Tlak v uších nepřetržitě, mám jít na ORL?

koreckasarka
19. lis 2013

Chci se zeptat, asi dva měsíce mi zaléhalo levé ucho, vyčistila sem si před 2 dny uši ušními svícemi a myslela, že to přestane. Zaléhání přešlo, ale začal mi tlak v obou uších, večer mi to trochu i bolelo. Sem ve 28tt, tak nevím jestli je to těhotenstvím a mám být v klidu, že to přejde, nebo si zajít raději na ORL a jestli tam můžu i bez doporučení obvoďáka. Máte s tím některá zkušenost? Děkuji za odpověďi. 🙂

klouzek
19. lis 2013

Já to taky tak měla,byla jsem na začátku 5 měsíce-profoukli mi ho.

hpaja
19. lis 2013

Zašla bych na ORL, doporučení od obvoďáka není potřeba - tedy alespoň já jsem ho nepotřebovala 🙂

samik2008
19. lis 2013

Zajděte si na ORL,doporučení nepotřebujete...byla sem tam nedávno,věřte,že to samo nepřejde

dagmik
19. lis 2013

určitě na ORL, ať ti zkontrolují uši, budeš aspoň mít klid. Doporučení určitě nepotřebuješ. My tam chodíme normálně hned, jakmile máme nějaký problém s ušima.

amabilis
19. lis 2013

Ahoj, já s tím bojovala docela dlouho. Neslyšela jsem na obě uši a nepomáhalo nic - koupila jsem si ušní svíce, čistící roztok a já nevím, co ještě. Nakonec se ukázalo, že mám zanícené dutiny. Takže naposled před tím, než jsem se definitvně rozhodla, jestli jít k doktoru, jsem si v lékárně koupila kapky do nosu Sanorin 1% (to by se mělo dát i v těhotenství) a světe zboř se, během dvou dnů bylo zalehnutí pryč!!! Takže je dost dobře možné, že není problém v uších, ale obecně v dutinách. Pak totiž ani profukování nepomůže, tak bych možná zkusila ještě tenhle neinvazivní způsob 😅

samiemi
25. lis 2013

Taky jsem v těhotenství měla problém s tlakem v uších, (ne každý den, ale často), nepomáhalo polykat, pořád jsem měla jako by zalehlé uši (ucho). Nedělala jsem s tím nic. Ve srovnání s jinými strastmi(každodenní celodenní nevolnost a žaludek na vodě) se tento jevil jako malicherný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru