Tvrdne mi břicho ve 31tt, můžu přidat dávky magnesia?

verry
19. lis 2012

Ahoj, jsem v 31tt a začíná mi dost často tvrdnout břicho. Preventivně jím 2x 1tbl.magnesia...Ale asi to je málo. Můžu si přidat?? Nebo co jiného pomáha proti tvrdnutí?? Co pomohlo vám?? Předem dík za odpovědi.

hehena
19. lis 2012

můj gyndr. mi teď říkal, že max. dávka je 4x denně 2 tablety, takže 8 kousků na den. tudíž bych si být tebou přidala, je to jen hořčík, takže ti to nemůže ublížit 🙂 na kontrole bych to jen řekla dr. jinak u mě je to střídavý, jsou dny, kdy mi tvrdne břicho několikrát do hodiny a pak mám zas vcelku klid.

missymici
19. lis 2012

Mě tvrdlo od 30.tt,nasadil mi dr. magnesko,ale rozpustne ve vode,...a dost zabíralo...a brala jsem jen 1x denne,při častěším tvrdnutí 2x denně.

crawler
19. lis 2012

já bych to s ním nepřeháněla, protože pak v pozdějším těhu se stejně brát nesmí, právě protože zastavuje činnost dělohy😉 Tvrdnutí je sice nepříjemné, ale normální - děloha cvičí na porod ...

mirun
20. lis 2012

Mě v obou těhotenstvích tvrdlo břicho od 20tého týdne. magnesko jsem brala (pila rozpustné ve vodě) 2x denně po 1 tabletě. pila jsem to do 38 týdne a u obou jsem rodila na termín. udrželo mi to. akorát jsem přišla do porodnice a byla jsem otevřená na 3-4 cm. myslim si, že by ti tahle dávka měla stačit.

marlenee
20. lis 2012

Já beru magnesko 3xdenně po 1tabletce od 20tt a ještě ho mám brát tak 2 týdny a to dnes začínám 36tt.Magnésko neublíží a prý je děloha klidnější.Co doktor to jiný názor 🙂

anetadr
20. lis 2012

Není lepší si zajít či zavolat k doktorce, než si sama ordinovat léčbu?

lvicek2000
20. lis 2012

Já brala magnésko 4x2tablety, tvrdlo mi břicho od 20.týdne opravdu hodně. Ale od 36.tt jsem vysadila, aby nebránilo přirozeným stahům dělohy. Někdo říká, že je to v podstatě takové placebo, já jsem po vysazení nepozorovala nějaké zhoršení a i přes poctivé užívání tvrdlo břicho stále. Důležité je, jestli jen tvrdne břicho, nebo se i začíná zkracovat čípek. Samotné tvrdnutí až tak nevadí. Takže bych taky pro jistotu raději skočila k doktorovi, aby tě zkouknul komplexně

baca
20. lis 2012

Já jsem v předchozím těhotenství byla v 28 tt a 31 tt vždy týden na kapačkách právě kvůli velmi častému tvrdnutí ( i při ležení mi tvrdlo snad každých 5 minut). Pak jsem měla jíst 3x denně 2 tablety. Ale i tak to samo přešlo a už mi pak tvdlo normálně. Ted jsem zas v tom pro mě kritickém období, preventivně beru 3 x 1 tabletu a stejně mě to začíná víc zlobit. Dr. mi říkala, že si můžu třeba vzít večer tablety dvě, když vím, že jsme měla namáhavý den, nebo mě čeká běání po obchodech atd. A na tvrdnutí pomáhá krom magnezia jedině fyzický klid, a to úplný. V nemocnici jsem mohla jen na záchod, a to se mi čípek nijak nezkracoval.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru