Tvrdnutí břicha, neublíží nějak miminku?

krmv
2. únor 2013

Ahoj tehulky,chci se podelit o zkusenosti a rady ohledne tvrdnuti briska v tehotenstvi. Ja jsem ve 29tt a nekolikrat za den mam tvrdy podbrisek a brisko a to i rano po probuzeni. Od doktorky mam jist 5xdenne horcikta polehavat. Po horciku totje vzdy na chvili dobry,ale pak zase. Malinko jsem z toho nervozni zda tj.normalni a zda to nemuze nejak ublizit miminku. Diky moc a vsem tehulkam si to pekne uzivejte

anit_001
2. únor 2013

@krmv Záleží na tom, jak často ti tvrdne. Pokud je to tak do 10 tvrdnutí denně, tak magnézko a odpočinek je ok. Ale jestli to máš mnohem častěji, tak bych to víc řešila. Miminku to neublíží, spíš aby tě pohlídali kvůli předčasnému porodu.

lucifereeek
2. únor 2013

ahoj, mě tvrdlo břicho od 21tt a to docela často, taky jsem se bála, a hrozil mi předčasný porod, nakonec jsem ještě přenášela, takže pokud ti jen tvrdne břicho ale neotvíráš se, tak by to mělo být ok. Myslím, že ti stejně může poradit jen tvůj dr., který vidí jak na tom jsi.
@krmv

miru001
2. únor 2013

Ahoj, taky mi tvrdlo bříško cca od 5.měsíce, brala jsem dost magnezia, bylo to lepší, i když stejně dál tvrdlo. Ale neměla jsem s tím nijak velký problém a donosila jsem v pohodě do 39+2tt 😉 Děloha se připravuje, no, tak přeji aspoň taky tak rychlý porod, jako jsem měla já 😉

nik123
2. únor 2013

Já jsem četla, že je to kolem 5. měsíc normální, že pokud to není pravidelné a bolestivé a čípek je ok, že se má dát jen hořčík, víc odpočívat a nevadí to. Děloha začíná trénink na porod 🙂 Ale nejsem dr. určitě je lepší, když ti zkontroluje aspoň ten čípek (hrdlo).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru