Ukončení těhotenství ve 14. týdnu

simkaaac
23. dub 2018

V pátek mi vyšel pozitivní screening 1:130 na Downa, Dnes jsem jela do Podolí na podrobný UTZ a udělali mi nový screening. Vyšla najevo srdeční vada (AVDS), riziko se zvýšilo na 1:11 a nyní taky riziko na Pataův syndorm 1:112. Výsledky Papp-a stejně špatné cca 0,19 a i šíjové projasnění taky nic moc 2,9. Zítra mě ještě čeká genetika a pozítří odběr klků. Začínám se psychicky připravovat na nejhorší a děsím se toho, že miminko už budu muset odrodit :( Máte někdo zkušenosti? Jak to u Vás probíhalo?

zuzajulie
24. kvě 2018

@simkaaac obdobi vzdoru a blizici se nastup do prace a ja jeste obecne nejsem ok. Na dalsi dite si taky přijdu stara. Nemyslim si, ze by znovu prisel Patau, u kterého je pravděpodobnost vyhry v loterii 1:50000. Druhe bylo chtene, ale neplánovane... Neumim to asi dobre vysvětlit. Kam na genetiku? Cim driv, tim lip, trvají objednaci doby.

simkaaac
autor
25. kvě 2018

@zuzajulie Myslím, že Ti rozumím 🙂 Na genetiku do Podolí, kde jsme podstoupila odběr klků i potrat. Dopoledne jsem tam volala a prý čekají ještě na jeden výsledek, takže si mám zavolat ve čtvrtek a pak se domluvíme.

zuzajulie
25. kvě 2018

@simkaaac jo oni uu delali odbery, takze cekate na vysledky, jestli jste ok? My jsme, az na mého Leidena... A to, ze nemladnem, tak blbnem :D nevim, je mi 34 a uz proste docela nemam silu.

simkaaac
autor
25. kvě 2018

@zuzajulie nn to jsou ještě výsledky z odběrů těch choriových klků z placenty. Oni dělaj rychlo test na ty základní vývojové vady a pak za měsíc jsou další, podrobnější výsledky. Jestli ta zjištěná trizometrije (down) byla volná (náhoda) nebo ne. Já myslela, že mi napíšeš, že ti je přes 40 🙂) Mě bude letos 31 a mám kamarádky, který jsou o rok mladší jak ty a nemaj ještě ani jedno dítě. 🙂

zuzajulie
26. kvě 2018

@simkaaac segra bude mit 32 a ceka v zari, byvali by meli driv, ale neslo to. Noa ja, velkou cast Juli kojeneckeho i batoleciho věku jsem stravila s pomoci rodiny, s red skin syndromem z kortikoidu. Prakticky bez kuze, neschopna plne fungovat. Nevím , jak moc tomu prispelo tehu, kdyby mi nekdo 100% rekl, ze to je z toho, v tu ranu jdu na sterilku. Ja vzdy mela ekzem, ale umirnene. Nejsem proste ok jeste furt, nemam silu, loni jsem malem umrela a od té doby se drzim, jen ted trochu opar.

simkaaac
autor
27. kvě 2018

@zuzajulie to je hrozný! :( To mě moc mrzí, doufám, že už budeš v pořádku! No ono těhotenství některé nemoci rozjede a někdy naopak vyléčí..

zuzajulie
27. kvě 2018

@simkaaac podle me zpetne vidím belkou souvislost se skocenim HA. Jsem vdecna, ze je lip a doufam, ze to potrvá 🙂

ztracenamama
14. led 2024

Dobry den, vim, ze tato koverzace probehla pred nekolika lety, ale treba to bude nekomu napomocne. Me tez zemrela dcera v 17tt po umelem ukonceni tehotenstvi pote, co se zjistila vada neslucitelna se zivotem po porodu podobne jako u @maagda. Na zaklade nasi zkusenosti jsem zalozila stranky www.ztracenamama.cz kde je vse o umelem ukonceni tehotenstvi ze zdravotnich duvodu, co se bude dit a nasledna podpora po nem. Vsem moc drzim palce a je mi vase ztrata moc lito🤍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru