Trápí vás křečové žíly v těhotenství?

esssi
31. říj 2009

Mě začínaj pěkně bolet, mám je zlobivý jen v těhotenství, pokaždý horší, tak jsem zvědavá, co se bude dít dál, teď už musím začít nosit gumovou punčochu...jsem zvědavá, jak to vydržím do porodu.

mamkule
1. lis 2009

Ahojik Essi,
já mám taky křečové žíly a metličky, již jsem podruhé těhu, v prvním těhu se začaly tvořit mrchy a trápily, nosila jsem kompresivní punčochy, aby tedy nepraskaly více metličky, píchala si denně Clexan kvůli homotygotni mutaci krve, špatná srážlivost hrozící embolie.Nyní si nemusím píchat Clexan, jen užívat více kyseliny listové, tak se pasu jako koza 😀 😀 😀 žádná tabletky,ale neužívám.Opět nosím komprese na obou nohách, i když pravou mám čistou, po porodu opět zamířím na sklerotizaci, která mi trošku nohu vylepšila.Jinak tomu vše přispívá hormonální změna,ani ne tak váha já zatím přibrala v 26.týdnu okolo 7kg 🙂 🙂 🙂- začínala jsem na 51kg, ale ty hormony, ani nesmím užívat pak antikoncepci............. Hodně procházkujte, nohy ve vzduchu pokud možno, žádné vychytávky nemám a střídat vodu teplou a studenou, to prý taky dělá dobře, hlavně ty punčochy.S pozdravem Mamkule a hezkou neděli

esssi
autor
1. lis 2009

no konečně nějaká křečovka taky tady 🙂 já jsem těhu potřetí a podle toho to vypadá, u minulého těhotenství jsem si šla na cévní pro punčochu někdy po třicátým tejdnu a teď jsem ji musela nasadit už teď-končím 18.tt, bolí to i s punčochou, hnus fialovej..v úterý jdu na gyndu, zeptám se, jestli by mi nenapsal DEtralex, ale počítám i s opětovnou návštěvou cévního...bolí to jak potvora, furt se vrtím a kroutím nohou, jo a mám to jen na jedný noze, na pravý, takhle to vypadslo, když jsem byla minule těhotná:
http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=110...
Teď to mám horší, na holeni mám tmavý fleky už nějaký, ach jo...

jijitka
1. lis 2009

Holky já vás taky "potěším", taky mě zlobí popraskané metličky a žíly na levé noze - zatím jen lýtko, naštěstí nelezou výš. Už jsem měla trochu zaděláno před těhu a pak mi k tomu hodně pomohly hormony, brala jsem Utrogestan. Teď beru Detralex, jestli pomáhá - nevím, nějaké změny k lepšímu nevidím, ale noha aspoň nebolí.
Koupila jsem si těhu podpůrné punčocháče - trochu stahují a teď na zimu i zahřejí 🙂 Komprese jsou sice účinnější, ale ty já bohužel nenazuju - mám velký břicho a i nazutí ponožek je pro mě vyčerpávající výkon 😝

esssi
autor
1. lis 2009

Jituš no, je to hustota....

mamkule
1. lis 2009

NO, holky, křečáky budou to je děs.Já jsem po druhé těhu, je to s nohou levou horší, nad kotníkem úplně tmavomodrejfialovej flek jak když mi hnije noha 😝 😝 suchá kůže, což je ale příznak typickej, křečáky mám taky,ale víc ty meltičky.Už se stydím normálně svléknout i před svým chlapem ☹ mě hodně pomohla ta sklerotizace, pak mi známá říkala, zda to není po té sklerotizaci, že mi to tahle se dělá víc a víc, já si říkám, že je těhu i cévařka mi to říkala, že teď nic nenadělám, občas to mám teplý, jinam trombózu či nějaké potíže jako bolení to jsem neměla zatím, to může teprve přijít,že? No a tak se jukám co pak až porodím v lednu a než dokojím, jakou metodu zvolím-asi tedy tu sklerotizaci a možná zkusím ten leaser, jenže finančně to bude asi drahé, což na mateřský bude člověk rád, žee je rád.Ale nohu trošku vyspravit by mi mohli, odmítám,ale narkózu, té se opravdu bojím, takže raději vypíchávání.Podstupovaly jste holky nějakou metodu? Vím, že je to účinnost zase jen otázkou času, než se potvory objeví 🙄 🙄 🙄

jijitka
1. lis 2009

No já už to taky budu muset doklepat s fialovým kotníkem (Mamkule - hezký přirovnání 😀 😀 ), rodím taky v lednu a chci kojit, takže s tím moc nenadělám, nejdříve na podzim. No, to zas bude léto v dlouhých kalhotách.
Do klasické operace se mi taky nechce, ale sklerotizaci už jsem měla a je to jen dočasné řešení. Ještě existuje miniinvaze (operativní řešení, ale šetrnější), ale je taky docela drahá.

w_h
2. lis 2009

mamkule: muzu se zeptat jakou mutaci mas? mthfr? a v jakym jsi tydnu?
jinak ja mam ted taky objednany kompresivni puncochy, jsem po tromboze, tak ted je chci nosit preventivne, protoze pribiram neskutecne a to se krecovkam asi libit nebude 😉

mamkule
2. lis 2009

Jituš, tak rodíme tak nějak stejně, já mám sice termín až 10.2.ale minule na UTZ se Dr zdalo byt mimi vetsi, tak uvidime pristi stredu na UTZ, tak jsem zvedava co mi reknou nyni.
Jinak w-h - mutaci mam MTHFR homozygot- trombozu jsem nemela, ani zadne leky neuzivam, jen mi ted docela boli ten kotnik,co mi ted tak silene popraskal, mutaci jsem zdelila po rodicich, pry spatne spojene bunky 😀 😀 😀 tak mi to laicky vysvetlit cevar 😀 😀 😀 😀 a nyní jsem ve 26.týdnu- nepíchám si Clexane na srážlivost nic,jen bych mela zvysit davku kyseliny listove, neuzivam ani tu, jelikoz nic ted nechci do sebe cpat, tak zeleninu a ovoce.

nikdo17
16. říj 2015

Ahojky, jsem ve 22. týdnu a dnes jsem ke svému zděšení zjistila, že mám na jedné noze ze zadu docela hnusné křečové žíly. Všimla jsem si toho díky tomu, že jsem si na to místo nevědomky sáhla a dost mě to zabolelo. Nezkoušela některá z vás nějaké gely nebo ty krémy na to? Nebo prosím poraďte co zkusit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru