Únava na začátku těhotenství. Jak se s tím vyrovnat?

vladousek
3. zář 2009

Ahojík začínajicí maminky. Jsem teprve ve 4. týdnu ale mám strašný problém s únavou. Nemáte nějaký tipy jak se s tím dá vyrovnat. Doma odpočívám to je jasné, ale problém mám v práci a představa, že to takhle bude dalších 7 měsíců mě děsí. Nejradši bych furt spala. To že furt jím to nějak ustojím 🙂 , ale ta ospalost .... vůbec nemůžu fungovat.
Vladka

misicka455
3. zář 2009

Vladousek tak u mě unava trvala až do konce třetího měsíce, pak to bude lepší a pak se to bude zase horšit 😀 😀 Holt to v práci musíš vydržet a doma co nejvíc odpočívat a spát. Jestli to v práci nedáš tak běž na neschopenku, nebo asoň ted ze začátku kdy je únava nejhorší 😉

janneke
3. zář 2009

Mne unava trapila zhruba od 8 do asi 14 tydne, nebo tak nejak. Neboj, ono to prejde. Ja chodila domu z prace, tam jsem padla a spala.
A taky jsem mela silenou zravou. V praci jsem tenkrat jeste neoznamila, ze jsem tehotna, ale rikala jsem si, ze by to kazdyho muselo trknout, kdyby si vsimnul meho jidelnicku behem pracovni doby... (8 chlebu, 2 jogurty, jablko, banan, susenka a pul litru polivky... atd atd atd)

sarlotta
3. zář 2009

vladousek to přejde, dělej jen to nejnutnější a spi kdykoliv můžeš. nevolnosti jsou daleko horší 😉
Hlavně to neřeš kafíčkama🙂)) Bude líp.

vladousek
autor
3. zář 2009

no tak to jsem ráda že to někdy přejde. Právě že v práci to zatím nevědí a nechci to říkat dokud to nebude jisté, přeci jenom ty první tři měsíce se čeká jestli to vydrží. Ale čekám kdy to někdo pozná, protože jsem přestala pít kafata a začala víc jíst. Snažím se jíst hodně ovoce protože jinak bych v 9 měs. neprošla dveřma. Neschopenku si zatím brát právě nechci - protože jinak by to v práci hned věděli. Hold prostě všechno jde stranou a budu jenom spát a jíst a spát a jíst :o))) A jak máte vy veliká bříška? Nebo už jsou malý na světě?

dezyre
3. zář 2009

Ahoj Vladi 🙂.. tak já mám stejný problém 🙂 jsem skoro o dva týdny víc než ty .. a popravdě.. jezdím do práce na šestou ranní, ale už v osm se těším, až budou dvě hodiny, budu moct vypadnout domů a spát a spát a spát 🙂 celý den nemyslím na nic jiného.. A když konečně přijedu domů, tak chvíli něco dělám.. ale kolem čtvrté už to zalomím.. a spím až do osmi do večera .. pak se vzbudím.. chvíli funguju, ale v deset jedenáct jdu spát znovu 🙂 a takhle trávím poslední týden každý den...

tiki
3. zář 2009

Holky, já vás obdivuju, jak to dokážete v práci utajit. Já jsem při prvním těhotenství studovala a byly naštestí zrovna prázdniny, takze jsem mohla v mezích možností odpočívat. Ale stejně jsem to musela říct, protože jsem jela s naším oddílem na tábor a musela jsem vysvetlit, že letos mě na dřevo fakt nikdo nedostane a o poledním klidu ať po mně určitě nikdo nechce, abych připravovala hru pro děti 🙂
Teď pro změnu to vyšlo zase na prázdniny, ale to jsem zrovna byla ve Švédsku na tři týdny na studijní stáži (abych už konečně mohla tu školu dokončit), byl tam manžel s dcerkou (dělal chůvu a já chodila do školy 😀 ) a ještě tam byly dvě holčiny od nás ze školy. Já tam už jela s podezřením, že něco není OK (resp. je, protože druhé dítko jsme chtěli), měla jsem pořád teplotu kolem 37 a neustále jsem chrněla. Když mi po deseti dnech začalo být tak nějak všeljak od žaludku (ty výborné sladké švédské placičky, které mi včera tolik chutnaly, jsem druhý den nemohla ani vidět 😝 😉 ), poslala jsem manžela do lékárny pro test. Kdybych tam šla já, tak bych ho při té ceně asi nekoupila, ale on jo, tak jsem si udělala tt za skoro dvě stovky českých, ale vzhledem k tomu, že tam byly //, tak nás ty peníze ani nemrzely 😀 . A holkám jsem to taky říct musela, vařili jsme dohromady a mně se obracel žaludek, jen jsem jídlo viděla. Aspoň jsem si takhle zajistila trvalé místo v autě vepředu, zatímco cestou tam jsme se poctivě střídali 🙂 .
U tchýně to po návratu taky prasklo hned, jak jí vysvětlit, že to maso sice upekla moc dobře, ale já do sebe víc než pět soust nedostanu. A brokolici na polívku ať mi s sebou radši nedává 😉 .

strouzek
5. zář 2009

tak tohle je téma pro mě. nevadí mi blití a nic ale ta únava děsný. jsem ve 12 tt ale je tu stále , začla cca od 5-6 tt, nejhorší to snad bylo kolem 8 tt to jsem nebyla schopná ani umýt doma nádobí. v práci to byl děs protože jsem to až do minulýho týdne tajila, no a nejen teda v práci i rodině takže jsem se proploužila létem a všichni mě drbali jak jsem zhnilá. doma zvládám jen jednoduché věci ale zbytek musí dělat manža, já odpoledne většinou proležím nebo prospím, večer chodím spát nejpozději 9 hod a to už fakt se do postele plazím. je to fakt šílený vůbec si neumím představit jak to dělaj maminy co mají už děti doma a čekaj další, protože já mám problém obstarat i večeři pro sebe a manžu natož že bych měla třeba dělat s dítkem úkoly a vařit

stylly
5. zář 2009

NO tak na začátku těhu jsem spala pořád ale "spací" syndrom mi vydržel do ted 😀 spím tak od 22.00 do 9.00 a od 13.00 do 17.00....... 😀
Jen spěte,...byla udělána studie,že pokud bude hodně maminka v těhu odpočívat a spát tak i miminko bude pěkně spinkat!!! 😉

lucka.adis
5. zář 2009

Ahoj holky, i já jsem jako medvěd.. nejenom že spím večer, ale jak napsala Stylly, mám i spací dobu po obědě a to od 13:00 tak do 17-18hodin 😀
Nevím proč, ale ráno jsem vždycky v pohodě a potom prostě odpadám. Takže pokud máte možnost odpočívat a nebo si i schrupnout, tak hurrrá do toho 😉

lehna
5. zář 2009

ahoj holky,

únava je normální. já byla tak unavená někdy do 4tého měsíce,možná dýl. Do práce jsem chodila odpoledne, takže ráno jsem dlouho spala a z práce chodila v šest, v půl 7, dala si večeři a šla spát ještě jak byly zprávy.
ale nějaký recept,jak to překonat nevím. holt spěte a bu%dte rýdy, jak se vám narodí zlatíčko, tak budete vzpomínat jak jste se na začátku krásně vyspaly🙂

rora2
5. zář 2009

Ahoj,já jsem v 6 týdnu a mám úplně stejný problém,jsem unavená a jen bych ležela.Mudr.říkal,odpočívat a odpočívat,tak se snažím 🙂. Žádný jiný recept na to asi ani neexistuje.Souhlasím s lehnou,až se mimísek narodí,budete rády vzpomínat,jak jste si mohly dříve pěkně pospat 😉

katrin111
5. zář 2009

ahoj holky ja jsem taky na zacatku trpela silenou unavou.......denne jsem chodila po obede spat a taky mi byla porad zima a o nevolnostech radeji nemluvim............zato tedka mi je porad teplo..........

dezyre
6. zář 2009

Holky tak já jsem tento víkend chodila spát už po snídani 😀 je to čím dál horší.. jsem zvědavá co budu dělat na podzim .. až ještě k tomu padne to pošmourný počasí 😖

andelka
6. zář 2009

No já jsem taky furt nějaká ospalá, hlavně teď o víkendu bych chrněla skoro furt. Naštěstí jsem doma, takže to budu zvládat, ale jednou za 14 dní chodím do školy a to budu muset vydržet nepřetržitě od 8 do 15.30 a ještě tak, aby si toho nikdo nevšiml 😅 Popravdě si nedokážu představit, že bych chodila do práce. Blbě mi naštěstí ještě není, ale počítám, že to ještě přijde. 😀

bury
6. zář 2009

Tak já byla ospalá cca od 7tt a od 9tt do 12tt jsem snad spala i v práci u práce 🙂 Už se to ale začalo lepšit. V práci jsem to řekla až někdy 13tt. Přežít ty 3 nejhorší týdny bylo fakt strašný. 🙂 Hlavně když jsem jela z práce, tak jsem měla strach, abych neusla za volantem 🙂 A šéf mi pořád říkal, jestli mi něco není, že jsem tak mimo 😀

verisek
7. zář 2009

holky tak se pridavam, jsem tak strasne unavena, ze to neni ani mozny, nejsem schopna fungovat ani doma normalne, zatim mam jeste dovolenou, ale nedokazu si predstavit co budu delat v praci 😅

michala1979
16. bře 2010

ahoj maminky,jsem v 11 tt a doma mám 6-letou dceru,takže prvňáček....tedy hora úkolů,čtení,psaní a moře trpělivosti.no a k té únavě,tak ta je opravdu zabíjející,funguju jen na nejnutnější věci a pak spím a spím...a můj přítel se nad tím pořád diví a vždycky mě rozesměje,když si polomrtvá lehnu a on se zeptá,jestli nechci radši odvézt na pohotovos 😀 ,netuší,že bych mu okamžitě usnula v autě...no a v práci přežívám jen silou vůle,tak se držte a spánku zdar 😉

terezt
16. bře 2010

Ahoj, ja jsem na tom uplne stejne. Unava od sameho zacatku. Uz jsem pomalu ve 3. mesici, tak cekam, ze to snad skonci. Mam doma take maleho caparta, tak to s nim valcim opravdu tezko. Vecer chodim spat s nim, uz se ani nesnazim vstavat - to je v 8. No a v 5 rano jsme na nohach. V 11, kdy usne si jdu taky lehnout a polehavam 1 - 2 h. Hodne tezko se mi vstava, ale pak to trochu rozchodim. U prvniho tehotenstvi jsem teda takhle unavena nebyla... Ma nadeje je, ze se to opravdu od 4. mesice zlepsi. Nic nestiham!

barunka9
17. bře 2010

holky, verte tomu, zelpsi. 🙂
ja to mela uplne stejne, totalni mrtvola, porad jsem spala, musela se mnou byt hrozna zabava. 🙂 Ale uz ted citim, ze je to lepsi, vecer vydrzim i film od osmi a kdyz jdu s kamaradkami na kaficko , tak jsme se ted 2x prokecaly do pulnoci 🙂 coz bylo na zacatku naprosto nemozne - tak pul devata to jistila. 🙂

verisek10
12. kvě 2014

ahoj holky, jsem podruhé těhotná a jsem stále úplně K.O. jsem "ráda" že v tom nejsem sama 🙂 v práci jsem do 12hod. a jak přijdu domu padám a nikdo mě dřív jak v 15h.nevzbudí.večer jsem taky úplně marná 🙂. při prvním těhotenství jsem toto vůbec neměla do 7měsíce jsem pracovala (měla jsem fyzickou práci) a vše v pohodě. ale teď ... :/ doufám, že to opravdu vymizí jak říkáte 🙂

evaamy
15. čer 2014

také jsem na začátku těh., ještě jsem ani nebyla u dr, takže nevím v kolikátým týdnu. můj problém je šílená únava, neudržím se skoro na nohách, pořád musím ležet. je mi skoro jako bych měla chřipku, přitom bez teploty. no a problem je ten, že pracuji jako prodavačka, takže pěkně od 9 do 20 hod musím STÁT! je to nechutný i tak natož s těh. únavou ☹ navíc je doba dovolených, takže vykrejváme směny těch co zrovna dovolenkují. jak to udělat, abych mohla co nejdřív, klidně ihned, zůstat doma? myslíte, že mi dr. napíše neschopenku, když nemám ani teplotu jen je mi hrozně? co byste mi poradily?

sykorkaa
15. čer 2014

@evaamy kdyz mu reknes to co si tady napsala tak te ji bez problemu napise..jinak ja unavena byla trochu,ale kdyz sem si zdrimla pres den tak sem zase nespala v noci..ale ted uz je to v pohode.

bielamacka
16. čer 2014

@evaamy jo, tu smrtící únavu znám a rozhodně nemám pocit, že by to mělo klesající tendenci, spíš naopak 😀 nechala jsem si napsat neschopenku, protože se mi 2x povedlo usnout v práci na stole 😀 a pak jednou v autobuse a přejet asi 4 stanice 🙂 v práci to bylo peklo, otékaly mi nohy, dělalo se mi mdlo a to nemám takovou náročnou práci jako ty - a doktorka mi to navrhla sama.... přesně ty tvoje potíže doktorovi popiš a podle mě ti to napíše..... trápit se tam je zbytečný a stejně tu tvoji ochotu ve výsledku nikdo neocení ani neřekne "ta je dobrá, že se obětovala a makala"... tvoje budoucí dítě je důležitější než nějaká kačena, co si klidně jela na dovolenou.... v tomhle musíš být sobec....

petaklok
23. čer 2014

Ahojky,taky jsem unavená,ospalá.Mám už 2 děti a u obou jsem měla to samé do konce 3 měsíce.Ted jsem 10.týden,tak to snad za chvíli skončíííí 🙂

ostrizi
2. črc 2014

Já to samé, už jsem v 19. týdnu a úplně to nezmizelo, sem tam se ráno nemůžu probudit. Ale dost se mi osvědčilo udělat všechnu práci dopoledne a pak už jen odpočívat. Zavedla jsem si takový rytmus a pomáhá to. Samozřejmě chodím do práce a mám doma 5 ti letou dceru, nějak to zvládáme....neschopenku jsem si vzít nemohla, protože jsem učitelka a nebyla za mě náhrada.

verisek10
20. črc 2014

Já jsem ted 4 měsíc a unava stále stejna. jsem na neschopence, nezvládala jsem to :/ s malou po obědě jdu lehnout vstavam o pul 3 :D dnes jsme nešlz spat a od 18h jen ležím nohy nahoru, necítím od prs dolu nic (obrazně řečeno, citím ale je to bolest) :( takže ja už se smiřuji s tím že to budu mít až do porodu :/
P.S. ja si neschopenku vzala taky pracuji ve škole, ale do prazdnin jsem vydržela chodit.. 🙂 ;)ale od zaří nene, řekla jsem to dost dopředu at mají čas sehnat nahradu

bedulka33
14. srp 2014

Ahojky Holky, jsem těhotná poprvé v 8 týdnu a únava, neustálý pocit na zvracení bývá u mne častým jevem. Když přijdu domu z práce, jsem úplně nepoužitelná, jdu si hned lehnout, nebo se musím překonat a stoupnout k plotně a musím něco uvařit, neboť mi přítel neustále vyčítá, že od té doby co jsem těhotná se o něj nestarám.

cherralie
14. srp 2014

@bedulka33 Chlapi jsou pekni previti. Manzel se mi ze zacatku taky posmival, ze jsem dobrej hypochondr. Ale snad si k tomu neco precetl, ale nyni uz je mnohem pozornejsi a chape, ze jsem desne unavena.

karlajasmine
14. srp 2014

Holky pokud jste v tehotenstvi hodne unavene, je mozne, ze jste mely nabeh na hypofunkci stitne zlazy a ze se vam to v tehotenstvi rozjelo - to se muze lehce stat 🙂 Tak doporucuju kazdemu, kdo tohle pocituje, si nechat vzit krev a zkontrolovat TSH v krvi. Ja nejsem teda zadny doktor, ale ja hypofunkci stitne zlazy mam, zjistili mi to teprve nedavno a rekli mi, ze se casto stava, ze se to v tehotenstvi dost zhorsi. A nez mi to zjistili, tak jsem byvala presne tak unavena, jak popisujete... prisla jsem domu z prace a padla do postele.. a od te doby, co beru lethrox, jsem zase uplne v pohode.. Tak to stoji za to se zeptat obvodniho lekare, jestli to nemuze byt tim 🙂

mjaja
18. lis 2014

Maminky, já to tu čtu se slzama v očích, jsme 8+2tt a jem totálně vyřízená. Zvracím, jsem na dně mých sil a ktomu mám doma 10-letá dvojčata která mi nedají chvilku klid. Tatínek podniká mimo domov a doma je max dva víkendy v měsíci . Občas mám pocit že se mi z toho všeho rozletí hlava. Každopádně každou volnou chvilku věnuji spánku. To je vlastně můj nej kamarád, protože to ani nezvracím ani vlastně nic ! Jen spím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru