Ublíží léky plodu? Byla jsem nemocná

ojo
10. led 2010

Ahojky, teprve předevčírem jsem zjistila, že jsem těhu, teď to bude týden, co mi mešká MS. Bohužel jsem také tento týden onemocněla a brala třeba ACC long nebo strepsils...

myslíte, že by tyto léky ublížili miminku?? ☹

pilotkaanetka
10. led 2010

ahojky myslím že by ses nemělá bát já jsem byla nemocná ve 2 měsíci a taky jsem brala léky a máme zdravou holčičku 😉

luzza
10. led 2010

ojo
brala jsem ATB na zánět močových cest hned po umělém oplodnění... a máme dvojčata 😉 embrio je tak malé,že to ještě nemá vliv,neboj 😉

ducky
10. led 2010

Ojo ze začátku je mimi vyživováno žloutkovým váčkem a né přes placentu, tak myslím, že to bude v pohodě.
Já měla děsivou rýmu asi kolem 8tt, sice do krku jsem používala Propolky, ale do nosu mi zabírá jedině Sanorin, který taky není zcela ideální. 😉

pomeranca
10. led 2010

takhle úplně na začátku to moc nevadí, vždycky je ale lepší vyměnit léky za šetrnější variantu, nebo je nebrat vůbec (pokud je to možné). Místo strepsils doporučuju propolki (i když léčiva s lokálním účinkem nejsou zas tak "hrozná") a na kašel si vem jitrocelový sirup a hodně pij 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru