Ukončení rizikového těhotenství. Jde to?

mysulka
5. říj 2007

Ahoj holky, mám prosbičku, jsem na rizikovém těhu s vysokým tlakem, teď jsem začala brát léky, které asi jako jediná těhule v ČR nesnáším, je mi po nich opravdu hrozně, je to až v takovém extrému, že mi nestihnul tento týden doktor dodělat ani sono ☹ O tom, že bych dojela někam MHD dále jak 20 min. nemůže být ani řeč, ale tlak mám normální, nebo alespoň ne vysoký. Může mi ukončit doktor rizikové těhu, když pominul faktor s vysokým tlakem?

Děkuju 🙂

krista
5. říj 2007

Ahojky Mysulka, na tvůj dotaz ti bohužel neodpovím, ale můžu se zeptat co bereš za léky? Mám taky vysoký tlak a beru Dopegit - ten snáším moc dobře 😉

denousek
5. říj 2007

mysulko jak to myslis ukoncit??jako vyvolat porod nebo si nechat vzit miminko,?doufam ze to prvni....

krista
5. říj 2007

Denousek já to teda pochopila naprosto jinak ... Mysulka podle mě chce ukončit PN nikoliv těhotenství 😉

denousek
5. říj 2007

jako že chce jit na neschopenku?

krista
5. říj 2007

Denousek ne, chce odejít z neschopenky - aby tam neměla psáno RIZIKOVÉ TĚHU ... ptá se jestli se bere vysoký tlak v těhotenství jako RIZIKOVÉ TĚHU když všechno okolo bude jinak OK 😉

lendy1
5. říj 2007

Já jsem byla také na rizikovém, nechala jsem si neschopenku ukončit, vybrala si pár dnů dovolené ( u nás v práci ji neproplácí), aby mi to vyšlo do té doby než půjdu na mateřskou. A pak jsem rovnou nastoupila mateřskou.

mysulka
autor
5. říj 2007

jéjej, tak to jsem to napsala pěkně blbě, to mě nenapadlo, že to takhle pochopíte ☹

Jsem na rizikovém těhu a nedovedu si představit, že bych se svým stavem nevolností a spavou nemocí měla nastoupit do práce a chci vědět, zda mě tam může poslat gynekolog, když už po tom léku ten tlak vysoký není.

mimíska chci donosit až do konce. Jen mi jde o to, zda mi může gynekolog, i když nebudu chtít, ukončit rizikové těhu, když už není ten příznak, který byl.

Nebo jinak, když na nějakou příčinu dostanu rizikové těhu a budu se léčit, tak příčina odezní, ale jsem v léčbě, tak jestli mi končí rizikové těhotenství, když při léčbě je ta léčená nemoc v pohodě.

Krista: Nejdříve jsem brala Egilok, ten byl úplně bez potíží, pak Cynt, tam mi bylo nevolno, ale dalo se to, prostě mě to neomezovala a teď beru právě ten Dopegit a to je krize, ale jak popisuješ, jsem jediná, která si na něj stěžuje. Beru ho 1-1-1 a mám tak 75% průměr na vyzvracení polední dávky. O nevolnostech během dne raději nemluvím. Do té doby jsem nevěděla, co jsou to těhotenské příznaky a kdybych neměla foto z ULZ tak jsem ani nevěděla, že jsem těhotná.

mysulka
autor
5. říj 2007

Myslím tím ukončení rizik. těhu zároveň ukončení neschopenky ☹

lendy: já totiž ani netuším, kdy nastoupím na mateřskou protože mám nějak moc termínů a každý se řídí něčím jiným ☹ rodím od prosince do ledna

majka07
5. říj 2007

mysulka na mateřskou by se mělo nastupovat dle výpočtu datumu poslední MS.

Pokud nesnesež žádný lék tak by tě měl asi mudr. poslat do nemocnice a bohužel zůstat až dokud se mimčo nenarodí, bylo by asi lepší být pod dohledem odborníků. Já měla vysoký tlak také, brala jsem dopegyt, ale v nemocnici jsem pak chvilku ležela. Mohlo by se ukončit, kdyby nastaly nějaké velké komplikace, to mi tenkrát řekl doktor.

mysulka
autor
5. říj 2007

nojo, jenomže já mám podle prvních ultrazv. termín až 5. 1 dle MS 13. 12 a každý tady říká něco jiného. Právě sestra v ordinaci se přiklání k tomu 5. 1.Je to v čudu, chtít aby se mi domluvili ☹

V nem. jsem už byla, ale bylo to v pohodě. Všechna vyšetření vyšla super. Ale jen ten Dopegit mi nedělá dobře. A zase, co tam jako se mnou budou dělat, když mi jinak nic není, jen vysoký tlak a nesnášenlivost jednoho léku, který nesnáším v ČR jen já ☹

majka07
5. říj 2007

Nevím proč to dělají jinak, ale tchyně dělá účko a výplaty mnoha firmám a zatím všude, kde šly ženský na mateřskou tak se to počítalo dle poslední MS, vím že to říkali aj na školení. A co říká doktor? Já kdybych měla rodit podle UTZ tak už rodím někdy na záčátku dubna 😅 A měl by to řešit doktor ne, ten tlak...on s Tebou nijak nekomunikuje, neřekl ti všechna možná řešení? 😕

mysulka
autor
5. říj 2007

Já už mám docela strach se ho na něco zeptat. Vždy mi dá přednášku, jak malý holce. a jednou jsem se zeptala na to, zda můžu brát brufen na moudrák u sestry (porodní asistentka) tak mi řekla, že ne, ale ať se poradím s MUDr. a on, že jo, ať beru to co jsme brala, než jsem otěhotněla a jiný doktor mi zakázal i čaj na kášlík kvůli vedlejším účinkům. Tak to raději scháním tady, ty informace.

A taky, za co tedy on nemůže, ale jelikož jsem si během 1 měsíce prošla fakt všema možnýma doktorama jak ze stejného oboru tak i z jiných a měli skoro vždy úplně opačný názor tak z toho šílím taky. Manžel se během 10 minut už chytal za hlavu, protože jen s tím tlakem jsem prošla kardiolog, 2xinterna, 2 gynekol. v jednom dnu a každý, opravdu každý měl úplně jiný názor. A to už nevíte kam si skočit.

Tak to bych mohla být už za měsíc oficiálně na mateřský 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru