Trombóza ve 3. trimestru těhotenství, jaká je léčba?

Milé (nastávající) maminky, má některá z Vás zkušenosti s trombózou žil ve III. trimestru těhotenství? Jaká je léčba a následky a tak? Děkuji za jakoukoliv informaci.
mamkamarketa
17. kvě 2013
@veronika1218 pokud se tromb neutrhne, tak se rozpusti pomoci nizkomolekularniho heparinu (clexane, fraxiaprin) horsi by bylo kdyby se tu utrhlo a dostalo treba do plic, to by uz nasledky melo...
Budou te urcite hodne hlidat. Drzim palce
veronika1218autor
17. kvě 2013
Ještě to nemám potrvrzené, ale příznaky mi odpovídají, i když tupá bolest ve stehně není tak silná, jak se všude uvádí, teď právě řeším, jestli s tím jet hned na pohotovost nebo počkat po víkendu a dojet si k doktorovi, ale co jsem si četla články, tak mám strach, aby nebylo pozdě.
mamkamarketa
17. kvě 2013
@veronika1218 na nic necekej a svihej na pohotovost, vezmou ti krev a udelaji sono!!!!! Bez nekam idealne do spitalu, kde maji sono
Nechci te strasit,ale pokud mas trombozu jde ti cas, ja prisla pozde, uz se mi to utrhlo a mela jsem oboustranou masivni plicni embolii a utekla jsem hrobnikovi lopaty.
Bez k dr. Hned
Drzim palce
zuzi82
17. kvě 2013
@veronika1218 Pokud je to trombóza, je důležité jet okamžitě na pohotovost. Já šla k dr. s bolavým lýtkem a dr mě okamžitě hnala do nemocnice. Trombóza se potvrdila. Jak píše Markéta, udělají sono a budou to vědět okamžitě a hned nasadí injekce.
Držím palce, ať to je jen natažený sval (bolest je podobná, já si myslela, že mám jen namoženou nohu). 😉
mamkamarketa
18. kvě 2013
@veronika1218 tak jak si dopadla?
veronika1218autor
18. kvě 2013
Tak od rána si mě přehazovali jak horký brambor, na pohotovosti se rozčilovali, proč si tohle nezařizuju v týdnu, poslali mě pak na internu, kde se mi velice příjemný personál vysmál do obličeje, že v sobotu mi teda jako nikdo ultrazvuk dělat nebude, pak se teda nade mnou smilovali a šla jsem na ultrazvuk, kde mi paní doktorka řekla, že to věděla předem, je to skříplý nerv, že ona to měla v těhotenství taky, poklepala si na čelo, že s takovou banalitou je tam obtěžuju a šla jsem domů. Trobóza to teda není, což se mi ulevilo, ale že z člověka udělají debila jen proto, že chce mít jistotu, to mě dost štve.
jessi13
20. kvě 2013
@mamkamarketa také tak ..ja mela trombozu v šestinedělí a utrhla se mi a byla z toho následná plicní embolie a jak říkáš, utekla jsem hrobníkovi z lopaty..
orchidis
28. kvě 2013
@mamkamarketa
@veronika1218
Holky, prosím, je nějaký návod (nebo tip) na to jak rozpoznat normálně namoženou/přeleženou nohu od rizika trombózy. Zbarvení, další příznaky. Cokoli?

Mám bolest jako v přeleželé noze (v lýtku), měla jsem v ní náběh na křeč poslední dvě noci. Dnes ráno jsem si zapomněla vzít magnesium a už mám docela dost 😞. Bolí to jak čert.

Díky.
mamkamarketa
29. kvě 2013
@orchidis ja klasickou trombozu nemela,Ale tatovi otekla cela noha. Mel ji rudou, horkou, hooodne oteklou. Ale pokud mas trombozu hluboko, tak to tak byt nemusi.
Mozna by sis mela skaknout k dr. Pro klid v dusi
ashlee
30. kvě 2013
@orchidis ja jsem měla hlubokou žilní trombozu ve stehne a v panvy.a mela jsem nohu oteklo o 6cm vic než tu druhou.a měla jsem ji takovou tvrdou a modrou když jsem neměla kom. punčochy.a bolela me noha při chuzi.

Začni psát odpověď...

Odešli