Už 1,5 měsíce se mi ucpává nos. Poradíte mi prosím?

simka33
23. říj 2013

Zdravim těhulky a maminky, chtěla jsem poprosit o radu. Jsem v 36tt. A mám už měsic a půl ucpany nos že nemohu dýchat. Po poradě s lekařem mi povolil uživat otrivin, ale pořad se nos ucpavá. Máte nebo měl jste prosim někdo podobny problém? Děkuji

adusmamus
23. říj 2013

........me taky....vetrat,davat mokry rucnik na topeni a kapky pinosol a nosni sprej Quixx na zvlhceni

sanchezova
23. říj 2013

ahoj já mám ucpaný nos už tak 3 roky. jsem silný alergik . beru denně prášky na alergii. mám v těhu dovoleno Vincentka ve spreji namýchaná s dětským nasivinem v poměru 3/4 Vincentka a 1/4 dětský nasivin. a šplíchám si tak 3x denně. na samotný otrivin bych si netroufla

dana3262
24. říj 2013

@simka33 po otrivinu se zduri sliznice a trva pár dni (od doby, kdy Ho prestanes používat) nez se to srovná. Kdyz to vydržia treba týden, myslim, ze bys mela mit do další rýmy pokoj. Taky to muze byt psychické pokud je to trvalejší.

elana
24. říj 2013

@simka33 to je hormonální záležitost, tzv. těhotenská rýma a je to úplně běžný. Prostě sliznice v nose otéká, tak jako můžou otékat třeba kotníky atd. Někdo to má celý těhotenství, někdo až koncem, ale osobně bych to určitě neřešila nosními spreji, jedině těmi přirozenými, s mořskou vodou (Physiomer, Quixx, Sterimar-jsou jich teď na trhu mraky), ty nijak ublížit nemohou, naopak, představujou zdravou formu hygieny nosu a prevenci před skutečnou virovou rýmou. Kapky do nosu typu Otrivin při dlouhodobém užívání způsobují ledatak závislost, ty bych si nechala fakt jen na klasickou otravnou rýmu, kterých si v zimě ještě užiješ dost🙂.

simka33
autor
24. říj 2013

@elana Ahojky Elenko, a to po porodu přejde? Ja jsem skoušela i mořskou sůl ale ta mi vubec nepomaha i vlhči vzduch a nic. Nos se mi zalepí tak ze se nemohu nosem vubec nadechnou. Jsem stoho už zoufala a bojím se abych neublížila miminku :(

simka33
autor
24. říj 2013

@sanchezova Ahojky ale ja nemam žadné alergie a nikdy jsem neměla. :( jinak mi vubec nic neni jen to ucpavaní nosu, jsem už stoho neštastna a nerada bych miminku ubližila :(

olusenka
24. říj 2013

já myslím, že ucpávání nosu k těhotenství patří. měla jsem ten problém u obou těhotenství. A někde jsem i četla, že to tak bývá. Po porodu zas byl klid.

elana
24. říj 2013

@simka33 jo, po porodu se to upraví samo, pokud je to ta hormonální záležitost, jakože opravdu v těhotenství je to běžný. Kdyby se to neupravilo do konce 6N, tak bych to asi zkusila řešit na ORL, aspoň se zeptat, ale ty kapky a spreje fakt nepoužívej, švagr si na tom vypěstoval opravdu závislost, pak se mu nějak zúžila i ta nosní přepážka, takže mu přestal fungovat čich a nakonec musel na operaci. To vše pro pár minut úlevy. On samozřejmě nebyl těhotnej 😅 , ale tím spíš-kvůli přechodnýmu stavu, kterej má jasnou příčinu, se fakt vyplatí to vydržet.

sanchezova
24. říj 2013

@simka33 jiá jsem to psala z toho důvodu, že používám tu vincentku s dětským nasivinem. to mám od gynekologa dovoleno. dokonce i alergolog a na plícním to schválili.

simka33
autor
24. říj 2013

Poradite mi teda prosim po kterých kapkach splaskne sliznice a nevznika ponich zavislost? Mořska voda mi ale nepomaha :( střikam si jen na noc a rano. Děkuju

rosny
24. říj 2013

Jedine, co ti muzu poradit, je porodit. Ja mela to same, navic jeste i s krvi. Doktor mi tvrdil, ze to tehotenstvim neni. Zvlastni, ze po porodu to jak mavnutim kouzelneho proutku ustalo....

selverin
24. říj 2013

na ty nosní spreje bacha... já si na tom vypěstovala závislost na 3/4 roku. z obyčejné rýmy sem to dotáhla málem na operační stůl, zbortí se pti přepážka... myslela sem, že už mám taky alergii nebo něco a bylo to z těch sprejů....když sem si nešplichla, tak jsme měla prostě ucpaný nos....

simka33
autor
24. říj 2013

@selverin a jak často jste si stříkala?

selverin
24. říj 2013

@simka33 tak jako kdybych měla pravou rýmu...asi tak co 3-4 hodiny

simka33
autor
24. říj 2013

@selverin Ja si stříkam po 12h. Ale někdy musím dřív. A jak dlouho jste si takhle střikala?

petrusew
24. říj 2013

souhlasím se @selverin taky jsem si vypěstovala závislost na sprejích do nosu (během měsíce!). Mám celoroční rýmu (je to k mým diagnózám aspirin senzitiviti). doporučuji vincentku ve spreji do nosu

selverin
24. říj 2013

@simka33 3/4 roku v kuse.... pak už jsem šla k doktorce, ať mě objedná na alergokologii, že to už není možné mít ucpaný nos tak dlouho a ona si naštěstí všimla, že mám v kabelce olynth, tak se mě na něj ptala a hned ji napadlo, že jsem závislá, bez toho spreje už mi moje sliznice otýkala a z toho byl pocit plného nosu... 😉 stačilo pár hodin absitence, cca 6 od ucpání a odešlo to jak mávnutím proutku 😉 sice sem myslela, že umřu za těch 6 hodin, nadechnout se dalo dost práce, nos úplně ucpaný, ale od té doby klid 😉

simka33
autor
25. říj 2013

Moc všem děkuji za rady a upozorneni 🙂

simka33
autor
15. únor 2014

Ahojky holky, tak jsem 3měsice poporodu a otrivin jsem si střikala až do porodu, ale jak mile se malej narodil ucpany nos okamžutě skončil. Od porodu jsem si nestřikla a malej je úplně vpořadku ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru