Těžké nohy a křeče v těhotenství. Co pomáhá?

eatygrenee
17. dub 2009

Ahoj, jsem ve 33. tt a mám ppocit těžkých nohou. Občas mě v noci lehce chytne křeš, kt. hned zas ustoupí. Máme sklony v rodině ke křeč. žilám. Paní doktorka mi napsala léky na žíly, ale nechtějí se mi brá, protože jsou dost silné a já mám obtíže pouze občas a nechci zatěžovat mimi. Máte někdo obdobný problém? co pomáhá?slyšela jsem pít hodně magnezie- dávat si nohy do vodorovné polohy nebo nahoru. Existují i nějaké krémy a co třeba masáže? poradte. díky 🙂

ipuska
17. dub 2009

Ahoj, tak dnes od rána brouzdám na netu a hledám to samé. Dnes v noci mě to opět chytlo, nemůžu si ty nohy ani narovnat a přes den je mám takové těžké. Magnezium piju a nic 😖

wacinka
17. dub 2009

já jsem si na doporučení lékaře koupila podpůrné podkolenky a silonky a beru magnezium, ale tabletové 😉 a je to o něco lepší

jirinkas
17. dub 2009

Ahoj, taky mám takový problém. Křečáky sice nemám, ale v noci nebo k ránu mě často chytne křeč do lýtka, tak silná, že se na tu nohu musím hned postavit a když to trochu povolí, tak letět na záchod. Ještě jsem vypozorovala, že se to stane většinou když si tu nohu chci natáhnout/protáhnout. Magnézko jsem taky zkoušela a nic.... 😒

aponchie
17. dub 2009

kdyz vam lekarka neco napise tak vi asi proc ne? 😎

anicka164
17. dub 2009

Ptala jsem se na to praktickeho doktora a rikal, ze mam pit, pit a pit. Tak se snazim a je fakt, ze mi pripada, ze kdyz do sebe pres den tak 1,5 litru dostanu, tak je pak noc v pohode. Jsem totiz zvykla pit minimalne, tak mi to dava docela zabrat...

jeudi
17. dub 2009

ja mam bolesti a krece v nohou kdyz stojim dlouho na miste tak pak preslapuju ...ale spis je to takove brneni v litkach...a proc se nema v tehu pit bublinkova voda??

wacinka
17. dub 2009

jeudi tak o tom jsem neslyšela, že by se perlivá voda neměla. dokonce mi doktorka sama řekla, že třeba magnesia má vysoký obsah hořčíku. 😉 a já piji jemně perlivou vodu a nic mi nedělá

helulicek
17. dub 2009

já mám spíš takovou tupou bolest když třeba dlouho sedím nebo stojím, při chůzi nebo v sedě s nataženýma nohama je to pohoda. Magnesium jsem brala na břicho, je fakt, že teď už ho moc neberu...prý se má stejně kolem 32tt vysadit, že prý prodlužuje porod (možná je to jen o názoru, nevím 😒 )

aponchie
17. dub 2009

ja mela magnezku jednou bez bublinek pac sem mela krece jak prase a to je nedostatek i vapniku 😎 v noci brutus jak se chci protahnout,ale abych kvuli tomunepila obcas bublinky nevim nevim to snad neni prohresek 😎 to brneni mam taky a krecaky v rodine nemame

pehaka
17. dub 2009

Ahojky holky...já mám to samý a víte čím to je? miminka nám berou hořčík a vápník a v těhu je to prý úplně normální takže si kupte tabletky hořčíku v lékárně a nebo pijte hodně mlíka a jugurty..mě to strašně pomáhá!!!!! 😀 určitě je to lepčí než nějaký silný driák!!!!!

misule82
17. dub 2009

Na pocit těžkých nohou mi pomáhají kompresní punčochy. A na křečáky beru Detralex, prý v těhu nevadí. Zatím jsem v pohodě 🙂

eatygrenee
autor
17. dub 2009

Detralex mi taky doktorka napsala, ale zatím jsem si ho nevzala. Chtěla jsem co nejméně prášků, tak nevím ted, kjestli dělám dobře...

jeudi
18. dub 2009

me to prave rika plno lidi ,ze nemam pit bubliny tak nevim proc me take prijde ze to je v poradku kdyz magnesie obsahuje magnesium ne???? 😎 no a presne jak rika aponchie ,kdyz se chci protahnout ,tak me hned berou krece do litek 😖 hruza ale na to je pry prave to magnesium ne jen na bricho ale celkove na krace ,me ho ted doktorka napsala uz dvakrat denne a jine tablety a rekla mi,ze nemam moc chodit,jen krok sun krok tak jsem se zasmala,protoze nevim jak bych s triletym ditetem mohla chodit krok sun krok...no budu se ale muset setrit,aby tam mimi jeste bylo

misule82
18. dub 2009

eatygrenee: na detralex jsem se ptala několika gynekologů a řekli, že je to v pohodě. Měla jsem ho i v prvním trimestru a vypadá to, že na něm skončím do konce těhu 😒

aponchie
18. dub 2009

ja akorat nechapu kdyz si jde nekdo stezovat k lekari s necim ten mu pomuze a da mu odpovidajici lek na neduhy a on pak pise jak to nebude pro jistotu jist.. 😝 co tam tak nechodit vubec a jen skuhrat s prominutim,ale toto me fakt vytaci kdyz nekdo ma problem a jeste k tomu sklony ke krecakum coz neni prdel v tehu a pri porodu zejo?a misto aby se lecil tak na to prdi radoby v zajmu ditete to je prece hovadina jak blazen to ej jako by si nekdo rekl mam horecku nevemu si paralen aby to neublizilo detatku a budu trpet..sorry ,ale kazdej vi teda snad kazdej,ze nelecena vec je horsi nez lecena a bludy jak se co nesmi jsou k pousmani takze mi fakt nejde na rozum to chozeni k lekari s necim kdyz ten recept pak nevyuzijes 😎 neber to zle,ale je to tak..

misule82
18. dub 2009

aponchie: souhlasím s tebou. Nadšená z detralexu teda nejsem, ale radši ho beru. Mám ho jako prevenci na křečáky, tak i proti hemoroidům, se kterýma mi začaly problémy hned zkraje těhu. A kromě léků radím fakt ty kompresní punčochy. Špatně se do nich leze, ale pro nohy jsou velkou úlevou a mimču nijak neškodí 😉

ygreen
18. dub 2009

nevím jestli je to to samé - ale můj první příznak těhu byla "nervózní" noha. Vždy jen levá - celé těhotenství, levá noha od kolena dolů. Pocit jako když máte horečku, chřipku a neha vyloženě nebolí, ale je "nepříjemná", žádná poloha není dobrá, s novou polohou se uleví jen na pár vteřin. Nemohla jsem usnout, bylo to děsný. Ale je to kvůli nedostatku hořčíku. Od doktora jsem dostala takový citronový prášek od S nebo M 😅 v sáčcích, už je to dávno 😅 a super, klid. Ale na konci těhu a i v průběhu, když jsem nebrala tabletky hořčíku, nebo si denně nedala 1 2decku magnesie, se mi to vracelo. A taky jsem měla zůžené karpální žíly na zápěstích a díky tomu necitlivé prsty - taky bomba 😅 😀

ygreen
18. dub 2009

jinak magnésky snad jen sklenku denně a aničko mě doktor varoval na konci těhu před přílišným pitím, abych neotékala 😉

eatygrenee
autor
18. dub 2009

aponchie : Já jsem si šla k lékaři stěžovat, to je pravda, ale to ještě neznamená, že ho budu slepě poslouchat. Kamarádka má jiného gynekologa a ten řekl, že pokud nemá křeče každý den a hodně, že detralex rozhodně brát nemá, protože se jedná o poměrně silný lék a každý lék ovlivnuje ve větší či menší míře plod.Proto jsem chtěla znát názory ostatních a jaké mají zkušenosti, na tom není nic špatného. Nebudu hned polykat všechno, co mi doktorka napíše. Zrovna tak mám alergii a gynek. mi řekla,že můžu zyrtec a na alergologii mi ho striktně zakázala pokud nebudu mít těžké stavy, s tím, že mám radši zůstávat více doma v těchto dnech a snažit se to překonat. Takže pak komu věřit.. 😒

aponchie
18. dub 2009

eatygreen tak kdyz nemas lekare ,kteremu veris a"slepe ho nasledujes"tak je neco spatne ne? 😎

alergik jsem taky a obe tehotenstvi beru zyrtec zodac buventol singulair pulmicort claritine a neni s tim zadnz problem 😎 😎

eatygrenee
autor
18. dub 2009

nemyslím si.

aponchie
18. dub 2009

hmm tak to jo..ja jsem rada,ze mam dobre lekare a verim jim..holt kazdej to tak nema..hodne stesti 😎

blecha001
18. dub 2009

chodím na těhu přednášky a tam doporučují nosit těhotenské podpůrné kompresní punčochové kalhoty, dobré jsou i takové ty samodržky.. kor ted před létem.. nevím na léto bych asi volila podkolenky.. dobrá značka Anicenum 70, mrkněte na net. Proti křečím asi magnesium.

eatygrenee
autor
19. dub 2009

Jo, ty těhotenské podpůrné kompresní punčochové kalhoty a magnesium určitě. To si myslím, že oboje velmi dobře pomáhá. Proč hned tedy l,se dopoval léky. A zodac nebo zyrtec bych si v těhotenství vzala jen v nejhorším případě, jinak vůbec.ani to většina lékařů nedoporučuje.

aponchie
19. dub 2009

eatygreen tak co si beres kdyz mas zachvaty?nerikej ze jsi obesla vetsinu lekaru a ti tohle rekli 😎 nevim na co mas alergie a co beres,ale tohle je mimo misu co pises 😉 tak kdyz rikas ,ze puncosky a magnezko tak to si muzes i bez lekare dat a nemusis chodit pro recept na leky..schvalne co jsi s tema lekama udelala? 😀 jak znam lidi tak lezi doma co kdyby nahodou 😀 😀

eatygrenee
autor
19. dub 2009

ale vždyt já psala že právě záchvaty nemám. Mám alergii na lípu, břízu a mám rýmu a občas hepšíknutí. Je to nepříjemné,a le dá se to v klidu vydržet. Když má někdo těžší formu, je to něco jiného

eatygrenee
autor
19. dub 2009

a k těm žilám, to jsem taky psala, že mě párkrát chytla v nocui křeč, ale za 2 minutky v pohodě, občas mám spíš těžké nohy, třeba po delší procházce. Zmínila jsem se lékařce a předepsala mi hned lékjy, proto jsem dala diskuzi, zda je to nezbytné je brát. mám je předepsané asi týden a uvidím, kdyby se to horšilo , tak si je vezmu. Ale že má 1krát do týdne minikřeč, takl nevím, zda mám hned brát 3 prášky denně

aponchie
19. dub 2009

tak to je celkem v pohode to se nedivim,ze beres nekoho kdo ma vellke problemy a musi jist jine leky za exota 😎

eatygrenee
autor
19. dub 2009

počkej, to nechápu. Jak za exota? já psala, že chápu, že to někdo užívá, když má větší obtíže, ale jestli je nutné ve všch případech , kdy ty obtíže nejsou tak velké- tpo mě zajímalo. Chce to zvážit přínosy pro organismus a taky i ty negativa a pak se rozhodnout. Mě s e lékařka na ty nohy ani nepodívala a hned mi napíše detralex, přitom věděla, že křeč mám velmi zřídka a proto jsem si myslela, že možná stačí jen to magnesium a punčochy

aponchie
19. dub 2009

tak proc jsi te lekarce nerekla at se na ty podiva a nerekla ji sve pochybnosti ? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru