Úrazy a pády v těhotenství. Měly jste?

renatak
29. črc 2008

Ahoj holky,
stalo se Vám některé, že jste měly nějaký větší či menší úraz a "něco se stalo"?. Já jsem včera málem spadla ze schodů, nakonec jsem to vybrala, ale dost se se mnou škublo, tak mám strach, jestli něco není miminku, ale už je to 24 hod. a žádné potíže nemám.....

j.a.n.u.s.
29. črc 2008

renatak...pokud nezacnes krvacet, nic se nestalo...neboj, pravdepodobne je miminko v poradku...davej bacha holka!!! 😉

jajdaelda
29. črc 2008

souhlasím s j.a.n.u.s. , pokud jsi bez komplikací,tak se ničeho neboj...nedávno jsem četla, že placenta je pro dítě ochranný štít a je dostatečně pružná. Tvůj prcek je zatím maličký,tak tam má i dostatek místa...

renatak
autor
30. črc 2008

Holky dík za uklidnění. Asi je to fakt ok. Už budu dávat větší pozor - chodím jak stoletá babka a zábradlí se držím oběma rukama 😵

des
30. črc 2008

Ahoj Renatak, kamarádka zakopla a spadla rovnou na břicho - někdy v 8.měsíci. Bolelo jí břicho, tak radši hned jela za doktorem, tak se jí vyptal jestli krvácela (ne) a pak jí právě taky řekl, jak napsala jajda, že je mimčo dobře chráněné a hned tak něco se mu nestane. Tak myslím, že můžeš být v klidu, když nemáš potíže...ale na druhou stranu držení se oběma rukama zábradlí, tím se rozhodně nedá nic zkazit 😀

dukie
30. črc 2008

Ahoj děvčata. 🙂 Já taky kdesi četla, že miminko je na všelijaké takové příhody, pády a nárazy připravené a jen tak ho něco nerozhází. 😵 A taky tam tehdy psali, myslím, že to byl nějaký článek v časopise pro maminky, že když těhulka třeba spadne a nekrvácí, ale má obavy, tak má zajít rovnou na kontrolu ke svému lékaři, případne do porodnice, pokud lékař nemá ordinační dobu... a tam to povědět, aby miminko zkontrolovali a maminku uklidnili. A při krvácení je to samozřejmě bez debat... 🙂

meleri
30. črc 2008

Asi v 8 tydnu jsme se s manzelem lechtali a nechtene me dost silne bouchl loktem do bricha...nastesti se nic nestalo. ale mela jsem taky strach.

ewunka
25. srp 2013

Ahoj holky, mám trochu strach, jsem ve 4 měsíci, prcka 8 cm, dneska mi naše lilinka (pitbull, cca 28 kg) šlápla plnou vahou jednou tlapkou přímo na prcka, samozřejmě to bolelo jak čert, teď už mě to bolí jako natažný sval, ale nic dalšího se neděje. Myslíte, že by to mohlo mít vážnější následky pro mímo? Díky

nuonuon
25. srp 2013

Taky jsem uklouzla na mokrém a spadla někdy v 6 týdnu, parádně si narazila ruku a musela na rentgen (nikdy před tím jsem na něm nebyla a jen jsem těhule, tak na něj jdu 😖 , ale vše bylo ok.

ined77
11. únor 2014

Dobrý večer maminky a těhulky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/pad-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete své zkušenosti s pády v těhotenství.
Vaše postřehy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď zažívají obavy z prodělaného pádu.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Moc Vám děkuji. že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit.
Krásný večer všem 🙂
D.
@nuonuon @ewunka @meleri @dukie @des @renatak @jajdaelda @j.a.n.u.s. ... a další 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru