Tvrdnutí břicha na začátku 18. týdne, poraďte

mersy
12. říj 2012

holky, potřebuji poradit. jsem na začátku 18. týdne a dost často mi tvrdne břicho.
Je to jen zvětšováním dělohy nebo si mám začít dělat starosti. jen podotýkám, že čekám 3 dítě.

jenny.kay
12. říj 2012

Mně tvrdlo od cca 15. týdne, jela jsem s tím do porodnice, kde jsem si poležela přes noc s kapačkou hořčíku, ale měla jsem s tím problémy po celé těhotenství. Zkus magnézium, zda pomůže, jinak k lékaři.

vendullka
12. říj 2012

Mě to začalo při druhém kolem 20tt, volala jsem si k dr. a ten mě poslal do rizikové poradny do nemocnice, napsali mi magnésko a duphaston a musela jsem doma měsíc ležet, ale i pak mi tvrdlo docela dost až do porodu. Magnésko si sama neordinuj, radši se poraď s tvým doktorem.

mersy
autor
12. říj 2012

@jenny.kay děkuji, k doktorovi jsem volala,mám přijít v úterý.....tak snad to bude dobré

vendullka
12. říj 2012

Určitě ano, budu držet pěsti!🙂

hehena
12. říj 2012

@mersy magnézko je minerál a určitě bych si ho hned šla koupit a dlabala bych dle situace 1-3 denně než co řekne dr. v lékárně je volně prodejný bez předpisu, není to nic, čím by sis mohla ublížit, když je nebudeš jíst lopatou .) jím ho i jako netěhotná kvůli srdci a nervový soustavě, neb mě sklidňuje. já myslím, že není moc na co čekat. 😉
jinak i mě tvrdlo břicho docela brzo, taky to začlo ten 17-18tt, horčík pomohl.

mersy
autor
12. říj 2012

@hehena zkusím děkuji

kaatulka
12. říj 2012

Taky mi začalo před cca 14 dny tvrdnout břicho, poslední dobou i celkem bolestivě....Dr. dělal vyšetření, napsal šumák mangésko, je to teda hnus, ale piju 2 x denně, efekt mi přijde, že to teda nemá žádný, tak nevím 😖...Nic příjemnýho...

herkuleska
13. říj 2012

@mersy jasný, magnézium pro těhotný a když nastane průjem tak snížit dávky a hlavně klidový režim. doktorka mi předepsala nejsilnější na trhu a pomáhalo to 🙂

mersy
autor
13. říj 2012
kacenka1987
14. říj 2012

Tvrdlo mi bříško pravidelně o 18tt, jen jsem se zmínila dr už mi vypisoval neschopenku, ikdyž jsem nechtěla. Je prý potřeba klidový režim, hodně hořčíku atd. Všechno bylo v pořádku, nakonec jsem i 6 dní přenášela 😉

romantika
1. lis 2012

mersy ja mela tvrdnuti bricha cele tehu, snad jsem jeste ani nevedela ze jsem tehotna. nic mi nepomohlo, ale mela jsem to porad celych 9 mesicu. dostala jsem magne B 6 - horcik, ale myslim ze hodne dela taky spravne dychani, lepe receno jsem spatne dychala. takze hodne doma lehat a dychat do bricha - najdes na netu. ale my nemohli ani sexovat 🙂)))) jak jsme sli na to myslela jsem ze porodim 🙂)))) mozna je to i ulozenim mimi, mela jsem malou jak se laicky rika "v zadku" cili hodne v panvi a v brichu. poznas to, ze ti neroste bricho, ja byla v 8mem mesicii jak tady vidim fotky v druhem mesici. pomaha cvicit kocici hrbety, ale kazde dite je jine.

asaka
5. lis 2012

@mersy magnezium alespon 3*2 tbl, klidovy rezim jak fyzicky tak psychicky, bacha taky na pitny rezim, pij dostatecne ev. si pridej sklenici vincentky denne, pro doplneni mineralu

mersy
autor
5. lis 2012

@romantika
@asaka holky děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru