Tvrdnutí břicha v 15. týdnu těhotenství. Není to brzy?

saminomimino
9. pro 2010

Těhulky ,maminky,dneska mně děsně vylekalo jak mně ztvrdlo bříško až se mi v bodřišku udělala malá tvrdá boule a dost to bolelo,u syna mně bezbolestně tvrdlo břicho až po 30tt,teď mi to příjde hrozně brzy a bojím se abych nepotratila,zatím se to stalo jen jednou...poraďte

ratatooy
9. pro 2010

@saminomimino já myslím že se nemusíš bát nebo zatelefonuj aspoň doktorovi,mě tvrdlo břicho taky už někdy od 12tt

dadous
9. pro 2010

ja bych mazala k dr., nejspíš ti da magnezium 😵

med
9. pro 2010

Mně taky začalo tvrdnout bříško asi v 15. tt. Jela jsem raději na prohlídku a dali mi magnézium 6 tabletek denně, ale pomohlo to jen částečně. Bříško mi občas tvrdne doteď.

mkr
10. pro 2010

u první mi tvrdlo břicho tak od 12 tt, dostala jsem 8 tablet magnézia denně, teď už taky beru tabletky od 6 tt, ale né tolik zatím

many
10. pro 2010

ahojky, taky už mi nějakou dobu tvrdne 🙂 mám brát 3x1 tabletu magnézka a kdyby to tvrdlo víc, tak si klidně mám dávat i po dvou 😉

sturnus_vulgaris
10. pro 2010

Mne uz se to taky stalo ☹, takze cekam, kdy si dojdu pro svou davku Mg.
Minule jsem to tvrdnuti pozorovala trochu pozdeji, ale presny tyden uz nevim. Urcite to ale bylo v patem mesici. Mozna jsem to driv ani nepoznala, ted, kdyz uz vim, jak tvrdnuti v praxi vypada, tak neni problem ho rozsifrovat.
Kazdopadne jsem minule brala od sesteho mesice 8 tablet Mg, a to az do 36tt, kdy jsem ho postupne vysadila. Myslim, ze vliv na stahy pri porodu a jejich intenzitu to rozhodne nemelo zadny, ale prenasela jsem 10 dni. Po svych zkusenostech si taky nemyslim, ze je Mg pouhe placebo, jak obcas nekdo uvadi. Jak jsem zapomnela, hned to bylo s tvrdnutim horsi (resp. jednou se mi stalo, ze jsem si koupila nejake slabsi Mg a blbe jsem si to prepocitala a pak jsem se nestacila divit).

margotg
10. pro 2010

Mě tvrdlo bříško u všech třech od 24, 12 a 16 i 10x za hodinu magnesko nemagnesko, u všech čekali předčasný porod a všechny holky jsou v termínu. Asi je to náturou.

zlatouch
10. pro 2010

Dle mé dr. je tvrdnutí do 20ti za den v normě (to mi říkala na kontrole v 16tt), pokud to je častěji, předepisuje Mg.

jenniffer001
10. pro 2010

Ahojky, mě tvrdlo břicho už od 12tt a taky jsem měla v břiše úplně tvrdou bouly, přes kterou mě bolelo se i ohnout.... od dr. jsem dostala magnézko, které jsem brala až do konce těhu, ale břicho mi stejně tvrdlo vesele dál.... taky mi předpovídali dřívější porod a strašili mě, že nestihnu ani nastoupit na mateřskou a nakonec jsem přenášela 😝

tublatanka
7. led 2011

ahoj,u obou dětí mi tohle dělalo od 16tt..brala jsem maximum magnezia,ale pomáhalo to málo,určitě zavolej mudr,někdo holt musí mít absolutní klidový režim 😒

cibule
18. led 2011

Ahooj, mě taky vždycky tvrdlo břicho☹ U první (dcery) od 24tt - přišla jsem o ni 😢 U syna už od 14tt, tak jsem si myslela, že z toho nic nebude a dnes mám zdravého, krásného kluka 😀 Sice se narodil o měsíc dřív, ale byl úplně v pořádku. Každopádně magnezium je k ničemu, nepomáhá....

kamilka007
21. led 2011

Tvrdnutí mě taky trápí, už od 20.tt. Doktorka mi předepsala Magnosolv a když jeden denně nestačil, zvýšili jsme na dva a všechno se dost uklidnilo. Při poslední poradně na to zvýšení asi zapomněla a na další balení znovu napsala 1x denně. Zkusila jsem to týden a je to sakra znát, hned jsem si zase naordinovala 2.
Jinak u tvrdnutí je hlavně důležitý, jestli se zkracuje čípek, tak se pozná riziko předčasného porodu. U mě zatím ne, tak se snažím nenervovat. 🙂

ladybugie
21. led 2011

ahojky, moje bříško mi tvrdlo už od 17tt. Dostala jsem MagneB6 a zobala několikrát denně. Postupně mi doktorka dávku upravovala a tuším měsíc před porodem jsem to vysadila 🙂 Ale být tebou, zajdu si určitě k doktorovi 🙂

medulen
9. říj 2012

Ahoj holky prosim, kolik mg horciku muzu? Jsem 15 tt a tvrdne mi brisko, mam pocit ze je tuhe porad ...

kettynka1234
9. říj 2012

já brala od prvopočátku 2 tablety hořčíku. Ale raději bych toto řešila s gynekologem. Když tuhne pořád, šla bych se ukázat na gynu ( jen pro jistotu.) Ať se miminku nic neděje. Jen pro jistutu. Oni ti už písnou a poradí ( jo a odpočívala bych!

lukjak
9. lis 2015

Tak je to statý dotaz,ale někomu víc odpovědí pomůže..takže i já napíši své zkušenosti. Začlo mi tvrdnout břicho každé ráno a večer. Docela pravidelně a to již od 16 týdne. Koupila jsem si a brala magnézko a čekala týden,kdy jsem zrovna měla jít k mudr na kontrolu. Ještě bych dodala,že mi ve 13 týdnu praskl obrovský hematom,který krvácel celou noc. No a když mi začlo v 16 tt tvrdnout břicho, hned jak změklo tak jsem začala strašně špinit. To mi bylo řečeno,že je ještě dojezd po tom hematomu. Doktorce jsem říkala,že beru magnézko 0,5 mg a ta mi řekla,že je to málo,že s tímto množstvím mg bych měla brát aspoň 8 tablet. Takže ať si koupím magnezium 300+ a beru to 2*tablety po obědě, že je to od výrobců,co dělají homeopatika a že je nejlepší. Zmínila jsem se,že v noci chodím tak 5 * na wc a přez den tak 15 *. Moč mi vyšla v pořádku,ale moje doktorka je zároveň uroložka a tak mě ještě vycévkovala a poslala to do spec. laboratoře a našli mi zánět , takže atb a víme důvod toho tvrdnutí břicha. Říkala,že tvrdnutí břicha je normální ve třetím trimestru, ve druhém to prý normální není. A ten zánět moč. měchýře mi prý způsobuje i tlak,že mi na něm leží placenta. Takže za mé tvrdnutí mohl zánět. Radím tedy, jít určitě k doktorovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru