Těžké nohy a křeče v těhotenství. Co pomáhá?

eatygrenee
17. dub 2009

Ahoj, jsem ve 33. tt a mám ppocit těžkých nohou. Občas mě v noci lehce chytne křeš, kt. hned zas ustoupí. Máme sklony v rodině ke křeč. žilám. Paní doktorka mi napsala léky na žíly, ale nechtějí se mi brá, protože jsou dost silné a já mám obtíže pouze občas a nechci zatěžovat mimi. Máte někdo obdobný problém? co pomáhá?slyšela jsem pít hodně magnezie- dávat si nohy do vodorovné polohy nebo nahoru. Existují i nějaké krémy a co třeba masáže? poradte. díky 🙂

eatygrenee
autor
19. dub 2009

no ona se mi na ně letmo podívala, ale to byla rychlovka. A pochybnosti jsem jí řekla, ale přijde mi, že občas prostě lékaři píší léky i tam kde nemusí.

aponchie
19. dub 2009

tak jsi ji mela rict,ze je nechces 🙂 tak vidis nakonec je videla 😀

wsmoulinkaa
3. čer 2009

čus...obnovuji....zítra jdu k lékaři s močí a na tlak-ty nohy to je děs-nejenže i těžknou a jakoby brněj, ale mám uplně ledový chodidla 😒

jirinkas
3. čer 2009

ahoj, já taky nafásla Detralex a magnosolv a pomohlo to, i když mě křeč občas chytne. Jinak nohy mi i otékají fest, ale zas na druhou stranu kdybych měla nosit a podpírat takový váhový přírůstek, protestovala bych taky.....
Křečák mám i v tříslech (mám je krásně modrý, fakt sexy 😀 ), takže mě Dr poslala pro punčochový kalhoty pro těhule s Kompresí 18-23, nadkolenky nedoporučila. Je to celkem vopruz to nasadit a třeba jít na záchod a pak to na sebe zase nasoukat, ale musím říct, že na ty otoky to pomáhá hodně - mám je od nártu až do poloviny bérců.....

konja
4. čer 2009

Tak mě začaly taky kolem 33tt chytat v noci příšerný křeče do nohou. Nedalo se to vydržet. Byla to šílená bolest, při které jsem křičela do polštáře a trvala hrozně dlouho a i se kolikrát opakovala. Jen co jedna skončila, tak jsem pohla nohou a zas. Skoušela jsem různé figly,které mají ulevit když vás chytne křeč, ale tohle bylo tak silné, že nepomáhalo nic. Porodní bolesti byly oproti tomuhe úplný prd. Doktorka mě doporučila pít vodu magnezii, ale to nemělo vůbec žádný efekt a tak jsem si koupila šumivé tablety magnezium a přestalo to ze dne na den! Vysadila jsem ho až v 37tt, protože magnézium může tlumit děložní činnost, tak abych vůbec někdy porodila 😀

mariv
5. črc 2009

No mne taky cca od 27tt zacaly chytat v noci krece do lytka. Byla to strasna bolest a rikala jsem si, ze jestli jsou takovy porodni bolesti tak teda potes, protoze po jedne kreci jsem byla vyrizena. Nastesti me kamoska uklidnila, ze porodni bolesti jsou "jiny" a ze nejsou tak ostry, tak snad nekecala🙂 Jinak jsem taky vypozorovala, ze me krec chytla vzdycky kdyz jsem se zacala protahovat, tak uz si na to davam pozor. Taky me v noci tvrdlo brisko, tak jsem to rekla doktorovi a ten mi napsala Magnosolv, ktery beru vzdy vecer a mel by byt i na ty krece. Beru ho tyden a krec jeste ani jedna, tak snad je to tim. Taky piju Magnesku, tak snad uz daji krece i tvrdnuti pokoj.

mia13
25. kvě 2010

Ahoj, jsem ve 31. tydnu a magnesium mi na krece vubec nezabiralo. Mela jsem je kazdou noc. Pak mi doktorka napsala Thiamin a krece jsou pryc. Thiamin je jeden ze skupiny vitaminu B, pro tehotne bezpecny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru