked ma dala na PN-ku a musela som len lezat, tak az vtedy som zacala velmi priberat.

kulicka
5. dub 2008

Holky, drzim palce. K tomu BMI, ja mam 16.9 tj. vychrtlice vychrtla a povedlo se na prvni pokus 🙂 Takze ani vy, z "druhe strany" muzete klidanko nemit zadny problem, pac ona tahle indicie je jaksi dost osemetna. A pak taky zalezi na vasem metabolismu. Ja muzu zatim sezrat na co prijdu a nepriberu ani deko ☹ Naposeldy jsem pribrala 3kg za tyden, to na cyklistickem tabore a uz mi zustaly. Tak jsem byla moc rada. A bylo to pravre tim, ze jsem se neflakala, ale sportovala jako diva. Jak vidite, u me to melo uplne opacnej ucinek! Takze si kazda musime najit co nam vyhovuje.

K prvnimu prispevku : to je fakt hnus takovej komentar. Bych zmenila lekare okamzeite a strelhbite.

A pak kazda prozivame kazde sve tehotenstvi jinak. Pro nektere to je dokonce hubnouci kura! Ja si stejnak myslim, ze hlavni je byt v pohode psychicky 🙂 to je to nejdulezitejsi jak pro maminku tak pro miminko. Rozhodne se otocim spis za kyprou zenou, co se umi obleknout a sva kila nosit, co se citi dobre takova jaka je, nez za nejakou vynervovanou modelkou 😉

A jinac kdyz me honi mlsna, dam si nejake ovoce. 1) doda vodu, tolika potrebnou 2) doda vitaminky 3) doda cukrik v prirodni forme 4) zaplacne zaludek 🙂

Reknete si : jo jo, ty se to keca s jejima 50kg i s posteli, ale videt dnes a denne vlastni zebra taky neni zrovna moc krasne a kdyz nedokazu pribrat... myslim, ze obcas prozivam stejne frustrace jako Vy, kdyz nedokazete zhubnout. To jen tak, abyste vedeli, ze kazda korpulence ma sva pro a sva proti a ze i my "idealne hubeni" se muzeme stat tercem posmechu. Pak je dulezite si rici, ze to je problem toho druheho, ze neni tolerantni otevreny, ze je tolik zmanipulovany reklamami, ze nedokaze sam premyslet. Vzdyt treba v baroku bych ja byla povazovana za podvyzivenecka osklivecka! Nazory na krasu se meni hrozne rychle a jsou strasne pomijive.

No tak to jen tak trocha filosofie. Doufam, ze vam pomuze zvednout naladu az si na vas zas bude vybijet svoje komplexy nejaky hlupak 😠

🙂

Preji dobry prubeh tehotenstvi a porodu a zdrave deti
🙂

pipinka82
5. dub 2008

Však aj ja som necelý mesiac doma a na pnke doteraz som makala 😎 a teraz ako lehním síce sa snažím čo najmenej a viac sa pohybovat,ale aj tak sa bojím že to teraz velmi rychlo začne rást s kilami 😝 ale jasne že sa neprejedám a ani sladkým to neprehánam 😀 Zo začiatku to bolo lepšie nemala som chut vôbec na sladké ani na slané len na varené jedlá.......ale teraz by som zjedla aj cukorničku aj solničku 😀 ale ja sa krotím 😝 musím 🙄

mywiel
5. dub 2008

Aj babo potrebuje tuk aby po porode prezilo... 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

kulicka
5. dub 2008

MyWiel, tos me teda nepotesila 😠
No snad me chytne trosku hladova po 3 mesici 🙂 Ted mam ty typicky stavy "jidlo = fuj" 🙄

mywiel
5. dub 2008

Kulicka ja az teraz zacinam vymetat ladnicku... 😝 😀 Doteraz som vela nejedla, ale zas si vravim, ze to si babo pyta lebo potrebuje ukladat tuk uz a doteraz mam +2.5kg, tiez nechcem pribrat viac ako 10kg, tak do tych 80kg max. 😉

mien
5. dub 2008

mywiel tl je dosť málo 2,5, len pekne vymetaj ďalej

mywiel
5. dub 2008

No Mien tiez som mala nadvahu pred tehotenstvom, takze ak pri porode nechcem mat viac ako 80kg je to zatial ok, ani doktor mi zatial nepovedal, ze by som mala mat viac pri mojej vyske 166cm... 😉 Babo je v poriadku a pekne rastie. 🙂

ygreen
5. dub 2008

babi: tvůj doktor je idiot a ty by jsi ho měla okamžitě změnit. Před otěhotněním jsem měla jako ty, jen jsem o 5 cm vyšší, ale mám hodně těžkou kostru a jsem docela svalnatá, tak mi každej hádá míň. No to je jedno. Tak sestřička mojí váhu nekomentuje vůbec. A doktor jen kvůli možné cukrovce, kterou díky bohu nemám. Řekl mi, že bych se neměla přejídat, ať nemá mimín velkou porodní váhu. Takže mi to řekl jen kvůli možnému riziku a v dobrém, ještě se omlouval 😅
Teď jsme skoro ve 35tt a mám nahoře už víc než 18 kilo. A co jako? Je mi dobře? Je. Budu se v těhotenství stresovat? Nebudu. Bude mimís veselej a pohodovej protože maminka nestresuje? Bude 😀
A doktor je fakt idiot, protože morbidní obezita je snad něco úplně jiného. Jdi okamžitě k jinýmu doktorovi. Na poradny se chodí jednou měsíčně, tak holt budeš dojíždět, ale jinak se budeš trápit pokaždý než k mudrovi půjdeš a to miminku neprospěje.
Ježíš, tak jsi oplácaná, no a co? Může to vadit maximálně kvůli cukrovce, nebo vyššímu tlaku. Hele, já jsem stejná a můžu ti říct, že mám u nás na tématu Květen jedno z nejpohodovějších těhu, bez jakýchkoliv problémů - pořád ještě zvládám školu, do minulého týdne i práci, stěhování, akce s kamarádama - prostě no problemo. Ser na něj, je to krypl bez etického chování.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru